Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Zëri: “Pamjet e fundit nga mbetjet e avionit të rrëzuar në Shkup (Video)” plus 29 more

loading...

Zëri: “Pamjet e fundit nga mbetjet e avionit të rrëzuar në Shkup (Video)” plus 29 more


Pamjet e fundit nga mbetjet e avionit të rrëzuar në Shkup (Video)

Posted: 06 Sep 2016 02:49 PM PDT

Mediat maqedonase kanë publikuar pamjet e fundit nga mbetjet e aeroplanit të rrëzuar në Shkup, ku mbetën të vdekur gjashtë persona, dy kosovarë dhe katër italianë.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Skandal në një universitet shqiptar: Përveç parave, edhe seks në këmbim të notës (Video)

Posted: 06 Sep 2016 02:45 PM PDT

Emisioni “Fiks Fare” sjellë fakte të reja mbi korrupsionin në marrjen e provimeve në Universitetin Bujqësor të Kamzës. Sekseri, i denoncuar në emisionin e parë përveçse merr para në këmbim të një note kaluese, kërkon dhe favore seksuale. Në emisionin e dytë gazetarët e “Fiks Fare” paguan lëndën “Prodhim bimor”, me profesor Bardh Sallaku dhe gjatë bisedës ata pyetën sekserin nëse e ka takuar profesorin, por refuzon te përgjigjet dhe u kërkon gazetarëve që......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dy viktimat kosovare të aksidentit ajror në Maqedoni do të hapnin Qendrën Aeronautike të Kosovës

Posted: 06 Sep 2016 02:35 PM PDT

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës me shqetësim e ka marrë informacionin për fatkeqësinë ajrore në orët e mbrëmshme në Maqedoni ku kanë mbetur të vdekur dy shtetas të Kosovës. Që nga momenti i fatkeqësisë, Ambasada e Kosovës në Shkup ka qenë në kontakt me autoritetet policore në Maqedoni dhe është informuar se prej 6 të vdekurve nga rrëzimi i një aeroplani të vogël komercial, dy janë shtetas të Kosovës, V. Begaj dhe F. Begaj, bizenesmenë nga Malisheva që......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një frizurë të këtillë vetëm Mihrija e ka pasur (Foto)

Posted: 06 Sep 2016 02:16 PM PDT

Mihrie Braha pos që është këngëtare e njohur, është edhe femër që i pëlqen të duket bukur, të jetë në hap me kohën e tendencat Mihrija që në vitet e 90-ta ka nisur të bije në sy me paraqitjet e saj, me fustanat, grimin, e sidomos frizurat. Është ndër këngëtaret që i ka ndryshuar më së shumti e më së shpeshti ngjyrat dhe modelet e flokëve, shkruan "Kosovarja". Ama, kurrë më interesant nuk është dukur sesa në kopertinën e albumit muzikor "Eja......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosovarët e vdekur në Shkup ishin vëllezër

Posted: 06 Sep 2016 02:06 PM PDT

Dy vëllezër me mbiemrin Begaj, kanë vdekur nga rrëzimi i aeroplanit në afërsi të Shkupit, raporton Alsat. . Dy vëllezërit kanë humbur jetën së bashku me katër shtetas italianë.  Sipas të dhënave të siguruara deri më tani, njëri prej vëllezërve quhet Visar Begaj, dhe të dy janë investitorë Qëllimi i udhëtimit, ka qenë iniciativa e dy vëllezërve investitorë kosovarë, të cilët kanë dashur të hapnin një klub për fluturime në Istog. Mediat......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Franca ndalet në Bjellorusi (FOTO)

Posted: 06 Sep 2016 01:47 PM PDT

Pas humbjes së Portugalisë nga Zvicra, një tjetër rezultat befasues ishte ai i finalistes së mposhtur nga “Euro 2016”, Francës. Në duelin e parë në Grupin A, “Trekolorët” nuk arritën ta nisin me fitore aventurën e kualifikimeve për “Botërorin 2018”, duke luajtur pa gola në udhëtim tek Bjellorusia. Edhe pse luajtën me fuqi të plotë sulmuese ku Antoine Groiezmann, Olivier Giroud e Anthony Martial udhëhoqën repartin ofanziv, Franca u kthye me vetëm një pikë nga stadiumi......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gruaja zhduket në mënyrë të mistershme, biznesmeni italian zbulon të vërtetën në Instagram (Foto)

Posted: 06 Sep 2016 01:41 PM PDT

Biznesmeni italian Gianluca Cervara ka bërë një zbulim që nuk ia merrte kurrë mendja gjatë kohëve të fundit. Ai ishte martuar me “Miss Ukrainën”, e cila ishte shpallur e zhdukur që prej 1 korrikut të këtij viti. Vetëm përmes Instagramit italiani arriti të zbulonte misterin e zhdukjes së bashkëshortes së tij, e cila i kishte thënë: “Po dal të marr pak ajër të pastër” dhe nuk është bërë më e gjallë. Me sa duket, ajo është larguar nga partneri i saj, i krimbur......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zvicra, leksion për Portugalinë (VIDEO)

Posted: 06 Sep 2016 01:37 PM PDT

Zvicra e filloi në mënyrën më të mirë të mundshme fillimin e ciklit të kualifikimeve për “Kampionatin botëror 2018” në Rusi. Me katër futbollistë shqiptarë në formacionin bazë, Granit Xhaka, Valon Behrami, Blerim Xhemaili e Admir Mehmedi, ekipi helvetik mposhti kampionin e “Euro 2016”, Portugalinë, me rezultat 2:0, në kuadër të Grupit B. I inkuadruari në formacionin bazë në vend të Xherdan Shaqirit të lënduar, Breel Embolo kaloi Zvicrën në epërsi me golin e tij në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Simulim 3D i rrëzimit të avionit në Shkup (Video)

Posted: 06 Sep 2016 01:37 PM PDT

Avioni privat me targa gjermane që mbante gjashtë pasagjerë u zhduk nga radari i Kontrollit të Trafikut Ajror të aeroportit “Aleksandri i Madh” në Shkup, 10 km nga pista hyrje-dalje. Ministria e Punëve të Brendshme njofton se rasti sot pasdite rreth orës 17:40 është raportuar nga kontrolli i trafikut ajror, njofton TetovaSot. Avioni u nis nga Treviso, Itali, dhe në Maqedoni është lajmëruar në mënyrë të rregullt për t’u mbushur me karburant. Gjatë rrëzimit, mbetën të vdekur dy shtetas të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Albulena Haxhiu i del në mbrojtje “shefit”, thotë se Ymeri rrogën e merr nga populli, jo nga shteti!

Posted: 06 Sep 2016 01:26 PM PDT

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu i ka dalë në mbrojtje shefit të saj në parti, Visar Ymeri i cili mbrëmë u “bombardua” me komente në Facebook pasi që nuk e tha asnjë fjalë për ndeshjen e parë të Kosovës, por sukses i uroj vetëm Shqipërisë.   Ja postimi i plotë i Haxhiut në Facebook: Disa prej atyre që e sulmuan në Facebook kryetarin e VETËVENDOSJE!-s, Visar Ymerin, e theksonin se si ai po merr pagë nga shteti i Kosovës të cilin, gjithnjë sipas atyre sulmuesve,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kadri Veselit nuk i 'ndezi' pritja e Përfaqësueses së Kosovës FOTO

Posted: 06 Sep 2016 01:23 PM PDT

Kryetarit te Kuvendit te Kosovës, Kadri Veselit, nuk iu është plotësuar dëshira për t'i takuar i pari futbollistët që shkëlqyen të hënën ne Finlandë. Ai kishte dal në aeroportin 'Adem Jashari' për ta pritur përfaqësuesen, por aty i ka takuar vetëm Granit Kolshin, Flamur Nezirin e Bajram Jashanicen, por jo edhe të tjerët, shkruan zeri.info Kjo pasi futbollistët nga Fonlanda kanë udhëtuar drejt klubeve përkatëse evropiane. Sidoqoft, Veseli pati takim të ngrohtë me udhëheqësit e FFK-së./Zeri/               ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rekord klikimesh për Elvana Gjatën (Video)

Posted: 06 Sep 2016 01:11 PM PDT

Elvana Gjata njihet për këngët e saj hite të cilat gjithmonë rezultojnë shumë të suksesshme. Verën e kaluar ajo solli bashkëpunimin “Love me” me Brunon këngë e cila vulosi suksesin e këngëtares gjithë këto vite karrierë, shkruan lajmi.net. “Love me” deri tani është klikuar 30 milionë herë në kanalin e Elvanës në Youtube, i cili është nën menaxhim të kompanisë së njohur botërore “Vevo” ku blerja e klikimeve nuk është e mundur. Hiti......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zyrtare: Dy kosovarë vdiqën në aeroplanin e rrëzuar në Shkup (Foto)

Posted: 06 Sep 2016 01:09 PM PDT

Drejtori i Byrosë për Siguri Publike, Mitko Çavkov, e ka konfirmuar për tetovasot.com se dy shtetas të Kosovës dhe katër të Italisë janë mbytur gjatë rrëzimit të aeroplanit në Shkup. Destinacioni i tyre i fundit ka qenë Prishtina. I plotësuar – Avioni që sot pasdite u zhduk nga radari i aeroportit të Shkupit është gjetur dy kilometra mbi fshatin Kozle, Katlanovë. Policia nuk lëshon asnjë të afrohet në vendin e rrëzimit, ku nga distanca shihet zjarri. Pranë vendit të aksidentit......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Granit Xhaka – Kosova, lajm i madh nga Vokrri

Posted: 06 Sep 2016 01:04 PM PDT

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri ka demantuar Granit Xhakën. Mesfushori i Zvicrës është ankuar se ai nuk kishte të drejtë të zgjedhë Kosovën pas paraqitjes me ekipin helvetik në “Euro 2016”. Por, Vokrri e ka thënë të kundërtën, përcjell “Zëri.info”. “Ai ka dalë me letër të hapur, por FIFA i dha përgjigjet e saj, të njëjta i kemi pasur me Ujkanin, Mehan dhe Berishën, të gjithëve ju është dhënë leja. E......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dy kosovarë në aeroplanin e rrëzuar në Shkup?

Posted: 06 Sep 2016 12:53 PM PDT

Aeroplani i tipit Piper Senka 2 i cili pasdite u shfaq si i humbur, pronë e kompanisë avioklub Trevizo i regjistruar në Gjermani me kapacitet për 6 udhëtarë është zhdukur nga radari në territorin e Maqedonisë dhe është gjetur diku në afërsi të Velesit. Sipas mediave në Maqedoni, në aeroplan kanë qenë katër shtetas italian dhe dy shtetas kosovarë, shkruan zhurnal.mk. Marrja me qira e këtij aeroplani kushton 500 euro për orë fluturimi. Nga MPB e kanë vërtetuar lajmin se në orën 17.40 minuta në jug......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamjet e para nga vendi ku u rrëzua avioni në Shkup (Video)

Posted: 06 Sep 2016 12:51 PM PDT

Një aeroplan privat komercial është rrëzuar pasditen e sotme në afërsi të Aeroportit “Aleksandri i Madh” në Shkup. Lajmi është konfirmuar për televizionin TV21 nga Ministria e Brendshme. Sipas zëdhënëses së MPB-së, në ora 17.40 ka pasur lajmërim se një aeroplan i markës “Paper” i regjistruar në Gjermani që ishte nisur nga Trevizo e Italisë në mënyrë të rregullt ka kërkuar që të bëjë ulje të detyruar në Aeroportin e Shkupit për tu mbushur me......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është vendimi i Januzajt për Kosovën

Posted: 06 Sep 2016 12:51 PM PDT

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri ka bërë të ditur se Adnan Januzaj ka refuzuar përpjekjet e tyre për përfshirjen e tij në ekipin Përfaqësues. “Jemi  munduar ta kontaktojmë, ka qenë në pozitën më të volitshme nga të gjithë yjet që kemi, ai ka zgjedhur një rrugë tjetër, atë të heshtjes”, deklaroi Vokrri për “Zona B” në “Klan Kosova”, përcjell “Zëri.info”. “Ne i dëshirojmë suksese......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është e dashura bukuroshe e Milot Rashicës (FOTO)

Posted: 06 Sep 2016 12:22 PM PDT

Milot Rashica po shkëlqen në fushat e futbollit. Ai bëri paraqitje të mirë edhe për Kosovën në barazimin ndaj Finlandës me rezultat 1:1 në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin botëror 2018, përcjell "Zëri.info". Por, ai po kalon mirë edhe jashtë fushës në lidhje me bukuroshen Belkiz Kera.  ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zvicër – Portugali, super gol nga futbollisti shqiptar (VIDEO)

Posted: 06 Sep 2016 12:16 PM PDT

Admir Mehmedi ka realizuar një gol të bukur për Zvicrën duke shtuar epërsinë në ndeshjen kundër Portugalisë në 2:0.  Goal Admir Mehmedi - Switzerland 2-0 Portugal... by chamellion2...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zvicër – Portugali, goli i parë (VIDEO)

Posted: 06 Sep 2016 12:09 PM PDT

Breel Embolo ka kaluar në epërsi Zvicrën në ndeshjen kundër Portugalisë.  Breel Embolo Goal HD - Switzerland 1-0 Portugal... by footballgoalshow...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Angelovski: Ky është fajtori i humbjes nga Shqipëria

Posted: 06 Sep 2016 12:02 PM PDT

Trajneri i Maqedonisë, Igor Angelovski, e ka cilësuar të pafat humbjen e sotme ndaj Kombëtares shqiptare të futbollit. Sipas tij, Shqipëria bëri gjithsej dy gjuajtje në portë dhe dy gabime të evitueshme i sollën humbjen e pamerituar ekipit. “Sigurisht që jam i pakënaqur, aq më shumë që pësuam gol në minutën e 90. Më vjen keq për një gjë të tillë. Në arritëm të përballonim Shqipërinë në fushën e saj. Ata patën gjithsej dy gjuajtje në kuadratin e portës......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë dallavere u bënë në “Stacionin e Autobusëve” në Prishtinë (VIDEO)

Posted: 06 Sep 2016 11:52 AM PDT

Një punëtore në ndërmarrjen publike “Stacioni i Autobusëve” në kryeqytet ka “ndihmuar” kolegët e saj që nuk kanë qenë fare në punë duke u përdorur kartelën e punës për hyrje e dalje në ndërmarrje. Fatlinda Kongjeli nuk ka dashur t’i përgjigjet Klan Kosovës për këto keqpërdorime. Ndërsa bordi i drejtorëve i kësaj ndërmarrjeje publike komunale vitin e kaluar në tri ditë udhëtim zyrtar në Shqipëri, vetëm për ushqim kanë shpenzuar nga 811......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa: Delegacioni i Kosovës u prit me nderime të posaçme në Vatikan

Posted: 06 Sep 2016 11:50 AM PDT

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se “delegacioni i Kosovës është pritur me respekt dhe nderime të posaçme gjatë qëndrimit në Selinë e Shenjtë, me rastin e shenjtërimit të Nënës tonë Terezë”. “Vet Papa Françesku rezervoi pritje të veçantë për Presidentin dhe mua në cilësinë e Kryeministrit të Kosovës, duke na shprehur respektin e Selisë së Shenjtë për Kosovën dhe popullin e saj. U takova edhe me autoritete të tjera të larta......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

UEFA dënon Shqipërinë?

Posted: 06 Sep 2016 11:45 AM PDT

Shqipëria shënoi fitore ndaj Maqedonisë me rezultat 2:1, në duelin e parë në kualifikime për Kampionatin botëror 2018. Por, “Sportmedia.mk” paralajmëron se ekipi kuqezi mund të dënohet nga UEFA për problemet gjatë ndeshjes në tribuna, përcjell “Zëri.info”. Rreth 100 tifozë maqedonas pretendojnë se janë sulmuar nga tifozët e Shqipërisë. Dhe, kjo rrezikon që t’i sjellë një dënim ekipit nikoqir.  ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shëndeti i Hillary Clinton në rrezik? Katër minuta kollitje gjatë një fjalimi në Cleveland! (Video)

Posted: 06 Sep 2016 11:44 AM PDT

Kandidatja demokrate për presidente e SHBA-ve, Hillary Clinton ka vuajtur katër minuta të rëndë duke kollitur gjatë fjalimit në një fushatë në Cleveland. Kandidatja vazhdon të ndiqet nga thashethemet shëndetësore, së fundmi me publikimin e një videoje që tregon atë që duket të jetë një “kollitje e pakontrollueshme” për tridhjetë sekonda, ndërsa ithtarët e saj thonë se shqetësimet janë asgjë më shumë se një teori komploti. Siç shkruajnë më tej mediat......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Duterte i kërkon falje Obamës

Posted: 06 Sep 2016 11:38 AM PDT

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka kërkuar falje pasi e ka quajtur homologun e tij nga SHBA-ja, Barack Obama “bir prostituteje” – veprim i cili ka bërë që Obama ta anulojë takimin me të gjatë samitit regjional  në Laos. Në një deklaratë të lexuar nga zëdhënësi i tij, Duterte ka thënë se sharja nuk kishte për qëllim që ta fyente Obamën personalisht, transmeton Klan Kosova. “Më vjen keq që komentet e mia u morën si sulme personale ndaj presidentit të SHBA-së”,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mësuesja për nxënësin që vdiq: Unë fshija lotët e tu, sot nuk rreshtin lotët e mi për ty

Posted: 06 Sep 2016 11:37 AM PDT

Dy ditë më parë, një 13-vjeçar me origjinë egjiptiane humbi jetën pasi ra nga një lartësi e madhe në pallatin ku banonte, ngjarje e ndodhur në Tiranë. Fjala është për Jusuf Hussein, familja e së cilit kishte vite që ishte vendosur në Shqipëri, ku i ati jepte mësimin e gjuhës arabe në Katar Center. Një prej mësueseve në shkollën ku ai mësonte, e ka lehtësuar paksa barrën e rëndë të dhimbjes për humbjen e jetës të nxënësit të saj duke i shkruar......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli: Ky do të jetë shpërblimi për Kosovën në rast të kualifikimit në “Rusi 2018”

Posted: 06 Sep 2016 11:37 AM PDT

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, premtoi se secili lojtarë i Kosovës do të marrë një shpërblim prej 100 mijë euro, në rast se kualifikohet në Kampionatin botëror 2018. Kosova e nisi ciklin e eliminatoreve me barazim 1:1 në udhëtim te Finlanda. Dhe, Veseli tashmë ka caktuar shpërblimin në rast të suksesit të madh, përcjell “Zëri.info”. “Nga 100 mijë euro premtojë për secilin lojtarë nëse arrijnë të kualifikohen, gjë të cilën unë e besojë. Loja......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Orari i ndeshjeve të ardhshme të Kosovës (FOTO)

Posted: 06 Sep 2016 11:16 AM PDT

Kosova barazoi 1:1 me Finlandën në ndeshjen e parë kualifikuese për Kampionatin botëror 2018. Por, në vazhdim skuadra jonë Përfaqësuese do të ketë punë më të vështirë, përcjell ‘Zëri.info’. Më poshtë e keni orarin e plotë të ndeshjeve të Kosovës në Grupin I. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Petroviq: Demarkacioni – obligim ndërkombëtar, “çuditet” me Listën Serbe (Video)

Posted: 06 Sep 2016 11:28 AM PDT

Ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit po e mbështetë edhe një deputet serb i Kosovës, Slobodan Petroviq. Ai kishte dëgjuar tek më 1 shtator se Lista Serbe nuk do të merrte pjesë në seancën plenare, ku në rend të ditës ishte ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi. Petroviq ka thënë për Klan Kosovën se ky është një vendim i habitshëm për të cilin ata nuk u takuan asnjëherë. Ai është shprehur se deputetët duhet  të japin qëndrim për kufirin shtetëror......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :