Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Zëri: “Hasani: Referendum për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë (Video)” plus 29 more

loading...

Zëri: “Hasani: Referendum për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë (Video)” plus 29 more


Hasani: Referendum për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë (Video)

Posted: 27 Sep 2016 02:44 PM PDT

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Nait Hasani, ka thënë se Kosova duhet të shfrytëzojë të drejtën kushtetuese për të miratuar ligjin dhe të organizojë referendum për bashkim me Shqipërinë. Ai madje ka thënë se para shumë kohësh ka kërkuar nga partia e tij, që është në Qeveri, të punojë për miratimin e një ligji që do t’u jepte qytetarëve të drejtë për të vendosur vet për bashkim me......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Agani: Kundërshtarët e sotëm në parti, dikur më falënderonin në ministri (Video)

Posted: 27 Sep 2016 02:44 PM PDT

Ferid Agani, kryetar i Partisë së Drejtësisë, ka folur në Televizionin Rrokum për zhvillimet e fundit në partinë që ai drejton. Ai ka thënë se deklarata kundër tij bën kryesisht sekretari i pezulluar, i cili sipas tij, vazhdon të dërgojë komunikata për media në emër të degëve dhe anëtarëve të PD-së, i cili edhe e ka uzurpuar këtë post. “Në mbledhjen e 17 shtatorit është vërtetua pezullimi i tij, i cili ka ndodhë para një muaji”, ka sqaruar Agani. Ai ka......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pallaska: Demarkacioni mund të ndalet vetëm me votë

Posted: 27 Sep 2016 02:17 PM PDT

Avokati i njohur, Dastid Pallaska, ka vlerësuar se demarkacioni me Malin e Zi, nëse ai është bërë gabim, mund të ndalet vetëm me votë në Kuvendin e Kosovës. Ai ka thënë se dështimi i miratimit të kësaj marrëveshjeje ndërkombëtare në Kuvend është e vetmja mënyrë ligjore jo vetëm për ndalimin e hyrjes në fuqi të kësaj marrëveshjeje, por edhe për rihapjen e kësaj çështjeje. Pallaska ka shtuar se tek pas këtij veprimi demarkacioni mund të rinegociohet me Malin......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Majki thyen heshtjen, publikon fotografi me të dashurën (Foto)

Posted: 27 Sep 2016 02:15 PM PDT

Reperi Majk së fundmi ka nisur një lidhje dashurie me bukuroshen nga Prishtina, Majlinda Zeka. Shpesh ata janë fotografuar bashkë në qytet por reperi asnjëherë nuk ka publikuar vet fotografi me Majlindën, shkruan lajmi.net. E si duket këtë gjë ka vendosur ta bëjë tani duke surprizuar fansat me fotografinë e fundit në krah me të dashurën seksi. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Riformatimi, pritet tkurrja e kabinetit qeveritar

Posted: 27 Sep 2016 02:09 PM PDT

1 kryeministër, 2 zëvendëskryeministra, 21 ministra, rreth 50 zëvendëministra. Ky është kabineti më i madh qeveritar në rajon e më gjerë. Kosova si vend i vogël për një kabinet të tillë, në vit paguan rreth gjysmë milioni euro vetëm për paga. Megjithatë ky kabinet i madh qeveritar pritet të tkurret shumë shpejt. Një plan të tillë qysh para disa muajsh e pati përmendur vetë kryeministri Isa Mustafa në një intervistë për RTK-në. E megjithëse në këtë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dortmund dhe Real ndajnë pikët (Video)

Posted: 27 Sep 2016 01:57 PM PDT

Borussia Dortmund dhe Real Madrid kanë barazuar 2:2 në kuadër të Ligës së Kampionëve Borussia Dortmund dhe Real Madrid kanë barazuar 2:2 në kuadër të Grupit F të Ligës së Kampionëve. Real Madrid shënoi e para me golin e Ronaldos,por deri në fund të pjesës së parë rezultatin në 1:1 e barazoi Aubameyang. Në pjesën e dytë ishte sërish Reali që shënoi golin e dytë me anë të Varane, por pak minuta para fundit Schurrle e barazoi rezultatin në 2:2. Pas këtij barazimi të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Juventus deklason Dinamon (Video)

Posted: 27 Sep 2016 01:40 PM PDT

Juventus ka shënuar fitore të thellë prej 4:0 kundër DinamoZagrebit Skuadra e Juventusit ka shënuar fitore të pastër prej 4:0 kundër Dinamo Zagrebit, në kuadër të Grupit H të Ligës së Kampionëve. Golat për Juventusin në këtë ndeshje i shënuan Pjanic, Higuain, Dybala dhe mbrojtësi brazilian Dani Alves. Fitore në kuadër të këtij grupi ka shënuar edhe Sevilla, që mposhti 1:0 Lyonin. /Express/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosovari i kthyer nga Siria rrëfen përvojën e tij (Video)

Posted: 27 Sep 2016 01:27 PM PDT

Që nga viti 2012 e deri sot, 314 shqiptarë të Kosovës, në mesin e të cilëve 44 gra dhe 28 fëmijë, kanë shkuar në Siri. Ata i janë bashkuar fillimisht grupeve opozitare që luftonin kundër qeverisë së presidentit sirian, Bashar Al Assad, e më pas edhe grupeve ekstreme si Shteti Islamik. Sipas autoriteteve, 110 prej tyre janë kthyer në Kosovë, kryesisht të zhgënjyer më atë që kishin parë dhe përjetuar atje.  Njëri prej të kthyerve është rrëfyer......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndërron jetë bashkëshortja e Ismet Pejës (Foto)

Posted: 27 Sep 2016 01:15 PM PDT

Këngëtari i mirënjohur Ismet Peja, e ka humbur bashkëshorten. Pas një sëmundje të gjatë, bashkëshortja e këngëtarit ka ndërruar jetë, duke i lënë në pikëllim të thellë gjithë familjen. Këtë e ka bërë të ditur edhe Visar Peja përmes një postimi në "Facebook".  ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këtu mund ta shikoni epizodin e ri të serialit "Kafeneja jonë"

Posted: 27 Sep 2016 01:13 PM PDT

Më poshtë mund ta shikoni epizodin më të ri të serialit "Kafeneja jonë", serial ky që transmetohet nga portali gjirafa. Shikim të këndshëm Videot zyrtare: http://kafeneja.gjirafa.com/KafenejaJone...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Suzana Shkreli: Unë do të jem shqiptarja e parë në Kongresin Amerikan

Posted: 27 Sep 2016 01:06 PM PDT

Suzanna Shkreli është 29 vjeç. Është gruaja më e re kandidate për Kongresin Amerikan, dhe shqiptarja e parë që kandidon për të qenë pjesë e Kongresit në Shtetet e Bashkuara, duke përfaqësuar distriktin 8 të Michigan. Prokuroja shqiptaro amerikane, fitoi përballë kandidaturave të tjera demokrate, dhe tani garon përballë republikanit Mike Bishop, i cili ka qenë dy herë, pjesë e Kongresit. Por, kush është Suzanna Shkreli? E lindur dhe rritur në Michigan, por me prejardhje nga Malësia e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nexhmedin Spahiu nuk e duron Agim Bahtirin, ndaj largohet nga emisioni (Video)

Posted: 27 Sep 2016 01:05 PM PDT

Përplasjet për xhamin e Ibrit kanë vazhduar edhe në emisionin Politikë në Tribuna Channel në mes analistit Nexhmedin Spahiu dhe kryetarit të Komunës së Mitrovicës jugore, Agim Bahtiri, debat ky që ka detyruar Spahiun të largohet nga emisioni. Ky largim i analistit, Nexhmedin Spahiu, ka ardhur pasi pretendonte se projekti i ri i ndërtimit të Xhamisë së Ibrit nuk është përmendur në asnjë projekt nga Bashkimi Evropian e që kryetari i Komunës, Agim Bahtiri, e ka kundërshtuar kategorikisht. “Gjemani një......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjeorgji: Grushtohen kandidatët për deputetë “live” në emision (Video)

Posted: 27 Sep 2016 12:41 PM PDT

​Dy kandidatë për deputetë janë përplasur fizikisht gjatë një debati televiziv në Gjeorgji. Kandidatët nga Lëvizja Demokratike dhe Partia Industrialiste ishin ftuar të debatonin për platformat e tyre në zgjedhje, por debati ka degjeneruar shumë shpejt në konflikt fizik. Incidenti vjen vetëm pak ditë pasi dy deputetë të tjerë nga të njëjtat parti u përplasën fizikisht në një tjetër studio.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kërcënim i çuditshëm i banorëve të dëbuar nga objekti banesor në Lagjen Dardania (Video)

Posted: 27 Sep 2016 12:31 PM PDT

Egzona Cubaj banore në objektin banesor prej ku u dëbua në Lagjen Dardania të Prishtinës, bashkë me gratë dhe fëmijët e kësaj lagjeje dje kanë takuar kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti, më pas kryetarin e Gjykatës Themelore, Hamdi Ibrahimi dhe në fund, drejtorin e Ndërmarrjes Banesore, Nexhat Kryeziu. Egzona me banorët tjerë kanë kërcënuar se nëse nuk u bëhet zgjidhje do të kërkojnë azil në Serbi. Ndërsa, Rabit Osmani ka një shpjegim tjetër se pse po ndodhë largimi i banorëve......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Situata e sigurisë në Kosovë, shqetësuese

Posted: 27 Sep 2016 12:26 PM PDT

Rreth orës 11:00 në zyret e Administratës Pensioanle të Kosovës është gjetur një granat bombe e pa shpërthyer. Ekspertët për çështje të sigurisë në vend, kanë thënë për “zeri.info”, se gjetja e një granatë bombe është bërë përditshmëri dhe kemi filluar të bashkëjetojmë më bomba e eksplozivë. Sipas tyre, ndjenja e pasigurisë mund të rritet në vazhdimësi, për shkak të rasteve të shpeshta të këtilla. Eksperti......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Enver Hoxhaj promovon librin “Ngritja e nj shteti” në New York

Posted: 27 Sep 2016 12:10 PM PDT

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka promovouar librin e tij “Ngritja e një shteti” në New York, në një ngjarje të organizuar nga Federata Pan-Shqiptare Amerikane “Vatra”. Në këtë mbrëmje kulturore morën pjesë dhjetëra pjesëmarrës, si lider të komunitetit shqiptarë, veprimtarë të dalluar, shkrimtarë, poet, gazetarë dhe afaristë, të cilët e pritën me një interesim të madh librin e Hoxhajt. Fjalën përshëndetëse e bëri kryetari i Vatrës,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shanse për emigrantët në Suedi, ja profesionet që kërkohen

Posted: 27 Sep 2016 12:07 PM PDT

Në faqen zyrtare të Entit të Emigracionit në Suedi është vendosur një listë e profesioneve për të cilat ka nevojë shteti skandinav. Profesionet për të cilat ka shumë kërkesa në Suedi plotësohen vazhdimisht. Nëse një punëdhënës eventual ju telefonon për punë ju këtë mund ta bëni nga Suedia pa u kthyer në vendin tuaj. /opinion.al/  Ja profesionet që kërkohen: Metalgdhendës Farmacist Dado Punëtor ndërtimi Laboratorist......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu duket sot Aziz Salihu (FOTO)

Posted: 27 Sep 2016 12:02 PM PDT

Legjenda e boksit shqiptar, Aziz Salihu, vazhdon të qëndrojë në një spital në Stamboll të Turqisë, ku po mundohet të shërohet. “Zizi” ka humbur peshë, por familja e tij tregon se gjendja e tij po përmirësohet, shkruan Zëri. Siç mund ta shihni në këtë fotografi, legjenda e boksit duket kështu sot për sot, me shpresën që ai do të kthehet shumë shpejt në Kosovë për ta vazhduar jetën normalisht. Salihu i kishte sot në vizitë, boksieren Donjeta Sadiku, e cila u shpall kampione......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja kush e priti kampionen evropiane, Donjeta Sadiku në aeroportin e Prishtinës

Posted: 27 Sep 2016 11:56 AM PDT

Kampionia e re e Evropës në boks, Donjeta Sadiku, ka mbërri në Kosovë para pak minutash, së bashku me trajnerin e saj, Besim Brahimi, si dhe gjyqtarin ndërkombëtar të boksit, Latif Demolli, shkruan Zëri. Dhe, bokserja nga Gollaku është pritur në aeroportin “Adem Jashari” nga ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, si dhe nga anëtarët e Komitetit Olimpik të Kosovës, të prirë nga kryetari Besim Hasani. “Me Kampionen e re të Evropës, në Boks, Donjeta Sadiku. Definitivsht mund të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arban Abrashi, kandidat për kryetar të Prishtinës? (Video)

Posted: 27 Sep 2016 11:54 AM PDT

Në emisionin “Komiteti”, Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka folur rreth mundësisë së kandidimit të tij për kryetar komune në Prishtinë. Abrashi, i cili përfaqëson gjeneratën e re të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe si i tillë do të ishte kandidat i përshtatshëm për kryetar komune të Prishtinës, pasi që mungesa e një kandidati të ri ishte njëra ndër arsyet pse LDK dështoi ta rifitonte Prishtinën, ka thënë se në partinë e tij ende nuk......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Taulanti: Shpresoj që një ditë të luaj në një ekip me Granitin

Posted: 27 Sep 2016 11:49 AM PDT

Taulant Xhaka do të përballet nesër mbrëma me vëllain e tij, Granitin, në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndërmjet Arsenalit dhe Baselit, shkruan Zëri. Vëllezërit nga Kosova kishin luajtur kundër njëri-tjetrit edhe gjatë verës, në ndeshjen Shqipëri – Zvicër, në Evropianin e Francës. Mirëpo, vëllai më i madh, i cili luan në Basel, shpreson që një ditë të luajë prapë së bashku me Granitin, i cili aktualisht luan në Arsenal, njëjtë siç kishin......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rugova

Posted: 27 Sep 2016 11:33 AM PDT

...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Snapchati është i rrezikshëm, këto janë arsyet që do t’ju shtyjnë ta fshini menjëherë

Posted: 27 Sep 2016 11:26 AM PDT

Sipas një statistike thuhet se aplikacioni Snapchat, përpos kreativitetit dhe qejfit që ju jep, është edhe i rrezikshëm për përdoruesit e saj Studimi gjen se më së shumti që rrezikohen nga ky aplikacion janë vajzat tinejxhere. Ato bëjnë fotografi, i postojnë kurse shokët dhe shoqet e tyre mund t’i shohin ato fotografi për disa sekonda të caktuara nga ajo përdoruesi, shkruan Adam McLane, transmeton Express. Kjo është edhe ndër arsyet kryesore pse Snapchat po përdoret nga shumë njerëz në botë,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dueli special i vëllezërve Xhaka, për të cilin po flet krejt Evropa

Posted: 27 Sep 2016 11:25 AM PDT

Taulant Xhaka e pranon se fakti se do të përballet me vëllain e tij, Granit Xhaka në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, do të jetë një moment special, por insiston se ndjenjat duhet të largohen për 90 minuta, përcjellë Zëri. Kjo nuk është hera e parë që vëllezërit nga Kosova do të luajnë kundër njëri tjetrit, pasi ata ishin përballur edhe në Evropianin e Francës, në ndeshjen në mes të Zvicrës dhe Shqipërisë, e vlefshme për fazën e grupeve të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dy shqiptaret e famshme nominohen për MTV EMA, votoni për triumfin e tyre

Posted: 27 Sep 2016 11:24 AM PDT

Janë bërë publike listat e nominimeve të MTV EMA për vitin 2016. Justin Bieber dhe Beyonce udhëheqin me nga pesë nominime, ndërsa Selena Gomez, Adele e Rihanna janë po ashtu ndër më të nominuarit. Pjesë e kësaj liste janë edhe dy këngëtaret shqiptare, Bebe Rexha dhe Dua Lipa. Këngëtarja nga Dibra është nominuar në kategorinë për yllin e ri më të mirë dhe në kategorinë për depërtimin më të mirë në skenën botërore, ndërsa këngëtarja nga......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dueli Xhaka vs Xhaka, ja për cilin bën tifo familja

Posted: 27 Sep 2016 11:10 AM PDT

Taulant Xhaka ka zbuluar se prindërit e tij do të bëjnë tifo për Baselin kundër Arsenalit, kur ai dhe vëllai Graniti do të përballen nesër mbrëma në Ligën e Kampionëve, raporton Zëri. Taulanti, i cili luan në Basel, ka udhëtuar drejt Londrës, ku do të përballet me vëllain e tji të vogël, Granitin, në Emirates Stadium, me shpresën që do të arrijë rezultat pozitiv ndaj Gunners, edhe pse nuk do ta ketë aspak të lehtë. Kjo do të jetë përballja e dytë e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prishtina stërvitë pa Hajrizin, qetësohen Plisat (FOTO)

Posted: 27 Sep 2016 10:47 AM PDT

Sigal Prishtina e ka zhvilluar sonte stërvitjen e parë pas rikthimit nga Ulqini, ku e kreu një pjesë të përgatitjeve parasezonale. Në stërvitjen e Bardhekaltërve nuk u paraqit përforcimi Drilon Hajrizi, ndërsa të pranishëm në palestër ishin tifozët Plisat, të cilët janë qetësuar pasi nuk e kanë parë basketbollistin mitrovicas në skuadrën e tyre të zemrës, ndërkohë që nuk i kanë kursyer fyerjet ndaj tij. Në stërvitje nuk ishin të pranishëm anëtarët e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohen detaje të reja për vrasjen e Elvis Pistës, u qëllua nga afërsia

Posted: 27 Sep 2016 10:53 AM PDT

Kandidati për deputet Elvis Pista ishte qëlluar nga një distancë prej 7 metrash me një pistoletë. Për hetimin e asaj çfarë ndodhi Policia përgjoi 33 persona dhe intervistoi 94 dëshmitarë. Në gjashtë faqe përshkrim Policia e Kosovës ka shpjeguar mënyrën se si është qëlluar për vdekje ish-kandidati i PDK-së për deputet, Elvis Pista. KALLXO.com ka parë detajet e kallëzimit penal të Policisë, i cili i është dorëzuar Prokurorisë së Gjakovës në qershor të vitit......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Formacionet zyrtare: Dinamo Zagreb – Juventus

Posted: 27 Sep 2016 10:47 AM PDT

Dinamo Zagreb: Semper, Soudani, Jonas, Situm, Antolic, Fernandes, Pavicic, Pivaric, Sigali, Schildenfeld, Benkovic. Juventus: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Dani Alves, Khedira, Hernanes, Pjanic, Evra; Dybala, Higuain.  ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Formacionet zyrtare: Borussia Dortmund – Real Madrid

Posted: 27 Sep 2016 10:42 AM PDT

Borussia Dortmund: Burki, Dembele, Gotze, Guerreiro, Papasthathopoulos, Piszczek, Castro, Ginter, Schmelzer, Wigl, Aubameyang. Real Madrid: Keylor Navas, Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Danilo, Modric, Kroos, James, Bale, Ronaldo, Benzema. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :