Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Zëri: “Norvegjezët çmenden që e humbën Berishën, ja çka shkruajnë ata” plus 29 more

loading...

Zëri: “Norvegjezët çmenden që e humbën Berishën, ja çka shkruajnë ata” plus 29 more


Norvegjezët çmenden që e humbën Berishën, ja çka shkruajnë ata

Posted: 05 Sep 2016 03:37 PM PDT

Norvegjezët janë çmendur që e kanë humbur një lojtar si Valon Berisha, shkruan Zëri. Futbollisti kosovar iu bashkua Përfaqësueses së Kosovës dhe u bë menjëherë hero, duke e shënuar golin që ia solli barazimin ekipit të Albert Bunjakit, 1:1 me Finlandën. “Berisha e ka shënuar golin historik të Kosovës”, ka shkruar tabloidi i njohur norvegjez, “dt.no”, i cili e përmend edhe Bersant Celinën, që po ashtu e kishte lënë Norvegjinë për Kosovën, raporton......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mediet botërore e 'çojnë në qiell' Kosovën (FOTO)

Posted: 05 Sep 2016 03:33 PM PDT

Të gjitha mediet botërore kanë shkruar për barazimin 1:1 të Kosovës me Finlandën. Mediat e huaja i kanë thurur elozhe Kosovës pas barazimit me Finlandën, në kudër të ndeshjes së parë të Grupi I të eliminatoreve për Botërorin 2018. La Gazzetta dello Sport: Kosova fiton pikën e parë historike Blick.ch: Kosova merr pikën historike ndaj Finlandës The Guardian: Valon Berisha nxjerr barazim me Finlandën në ndeshjen e parë zyrtare të Kosovës Adnradio.cl: Kosova u prezantua në futbollin......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tronditet Shqipëria, minutat e mbetura ndaj Maqedonisë do t’i luajë me 10 lojtarë

Posted: 05 Sep 2016 03:25 PM PDT

Shqipëria duket se nuk duhet të përballet vetëm me problemet e motit të keq për pjesën e mbetur të takimit të ndërprerë ndaj Maqedonisë. Një tjetër problem shumë i madh për kuqezinjtë do të jetë dëmtimi i mbrojtësit Berat Gjimshiti në momentet e fundit të takimit. Sipas “Super Sport”, mbrojtësi ka pësuar një dëmtim të rëndë dhe rrezikon seriozisht që të jetë në gjendje për të luajtur 15 minutat e mbetura të takimit. Në një rast......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A e dini pse Kosova gjendet në pozitën e katërt? (FOTO)

Posted: 05 Sep 2016 03:20 PM PDT

Përfaqësuesja e Kosovës e arriti një rezultat historik sonte, duke barazuar 1:1 me Finlandën, në kualifikimet për Botërorin e Rusisë, shkruan Zëri. Dhe, Kosova gjendet në pozitën e katërt, pasi të tria ndeshjet përfunduan baraz me rezultat identik, 1:1, raporton Zëri. Dhe, vetëm alfabeti e ka zhvendosur Kosovën në pozitën e katërt, pasi kur ekipet kanë pikë të njëjta dhe goldallim të njëjtë, shikohet golaverazhi. /Zëri/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja me kë dhe kur do ta zhvillojë Kosova ndeshjen e radhës!

Posted: 05 Sep 2016 03:15 PM PDT

Përfaqësuesja e Kosovës e bëri një paraqitje brilante ndaj Finlandës sonte, me të cilën barazoi 1:1, në debutimin e saj historik në kualifikimet për Botërorin 2018, shkruan Zëri. Dhe, Kosova do ta zhvillojë ndeshjen e dytë të kualifikimeve më 6 tetor ndaj Kroacisë në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, ku do ta kërkojë fitoren e parë. /Zëri/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si e festuan ‘Stupcat’ debutimin e Kosovës (Video)

Posted: 05 Sep 2016 03:12 PM PDT

“Stupcat”, i janë gëzuar tej mase debutimit të Kosovës në Kampionatin Botëror që do të mbahet në Rusi në vitin 2018, përcjell “Zeri.info”. Në një video të cilën aktori Vedat Bajrami e ka publikuar në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, shihet festa e madhe e “Stupcave” dhe miqve të tyre, pas barazimit me Finlandën. Në këtë mbishkrim, aktori Bajrami ka falënderuar djemtë e përfaqësueses së Kosovës, raporton......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

UEFA: Shqipëri - Maqedoni, zhivllohet në këtë orë

Posted: 05 Sep 2016 03:11 PM PDT

Drejtuesit e UEFA-s kanë vendosur se në çfarë ore do të zhivllohet ndeshja e ndërprerë Shqipëri - Maaqedoni. Delegatët e UEFA-s dhe FIFA-s kanë diskutuar gjatë për këtë situatë dhe në fund është vendosur që takimi të luhet në orën 14:00 të ditës së martë.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj: Dëshmi se Kosova meriton vendin e vet (Foto)

Posted: 05 Sep 2016 02:51 PM PDT

Kreu i diplomacisë kosovare, Enver Hoxhaj ka uruar djemtë e përfaaqësueses së Kosovës për fitoren e parë për kualifikimin në Botërorin 2018. Hoxhaj përmes një statusi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se Kosova do ta vazhdoj të ngritet lartë e më lartë, përcjell “Zeri.info”. Hoxhaj po ashtu, edhe në rrjetin social “Twitter”, ka shkruar se kjo “Kjo është një dëshmi se Kosova meriton qasjen globale dhe një vend të barabartë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rusia i frikësohet Kosovës

Posted: 05 Sep 2016 02:54 PM PDT

Organizatori i Botërorit, Rusia, ka nisur t’ia ketë frikën Kosovës, qysh në ndeshjen e parë që e zhvilloi kjo e fundit në kualifikimet për Kampionatin Botëror. Mediat ruse kanë shkuar sonte për pikën e madhe që e siguroi Përfaqësuesja e Kosovës në Finlandë, me të cilën barazoi 1:1, shkruan Zëri. “Ekipi përfaqësues i Kosovës e mori një barazim në ndeshjen e parë dhe historike në kualifikimet për Kampionatin Botëror”, ka shkruar portali rus, “rambler.ru”,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Barazimi me Finalndën, kjo është deklarata e Albert Bunjaki

Posted: 05 Sep 2016 02:40 PM PDT

Pas ndeshjes përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, është shprehur i lumtur me barazimin ndaj Finlandës. “Ishte një ndeshje e vështirë e kemi ditur që Finlanda ka ekip të mirë. Por duke pasur parasysh edhe problemet që kemi pas këta djem kanë treguar që janë lojtarë interesant për të ardhmen dhe Kosova ka një të ardhme të ndritur. Pjesa e dytë ishte shumë më e mirë kemi lojtarë që janë tejet të lëvizshëm”, u shpreh Bunjaku, për Supersport Kosova. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Harrojeni Rike Rocin, tifozja kosovare mahnit të gjithë ndaj Finlandës (Foto)

Posted: 05 Sep 2016 02:37 PM PDT

Ndeshja mes përfaqësueses së Kosovës dhe Finlandës përfundoi me rezultat 1-1. Ky ishte një rezultat i mirë, për ndeshjen e parë historike, interesimi për të cilën ishte i madh. Ky takim u zhvillua në qytetin finlandez Turku, i cili sot (e hënë) ishte i pushtuar nga tifozët shqiptarë, transmeton Telegrafi. Interesim për këtë takim pati edhe nga gjinia femërore, të cilat i janë bashkangjitur festës para, gjatë dhe pas ndeshjes. Vëmendjen që e mori Rike Roci disa muaj me parë,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Frikësohen kroatët: Loja me Kosovën, shumë e vështirë

Posted: 05 Sep 2016 02:37 PM PDT

Mediat kroate kanë filluar t’i frikësohen Kosovës, pas lojës që e shfaqi kjo e fundit ndaj Finlandës, ndaj së cilës dominoi, në barazimin 1:1, në nismë të kualifikimeve për Botërorin 2018. “Kosova nuk është një kundërshtar i tipit të Lihtenshtajnit. Loja e ardhshme është shumë, shumë e vështirë”, është thënë në televizionin nacional kroat, HRT 2. Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Kroacisë do të zhvillohet më 6 tetor në stadiumin “Loro......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për pikën historike të Kosovës kundër Finlandës

Posted: 05 Sep 2016 02:24 PM PDT

Gazeta e njohur në Serbi, “Blic” përmend Kosovën në titull të përbashkët për kualifikimet. “Rrëshqitje e Kroacisë, Kosova merr një pikë, spanjollët numëruan deri në tetë”. Ndwrsa “Blic” shkruan e konsideron pikwn e Kosovws historike “Kosova kundër Finlandës arriti deri të pika historike (1:1), kurse ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Maqedonisë është ndërprerë për shkak të stuhisë së madhe dhe shiut”, shkruan......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tifozët e Kosovës turpërojnë presidentin Thaçi në Finlandë (VIDEO)

Posted: 05 Sep 2016 02:24 PM PDT

Në Turku të Finlandës kishte shkuar edhe presidenti Hashim Thaçi për ta parë ndeshjen e parë historike të Përfaqësueses së Kosovës, raporton “Zeri.info”. Mirëpo, edhe pse presidenti Thaçi u shpreh mjaft i gëzuar për sigurimin e pikës së parë të përfaqësueses kosovare, tifozët ishin ata që pas përfundimit të ndeshjes e bënë për “pesë pare”, presidentin, raporton “Zeri.info”. Pas daljes nga stadiumi, tifozët i brohoritën Thaçit......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Flet kapiteni ka një mesazh emocionues

Posted: 05 Sep 2016 02:19 PM PDT

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës Samir Ujkani është shprehur i lumtur me fitoren e Kosovës, duke treguar se do të përmirësohen edhe më shumë për ndeshjet e radhës. “Ka qenë ndeshje fantastike jemi shumë të kënaqur ishim të pafat. Jemi rrugës së mirë duke treguar se luajmë ndeshje të mira. Mund të përmirësohemi edhe më shumë e dimë ku kemi gabuar do të punojmë që të përmirësohemi edhe më shumë. Kemi qenë fantastik”, u shpreh Ujkani......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Milot Rashica i lënduar tregon se a do të luaj ndeshjen e radhës

Posted: 05 Sep 2016 02:17 PM PDT

Mesfushori kosovar Milot Rashica, pas ndeshjes është shprehur shumë i lumtur me fitoren ndaj Finlandës, duke treguar se lëndimi që pësoj në këtë ndeshje nuk është serioz. “Loja e parë kemi bërë paraqitje të mira dhe me ndeshje të tilla të fitojmë shumë pikë dhe të kualifikohemi. E kemi dhënë më të mirë ndaj vetës. “Jam mirë nuk jam i lënduar jam shumë mirë”, u shpreh Rashica, për Supersport Kosova. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Valon Berisha e zbulon kush e luti ta shënonte golin

Posted: 05 Sep 2016 02:15 PM PDT

Mesfushori kosovar Valon Berisha, është shprehur i lumtur me golin e shënuar. Ai ka thënë se ndjehet mjaftë mirë me këtë gol duke treguar axha i tij e kishte lutur të shënonte golin “Ndejnë shumë e mirë faleminderit për mbështetjen për krejt kosovarëve dhe shqiptarëve këtu. Kemi luajtur shumë mirë kemi mundur të fitojmë ishte ndeshje historike. Jam shumë i lumtur gol axha më ka thënë që ta jap golin e parë të Kosovës”, deklaroi Berisha për Supersport Kosova ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bernard Berisha: Merituam më shumë se një pikë

Posted: 05 Sep 2016 02:14 PM PDT

Bernard Berisha ka thënë se Kosova meritoi më shumë se një pikë ndaj Finlandës, pas barazimit 1:1 “Ishte një ndeshje e vështirë duke parë nëpër gjithçka që kaluam. Këtë pikë do t’ia dedikojmë të gjithëve dhe tifozëve që na mbështesin gjithmonë”, tha Berisha. “Do të mundohem që të japë gjithmonë më të mirën. E dimë se dikush duhet t’u japë zemër dhe do ta bëjë këtë gjithmonë në fushë. Kemi......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trajneri i Finlandës: Kosova ishte e gjallë, e mbushur me energji

Posted: 05 Sep 2016 02:06 PM PDT

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Finlandës, Hans Backe e ka përgëzuar Përfaqësuesen e Kosovës për paraqitjen e sontme, në barazimin 1:1, përcjellë Zëri. “Kosova ishte mjaft e gjallë. E mbushur me energji. Ata mund të vraponin për 90 minuta. Një ekip mjaft i mirë, mjaft i rrezikshëm”, ka thënë trajneri finlandez. /Zëri/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministri Shala: Kosova dominoi ndaj ekipit nikoqir me një lojë cilësore

Posted: 05 Sep 2016 02:02 PM PDT

Ministri i Sportit i Kosovës, Kujtim Shala, ka uruar Përfaqësuesen e Kosovës në futboll për paraqitjen në përballje me Finlandën në kuadër të kualifikimeve për Botërorin Rusia 2018, duke barazuar dhe siguruar një pikë. "Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, sonte, ndonëse nuk ka arritur të fitojë, ka zhvilluar një lojë shumë të mirë dhe cilësore dhe ka dominuar ndaj ekpit nikoqir, Finlandës, duke barazuar dhe kësisoj ka arritur të marrë një pikë për......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përfundojnë ndeshjet në Grupin I, kjo është pozita e Kosovës (FOTO)

Posted: 05 Sep 2016 02:02 PM PDT

Kosova ka luajtur barazim 1:1 në udhëtim në Finlandë, njëjtë kanë luajtur edhe Kroacia me Turqinë dhe Ukraina me Finlandë   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E PABESUESHME: Kosova me flamur të Amerikës (FOTO)

Posted: 05 Sep 2016 01:57 PM PDT

E pabesueshme, por e vërtetë. Përfaqësuesja e Kosovës është prezantuar sonte në ndeshje me Finlandën me flamur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shkruan Zëri. Të paktën kështu është shfaqur vendi ynë në uebfaqen e FOX-it, e cila nuk e ka bërë ende ‘update’ sistemin e saj me flamurin e Kosovës, raporton Zëri. Sidoqoftë, Kosova e nxori një pikë të artë ndaj Finlandës, në debutimin e saj në kualifikimet për Botëror. Gjithsesi, flamuri i Amerikës......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu i përshëndetën shikuesit futbollistët e Kosovës (VIDEO)

Posted: 05 Sep 2016 01:51 PM PDT

Pas përfundimit të ndeshjes ndërmjet Finlandës dhe Kosovës, tifozët e shumtë të Kosovës që ishin të pranishëm në stadium, janë përshëndetur nga futbollistët, të cilët e regjistruan një rezultat historik sonte, duke barazuar 1:1, shkruan Zëri. Përmes kësaj videoje mund ta shihni atmosferën pas lojës në stadium. /Zëri/ ​ Kosovo team thanking the home and away fans pic.twitter.com/wUJ4KSxIZI — James Montague (@JamesPiotr) September 5, 2016 ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqipëri – Maqedoni, ja kur zhvillohet ndeshja

Posted: 05 Sep 2016 01:46 PM PDT

Shqipëri-Maqedoni është shtyre zyrtarisht. Delegatet e Uefas në këto momente po zhvillojnë një mbledhje për të vendosur orarin se kur do te luhet nesër ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ish-komandanti i KFOR-it: Kosova ka përparuar shumë, asnjë vend në rajon s'e ka demokracinë më të konsoliduar

Posted: 05 Sep 2016 01:48 PM PDT

Ish-komandanti i KFOR-it, gjenerali gjerman Klaus Reinhardt, ka thënë se Kosova ka bërë goxha progres nëse krahasohet me situatën në të cilën ishte pas luftës së vitit 1999. Reinhardt po ashtu e ka cilësuar Kosovën si një vend me demokraci të zhvilluar mirë, krahasuar me vendet e rajonit që janë shtete shumë kohë para Kosovës. “Nëse ktheheni prapa, e shikoni se nuk keni pasur asgjë dhe tani keni shumë çka, mund të thuhet se Kosova ka pasur progres të madh. Vendet e rajonit, nuk kanë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova e madhe, na bëri krenarë

Posted: 05 Sep 2016 01:42 PM PDT

Kosova e ka siguruar një pikë të artë, në debutimin e saj absolut në kualifikimet për Botërorin e Rusisë, shkruan Zëri. Përfaqësuesja e jonë i ndau pikët me Finlandën në udhëtim, një rezultat fantastik ky për një ekip që merr pjesë për herë të parë. Valon Berisha ia ka siguruar një pikë ekipit të Albert Bunjakit, me golin e shënuar nga penalltia. Për finlandezët, golin e kishte shënuar Paulus Arajuuri. Madje, Kosova e qëlloi tërthorësen me Leart......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gashi: Raporti i Fajon thotë se Kosova duhet të ecë përpara (Video)

Posted: 05 Sep 2016 01:39 PM PDT

Arben Gashi, deputet i LDK-së ka thënë se ka pasur lajthitje sa i përket raportimeve për liberalizimin e vizave të Kosovës, duke shtuar se raporti i raportueses europiane Tanja Fajon ka kaluar dhe ky raport thotë se Kosova duhet të ecë përpara. Gashi në “RrokumRoll” ka thënë se tash mbeten dy probleme, krimi dhe korrupsioni, si dhe Demarkacioni. LEXO EDHE: Rama: Turp për BE-në që kosovarëve u duhet të lëvizin me viza Ai ka shtuar se tash edhe raporti për Kosovën në Parlamentin Europian duhet me pas edhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

UEFA ka një mesazh për Kosovën (FOTO)

Posted: 05 Sep 2016 01:37 PM PDT

Përfaqësuesja e Kosovës, ka arritur që ta nis në mënyrën më të mirë ndeshjet eliminatore të Kampionatit Botëror “Rusia 2018”. Futbollistët kosovar barazuan 1:1 me Finlandën në një ndeshje të dominuar nga futbollistët kosovar. Pas këtij barazimi UEFA, ka befasuar duke shkruar në faqën e saj zyrtare “Çfarë momenti për Kosovën”   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haziri: Kosova e ka në dorë liberalizimin e vizave

Posted: 05 Sep 2016 01:32 PM PDT

Kryetari i Gjilanit, njëherësh nënkryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë se Kosova e ka në dorë liberalizimin e vizave për qytetarët e vet. Haziri, i cili po merr pjesë në takimin e Asamblesë Politike të Partive Popullore Europiane në Bruksel, ka thënë se tani Kosova duhet t’i plotësojë kushtet që i ka vënë Bashkimi Europian dhe se po punon me partinë EPP në Parlamentin Europian, që çështja e Liberalizimit të Vizave të shkojë në Këshillin e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E pabesueshme çfarë po ndodh në grupin e Kosovës

Posted: 05 Sep 2016 01:31 PM PDT

Të gjitha ndeshjet e këtij grupi që po luhen në orar të njëjtë, kanë rezultatin e njëjtë, 1:1. Kroaci 1:1 Turqi Finlandë 1:1 Kosovë Ukrainë 1:1 Islandë   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :