Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Zëri: “Gjendja aktuale e Aziz Salihut (Foto)” plus 29 more

loading...

Zëri: “Gjendja aktuale e Aziz Salihut (Foto)” plus 29 more


Gjendja aktuale e Aziz Salihut (Foto)

Posted: 04 Sep 2016 02:45 PM PDT

Një numër i madh i njerëzve janë kureshtarë të dinë më saktësisht për gjendjen e ish-boksierit të mirënjohur, Aziz Salihu. Boksieri më i madh shqiptar po vazhdon shërimin në Turqi, ndërsa vuan nga sëmundja e pankreasit. Atij i ka bërë një vizitë kryetari i Federatës së Karatesë së Kosovës, Fadil Arifi, i cili ka postuar fotografi në rrjetin social "Facebook" me të. Një muaj më pari, Salihu u transferua për mjekim në Turqi. Në ato fotografi shihet se......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bunjaki tregon nëse Ujkani do të luajë kundër Finlandës

Posted: 04 Sep 2016 02:38 PM PDT

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, shpreson se gjatë ditës së nesërme FIFA do t’u jap leje gjithë lojtarëve për të luajtur ndeshjen e parë historike ndaj Finlandës. “Samiri do të jetë në këtë ndeshje. Unë nuk dua të besoj në diçka tjetër, vetëm se ai do të luajë në këtë sfidë. Ai është kapiteni jonë”, ka thënë Bunjaki. “Federata ka qenë vazhdimisht në kontakt me FIFA’n dhe ky vendim është dashur të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të famshmit që falsifikuan vdekjen e tyre (Foto)

Posted: 04 Sep 2016 02:25 PM PDT

The Mirror ka krijuar një listë të top të famshmëve për të cilët spekulohet se kanë falsifikuar vdekjen e tyre dhe që, në fakt, janë ende gjallë. Prej Tupac e deri tek James Dean, teoricienët konspirativë vazhdojnë të besojnë se këta të famshëm janë gjallë dhe kanë montuar vdekjen e tyre. Tupac Shakur Tupac ishte qëlluar me armë përderisa po qëndronte ndalur në trafik me veturë në Las Vegas, por shumë fansa besojnë se reperi nuk vdiq kurrë. Ata spekulojnë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Finlanda ka më shumë presion se Kosova”

Posted: 04 Sep 2016 02:23 PM PDT

Albert Bunjaki ka thënë se Finlanda ndihet më shumë në presion se Kosova për ndeshjen e së hënës mbrëma “Ka kohë që vëzhgojmë Finlandën. Me ardhjen e trajnerit të ri, mendoj se ata janë përmirësuar më shumë, sidomos në mbrojtje”, ka thënë Bunjaki për Supersport Kosova. “Ata luajnë kohë pas kohe me formacionin 3-5-2 apo edhe 4-4-2. Ne në stërvitje kemi bërë disa skema për këtë. Ata kanë paralajmëruar se do të bëjnë një......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Alushi: Jemi gati për Finlandën

Posted: 04 Sep 2016 02:23 PM PDT

Enis Alushi ka thënë se janë gati për Finlandën Në një intervistë për Supersport Kosova, Enis Alushi, ka thënë se janë gati për sfidën ndaj Finlandës “Jemi të gatshëm. Jemi përgatitur mirë dhe jemi të fokusuar maksimalisht. Do të shohim se në çfarë gjendje është edhe kundërshtari, por unë besoj në kualitetit tona dhe jemi gati për këtë ndeshje”, ka thënë Alushi. /Express/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Incident me armë zjarri në Kodrën e Trimave (Video)

Posted: 04 Sep 2016 02:19 PM PDT

Në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë, ka ndodhur një incident me armë zjarri. Një lexues i Telegrafit, ka dërguar një video që tregon se Policia ka arritur në vendin e ngjarjes. Detajet tjera për rastin nuk bëhen të ditura.  ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Skena politike, model i keq për të rinjtë

Posted: 04 Sep 2016 02:05 PM PDT

Përplasjet, sjelljet joparimore, si dhe retorika arrogante e përfaqësuesve të partive politike dhe zyrtarëve institucional, të cilat janë prezente tash e dy vjet në skenën politike në Kosovë, nuk kanë të bëjnë me kulturën politike, por janë pasqyrim i modelit më të keq që mund t’i ofrohet të rinjve dhe shoqërisë në përgjithësi, vlerësojnë disa të rinj në Prishtinë. Në rubrikën e përjavshme për të rinj, VOX, të Radios Evropa e Lirë, ata thonë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

S'ka kod telefonik për Kosovën pa marrëveshje me Serbinë (Video)

Posted: 04 Sep 2016 02:00 PM PDT

Unioni Ndërkombëtar i Telekomunikacionit, ITU, nuk i komenton mosmarrëveshjet mes Kosovës e Serbisë sa i përket Kodit telefonik. Por, nga ky institucion presin që palët të merren vesh për këtë çështje. Dimitry Leger, nga zyra për informim në ITU ka thënë se janë duke punuar që kodi shtetëror për Kosovën të jetë gati. “Kur kodi të ndahet nga ITU, do të botohet në buletin dhe në ueb faqen e ITU, siç bëjmë zakonisht. Publikimet bëhen nga data 1 deri me 16 të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjermania i nis frikshëm kualifikueset e botërorit (Video)

Posted: 04 Sep 2016 01:43 PM PDT

Kombëtarja gjermane ka fituara në udhëtim te Norvegjia me rezultat 3-0. Gjermania e ka nisur si është më së miri kampanjën e ndeshjeve kualifikuese për kampionatin botëror ‘Rusi 2018’. Kjo pasi, kanë mposhtur Norvegjinë në shtëpinë e këtyre të fundit me rezultat të thellë 3-0. Djelmoshat e trajnerit Joachim Low e nisën furishëm takimin duke treguar me fillim që kanë ardhur për fitore. Nuk vonoi shumë dhe erdhi goli i parë i tyre, që shënuan me anë të sulmuesit të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Stupcat mbështesin Kosovën në këtë mënyrë (Video)

Posted: 04 Sep 2016 01:42 PM PDT

Stupcat kanë treguar mbështetjen e tyre për përfaqësuesen e Kosovës në një mënyrë tejet interesante Përfaqësuesja e Kosovës nesër në mbrëmje do të bëjë debutimin historik në kualifikueset e Kupës së Botës “Rusi 2018” me takimin që do të zhvillohet si mysafirë kundër Finlandës. Tifozët e Kosovës, Dardanët, kanë publikuar një video në rrjetet sociale ku shihen humoristët e mirënjohur shqiptar stupcat, duke bërë veprime të ngjashme me......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjermania shënon tjetër gol ndaj Norvegjisë (Video)

Posted: 04 Sep 2016 01:19 PM PDT

Gjermania ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Norvegjisë. Tomas Muller, shënoi golin e dytë në këtë ndeshje, kështu duke e thelluar rezultatin edhe më shumë ndaj Norvegjisë. /Zeri.info/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Babai i Shën Terezës ishte patriot, bashkëpunëtor i Hasan Prishtinës dhe Bajram Currit: U vra nga agjentët serbë

Posted: 04 Sep 2016 01:17 PM PDT

Sot, në ditën e shenjtërimit të saj, Nëna Tereze ishte temë e të gjitha mediave të botës. Në mediat perëndimore – pothuajse në të gjitha ato më të njohurat – u cek se ajo ishte shqiptare nga Kosova. Por, e njëjta nuk vlen për mediat serbe dhe maqedonase. Në fakt, janë sllavët e Maqedonisë ata që duan ta përvetësojnë bijën shqiptare, e kjo i konvenon edhe propagandës serbe që nuk do që bota ta njoh për shqiptare një prej humanisteve më të mëdha të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbajtja e grevës nga SBASHK-u varet nga qeveria

Posted: 04 Sep 2016 12:57 PM PDT

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), ka paralajmëruar se do të organizojë grevë, po qe se kërkesat e saja lidhur me kontratën kolektive nuk do të përmbushen. Mirëpo, sipas saj, krejt kjo varet nga Qeveria e Kosovës, konkretisht nga Ministria e Arsimit. Nëse ajo pranon të bëj dialog me drejtuesit e kësaj sindikate, ka mundësi që të dy palët të bien në ujdi dhe kështu të mos shkohet deri në grevë. Megjithëkëtë, greva nuk do të nisë në fillim të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

De Biasi ‘tregon’ formacionin për ndeshjen me Maqedoninë

Posted: 04 Sep 2016 12:50 PM PDT

Gianni de Biasi ka thënë se ndaj Maqedonisë mund të zbres në fushë me formacionin sikur që luajti gjatë Euro 2016 “Besoj se nuk do të ndryshojë shumë sa i përket formacionit, mendoj se skuadra do të jetë e njëjtë si në Evropian. E kemi studiuar kundërshtarin dhe do të aplikojmë ato që kemi bërë në stërvitje", tha De Biasi. "Është e vërtetë që është larguar Cana, por kemi grumbulluar sërish Gjimshitin dhe kanë ardhur Hykaj dhe Manaj”, ka shtuar......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjermania shënon edhe golin e dytë ndaj Norvegjisë (Video)

Posted: 04 Sep 2016 12:38 PM PDT

Gjermania ka dyfishuar epërsinë ndaj Norvegjisë. Joshua Kimmich, ishte ai që e thelloi rezultatin.  Kimmich e realizoi këtë gol për Gjermaninë në minutën e fundit të pjesës së parë.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shën Terezës i ngrihet shtatore në New York (Foto)

Posted: 04 Sep 2016 12:29 PM PDT

Një shtatore e re kushtuar humanistes dhe nobelistes shqiptare, Shën Tereza, është zbuluar sot në Nju-Jork. Zbulimi i shtatores, në Battery Park, është bërë gjatë një manifestimi të organizuar nga shqiptarët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me rastin e shenjtërimit të Nënë Terezës nga Papa Françesku në Vatikan. Manifestimi është përbërë nga një meshë, një koncert dhe aktivitete të tjera zbativëse. /Express/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjermania shënon ndaj Norvegjisë (Video)

Posted: 04 Sep 2016 12:26 PM PDT

Gjermania ka kaluar në epërsi ndaj Norvegjisë Ishte sulmuesi i Byaern Munichut, Tomas Muller, ai që shënoi për 1:0 në minutën e 15’të. /Express/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A e dini sa shumë vite kanë kaluar nga fitorja e fundit e Shqipërisë ndaj Maqedonisë

Posted: 04 Sep 2016 12:22 PM PDT

Maqedonia mund të konsiderohet pa frikë si një nga rivalët e kthyer në makth për Kombëtaren Shqiptare. Kuqezinjtë kanë një bilanc negativ me maqedonasit, pasi në tetë takime të luajtura, duke filluar nga i pari, në vitin 1994, e deri tek i fundit, në vitin 2011, kanë arritur vetëm një fitore, ndërsa kanë pësuar katër humbje dhe tri ndeshje të tjera kanë përfunduar në barazim. Plot 17 vite ka Shqipëria që nga fitorja e fundit me Maqedoninë, kur më 10 shkurt 1999, në stadiumin......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Interesante çka ndodhi në qiell mbi Vatikan gjatë shenjtërimit të Nënës Terezë (Foto)

Posted: 04 Sep 2016 12:11 PM PDT

Disa fotografi të publikuara në mediet e Shqipërisë, por edhe një e publikuar në Reuters kanë ngjallur diskutime në rrjete sociale. Në qiellin e pastër rastësisht gjatë shenjtërimit të Nënës Terezë, në momentet kur ishte kulmi i meshës, sipas dëshmitarëve thuhet se në qiell erdhën disa re në forma interesante. LEXO EDHE: Të huajt në Kosovë: Jeni me fat që e keni një Nënë Terezë (Video) Nëse fokusoheni e shikoni në retë e shfaqura në qiell, ato......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të huajt në Kosovë: Jeni me fat që e keni një Nënë Terezë (Video)

Posted: 04 Sep 2016 12:08 PM PDT

Jo të gjithë kanë shkuar në Vatikan për ta përcjell shenjtërimin e Nënës Tereze. Por, edhe pa shkuar atje, shumë qytetarë vendës e të huaj, nuk i kanë kursyer fjalët e mira për të shenjtën e re. Një fotoreporter nga Australia thotë se para dy ditësh ka qenë te memoriali i Nënës Tereze për ta falënderuar atë për të mirat që i ka dhënë njerëzimit. LEXO EDHE: Nëna Tereze tha: President Clinton, Ibrahim Rugova është presidenti im, shpëtojeni atë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kam 78 vjet dhe miliona në banka, por dëgjojeni këtë që dua t’ua them…

Posted: 04 Sep 2016 12:02 PM PDT

Aktori i mirënjohur Morgan Friman ka shkruar një porosi për gjithë njerëzimin duke thënë se ajo është diçka që mund të jua ndryshoj të ardhmen. “Kam 78 vjet dhe besoj se nuk kam edhe shumë kohë. Kam miliona dollarë në banka, por nuk mund të blej shëndetin dhe të shpëtojë jetën. Kam familjen time dhe miliona adhurues në gjithë botën, por tani jam plotësisht i vetëm. E jetova jetën në mënyrë të gabuar dhe nuk dua që kjo tju ndodhë edhe juve”, ka shkruar......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nëna Tereze tha: President Clinton, Ibrahim Rugova është presidenti im, shpëtojeni atë dhe popullin tim (Video)

Posted: 04 Sep 2016 11:49 AM PDT

Për nder të shenjtërimit të Nënës Terezë e cila ishte edhe ngjarja kryesore e ditës në mbarë botën, në Viti ishte bërë gati salla e kinemasë. Mesha që u mbajt sot në Vatikan, u ndjek nga aty nga shumë shqiptarë – qoftë të besimit të krishterë apo atij islam. Të gjithë u shprehën se ajo e meriton epitetin e shenjtores. Aty pati edhe mërgimtarë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës që kishin ardhur enkas për këtë ngjarje e që thonë se kishin kontribuuar......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rita Ora: Koncertin për Nënën Tereze nuk do ta harroj kurrë (Video)

Posted: 04 Sep 2016 11:46 AM PDT

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, e cila mrekulloi me interpretimin e saj përkrah artistëve të tjerë shumë të njohur shqiptarë në koncertin kushtuar shenjtërimit të Nënë Terezës në Vatikan mbrëmjen e djeshme, është shprehur se ai event është një moment që nuk do ta harrojë kurrë. Përmes një statusi të publikuar në faqen e vet në Facebook, 25-vjeçarja shpreh krenarinë që përmbushi rolin e ambasadores së Kosovës duke kënduar për nder të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Liderët shkelin ligjin për Nënë Terezën (Video)

Posted: 04 Sep 2016 11:36 AM PDT

Asnjëri nuk pranoi që të qëndroj në Kosovë, ditën kur Nënë Tereza u shenjtërua në Vatikan nga Papa. Të tre: presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Isa Mustafa e kryeparlamentari Kadri Veseli shkuan në Selinë e Shenjtë në Vatikan për ta përcjellë ceremoninë e shenjtërimit, pavarësisht se ligji nuk e lejon që ata të jenë në të njëjtën kohë jashtë shtetit. Kështu, të tre e shkelën protokollin shtetëror. Ligji për protokollin e Shtetit të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mënyra më e lehtë për t'i bërë flokët kaçurrela (Video)

Posted: 04 Sep 2016 11:28 AM PDT

Një përdoruese e YouTube ka zbuluar një metodë të re për bërjen e flokëve kaçurrele, pa ujë dhe pa nxehtësi. Në fakt, e gjitha çfarë ju duhet është një letër tualeti. LEXO EDHE: Si e bën grimin Bella Hadid (Video) Nicole Skyes, nga Kalifornia, ka treguar në videon e saj të postuar në YouTube se si t’i bëni flokët kaçurrele me letër tualeti, transmeton Gazeta Express. E gjitha çfarë duhet të bëni është të veproni si ajo në video:   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ISIS dëbohet nga zonat përgjatë kufirit Siri-Turqi

Posted: 04 Sep 2016 11:25 AM PDT

Rebelët e mbështetur nga Turqia, kanë marrë nën kontroll zonën në veri të Sirisë, prej Azaz deri në Jarablus, që gjenden përgjatë kufirin turk. Kështu raporton agjencia e lajmeve shtetërore turke, Anadolu, duke shtuar se nga këto rajone janë larguar militantët e Shtetit Islamik. Ankaraja e ka nisur ofenzivën ushtarake në veri të Sirisë më 24 gusht. Në këtë ofenzivë po marrin pjesë rebelët e mbështetur nga Turiqa dhe Ushtria e Lirë e Sirisë. /Rel/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Erdogan merr mbështetjen e Obamas pas puçit të dështuar

Posted: 04 Sep 2016 11:24 AM PDT

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan duket se mori mbështetjen e shumë dëshiruar nga homologu Barack Obama për çështjen e grushtit të shtetit. Obama deklaroi se Departamenti i Drejtësisë dhe ekipi i sigurisë kombëtare do të vijojnë punën intensive me autoritetet turke për të zbuluar se kush fshihet pas tentativës për të rrëzuar pushtetin me dhunë, dhe kushdo të jetë -tha shefi i Uashingtonit- do të sillet përpara drejtësisë, transmeton TCh. Qeveria e Ankarasë akuzon klerikun Fetullah Gulen, që......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Finlanda - Kosova, ndalohen flamujt kombëtarë shqiptarë në stadium

Posted: 04 Sep 2016 11:14 AM PDT

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se në ndeshjen ndërmjet Finlandës dhe Kosovës do të lejohen vetëm simbolet e këtyre dy shteteve, e jo ndonjë simbol apo rekuizitë që asocon me ndonjë shtet të tretë, që në këtë rast mund të jetë Shqipëria. Ky është vendim i Federatës së Futbollit të Finlandës. /Zëri/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lajçi në podiumin e fituesve në Slloveni

Posted: 04 Sep 2016 11:10 AM PDT

Shkëlzen Lajçi është renditur në pozitën e tretë në garën e zhvilluar në Ilirska Bistricë të Sllovenisë, e cila ishte e 11-ta me radhë në diciplinën malore, e vlefshme për Kampionatin Evropian. Një rezultat i tillë është sukses shumë i madh për Lajçin dhe automobilizmin kosovar në përgjithësi, duke marrë parasysh konkurrencën e jashtëzakonshme, me garues nga një numër i madh i shteteve evropiane. Në fakt Lajçi edhe para nisjes për në Slloveni ishte......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Agolli ka një mesazh për Maqedoninë

Posted: 04 Sep 2016 11:07 AM PDT

Ansi Agolli shpreson se Kombëtarja shqiptare do ta nis me rezultat pozitiv fazën eliminatore për Botërorin ‘Rusia 2018’ “E rëndësishme është që ta nisim fazën eliminatore me rezultat pozitiv. Nuk kemi një emër të madh përballë, por e dimë se ata janë të vështirë”, ka thënë Agolli. “Lojtarët shqiptarë që luajnë për Maqedoninë janë shumë cilësor, ashtu si sulmuesit”, shtoi Agolli. “Kapiten? Nuk ka rëndësi se kush do ta mbajë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :