Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Zëri: “Komandanti i Ushtrisë Amerikane i referohet FSK-së si Ushtri e Kosovës” plus 29 more

loading...

Zëri: “Komandanti i Ushtrisë Amerikane i referohet FSK-së si Ushtri e Kosovës” plus 29 more


Komandanti i Ushtrisë Amerikane i referohet FSK-së si Ushtri e Kosovës

Posted: 26 Sep 2016 02:57 PM PDT

Më shumë se 1700 trupa të Forcave të Armatosura shqiptare, atyre të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe, Italisë, Kosovës dhe Malit të Zi po zhvillojnë në disa rajone të Shqipërisë stërvitjen 10-ditore “Joint Effort”. “Kemi 7 vjet që jemi në NATO, por kjo është hera e parë që ne organizojmë dhe bashkëdrejtojmë në vendin tonë një stërvitje me të tilla përmasa”, deklaroi Jeronim Bazo, shef i Shtabit të Përgjithshëm......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E lidhur, torturuar dhe e përdhunuar! Angelina Jolie zbulon një sekret të Illuminatit! (Video)

Posted: 26 Sep 2016 02:46 PM PDT

Duket se shkurorëzimi mes Brad Pitt dhe Angelina Joliet do të nxjerrë në shesh shumë të pathëna rreth jetës private të ish-çiftit. Pasi u shfaqen pamje ku shihet aktorja të përdor drogë, një video shokuese e Angelinas Jolie ka rrjedhur së fundi në publik. Angelina, e cila atëbotë ishte vetëm 23 vjet, përshkruan përvojat e saj prej “ritualeve sekrete të Illuminatit”, të cilat ishin mbyllura për shoqërinë, transmeton Telegrafi.  Në vitin 1999, një burim anonim kishte filmuar......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ZYRTARE: Caktohet stadiumi ku do të luhet ndeshja Ukrainë – Kosovë (FOTO)

Posted: 26 Sep 2016 02:43 PM PDT

Mes stadiumit të Krakovias që zë 15 mijë tifozë dhe atij të Wisla Krakowit, që zë 45 mijë, Federata e Futbollit e Ukrainës (FFU) ka vendosur për të parin. Në atë stadium Ukraina do të presë Kosovën, në ndeshjen e 9 tetorit, në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Rusi 2018”. Është nënkryetari i FFU-së, Oleg Shkreba që e ka konfimuar lajmin për mediat ukrainase, në orët e mbrëmjës së të hënës. “Siç raporton Shkreba në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Azem Syla edhe disa ditë në QKUK (Video)

Posted: 26 Sep 2016 02:37 PM PDT

Avokati mrojtës i ish deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Azem Syla, është duke i përgatitur dy lloj të ankesave pas vendimit për riarresim të Sylës dhe shqiptim të masës së paraburgimit prej dy muajsh. Avokati Tomë Gashi, ka deklaruar në emisionin “Kontakt” të Tribuna Channel se njëra ankesë është duke u përgatitur për Gjykatën Supreme të Kosovës, për shkak se e kemi vendimin e parë dhe vendimin e dytë diametralisht të kundërt dhe është një......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NASA: Fakte të reja për ekzistimin e ujit në Evropën e Jupiterit

Posted: 26 Sep 2016 02:28 PM PDT

Agjencia amerikane e hapësirës, NASA, ka publikuar sonte disa “të dhëna befasuese për aktivitetin” në hënën më të madhe të Jupiterit. Teleskopi Habl ka gjetur të dhëna për ekzistimin e oqeaneve të mbushur me ujë nën koren e akullit të thellë disa kilometra në Evropë, njërën nga hënat e planetit Jupiter, transmeton lajmi.net. Tashmë është e ditur që kjo hënë ka oqean nëntokësor i cili mund të jetë komponent i zhvillimit të jetës. Williams......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nishani: Krimi i organizuar, sfidë reale dhe problem serioz (Video)

Posted: 26 Sep 2016 02:18 PM PDT

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, po vazhdon vizitën në Shtetet e Bashkuara, pas pjesëmarrjes në Takimin në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork javën e kaluar. Nishani ishte i ftuar për një intervistë në Zërin e Amerikës. Zëri i Amerikës: Zoti President, në fjalimin tuaj përpara Asamblesë së Kombeve të Bashkuara, ju folët edhe për përpjekjet e vendit tuaj për t’u integruar në Bashkimin Europian duke theksuar se reforma në drejtësi është......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Guterres prin në garën për shef të ri të OKB-së

Posted: 26 Sep 2016 02:16 PM PDT

Në garën për diplomatin më të lartë në botë, ish-kryeministri portugez, Antonio Guterres duket se është në pozitën më të mirë për të fituar. Sot, në raundin e pestë të votimit informal të Këshillit të Sigurimit OKB-së, Guterres doli i pari, për herë të pestë radhazi.  Ai ishte kandidati i vetëm që mori minimumin prej nëntë votash. Ai mori 12 vota në mbështetje të kandidaturës së tij, dy vota kundër dhe një abstenim,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është e dashura bukuroshe e Majkut (Foto)

Posted: 26 Sep 2016 02:06 PM PDT

Majk është një prej hip-hot artistëve shqiptar më të përfolur kohët e fundit. E gjithë kjo pasi që këngëtari po përflitet se është në lidhje. “E dashura ime jeton në shtëpi”, ka thënë Majku për Klan Kosovën. Ditë më parë është raportuar se artisti është në romancë me bukuroshen prishtinase Majlinda Zeka. Kujtojmë se këngëtari dy javë më parë publikoi edhe projektin solo me titull “Kcen”.  ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj për AP: Ekstremizmi në Kosovë erdhi nga jashtë

Posted: 26 Sep 2016 01:59 PM PDT

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, tha të hënën se vendet e tjera kanë eksportuar ekstremizmin e dhunshëm në vendin e tij, i cila ka shënuar një përqindje më e madhe e qytetarëve të saj të cilët luftojnë për grupin e Shtetit Islamik si çdo komb tjetër në Evropë. Autoritetet thonë se besonin rreth 70 shtetas të Kosovës me shumicë myslimane janë të luftëtarë aktivë në Siri dhe Irak. Enver Hoxhaj tha për “Associated Press” në një......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ligji për ‘Trepçën’, i domosdoshëm (Video)

Posted: 26 Sep 2016 01:51 PM PDT

Dtejtori i Trepçës, Ahmet Tmava, ka deklaruar, se vështirësitë e Trepçës janë të shumta. Trepça pas lufte nuk ka status zhvillimor. Sipas tij,procedura e likuidimit për Trepçën nuk duhet të diskutohet. Ai ka falenderuar ekipin i cili ka punuar draft ligjin për Trepçën.  Tmava, ka shtuar se duhet shumë shpejtë të fillohet me punime përgatitore që është si bazë për zhvillim të metalurgjive. “Nëse ligji bëhet tani mendojmë që deri në fund të vitit......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Schröder në Tiranë ka një porosi për shqiptarët

Posted: 26 Sep 2016 01:22 PM PDT

Konferenca “Sfidat ekonomike të migracionit dhe integrimit brenda projektit europian” solli në Tiranë ish-kancelarin gjerman, Gerhard Schröder, i cili në fjalën e mbajtur në këtë takim u ndal tek sfidat aktuale të Bashkimit Europian. Schröder kërkoi nga vendet kandidate që të mos demoralizohen nga dalja e Britanisë së Madhe. “Ne jemi duke përjetuar një kapitull që shkon përtej aspektit politik. Kjo është në thelb një krizë strukturash, shtuar këtu edhe faktin që rrezikun që i......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Allegri befason për Higuainin

Posted: 26 Sep 2016 01:12 PM PDT

Massimiliano Allegri ka befasuar me deklaratën për Gonzalo Higuainin, duke thënë se ende nuk e di se në cilën pozitë të luajë me të Sulmuesi argjentinas, Gonzalo Higuain, i cili u transferua nga Napoli te ‘Zonja e Vjetër’ për 94 milionë euro, ende nuk është shndërruar në një startues të padiskutueshëm në ekipin e Allegrit. Tashmë dihet se Higuain është një ndër 9’shat më të mirë në botë, por trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, thotë se janë duke......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

10-vjeçari denoncon nënën në polici: Më ndihmoni, ajo do të më vrasë me thikë

Posted: 26 Sep 2016 01:11 PM PDT

“Më ndihmoni, nëna do të më vrasë me thikë”, ka qenë kjo dëshmia e një djali 10-vjeçar para efektivëve. Teksa është paraqitur në komisariatin e policisë, në zonën e Modica në Itali, djali duke qarë ka rrëfyer se nëna e tij shqiptare ka tentuar të vrasë atë dhe veten. Pas kësaj, janë vënë menjëherë në dijeni punonjësit e shërbimit social, të cilët kanë ndërhyrë duke e marrë nën përkujdesje. Punonjësit e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të dëbuarit e Dardanisë, protestë te shtëpia e Shpend Ahmetit (Foto)

Posted: 26 Sep 2016 01:00 PM PDT

Gratë e banuesve të banesave në Dardani po protestojnë para shtëpisë së Kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ato po kërkojnë strehim për fëmijët e tyre. Ahmeti ka dalë jashtë shtëpisë për t’i dëgjuar por ai tha se kjo çështje nuk i takon atij dhe se nuk ka në dorë asgjë në lidhje me këto prona, njofton Klan Kosova. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Debati i parë televiziv Trump-Clinton pret rekord shikuesish

Posted: 26 Sep 2016 12:53 PM PDT

Landidati republikan presidencial, Donald Trump dhe rivalja e tij demokrate, Hillary Clinton do të përballen sot në debatin e parë televiziv presidencial, që pritet të jetë më i shikuari në historinë e Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Parashikohet që ky debat të tërheqë rreth 100 milionë shikues. Debati 90-minutësh në universitetin “Hofstra” në Long Island të Nju Jorkut është i pari nga tre debatet e planifikuara dhe është një nga shanset e fundit për dy kandidatët që të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mali i Zi: Vritet me snajper në burg bosi i krimit

Posted: 26 Sep 2016 12:47 PM PDT

Një bos me emër i krimit në Malin e Zi është vrarë pasi është qëlluar për vdekje nga një snajper në ambientet e brendshme të një burgu të sigurisë së lartë. Lajmi u bë i ditur nga mediat lokale, sipas të cilave ngjarja ka ndodhur ditët e fundit, duke rënduar edhe më tej një luftë të përgjakshme mes bandave që ka përfshirë vendin e vogël ballkanas. Dalibor Djuriç, një eksponent i rëndësishëm i klanit Skaralji, aktiv në qytetin turistik të Kotorit,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Daffy heq tatuazhet (Foto)

Posted: 26 Sep 2016 12:44 PM PDT

Ndryshimet e viteve të fundit të Dafina Zeqirit nuk janë mirëpritur pothuajse aspak nga fansat e këngëtares duke bërë që kjo e fundit të mos ketë famë e përkrahjen që kishte dikur. Një imazh i vrazhdë që po ndërtohej nga Dafina me tatuazhe në secilën pjesë të trupit, flokë të shkurtra e veshje të ndryshme nuk po përqafohej nga fansat e saj. Këngëtarja ka filluar të rikthehet në identitet duke u shfaqur e ëmbël si dukur. LEXO EDHE: Ja si ta fitoni një shpërblim......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

LDK kërkon sqarim nga ‘UBO Consulting’, për sondazhin e publikuar

Posted: 26 Sep 2016 12:36 PM PDT

Kompania “UBO Consulting” e ka pranuar se sondazhi i saj, që nxori Lëvizjen Vetëvendosje si partinë e dytë dhe Albin Kurtin si të preferuarin e kosovarëve për kryeministër, është kontraktuar pikërisht nga kjo parti opozitare. Pikërisht për këtë shkak, Lidhja Demokratike e Kosovës i ka kërkuar kësaj kompanie të tregojë se sa para ka marrë nga subjekti opozitar. “Lidhja Demokratike e Kosovës mirëpret pranimin dhe pohimin e marrëdhënies klienteliste ndërmjet LVV-së dhe Kompanisë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zhduket 20 vjeçarja nga Ferizaj (Video)

Posted: 26 Sep 2016 12:24 PM PDT

Në Ferizaj, familja Krakoveci tash e tri ditë nuk po mund të gjejnë vajzën e tyre 20 vjeçare, që ka edhe probleme mendore. Për ta gjetur Elhamen janë angazhuar edhe Policia e Kosovës. Kjo është hera e tretë që ajo ikën nga shtëpia. /KlanKosova/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulmohen zyrat e Sigal Prishtinës (FOTO)

Posted: 26 Sep 2016 12:20 PM PDT

Klubi më i madh kosovar i basketbollit, Sigal Prishtina ka marrë një lajm të keq. Muralet e reja të vendosura janë demoluar nga persona të panjohur. Ende nuk dihet se kush ka mundur ta bëjë një akt të tillë. Gazetaolle.com ka siguruar foto nga korridoret e klubit. Këto pamje janë bërë para pak çastesh në korridoret e KB Prishtinës ku janë shqyer muralet e reja te vendosura para 3 ditëve ne vazhdën e përgatitjeve te KB Prishtinës për edicionin 2016/2017. Ndryshe, KB Prishtina dhe tifozët......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

UEFA: Të mërkurën shikojeni ndeshjen mes vëllezërve Xhaka

Posted: 26 Sep 2016 12:19 PM PDT

UEFA ka reklamuar në faqen e saj zyrtare sfidën Basel-Arsenal, si ndeshjen e cila ja vlen më së shumti të ndiqet këtë mesjavë në Ligën e Kampionëve ditën e mërkurë. Përballja do të ketë të veçantën, se në të luajnë dy vëllezër në kahe të kundërta. Taulant Xhaka me Baselin dhe i vëllai, Graniti me Arsenalin. Kjo nuk është hera e parë që i gjen si kundërshtarë dy vëllezërit, pasi më parë ata janë ndeshur në kuadër të Euro......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

6 gjërat që meshkujt adhurojnë tek femrat

Posted: 26 Sep 2016 12:14 PM PDT

Arti i joshjes ndonjëherë është i vështirë për t’u kuptuar, prandaj shpesh nuk e dimë kur dhe perse i pëlqejmë dikujt. Çfarë shohin ata te veçante tek ne? Mësoni me poshtë përgjigjet. Femrat janë te buta dhe shpesh mbajnë ere te mire Meshkujt e adhurojnë butësinë e lëkurës se femrave, aromën e shampove, te sapunit, te kremit apo te parfumit. Femrat janë amësore Femrat kane instinktin amësor, janë te ngrohta dhe te përkujdesur prandaj meshkujt i duan t’i kenë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është taksisti shqiptar i fiksuar pas Donald Trump, bëhet lajm në gjithë botën (Foto)

Posted: 26 Sep 2016 12:07 PM PDT

Mediat e huaja, Associated Press , Daily Mail por dhe Fox Neës i kanë kushtuar një artikull taksistit shqiptar Uljan Kolgjegja për stilin e tij të çuditshëm, të pa parë ndonjëherë në taksistë të tjerë. Kolgjegja tha për mediat e huaja se tani mbante foton e kandidatit për president në SHBA, Donald Trump pasi e kishte ndihmuar në biznesin e tij. “Vendosa ta vë Trump-in në xhamin e pasmë të makinës që kur kryeministri Edi Rama tha se Trump mund të ishte një kërcënim i vërtetë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si ta fitoni një shpërblim nga Rita Ora (Video)

Posted: 26 Sep 2016 12:00 PM PDT

Rita Ora është një prej këngëtarëve më të përfolura shqiptare. Përveç se është këngëtare me famë ndërkombëtare, ajo është edhe imazh i veshmbathjeve sportive, Adidas. Së fundi, Rita ka pohuar se do të ndajë 16 dhurata për festat e fundvitit të bëra prej dorës së saj, transmeton Telegrafi. Kështu ka bërë të ditur këngëtarja përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë personale në Facebook. “A je anëtar i Adidas......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia pengon zyrtarin e Kosovës të hyjë në territorin e saj (Foto)

Posted: 26 Sep 2016 11:47 AM PDT

Policia serbe ka ndalur sot anëtarin e komisionit të autoritetit kosovar të konkurrencës Muhamed Krasniqin. Ai është ndal derisa kishte shkuar në Serbi për të marrë pjesë në tryezën rajonale të autoriteteve të konkurrencës, me ftesë të Hungarisë. Klan Kosova merr vesh se arsyeje për këtë veprim të serbëve, ishte prezantimi i tij vetëm pasaportën, e jo edhe letërnjoftimin. Por, pas ndërhyrjes së zyrës ndërlidhëse të Kosovës në Beograd, i njëjti......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Po ndodh një krim, a e dalloni?

Posted: 26 Sep 2016 11:41 AM PDT

Të paktë janë ata turistë që nuk mund të duan të bëjnë foto me dy fëmijë të vegjël të veshur me rrobat tradicionale në ndonjë pikë turistike, por akoma edhe më të paktë janë ata që e dinë se kjo mund të jetë e rrezikshme. Një turist britanik ka fotografuar një prej këtyre momenteve, në foto dallohen 2 vogëlushet me të qeshurën e tyre të pafajshme të cilat pozojnë me një turiste naive, shkruan The Sun. Në foto dallon dy fëmijët të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çka thotë kampionia e re e Evropës

Posted: 26 Sep 2016 11:38 AM PDT

Kampionia e re e Evropës për juniore, Donjeta Sadiku, është duke e festuar ende medaljen e artë që e fitoi në Turqi, pasi i rrahu kundërshtaret një nga një, shkruan Zëri. “Fitore në finale kundër boksieres së Ukrainës. Kampione e Evropës”, ka shkruar boksiesja kosovare në rrjetin social, Facebook. /Zëri/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Referendumi si pikë kthese në historinë e Kosovës, sot është ‘i panevojshëm’ (Video)

Posted: 26 Sep 2016 11:17 AM PDT

Në një odë në Krushë të Madhe numëroheshin votat e referendumit të viti 1991, për të cilin – nga data 26 e deri 30 shtator – të gjithë banorët e Kosovës të moshës madhore pritën në radhë për t’i thënë po pavarësisë së vendit. Për realizimin e referendumit pati 1500 vendvotime me 450 njësi votuese. U angazhuan edhe vëzhgues e numërues të votave. Edhe pse referendumit nuk iu përgjigjen mbi 136 mijë persona, rezultatet treguan se 99.87 për qind e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mali i Zi do të shndërrohet në Kuvajt të ri – nis kërkimi i naftës dhe gazit në bregdet

Posted: 26 Sep 2016 11:16 AM PDT

Së shpejti, për herë të katërt në 102 vitet e fundit, fillojnë kërkimet për naftë në bregdetin malazez. Dritën e gjelbër për këtë kërkim e ka dhënë javën e kaluar Qeveria e Malit të Zi me nënshkrimin e marrëveshjes me konzorciumin italiano-rus, Eni Novatek për koncesionimin e prodhimit të hidrokarbureve në bregdetin malazez, transmeton lajmi.net. “Gjetja e rezervave komerciale të naftës dhe gazit do të thoshte vendosja e themelit të një industrie të re në vendin......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A po e mbështet ky miliarder indian Bleonën (Foto)

Posted: 26 Sep 2016 11:15 AM PDT

Diçka e madhe po vjen nga Bleona, dhe kësaj radhe është ZYRTARE! Përmes rrjetit social Instagram, këngëtarja e njohur ka paralajmëruar surprizën e radhës me një miliarder indian të quajtur Lalit Modi. Kanë qenë mediat e shtetit të Modit ato që kanë ngritur pikëpyetjet përmes një artikulli, shkaku i një postimi të bërë nga miliarderi i cili shfaqet me Bleonën nën përshkrimin: ‘projekte të mëdha po vijnë’. Nuk dihet se për çka bëhet fjalë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :