Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Zëri: “iPhone 7 nuk i ka mahnitur aq njerëzit, ja pse” plus 29 more

loading...

Zëri: “iPhone 7 nuk i ka mahnitur aq njerëzit, ja pse” plus 29 more


iPhone 7 nuk i ka mahnitur aq njerëzit, ja pse

Posted: 12 Sep 2016 02:54 PM PDT

Pas shumë pritjeve, i shumëprituri iPhone 7 u lansua javën e kaluar – por celulari i ri duket se nuk u la shumë përshtypje përdoruesve të Apple. Së pari për shkak se veçoritë e tij veç se ishin bërë të njohura në internet në bazë të spekulimeve, dhe së dyti, edhe pse veçoritë janë të mira, ato nuk janë diçka që përdoruesit nuk i kanë përdorur ose parë më herët. Që të dy – iPhone 7 dhe 7 Plus – nuk morën përgjigjen që......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Super lojtarët që ka prodhuar Dinamo Zagreb në vitet e fundit

Posted: 12 Sep 2016 02:50 PM PDT

Dinamo Zagreb është një na skuadrat më të mira që po prodhon lojtarë të mëdhenj vitet e fundit Skuadra kroate, Dinamo Zagreb është në mesin e skuadrave më të mira evropiane për prodhimin e lojtarëve të mëdhenj, të cilët më pas kalojnë në skuadra tjera të mëdha. Në vitet e fundit ka prodhuar lojtarë të mëdhenj si Luka Modric, Mario Mandzukic, Ivan Rakitic, Mateo Kovacic apo Marcelo Brozovic. Më poshtë keni një listë të disa futbollistëve të cilët......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Florida, digjet xhamia në të cilën falej vrasësi i Orlandos

Posted: 12 Sep 2016 02:47 PM PDT

Është kapluar nga zjarri një xhami në Florida, e cila ishte vizituar shpesh nga Omar Mateen, vrasës i 49 personave në një klub të natës të homoseksualëve muaj më parë në Orlando. Kamera të sigurisë kanë paraqitur një person derisa i afrohet xhamisë në Fort Pierce, ku edhe fillojnë flakët, thanë zyrtarët e Floridas. Omar Mateen kishte kryer vrasjet në masë në qershor të këtij viti, derisa kishte hyrë në klubin e homoseksualëve......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministri gjerman 'çmend' Serbinë me deklarata për Kosovën

Posted: 12 Sep 2016 02:43 PM PDT

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se nuk e po e kupton deklaratën e fundit rreth Serbisë të ministrit gjerman të Shtetit për Evropë, Michael Roth, duke i cilësuar fjalët e tij fyese për Serbinë. Ky i fundit ka thënë se nuk po e kupton nëse Serbia dëshiron të jetë pjesë e BE-së, apo e Rusisë. “Serbia dhe Rusia janë miq tradicional, por kur Serbia ka shprehur synimet e saj për të qenë pjesë e Rusisë?......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Enca po fsheh diçka skandaloze (Foto)

Posted: 12 Sep 2016 02:32 PM PDT

Këngëtarja Enca Haxhia ka publikuar një foto në Instagram me një veshje të gomuar ku gjoksi i saj është gati të shpërthejë. Veç fotos ajo ka shkruar edhe një dixhiturë të çuditshme duke ngatërruar edhe ndjekësit e saj në Instagram. LEXO EDHE: Era Istrefi shfaqet nudo nga vaska (Foto) “Të gjithë po na shohin kështu që zemër le ta mbajmë sekret. Është pak skandaloze, por zemër mos lejo ta shohin”,-shkruan këngëtarja në gjuhën angleze. Nuk dihet për......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Era Istrefi shfaqet nudo nga vaska (Foto)

Posted: 12 Sep 2016 02:13 PM PDT

Këngëtarja Era Istrefi nuk preferon ta krijojë suksesin përmes fotove seksi në rrjetet sociale, edhe pse ndonjëherë i pëlqen të provokojë në rrjetet sociale. Në Snapchat ajo ka postuar një foto nga vaska e saj e hotelit, ku është bërë lajm nga mediat shqiptare. Këngëtarja e hitit “Bon bon” është duke përgatitur aktualisht edhe këngën e saj të re, e cila pritet të hidhet në treg në tetor.  ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Putin ka dëshmitë që tregojnë të vërtetën e sulmeve terroriste më 11 shtator në SHBA

Posted: 12 Sep 2016 02:07 PM PDT

Ka më shumë se veç disa teori konspirative që e lidhin qeverinë amerikane me sulmet e 11 shtatorit, por disa pretendime të reja thonë se Vladimir Putin mund të ketë dëshmi të sigurta të cilat mund të dëshmojnë se këto spekulime janë të vërteta. Teoricienët po pretendojnë se presidenti rus ka një sërë provash të cilat dëshmojnë se qeveria amerikane dhe shërbimet e inteligjencës ishin të përfshira në sulmin që vrau rreth 3,000 njerëz dhe lëndoi 6,000 të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tuna zbulon gjoksin (Foto)

Posted: 12 Sep 2016 02:03 PM PDT

Altuna Sejdiu – Tuna ka treguar njërin prej asetëve të saj më të forta, gjoksin Këngëtarja, e cila më sa duket sonte do të paraqitet në ndonjë mbrëmje për festën e Kurban Bajramit, ka treguar gjoksin në disa fotografi që ka postuar në Instagram. E duket se kësaj radhe shikuesit duhet të presin një shpërthim të gjoksit të Tunës gjatë koncertit. Megjithatë, kohëve të fundit Tuna po kritikohet për paraqitjet e saj nëpër koncerte, derisa asaj i është zbehur shumë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Murati: Lekaj-Prljaskaj do të vazhdojë fuqizimin e raporteve mes Kroacisë e shqiptarëve

Posted: 12 Sep 2016 01:49 PM PDT

Ministri i Diasporës i Kosovës, Valon Murati, e ka cilësuar lajm shumë të mirë rizgjedhjen e politikanes shqiptare në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj, si deputete në Parlamentin kroat. "Në këtë ditë feste, shqiptarët, e posaçërisht ata që jetojnë në Kroaci, kanë arsye për një gëzim shtesë, që edhe pas mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare të jashtëzakonshme në Kroaci, u rizgjodh deputete znj. Ermina Lekaj Prljaskaj", ka shkruar Murati në faqen e tij në Facebook. Ai ka......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova me qeveri gjithëpërfshirëse ose zgjedhje të parakohshme? (Video)

Posted: 12 Sep 2016 01:42 PM PDT

Protestat dhe kriza e vazhdueshme politike ka bërë që përfaqësuesit diplomatik në Kosovë të binden se Qeveria aktuale nuk mund t`ju dalë në ballë proceseve të ndjeshme me të cilat pritet të përballet Kosova. Afrimi i kohës kur do të funksionalizohet Gjykata Speciale po bën që jeta e Qeverisë Mustafa të jetë gjithnjë e më e shkurtër. Burime të RTV Dukagjinit bëjnë të ditur se ka filluar një proces i konsultave për një Qeveri gjithëpërfshirëse e cila do të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Banorët e Shkupit nuk do të flejnë nëpër shtëpija, janë vendosur tek ambasada e SHBA-ve (Video)

Posted: 12 Sep 2016 01:39 PM PDT

Në Maqedoni nuk ndalen tërmetet por ajo çka bie në sy është edhe paniku i qytetarëve në kohën kur dridhen vendet ku ata janë. Qytetarët e Shkupit nuk ndjehen rehat të flejnë në shtëpitë e tyre pasi vetëm sot ka pasur tre tërmete që kanë dridhur Shkupin dhe qytetet tjera. Nga shtëpitë e tyre ata janë vendosur para ambasadës të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup pasi aty është vendi i hapur dhe nuk ju rrezikohet që t’i mbulojë ndonjë ndërtesë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AAK pyet Kryeministrin pse do që të takohet me opozitën

Posted: 12 Sep 2016 01:29 PM PDT

Sponsorët kryesorë të versionit aktual të Demarkacionit me Malin e zi, Presidenti dhe Kryeministri, kanë dështuar ta ratifikojnë projektligjin për Demarkacionin në Kuvend, vlerëson anëtari i Kryesisë dhe zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj. "Çdo kush që i ka dy fije mend në kokë, e di që Kryeministri e tërhoqi projektligjin nga votimi, nga se nuk i kishte votat për ta kaluar, e jo për shkak të rrethanave të krijuara, siç tha ai", ka shkruar Nitaj......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A po përdorë Hillary Clinton sozi?

Posted: 12 Sep 2016 01:27 PM PDT

Pas sëmundjes për shkak të pneumonisë, kundër Hillary Clinton është ngritur një furtunë, e mbushur me ironi dhe aludime. Kandidatja demokrate për Shtëpinë e Bardhë u detyrua dje të largohej nga ceremonia në kujtim të viktimave të 11 shtatorit për shkak të gjendjes jo të mirë shëndetësore dhe humbjes së ekuilibrit. Por sot, veçanërisht në “Twitter”, ka shpërthyer ironia dhe aludimet. Sipas komplotistëve, Hillary Clinton ka një sëmundje më të rëndë,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ju ka marrë malli ti shihni bashkë, ja ku janë Nora dhe Roberti (Foto)

Posted: 12 Sep 2016 01:26 PM PDT

Ata janë përfolur shumë kohëve të fundit për lidhjen e tyre Është thënë se janë ndarë, por si duket nuk ka qenë kështu. Edhe pse mund të kenë pasur ndonjë krizë, Nora dhe Roberti duken shumë të lumtur në krahët e njëri – tjetrit. Kështu ata kanë postuar një foto në Instagram.  Lumturia qesh në fytyrat e tyre. /GazetaExpress/  ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Carragher kritikon ashpër Pogban (Video)

Posted: 12 Sep 2016 01:20 PM PDT

Jamie Carragher ka kritikuar Paul Pogban për paraqitjen e tij të dobët në derbi kundër Manchester Cityt Ish mbrojtësi i Liveproolit, Jamie Carragher ka kritikuar francezin Paul Pogba, për paraqitjen e tij të dobët në nëderbi kundër Manchester Cityt, të cilin e humbën 2:1 në Old Trafford. Carragher ka thënë se Pogba është lojtar i padisiplinuar, i cili nuk kryen detyrat e trajnerit. “Mendoj se një mesfushor qendror në një ndeshje të tillë, duhet të jetë më i disiplinuar. E vetmja......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Skena të nxehta erotike mes Klaudia Pepës dhe Albi Nakos (Foto)

Posted: 12 Sep 2016 01:10 PM PDT

Balerina shqiptare, Klaudia Pepa ka performuar sonte në skenën e Dance with Me. E veshur sensuale dhe seksi Klaudia Pepa u rikthye me një balet transgresive dhe shumë provokues. Ajo ka performuar disa këngë të Beyonce, por momenti më interesant ka qenë kur i është afruar gjithë sensualitet bashkëshortit të saj, Albi Nako ku janë puthur me shumë pasion./Opinion.al/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gili pozon me nusen për Bajram (Foto)

Posted: 12 Sep 2016 01:07 PM PDT

Këngëtarja e mirënjohur, Gili, e popullarizuar dhe e dashur prej shumë vitesh, mbetet zëri i preferuar i shumë njerëzve dhe një imazh që reflekton veç pozitivitet Gili tashmë është bërë edhe vjehërr, pasi djali i saj i madh, Roberti, është bërë me nuse. Sot Gili ka realizuar një foto familjare. Në foto shihet Iliri, dy djemtë, Roberti dhe Redoni dhe Gili që ka pozuar pranë të resë, shkruan "Kosovarja". Gili përherë ka thënë se i ka dashur vajzat. A do ti bëhet......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rama falënderon qytetarët e Dibrës për besimin

Posted: 12 Sep 2016 01:05 PM PDT

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka falënderuar qytetarët e Dibrës që kanë votuar Muharrem Ramën për kryebashkiak të ri. “Fjalët e tepërta janë vërtet fukarallëk, nën dritën e rezultatit kuptimplotë të zgjedhjeve të Dibrës. I falënderoj me gjithë zemër, një për një, të gjithë zgjedhësit dibranë, për besimin e jashtëzakonshëm që na dhanë, përmes votës për kryebashkiakun Muharrem Rama”, ka shkruar Rama në llogarinë e tij......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu u dridhën dje televizionet në Maqedoni nga tërmeti i fuqishëm (Video)

Posted: 12 Sep 2016 12:53 PM PDT

Në Maqedoni nuk ndalen tërmetet por ajo çka bie në sy është edhe paniku i qytetarëve në kohën kur dridhen vendet ku ata janë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Deri tani kemi parë të jenë dridhur markete, shitore, shtëpi dhe qendra tregtare por tani do të shihni se si kanë vepruar gazetarët, prezentuesit dhe stafi i televizionit publik RTVM 1 dhe Kanal 5. Në të dy televizionet tërmeti ka ndodhur në kohën e edicionit të lajmeve dhe i kanë ndaluar lajmet. Gjithashtu, sot dhe dje janë paraqitur disa dëme......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë tha Thaçi për mediet e Guinesë (Video)

Posted: 12 Sep 2016 12:49 PM PDT

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në margjina të forumit në Toronto, ka mbajtur një takim bilateral edhe me kryeministrin e Guinesë, Mamady Youla. Kryeministrin e Guinesë, Thaçi ka treguar se e ka falënderuar për njohjen që ky vend i ka bërë Kosovës dhe për mbështetjen rreth anëtarësimin në organizatat ndërkombëtare. LEXO EDHE: Thaçi fton kryeminstrin e Guinesë ta vizitojë Kosovën Thaçi dhe kryeministri Youla kanë diskutuar edhe për vendosjen e marrëdhënieve......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpërthimi i zjarrit në një shtëpi shuan një familje nëntë anëtarësh

Posted: 12 Sep 2016 12:40 PM PDT

Zjarri që shpërtheu sot në mëngjes në një shtëpi në Memphis, ka lënë të vdekur nëntë anëtarë të një familjeje - katër të rriturit dhe pesë fëmijë, kjo është konfirmuar nga kreu i departamentit të zjarrit në Memphis. Zjarrfikësit thanë se gjatë përpjekjes për shuarjen e zjarrit në vendin e ngjarjes kanë gjetur trupat e katër të rriturve dhe tre fëmijëve, transmeton lajmi.net. Tre fëmijë ishin “në gjendje kritike” të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja pse shpërthejnë telefonat Samsung

Posted: 12 Sep 2016 12:26 PM PDT

Samsung u ka bërë thirrje të gjithë pronarëve të celularëve Galaxy Note 7 që të mos i përdorin ato, ose t’i shkëmbejnë pasi rrezikojnë të shpërthejnë. Samsung tërhoqi 2.5 milionë celularë javën e shkuar pas raportimeve se pajisjet shpërthejnë gjatë ose pas karikimit. Pasagjerët e linjave ajrore në SHBA janë paralajmëruar që të mos i karikojnë celularët kur janë në bord. Kompania koreano-jugore thotë se do të zëvendësojë të gjitha......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tevez ia shanë motrën gjyqtarit, ja si ia kthen ai (VIDEO)

Posted: 12 Sep 2016 12:23 PM PDT

Carlos Tevez nga një hero është kthyer në një protagonist jo të mirë te skuadra e tij. Argjentinasi është ndëshkuar me karton të kuq në fitoren e Boca Juniors ndaj Belgrano. Ish sulmuesi i Juventusit që në minutën e 33’ shënoi gol, katër minuta më vonë është ndëshkuar me karton të kuq. 101greatgoals shkruan se Tevez i ka ofenduar të motrën gjyqtarit, i cili brenda një minute e ka ndëshkuar dy herë me karton të verdhë.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto 11 gabime nuk duhet t’i bëni asnjëherë në iPhone

Posted: 12 Sep 2016 12:21 PM PDT

Në qoftë se telefoni juaj i-Phone është i çmuar për ju, atëherë ju duhet të kujdeseni për të. Janë shtatë gjëra që me siguri ju i bëni gabim në raport me i-Phone-n tuaj. 1. Nuk e fikni asnjëherë Ju duhet ta fikni i-Phone-n tuaj të paktën një herë ën javë, pasi nëse e bëni më tepër bateria e tij do të konsumohet. Lereni atë të shkarkohet plotësisht dhe më pas karikojeni në maksimum. 2. Lini WiFi-n dhe Bluetooth-in ndezur gjatë gjithë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërhiqet shorti në Ligën Ballkanike

Posted: 12 Sep 2016 12:16 PM PDT

Grupet e fazës së parë në Sigal Uniqa Ligën Ballkanike tashmë janë vendosur. Një gjë e tillë është konfirmuar të hënën në faqen zyrtare të BIBL-it. “Pasi që menaxhmenti i ligës i ka shikuar të gjitha mundësitë, të arriturat e klubeve në të kaluarën dhe pozitat gjeografike është marr edhe vendimi për ndarjen e grupeve ashtu siç do t’i prezantojmë më poshtë”, thuhet në njoftimin e Ligës Ballkanike. Grupi A Beroe (Bullgari), KB Bashkimi......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Obama përcjell urime për Kurban Bajramin

Posted: 12 Sep 2016 12:13 PM PDT

Presidenti amerikan, Barack Obama, uroi myslimanët në SHBA dhe në botë me rastin e Kurban-Bajramit. Ai tha se kjo festë e veçantë nderon sakrificën, vendosmërinë dhe angazhimin e Zotit, të demonstruar nga Abrahami, dhe shënon përfundimin e haxhillëkut ku marrin pjesë çdo vit miliona myslimanë nga çdo cep i botës që vizitojnë Mekën si dëshmi e besimit të tyre, njofton VoA. “Kurban Bajrami, - tha në deklaratën e tij Presidenti Obama, - "tregon gjithashtu se besimi mund të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

7 profesionet që sot nuk ekzistojnë më (Foto)

Posted: 12 Sep 2016 12:08 PM PDT

Progresi teknologjik ka përmirësuar kushtet e përgjithshme të punës dhe ka çuar përfundimisht në pension disa profesione. Shumë prej tyre, kur në një kohë kanë qenë të nevojshëm, sot nuk do të kishte më arsye që të ekzistonin. Në po ju rendisim disa prej profesioneve në botë, që janë zhdukur.   Zgjuesi i njerëzve nga gjumi Përpara se alarmi i orës për zgjim,  të shpërndahej nëpër shtëpi, më parë kjo bëhej nga njerëzit. Ata......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vazhdon paniku në Shkup: 100 tërmete brenda dy ditëve

Posted: 12 Sep 2016 11:59 AM PDT

Seria e tërmeteve në rajonin e Shkupit ende po vazhdon, kurse dridhja e fundit ka ndodhur sonte rreth orë 19 e 55 minuta, me fuqi prej 4.8 shkallë të Rihterit. Këto dridhje i kanë nxjerrë sërish njerëzit në rrugë dhe në parqe. Njerëzit të cilit janë larguar nga banesat dhe vendet e punës thonë se ende frikësohen nga tërmeti i djeshëm, i fuqisë prej 5.3 shkallë të Rihterit në orën 15 e 10 minuta, ku disa shkupjan e kanë kaluar natën në qiell të hapur, nëpër parqe, shatorë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dyfishohen afatet e provimeve (Video)

Posted: 12 Sep 2016 11:57 AM PDT

Protesta studentore, shtyrje të afateve të provimeve, madje edhe ndërrime të njëpasnjëshme të rektoreve, kanë karakterizuar Universitetin e Prishtinës në muajt e fundit. Por, studentët të cilët do jenë brucosh të këtij universiteti, më nuk do të kenë të paktën frikën e provimeve. Afrim Hoti, Prorektor për bashkëpunim ndërkombëtar në UP, një intervistë për Tribuna Channel, ka treguar për risitë që do të praktikohen tash e tutje. Përpos kësaj Hoti, bëri......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haziri: Fetije Ramadani, simbol i qëndresës së një nëne të hekurt

Posted: 12 Sep 2016 11:41 AM PDT

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes së heroit të kombit Agim Ramadani, me rastin e ndarjes nga jeta të nënës së tij, Fetije Ramadani. “Më pikëllim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të zonjës Fetije, nënës së kolosit të kombit, Agim Ramadani”, thuhet në telegramin e Hazirit. “Zonja Fetije Ramadani është simbol i qëndresës së një nëne te hekurt dhe të pathyeshme karshi padrejtësive shekullore”, ka shkruar......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :