Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Zëri: “De Gea i befasuar nga Ibrahimovic” plus 29 more

loading...

Zëri: “De Gea i befasuar nga Ibrahimovic” plus 29 more


De Gea i befasuar nga Ibrahimovic

Posted: 09 Sep 2016 02:35 PM PDT

David de Gea ka lavdëruar shokun e skuadrës Zlatan Ibrahimovic Portieri spanjoll, David de Gea ka thënë se është i befasuar për mirë nga Zlatan Ibrahimovic, i cili ka kontrollë të jashtëzakonshme të topit. Ibrahimovic ka qenë lojtari kryesor i Unitedit këtë fillim sezon, pasi ka vendosur në disa ndeshje për skuadrën e tij. “Kur e shihni Ibrahimovicin nga afër, ai duket edhe më i përkushtuar se sa në TV. Ai është shumë, shumë i madh, shumë i fortë dhe ka kontrolle të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trukime futbolli, fiskale dhe elektorale

Posted: 09 Sep 2016 02:32 PM PDT

Skandali i trukimeve që ka shpërthyer sot UEFA për klubin Skënderbeu, nuk duhet trajtuar vetëm si një skandal trukimesh në futboll, por dhe si një trukim fiskal i biznesmenëve të akcizës që shfaqeshin në krah të ministrit të Financave, dhe trukim elektoral, ku influenca e arritjeve fallco në futboll, përkthehej në vota. Skandali i trukimeve të kampionatit shqiptar në plot 41 raste, që UEFA ka publikuar, dëshmon se së paku tre drejtues të klubit të futbollit Skënderbeu, përfshi dhe ish- ministrin e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tiranë, 5- vjeçari bie nga ballkoni i katit të tretë

Posted: 09 Sep 2016 02:23 PM PDT

Një fëmijë 5 vjeçar ka rënë nga kati i tretë i ballkonit. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Unazës së Re në Tiranë. I mituri është nisur me urgjencë për në spital në gjendje të rëndë shëndetësore. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Koreja Veriore testoi armë nukleare, paralajmërohen sanksionet

Posted: 09 Sep 2016 02:22 PM PDT

Barack Obama, Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka dënuar testimet nukleare të Koresë së Veriut të Premten, duke thënë se këto veprime, përbëjnë kërcënim për sigurinë regjionale dhe për paqen ndërkombëtare, dhe ka thënë se do të angazhohet për sanksione të reja kundrejt Koresë Veriore. “Që të jemi të qartë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nuk e pranojnë dhe s’do ta pranojnë kurrë Korenë e Veriut si një shtet nuklear”,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çka është ky objekt misterioz në hënë?

Posted: 09 Sep 2016 02:16 PM PDT

Një ‘gjuetar alienësh’ ka zbuluar një tjetër objekt misterioz në hënë. Mark Sawalha, një gjuetar alienësh nga Finlanda, ka vërejtur një kunj të çuditshëm në fotografinë e sipërfaqes hënore që NASA kishte lëshuar. Ai pretendon se objekti është një antenë aliene e cila mund të jetë e vendosur në çatinë e një baze aliene, transmeton Gazeta Express. Kjo është fotografia: ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bajrami: Çollaku shkoi e vizat nuk erdhën

Posted: 09 Sep 2016 02:01 PM PDT

Shefja e Grupit Parlamentar të Nisma për Kosovën, Valdete Bajrami, ka shkruar në Facebook në lidhje me vendimin që ka bërë sot ish ministri i Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku, për tu larguar nga kjo ministri në mënyrë që të bëhet shef i stafit të Presidentit Hashim Thaçi. “A na erdh liberalizimi i vizave? A u liruar Ura e Ibrit? A u shuan Strukturat Paralele? A u arrit apo jo marrëveshja për targat? A kemi njerëz që shkojnë në Bruksel e punojnë për të mbrojtur interesat e shtetit dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sinani te Bashkimi

Posted: 09 Sep 2016 01:57 PM PDT

Suadra e Bashkimit edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me basketbollistin kosovar Gazmend Sinani. Menaxheri i prizrenasve Arlind Kaçaniku ka bërë të ditur për Olle se është arritur marrëveshja me Sinanin. “Kemi arritur marrëvshje me Sinanin dhe shume shpejt pritet të bëhet prezantimi i lojtarit”, u shpreh Kaçaniku. Nga ana tjetër edhe Sinani u shpreh i lumtur me arritjën e kësaj marrveshje. “Jam i lumtur që kam arritur marrëveshje me Bashkimin. Premtoj se do ta jap maksimumin......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Seksizmi dhe infantilizimi në patriarkat

Posted: 09 Sep 2016 01:40 PM PDT

Reklamat në medie, ku në të shumtën e rasteve përdoren gratë si objekt për të promovuar një produkt, kanë ndikuar që fenomenet seksiste t’i bëjnë ballë luftës kunder patriarkatit. Më shumë se kaq, janë fëmijët ata që pësojnë gjatë etapave të socializimit, të cilët jovullnetarisht i mësojnë normat gjinore të ndara që nga vegjëlia. Nga një sër dukurish që konsiderohen si bastione të patriarkatit, hyn edhe infantilizimi i grave që lidhet ngushtë me......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bayern vazhdon me fitore (Video)

Posted: 09 Sep 2016 01:30 PM PDT

Bayern Munich ka mposhtur Schalken 2:0 në ndeshjen e dytë të edicionit të ri të Bundesligas Bayern Munich ka shënuar fitore të merituar prej 2:0 kundër Schalkes në udhëtim, në ndeshjen e xhiros së dytë të Bundesligas. Golin e parë e shënoi sulmuesi polak Robert Lewandowski në minutën e 81’të, ndërsa golin e dytë mesfushori gjerman Kimmich në kohën shtesë. Pas kësaj fitoreje Bayern ka dy fitore në dy ndeshje, ndërsa Schalke dy humbje në dy ndeshje. /Express/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Limaj flet për përgjimet ‘Pronto’

Posted: 09 Sep 2016 01:20 PM PDT

Kryetari i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj, i ftuar në ‘Argument Plus’ ka folur për përgjimet ‘Pronto’. Ai në pyetjen e drejtueses së emisionit nuk ka dashur të komentoj këto përgjime. Limaj ka thënë se është më mirë të pyeten ata që janë përgjuar. “ Nuk kam koment rreth atyre. Mendoj që më mirë është të pyeten drejtuesit. Nuk mund të them asgjë”, ka thënë Limaj. Madje Limaj ka folur edhe për lajmet se ai ka ndërruar telefonat në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bill Gates s’është më njeriu më i pasur në botë, ja kush ia zuri vendin

Posted: 09 Sep 2016 01:07 PM PDT

Spanjolli i cili e ka themeluar kompaninë e veshjeve “Zara”, ia ka kaluar me pasuri edhe Bill Gates’it, duke u bërë njeriu më i pasur i botës. Pasuria e Amanico Ortega’s, llogaritët të jetë 79.5 miliardë dollarë, duke ia kaluar kështu edhe pronarit të Microsoft’it, i cili ka pasuri personale në vlerë prej 78.5 miliardë dollarë, shkruan Daily Mail, transmeton Klan Kosova. Njeriu më i pasur i botës është 80 vjeç dhe vajza e tij Marta pritet që ta marrë menaxhimin e biznesit, që tani......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulmi i parandaluar në Paris është planifikuar nga ISIS

Posted: 09 Sep 2016 01:06 PM PDT

Tri gra të arrestuara për planifikim të një sulmi në Paris janë drejtuar nga militantët e të ashtuquajturit Shteti Islamik, tha prokuroria franceze. Grupi “ka dashur t’i shndërrojë gratë në luftëtare”, tha prokurori Francois Molins. Tri gratë janë arrestuar të enjten, pasi policia ka gjetur një makinë të mbushur me bombola gazi. Makina është gjetur pranë Katedrales Notre Dame në Paris, të dielën. Policia ka qëlluar dhe plagosur njërën prej grave gjatë operacionit......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fatmir Limaj tregon pse nuk proteston me Vetëvendosjen

Posted: 09 Sep 2016 01:03 PM PDT

Kreu i Nisma për Kosovës Fatmir Limaj ka deklaruar se cila ka qenë arsyeja e mos bashkëngjitjes në protesta me Vetëvendosjen. Limaj i ftuar në ‘Argument Plus’, ka thënë se opinioni publik ka qenë mjaft i informuar me problemet e Kosovës dhe se është protestuar më herët. Ai ka thënë se Nisma dhe AAK ka bërë protesta masive më herët dhe se është dhënë mesazhi i duhur. “ Protesta ka një arsye. Ato janë organizuar për të sensibilizuar opinionin për një temë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova me letër në OKB kundër Jeremiqit (VIDEO)

Posted: 09 Sep 2016 12:50 PM PDT

U nis me protesta e tash mori formë edhe të shkruar. Kundërshtimi i Kosovës ndaj kandidaturës së Vuk Jeremiqit për shef të Kombeve të Bashkuara, iu dorëzua me letër 193 vendeve anëtare të organizatë botërore. E atë e kanë nënshkruara atë që i humbën të dashurit e tyre në luftën që e bëri Serbia, njofton Klan Kosova.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Turqia rekruton edhe 20 mijë policë të rinj

Posted: 09 Sep 2016 12:48 PM PDT

Turqia do të rekrutojë edhe 20,000 policët e rinj në të ardhmen, dhe gjysma do të ndahen në njësi të forcave speciale, njoftoi sot ministri i brendshëm turk, Sulejman Sojle. Ai i tha televizionit shtetëror TRT se në 28 komunave u janë caktuar administrator të ri, sipas Reuters, transmeton lajmi.net. Autoritetet turke kanë njoftuar se do të forcojë forcën policore, e gjithë kjo vjen pas përpjekjeje  së pasuksesshme për grusht shtetin ushtarak më 15 korrik. Zyrtarët turq të sigurisë dhe agjencia e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haffia prezantohet si “pjeshkë” (Foto)

Posted: 09 Sep 2016 12:31 PM PDT

Fotomodelja e njohur shqiptare në SHBA dhe Kanada, Hafie Mira, vazhdon të tregojë asetet e saj në Instagram Por interesante ka qenë fotografia e saj e fundit ku poshtë saj ajo e ka shkruar fjalën “pjeshkë”. Hafia cilësohet si njëra prej vajzave që mund t’i bëjë konkurrencë edhe Kim Kardashian me dukjen dhe të pasmet e saj. Ajo deri me tani ka qenë e angazhuar edhe në disa fushata të ndryshme marketingut për kompani të ndryshme në SHBA. /GazetaExpress/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qëndrim Berisha dhe 2Ton sjellin hitin “T’i fali krejt”(Video-Foto)

Posted: 09 Sep 2016 12:15 PM PDT

Përveç stinës së nxehtë të verës, në të cilën sezonë “vërshuan” më të madhe videoklipe e prodhime muzikore nga artistë tanë të njohur, së fundmi, edhe një artist, jo me famë shumë të madhe, por me një talent të jashtëzakonshëm, ka publikuar videoklipin e tij të fundit. Është ky Qëndrim Berisha, i cili jeton dhe vepron Zvicër. Projekti i tij quhet “T’i fali krejt” i cili sapo është lansuar në kanalin Youtube. Për këtë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E pabesueshme: Ja sa shumë ndeshje kishte trokuar Skënderbeu

Posted: 09 Sep 2016 07:13 AM PDT

UEFA ka publikuar sot arsyet se pse ka dënuar Skënderbeun me 1 vit jashtë Kupave të Evropës, duke zbuluar se ekipi korçar kishte manipuluar ndeshjet si në Evropë, ashtu edhe në kampionatin shqiptar “Sistemi i Detektimit të Mashtrimeve të Basteve, me saktësi ka konfirmuar para panelit se klubi Skënderbeu ka qenë i përfshirë vazhdimisht në aktivitete manipulimesh rezultatesh në ndeshje kombëtare dhe ndërkombëtare në 6 vitet e fundit, shkruan Panorama Sport. Sistemi arrin në konkluzionin se të paktën numri......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë thotë Ramush Haradinaj për Shpend Ahmetin

Posted: 09 Sep 2016 11:55 AM PDT

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj duke folur për zhvillimet aktuale me të cilat po përballet shteti i Kosovës ai ndër tjerash ka folur edhe për punën e Shpend Ahmetit në Prishtinë. Haradinaj e ka cilësuar si të veçantë kreun e Komunës së Prishtinës dhe nuk e ka mohuar se ardhja e këtij të fundit do të ishte një nder për partinë e tij. Haradinaj tha se Shpend Ahmeti është i suksesshëm, por që për momentin nuk janë të fokusuar që të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Evakuohet stacioni i trenit në Paris

Posted: 09 Sep 2016 11:52 AM PDT

Mijëra njerëz janë evakuuar nga stacioni i trenit "Gare de Nord" në Paris, pasi policia gjeti një pjesë të dyshimtë në bagazh. Skuadra e ekipit bombë ka lokalizuar vendin dhe ka kontrolluar mjetin shpërthyes, raporton RT, transmeton lajmi.net. Rrjetet sociale kanë dalë fotot që tregojnë se si policia siguron një vend shpërthim, ndërsa mijëra njerëz nga stacionet më të ngarkuara në Paris janë larguar në një distancë të caktuar./ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këta janë dy zyrtarët e MPJ-së që u grushtuan ndërmjet veti, i pret suspendimi (Foto)

Posted: 09 Sep 2016 11:49 AM PDT

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) ka konfirmuar një përleshje fizike për “arsye banale” që ka ndodhur mes Sekretarit të kësaj ministrie, Fitim Sadiku, dhe drejtorit të Departamentit të Financave dhe buxhetit, Vlorat Gashi.   Lajmin e ka konfirmuar Drejtori i Përgjithshëm, Albert Prenkaj i cili edhe ka paralajmëruar masa. “Po, ka ndodhur një situatë e pakëndshme. Ka qenë moment dobësie jashtë çfarëdo kodi etik të sjelljes. Mbetet një rast i izoluar dhe do të merren masa konform rregullave e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Befasi: Ja çka thotë Enrique për dënimin e Realit nga FIFA

Posted: 09 Sep 2016 11:47 AM PDT

Luis Enrique beson se dënimi i FIFA’s ndaj Real Madridit është i padrejtë Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka thënë se dënimi i Real Madridit nga FIFA për të mos transferuar në dy afatet e ardhshme kalimtare është i padrejtë. Por, ai beson se Reali dhe Atletico kanë skuadra të mira dhe mund të ia dalin pa problem. “Nuk e di çfarë kam thënë në situatën tonë. Çfarë kam mundur të them? Vendim i padrejtë? Të njëjtën e mendoj edhe tani”, tha Enrique gjatë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është vetëvrasja më e tmerrshme që keni parë ndonjëherë ( VIDEO +18)

Posted: 09 Sep 2016 11:32 AM PDT

Një amerikan i ka dhënë fund jetës së tij duke kërcyer nga një ndërtese shumëkatëshe. Rasti ndodhi derisa poshtë ndërtesës ishin duke e shikuar shume njerëz dhe në prezencë të policisë. Ky rast i ka shokuar personat që ndodheshin afër ngjarjes, ku dëgjohen britmat e disa njerëzve që shikuan këtë rast. Pamjet janë të rënda dhe nuk preferohet të shikohen nga personat nën moshën 18 vjeçare dhe nga personat që vuajnë nga dobësimi shëndetësor ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zajmina provokon sërish (VIDEO)

Posted: 09 Sep 2016 11:22 AM PDT

Zajmina Vasjari nuk e ka ndërmend të ndalet, ajo vazhdon të provokojë si me foto ashtu edhe me video në rrjetet sociale. Nga seti i nxehtë i fotove që solli Zajmina, këtë herë ajo ka publikuar një video teksa bëhet gati për shooting të ri, e veshur me një fustan sensual dhe seksi. Hiret e saj janë të mrekullueshme ku edhe ka marrë shumë komplimente nga fansat e saj./10minuta   @zaimina_vasjari_store working new photos coming soon @juxhinkurti @elonabalaj1 😘 A video posted by Zaimina Vasjari (@zaimina_vasjari) on......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Xhavit Haliti kundër Kadri Veselit: Demarkacioni do të përfundojë në Arbitrazh

Posted: 09 Sep 2016 11:17 AM PDT

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka deklaruar se demarkacioni do të përfundon në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbitrazhit. “Unë po besoj, meqë kjo çështje është shtyrë shumë, do të shkojë në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbitrazhit, megjithatë ende varet se sa do të mundim t’i bindim qytetarët. Në arbitrazh nuk do të ketë shumë ndryshime”, ka thënë ai për......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tjetër lajm i keq për Blatterin

Posted: 09 Sep 2016 11:11 AM PDT

Komiteti i Etikës së FIFA-s njoftoi këtë të premte se ka hapur një procedim penal ndaj Blatterit, ish-sekretarit të përgjithshëm Jerome Valcke, si dhe ish-drejtorit të Financave Markus Kattner, për shkak të pagesave disa miliona dollarëshe në kontratat e tyre, disa prej të cilave u miratuan nga zyrtarë të tjerë të lartë të FIFA-s Ish-presidenti i organizmit më të lartë të futbollit botëror, Sepp Blatter, përballet tashmë me një çështje rushfeti, ndërsa njëri prej......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MPJ konfirmon incidentin, do të merren masa ndaj zyrtarëve

Posted: 09 Sep 2016 10:51 AM PDT

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka konfirmuar një përleshje fizike për arsye banale që ka ndodhur mes Sekretarit të kësaj Ministrie, Fitim Sadiku, dhe një zyrtari të lartë, Vlorat Gashi. Lajmin e ka konfirmuar  për Express, Drejtori i Përgjithshëm, Albert Prenkaj i cili edhe ka paralajmëruar masa. "Po ka ndodhur një situatë e pakëndshme. Ka qenë moment dobësie jashtë cfarëdo kodi etik të sjelljes. Mbetet një rast i izoluar dhe do të merren masa konform rregullave e ligjeve në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Formacionet zyrtare: Schalke – Bayern Munich

Posted: 09 Sep 2016 10:41 AM PDT

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Schalke – Bayern Munich Schalke dhe Bayern Munich kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të javës së dytë të Bundesligas Schalke: Bayern: Neuer; Lahm, Javi, Hummels, Alaba; Renato Sanches, Xabi Alonso, Thiago; Müller, Ribéry, Lewandowski ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kim Jong-uni e ka ndaluar sarkazmin!

Posted: 09 Sep 2016 10:40 AM PDT

Duket se lideri i Koresë së Veriut përsëri u ngrit në këmbën e majtë. Kim Jong-un ka miratuar një rregullore të re që ndalon sarkazmin. Lideri i madh raportohet se është bërë shumë paranoik, kështu që nuk është i sigurt nëse po pajtohen besnikët me të apo veç – në mënyrë ironike – tundin kokat e tyre, transmeton Telegrafi. Popullit i është thënë se elementet kryengritëse të natyrës së tillë do të dënohen rëndë, ndërsa......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rasti Grabovci – vepër e vjetruar apo ‘spektakël medial’

Posted: 09 Sep 2016 10:37 AM PDT

Bisedat e përgjuara të ish-shefit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, përmes së cilave Adem Grabovci dyshohet të ketë kryer vepra penale, mund të mos rezultojnë me aktakuzë. Njohës të çështjeve ligjore thonë se vepra penale mund të jetë vjetruar, qëllimisht, për të mos lejuar hapjen e procedurave ligjore ndaj zyrtarëve të përfshirë në bisedat e përgjuara, por edhe vetë zotit Grabovci. E tëra varet, thonë ata, nga afati kohor kur janë kryer bisedat......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :