Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Zëri: “Ja çka shkruajnë mediat serbe për golin e Xhakës kundër portierit Stojkovic (Foto)” plus 29 more

loading...

Zëri: “Ja çka shkruajnë mediat serbe për golin e Xhakës kundër portierit Stojkovic (Foto)” plus 29 more


Ja çka shkruajnë mediat serbe për golin e Xhakës kundër portierit Stojkovic (Foto)

Posted: 20 Sep 2016 02:51 PM PDT

Granit Xhaka ka shënuar gol nga 30 metra kundër portierit serb Vladimir Stojkovic Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka ka shënuar një tjetër gol të jashtëzakonshëm, kësaj radhe kundër Nottingham Forestit. Ky gol ka bërë që të shkruajnë edhe mediat serbe, të cilat përshkruaj golin nga 30 metra të Xhakës kundër portierit të Serbisë, Vladimir Stojkovic. “Xhaka mposhtu Stojkovicin nga 30 metra”, shkruan B92. /Express/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sfidat e patejkalueshme të Qeverisë (Video)

Posted: 20 Sep 2016 02:45 PM PDT

Kryeministri Mustafa e tërhoqi Projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes për kufirin me Malin e Zi, me arsyetimin se nuk pranon koncesione në dëm të shtetit. Nuk përmendi emra se kush po e kushtëzonte, por me 1 shtator, shefi i Qeverisë, Isa Mustafa dha vetëm një zotim: Marrëveshja nuk do të rinegociohet! Kjo deklaratë nuk ndikoi aspak tek protestuesit e thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje, që ta shpallin triumfin e një beteje, që ata e quanin, betejë në mbrojtje të hapësirës territoriale të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Noizy flet për sherrin me Cozman (Video)

Posted: 20 Sep 2016 02:40 PM PDT

Reperi i njohur Noizy ka rrëfyer sonte (e hënë) versionin e tij mbi ngjarjen e ndodhur një javë më parë në Prishtinë, përleshjen e tij me Cozman. Në një lidhje direkte nga Milano për emisionin “Opinion”, Noizy tregoi se përleshja atë ditë ka ndodhur shumë spontanisht, dhe mohon kategorikisht të ketë qenë faji i tij. “Nuk kam pasur faj, nëse dikush arrinë të marrë xhirimet e kamerave të hotelit, mund ta shohë se ngjarja ka ndodhur pa fajin tim u shpreh ai”. Sa i përket......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Stolitë tuaja të argjendta sërish do të shkëlqejnë me këtë super truk (Video)

Posted: 20 Sep 2016 02:38 PM PDT

Folia e aluminit, e valuar në ujë dhe soda e bukës do të mjaftojnë që të pastroni stolitë tuaja të argjendta. Nuk ka nevojë asgjë të fërkoni as të pastroni me brushë, – rezultati do të arrihet për një minutë, transmeton Telegrafi. Vetëm tre përbërës ju nevojiten t’ua ktheni shkëlqimin e vjetër stolive tuaja – qoftë kur është fjala për stolitë apo enët e argjendta. LEXO EDHE: 25 mënyra kreative se si mund ta lidhni shallin (VIDEO) Qitni ujë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Elinel publikon këngën 'Sheikh' (Video)

Posted: 20 Sep 2016 02:36 PM PDT

“Sheikh (Haram Money) mbanë titullin kënga më e re e reperit Elinel. Kjo këngë është publikuar në kanalin zyrtar në Youtube vetëm në versionin audio ndërsa për muzikë dhe tekst është kujdesur vetë reperi. Elinel në këtë këngë trajton faktin se si njerëzit e këqinj bëjnë gjithçka për para.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AAK e vendosur: Nuk lëshojmë pe për demarkacionin

Posted: 20 Sep 2016 02:35 PM PDT

Nonëse janë shtuar zërat se menjëherë pas kthimit nga New York, kryeministri do ta thërras një tryezë me liderët e partive politike për të negociuar për demarkacionin me Malin e Zi, ftesat ende nuk janë dorëzuar nëpër partitë politike. Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bali Muharremaj ka thënë në emisionin “Kontakt” në Tribuna Channel se ende nuk kanë pranuar ndonjë ftesë zyrtare prej kryeministrit. “Në qoftë se kryeministri e thirret tryezën dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A mund ta gjeni pandën në këtë fotografi?

Posted: 20 Sep 2016 02:17 PM PDT

Truqe të ndryshme provojnë që ta testojnë trurin tuaj dhe aftësinë për të qenë obzervues të mirë. Që nga gjetja e vezëve në mesin e lepujve, e te gjetja e maces në mesin e hutave, popullariteti i imazheve të tilla po rritet. Pas maces e lepujve, detyra juaj e re është ta gjeni pandën në fotografi. Në një imazh tjetër, përpiquni ta gjeni qenin e fshehur në mesin e lopëve.       ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

25 mënyra kreative se si mund ta lidhni shallin (VIDEO)

Posted: 20 Sep 2016 02:08 PM PDT

Mbajtja e një shalli sjell gjithmonë një pamje më atraktive dhe interesante për veshjen tuaj. Derisa ekzistojnë shumë mënyrë për të lidhur një shall, ju mjafton vetëm të keni ide edhe mund ta lidhni shallin në mënyrën që ju e dëshironi ose që i përshtatet stilit dhe veshjes suaj. LEXO EDHE: Dëshironi të humbni peshë shpejt dhe lehtë? Kjo pije është shpëtimi juaj Shalli përcakton  një pjesë të rëndësishme të pamjes suaj, andaj më poshtë gjeni......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sadri Ferati: Demokracia në Kosovë nisi me LDK-në

Posted: 20 Sep 2016 02:04 PM PDT

Sadri Ferati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, po konsideron se Kosova ka hyrë në epokën e demokracisë në vitet 89-90, kohë kjo kur edhe është themeluar LDK-ja. Ferati ka thënë se përkundër që demokracia filloi në vitet e 90-ta, institucionet janë themeluar 10 vite më vonë, pas luftës më 2000. Ai shtoi se demokracia është mënyra e marrjes së vendimit për diçka ndërsa tjetra varet nga ajo se si ne i marrim vendimet. Ferati tha se njëra prej shtyllave për të parë se sa......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sasa kërkon ndihmën tuaj (Foto)

Posted: 20 Sep 2016 01:55 PM PDT

Ish banorja e Shpisë së Kosovës, Saranda Hoda, e njohur si Sasa ka përsëri nevojë për ndihmën e qytetarëve të Kosovës Në një adresim që ka bërë një i afërm i Sasa’s në facebook thuhet se ajo ka nevojë për ndërhyrjen e dytë kirurgjike. “Për shkak të shpenzimeve të tepërta në ndërhyrjen e parë, familja e jonë nuk ka mundësi vetfinancimi më. Kush ka mundësi, ju lutem që të na ndihmoni më i dhënë jetë motrës dhe shoqes......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arsenali vazhdon tutje, Xhaka protagonist (Video)

Posted: 20 Sep 2016 01:44 PM PDT

Arsenali është kualifikuar në të tetën e finales së Kupës EFL pas fitores prej 0-4 në udhëtim te Nottingham Forest. Vetëm një gol u shënua në pjesën e parë dhe atë një supergol. Ishte mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, që shënoi golin më të bukur në këtë mbrëmje (23’). Topçinjtë ia dolën të shënojnë tri herë në pjesën e dytë për ta pasur të sigurt fitoren. Në këtë gjysmëlojë, protagonist ishte Lucas Perez, i cili......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Milan vazhdon me fitore (Video)

Posted: 20 Sep 2016 01:42 PM PDT

Milan ka vazhduar me fitore në Serie A, pasi ka mposhtur lazion me rezultat 2:0 Milan ka shënuar fitoren e tretë këtë edicion në Serie A, duke mposhtur Lazion në San Siro me rezultat 2:0. Golat për Milanin në kët ndeshje i shënuan sulmuesit Carlos Bacca dhe Niang. Në këtë ndeshje për herë të parë nga fillimi në Serie A luajti edhe portieri i Kombëtares shqiptare Thomas Strakosha, i cili pavarësisht dy golave, tregoi paraqitje mbresëlënëse. Pas kësaj fitoreje Milan ngritët në vendin e tretë me......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hetohet martesa e të miturve në Malishevë (Video)

Posted: 20 Sep 2016 01:36 PM PDT

Në prani të miqve dhe familjarëve F. Sh nga fshati Ngucat i komunës së Malishevës dhe Z. K. nga fshati Javor i Suharekës i dhanë fund beqarisë së tyre. Megjithatë, edhe pse kjo tingëllon si një dasmë e rregullt me të ftuar, muzikë, hare e gëzim, nuk është aspak e tillë. Kjo për faktin se të sapomartuarit janë vetëm fëmijë. Që këta janë të mitur dhe kjo nënkupton vepër kundër ligjit nuk i pengoi prindërit e këtyre të rinjve të mos i shtyjnë drejt......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Milan shënon sërish kundër Strakoshës (Video)

Posted: 20 Sep 2016 01:28 PM PDT

Milan ka dyfishuar epërsinë kundër skuadrës së Lazios Sulmuesi Niang ka shënuar golin e dytë për Milanin, pasi ishte i pagabueshëm nga pika e bardhë, duke mos i dhënë asnjë mundësi portierit shqiptar, Thomas Strakosha. /Express/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bunjaku e Ajeti ia sigurojnë fitoren St.Gallenit (Video)

Posted: 20 Sep 2016 01:27 PM PDT

Albert Bunjaku dhe Albian Ajeti kanë shënuar në fitoren e St. Gallenit kundër Thun Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaku dhe Albian Ajeti kanë shënuar nga një gol në fitoren 2:1 të St. Gallenit kundër Thunit. Golin e parë e ka shënuar Bunjaku në minutën e 48, për të barazuar më pas Thun në minutën e 51’ me golin e Joel. Por, tetë minuta pa përfunduar takimi në skenë doli Albian Ajeti, i cili shënoi golin e dytë dhe të fitores. /Express/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fotoja që emocionoi botën

Posted: 20 Sep 2016 01:22 PM PDT

Një foshnje e porsalindur, e cila pushtoi zemrat e miliona njerëzve në mbarë botën, ka ndërruar jetë. Fotografia prekëse e shkrepur në Florida, që tregonte përqafimin e binjakëve Hawk dhe Mason Buchmeye, është parë më shumë se gjashtë milionë herë pasi familja e tyre e publikuan. Hawk, ka lindur me një çrregullim të rrallë që kërkonte disa operime komplikuese dhe gjithnjë duhej përdorur një ventilator për të marrë frymë. Përqafimi emocionues i binjakëve......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Liverpool shënon 3 gola kundër Derby (Video)

Posted: 20 Sep 2016 01:16 PM PDT

iverpool është dukë shënuar fitore prej 3:0 kundër Derby County Skuadra e Liverpoolit është duke mposhtur Derby Countyn në EFL Cup me rezultat 3:0, me golat e shënuar nga Kavlan, Coutinho dhe Origi. /Express/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Engel: Amerikanët e dinë se nuk kanë miq më të mirë se Kosova (Video)

Posted: 20 Sep 2016 01:20 PM PDT

Në kuadër të sesioni i 71-të i Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, kryeministri i Kosovës Isa Mustafa u takua edhe me kongresisti amerikan Eliot Engel, i cili ka përsëritur se SHBA-të qëndrojnë përkrah Kosovës Mustafa gjatë qëndrimit në Nju Jork, mori pjesë në samitin “Partneriteti për Prosperitet Global”, të Iniciativës Globale Clinton. Kryeministri Mustafa i shoqëruar nga ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, ka takuar drejtues të shteteve të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja në çfarë gjendje iku nga Shqipëria biznesmeni libanez (Foto)

Posted: 20 Sep 2016 12:57 PM PDT

Omnix Albania, kompania që do të investonte 450 milionë euro në Lalëz, deklaroi tërheqjen e menjëhershme nga të gjitha investimet në Shqipëri. Vendimi vjen dhjetë ditë pasi presidenti i kësaj kompanie, Fadi Mitri u rrah brutalisht nga persona, të cilët i kërkuan të largohej nga Shqipëria. “Ky akt i rëndë kriminal ja ka dalë që të rrënojë përpjekjet e Omnix Albania për ndërtimin e një kompleksi turistik prej 450 milion USD në Lalëz”, thuhet në deklaratën e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ish-ministri Gashi: Kisha nuk është përfshirë në asnjë negociatë për mbrojtje

Posted: 20 Sep 2016 12:55 PM PDT

I ftuar në Zonën B është Dardan Gashi njohës i rrethanave politike me të cilën është duke u diskutuar për telashet e krijuara në Kishën Ortodokse. “Debati për kishën nuk është se ka fillu tash. Këshilli për Zbatim dhe Monitorim ka për detyre t’i mbrojë objektet kulturo-historike serbe në Kosovë”. “Çka është më rëndësi tash është se po harrohet se kjo nuk është përfshi në asnjë negociatë që të mbrohet. Kjo nuk......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Historiku i gjeneralit Jackson në krye të KFOR-it në Kosovë (Video)

Posted: 20 Sep 2016 12:55 PM PDT

Avionët e NATO-s kishin intensifikuar sulmet ajrore në ish-Jugosllavi. Ndërkaq, në tokë në shenjë hakmarrjeje, strukturat serbe të sigurisë po vazhdonin vrasjen dhe dëbimin e shqiptarëve në fillimin e verës së vitit 1999. Bashkësia ndërkombëtare në përpjekje për të gjetur zgjidhje kishte caktuar takim me strukturat serbe në Kumanovë të Maqedonisë. Bashkimi Evropian kishte deleguar diplomatin finlandez Martti Ahtisaarin, ndërkaq rusët ministrin e jashtëm Viktor Chernomirdin. Pas disa ditë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dortmund deklason Wolfsburgin (Video)

Posted: 20 Sep 2016 12:51 PM PDT

Borussia Dortmund ka deklasuar Wolfsburgun në udhëtim me rezultat 5:1 Skuadra e Borussia Dortmundit ka shënuar fitoren e radhës në Bundesliga, duke mposhtur Wolfsburgun në udhëtim me rezultat të thellë 5:1. Golat për Dortmundin i shënuan Guerreiro, Aubameyang dy, Dembele dhe Piszczek, ndërsa golin e vetëm për skuadrën vendëse e shënoi Didavi. Pas kësaj fitoreje Dortmund ngritët në pozitën e parë në Bundesliga me 9 pikë, aq sa kanë edhe Bayern dhe Hertha, që nesër mbrëmë takohen në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Refuzon kimioterapinë, aktorja vdes në moshë të re (Foto)

Posted: 20 Sep 2016 12:50 PM PDT

Ndërroi jetë në moshën 26- vjeçare Xu Ting, aktore kineze, e cila prej disa kohësh ishte prekur nga tumori. Nga frika e efekteve shumë agresive, ajo kishte refuzuar kimioterapinë dhe kurohej vetëm me mjekësi tradicionale. Seanca të shumta me agopunturë, nuk dhanë asnjë efekt pozitiv tek ajo, e cila ndërroi jetë të premten e kaluar. Xu u bë e famshme në sajë të serialit “Dad Home”. Pak muaj më parë ajo kishte shpjeguar në rrjetet sociale se me vetëdije të plotë kishte refuzuar......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

‘Fantazma’ e vajzës së re qëndron midis zebrave, vetura kalon mbi ‘trupin e saj’ (Video)

Posted: 20 Sep 2016 12:41 PM PDT

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin, kur fantazma e një vajze të re materializohet midis zebrave në rrugë, derisa një veturë kalon mbi trupin e saj, raporton Mirror. Në pamjet e kapura nga kamerat e sigurisë, shihet momenti kur fantazma shfaqet nga asgjëja, ku fillimisht dukej si një hije e dyshimtë derisa pas disa sekondave fotografia bëhet më e qartë, transmeton Telegrafi. Derisa ajo qëndronte midis rruge, vetura afrohet dhe përmes dritave mundëson të konstatohet se bëhet fjalë për një fantazmë, përmes......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vjen goli i parë në ndeshjen AC Milan – Lazio (Video)

Posted: 20 Sep 2016 12:34 PM PDT

AC Milan ka kaluar në epërsi kundër Lazios. Portieri shqiptar Thomas Strakosha është ndëshkuar nga sulmuesi Carlos Bacca, transmeton “Zeri.info”. Carlos Bacca arriti të shënoj këtë gol i vetëm me përballjen ndaj portierit shqiptar Strakosha. /Zeri.info/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Xhaka shënon përsëri për Arsenalin (Video)

Posted: 20 Sep 2016 12:15 PM PDT

Granit Xhaka e ka shënuar golin e dytë për Arsenalin. Ylli kosovar posa e ka realizuar golin e parë të ndeshjes me Nottingham Forest, për të cilin luan Pajtim Kasami. /Zeri.info/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmeti i tretë godet Maqedoninë

Posted: 20 Sep 2016 12:09 PM PDT

Tërmeti i tretë ka goditur sot Maqedoninë me fuqi prej 2.7 shkallësh në orën 19.37. Epiqendra e tërmetit ka qenë 10 kilometra larg Karbincit. Më parë tërmet me intensitet 2.4 shkallë (15.57) goditi rrethinën e Shkupit, ndërsa në orën 13.20 në po të njëjtin vend u regjistrua tërmet me 1.9 shkallë, informon zhurnal.mk ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Publikohet ‘Ajo ka faj’ nga Erik Lloshi dhe Albatrit Muçiqi (Video)

Posted: 20 Sep 2016 11:58 AM PDT

U njoftua disa ditë më parë nga vetë këngëtarët Erik Lloshi dhe Albatrit Muçiqi, që së shpejti do publikohej kënga e tyre më e re. Sot erdhi më në fund koha që të lançohet ‘Ajo ka faj’. Ky bashkëpunim mban ‘firmën’ e ‘Threedots Production’ dhe muzika është realizuar nga Kledi Bahiti.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Flet Brad Pitt, ja çfarë thotë për ndarjen me Jolie

Posted: 20 Sep 2016 11:56 AM PDT

Brad Pitt më në fund ka folur pas lajmeve se ai po divorcohet me Angelina Jolien. 52-vjeçari, baba i gjashtë fëmijëve, tha: “Jam shumë i pikëlluar për këtë, por ajo çfarë ka më së shumti rëndësi tani është mirëqenia e fëmijëve tanë”. “Me mirësi u kërkoj mediave që t’ua japin atyre hapësirën për të cilën kanë nevojë gjatë kësaj kohe të vështirë”, tha Pitt sipas The Sun. Brad Pitt deklaroi për PEOPLE:......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrustem Mustafa - Remi: Kisha të përdoret si objekt ndihmës i Universitetit (Video)

Posted: 20 Sep 2016 11:43 AM PDT

Ish-komandanti i UÇK-së dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Rrustem Mustafa – Remi, në emisionin "Komiteti", ka shprehur mendimin e tij rreth çështjes mjaft të përfolur kohëve të fundit, rrënimin e kishës ortodokse në kampusin e Universitetit të Prishtinës. Ai ka thënë se ky objekt duhet të përdoret si objekt ndihmës i universitetit. “Ajo faltore duhet të përdoret për qëllimet e ndërtimit por edhe si objekt ndihmës i Universitetit të Prishtinës,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :