Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Zëri: “Partia e Merkelit mposhtet edhe në Berlin” plus 29 more

loading...

Zëri: “Partia e Merkelit mposhtet edhe në Berlin” plus 29 more


Partia e Merkelit mposhtet edhe në Berlin

Posted: 18 Sep 2016 02:44 PM PDT

Konservatorët e kancelares gjermane Angela Merkel pësuan goditjen e dytë zgjedhore, këtë herë në Berlin. CDU realizoi në kryeqytetin gjerman performancen më të dobët zgjedhore që nga viti 1990. Votuesit këtë herë i kthyen shpresat e tyre nga Alternativa kundër Emigrantëve e cila me këtë përqindje përkrahësish që ka marrë, do të hyjë ne asamblenë e 10 rajonale të 16 shteteve në vend. Reagimi i ashpër kundër politikës së Merkel, një nga lideret më të fuqishme......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kamerat e sigurisë kapin diçka të çuditshme në një pompë benzine

Posted: 18 Sep 2016 02:37 PM PDT

Fillimisht, punëtorët e pompës së benzinës kishin menduar për ndonjë hajdut të mundshëm, por pasi i shikuan pamjet nga kamerat e sigurisë, filluan të dyshonin. Se çfarë mund të jetë ky “objekt” i çuditshëm, as vet punëtorët nuk kanë ndonjë shpjegim, shkruan lajmi.net Së pari duket si njeri, por pastaj duket sikur fluturon dhe kjo i ka habitur të gjithë. Policia ka marrë pamjet dhe janë duke analizuar rastin për të ardhur deri tek ndonjë përfundim.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Partia e Putinit fiton bindshëm zgjedhjet parlamentare në Rusi

Posted: 18 Sep 2016 02:26 PM PDT

Rusia e Bashkuar, e mbështetur nga presidenti aktual Vladimir Putin, udhëheq bindshëm në zgjedhjet parlamentare në Rusi, teksa ka marrë 46.16 për qind të votave, sipas të dhënave nga 'exit pollet'-et. Reuters raporton se partia Liberal Demokrate zë vendin e dytë me 17.23 për qind të votave, kurse partia e tretë është ajo Komuniste me 16.64 për qind. Partia ‘Vetëm Rusia’ mori 6.49 të votave. Kurse dy partitë opozitare, Yabloko dhe Parnas, kanë marrë 3.5 dhe 1.2 për qind respektivisht, duke mos......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arkani është gjallë?! (Foto)

Posted: 18 Sep 2016 02:13 PM PDT

Krimineli i njohur serb Zheljko Razhnjatovic i njohur si Arkani është pa dyshim një nga figurat më të tmerrshme që ka njohur ndonjëherë Ballkani. Vdekja e tij në vitin 2000 ishte shumë e mistershme dhe ende sot mbetet enigmë se si është e mundur që nuk u dhanë asnjëherë detaje për vdekjen e tij, madje edhe vetë bashkëshortja e tij Ceca nuk kishte lejuar që ta shikonte askush trupin e tij të pa jetë, madje as fëmijët. Shumë teori konspirative bëjnë të dyshohet se ai mund të jetë ende......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vdes në spital 54 vjeçari që ishte në ndalim policor pasi vodhi 80 kg ullinj

Posted: 18 Sep 2016 02:07 PM PDT

Një burrë 54-vjeç vdiq sot në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza” në Tiranë, pas problemeve me zemrën. Fadil Hoxha ishte ndaluar të shtunën nga Policia e Lushnjës, i akuzuar për vjedhjen e 80 kilogramë ullinj. Ai është shoqëruar fillimisht në Komisariatin e Policisë në Divjakë e më pas në Lushnje. Pasi ka shfaqur probleme me zemrën, ai është shoqëruar në spital me autoambulancë, kur dhe ka ndërruar jetë, raporton tch. Familjarët kanë pretenduar se policia......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reali i Zidanit thyen një rekord të madh (Video)

Posted: 18 Sep 2016 02:05 PM PDT

Zinedine Zidane është duke thyer rekord pas rekordi në stolin e ‘Los Blancos’ Me fitoren ndaj Espanyol (2:0), Real Madridi i Zizu theu rekordin e vitit 1961 të Real Madridit të Miguel Muñoz. Reali i Munoz kishte 15 fitore me radhë, derisa Reali i Zidane tashmë ka bërë 16 fitore me radhë në La Liga (llogaritur këtu edhe fitoret e sezonit të kaluar), përcjell Gazeta Express. Reali i Zidane gjithashtu barazoi rekordin e Barcelonës së Pep Guardiolës, prej 16 fitoreve radhazi në La Liga, të cilën do të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Minesota

Posted: 18 Sep 2016 01:57 PM PDT

Një agjenci lajmesh e grupit militant Shteti Islamik (ISIS) ka thënë se një sulm me thikë në një qendër tregtare në shtetin amerikan të Minesotës të shtunën është kryer nga një “ushtar i Shtetit Islamik”. Agjencia e lajmeve Amaq pohoi të dielën se i dyshuari i kishte kushtuar vëmendje thirrjeve të grupit terrorist për sulme në vendet që janë pjesë e koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër ISIS-it, njofton VoA.  Zyrtarët amerikanë nuk kanë komentuar......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Edhe Aurelën e 'akuzojnë' se kopjon Kardashian, ja si mbrohet (Foto)

Posted: 18 Sep 2016 01:55 PM PDT

Përveç këngëtares Nora Istrefi një tjetër personazh i njohur që u komentua se kishte kopjuar Kim Kardashian është edhe modelja Aurela Hoxha. Pasi nisën komentet për këtë fakt ajo menjëherë është justifikuar dhe shprehur se nuk e ka kopjuar Kardashian. LEXO EDHE: Pamje nga paraqitja e Erës në koncertin 'The Energy Tour' (Foto) “Ne fakt po te kishe qene e vemendshme me historite qe publikoj ketu siper ne ig , do kishe pare qe kjo veshje eshte para 2 netesh, koincidenc me Kim,”-i kthen përgjigje Hohxa një......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ende nuk dihet arsyeja e bombardimeve në New York

Posted: 18 Sep 2016 01:47 PM PDT

Sulmi me bombë në New York ishte akt terrorist, thonë zyrtarët, mirëpo motivi ende mbetet i paqartë, transmeton Klan Kosova. “Ishte një motivim politik? A motivim personal? Ne nuk e dimë”, tha kryetari Bill de Blasio. Shpërthimi që ndodhi natën e së shtunës në Manhatan la të plagosur 29 persona. Ata të gjithë tashmë janë liruar nga spitali. Guvernatori Andrew Cuomo tha se :kushdo që ka vendosur këto bomba ne do ta gjejmë dhe do ta sjellim para drejtësisë”. Duke iu drejtuar gazetarëve de......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fiorentina shokon Romën (Video)

Posted: 18 Sep 2016 01:39 PM PDT

Fiorentina ka kaluar në epërsi ndaj Romës Milan Badelj ka shënuar në minutën e 83’të për ta kaluar Fiorentinën në epërsi ndaj Romës. Express/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reali rimerr kreun në La Liga, mposhti Espanyolin (Video)

Posted: 18 Sep 2016 01:37 PM PDT

Real Madridi ka mposhtur 2:0 si mysafirë Espanyolin Real Madridi i Zinedine Zidane ka vazhduar me formën e mirë në La Liga. Në xhiron e katërt, ‘Los Blancos’ mposhtën Espanyolin me rezultat të pastër 2:0. Golat për ekipin e Zizu i shënuan James Rodriguez në fund të pjesës së parë dhe Karim Benzema në minutën e 71’të, për ta rrëmbyer kështu kreun e tabelës me tre pikë më shumë se Barcelona. /Express/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Për zgjedhjet në Rusi votuan edhe shqiptarët që komunizmi ua la nënshtetësinë

Posted: 18 Sep 2016 01:34 PM PDT

Për fatin e Kremlinit është votuar edhe në Tiranë nga shtetas rusë që jetojnë në Shqipëri, por edhe shqiptarë që gëzojnë shtetin e dyfishtë, trashëgim që nga koha e miqësisë së madhe shqiptaro-sovjetike. Edhe se vota është e fshehtë, rusët që jetojnë e punojnë në Shqipëri, nga qytetari më i thjeshtë deri tek ambasadori i Rusisë, e kanë për krenari ta deklarojnë se votojnë për presidentin Putin. “Mendoj që do fitojë ‘Rusia e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reali shënon golin e dytë ndaj Espanyol (Video)

Posted: 18 Sep 2016 01:23 PM PDT

Real Madridi ka dyfishuar epërsinë ndaj Esapnyolit Karim Benzema ka shënuar në minutën e 71’të, për ta dyfishuar epërsinë ndaj Espanyol. /Express/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Grupi i të rinjve që bën teste sociale me qytetarë (VIDEO)

Posted: 18 Sep 2016 01:22 PM PDT

GJ07 Prank është një grup i të rinjve nga Gjakova të cilët me eksperimentet e tyre sociale po nxjerrin në pah natyrën e vërtetë të qytetarëve të asaj ane. Kameramani i grupit, Ibrahim Neza, shprehet i befasuar me reagimet ndaj këtyre kamerave të fshehura. Madje, videot e ngarkuara në Youtube kanë arritur shifrën e mbi 100 mijë shikimeve. E në mesin e këtyre kamerave të fshehura ka edhe të atilla të frikshme. Këta të rijnë nga Gjakova thonë se grupin prej 4 anëtarësh......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje nga paraqitja e Erës në koncertin 'The Energy Tour' (Foto)

Posted: 18 Sep 2016 01:14 PM PDT

Paraqitja e këngëtares, Era Istrefi në koncertin “The Energy Tour”, ka ndezur të gjithë mysafirët. Era e cila është bërë e njohur me hitin “BonBon”, sonte është duke performuar live në Sofie të Bullgarisë. “Fillimi i një epoke të re në historinë e turneut! A jeni gati për të dëgjuar një megahit në mbarë botën?”, kanë shkruar në faqen e Coca-Cola Happy Energy Tour. LEXO EDHE: Ja cili është hapi i radhës i Cozman (Foto) Koncerti......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vogëlushja shërohet nga kanceri, por e vret babai (Foto)

Posted: 18 Sep 2016 01:13 PM PDT

Vrasësit në pjesën më të madhe të rasteve gjejnë justifikime dhe pak më rrallë edhe pendohen për krimin që kanë bërë. Por ajo çfarë ka bërë një baba në Baldwinsville në New York të lë pa fjalë. 25-vjeçari Ryan Lawrence ka pranuar para gjykatës se ka vrarë vajzën se tij 1-vjeçare dhe më pas e ka djegur sepse ndjehej xheloz sepse ajo ishte në qendër të vëmendjes së njerëzve, pas betejës që ajo kishte fituar me sëmundjen e kancerit që i......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Opozitarët të vendosur për zgjedhje të parakohshme (Video)

Posted: 18 Sep 2016 01:10 PM PDT

Jo vetëm çështja e demarkacionit i ka bashkuar partitë opozitare në vend rreth një kauze. Kërkesat e opozitarëve nuk pritet të pushojnë deri në rrëzimin e qeverisë dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme. Përfaqësuesit e të tria partive në opozitë konsiderojnë se qeveria është e zhytur në korrupsion dhe krim të organizuar. Në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës thonë se Kosova ka humbur shumë kohë duke mos e përfillur zërin e qytetarëve si dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

James Rodriguez kalon Realin në epërsi (Video)

Posted: 18 Sep 2016 01:08 PM PDT

eal Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Espanyolit Mesfushori James Rodriguez, ka shënuar një gol të bukur në fund të pjesës së parë, për ta kaluar ekipin e Zinedine Zidane në epërsi ndaj Espanyolit. /Express/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hashim Thaçi ka një lajm të mirë për studentët

Posted: 18 Sep 2016 12:56 PM PDT

Kolegji i Ajovas për Shkollim Profesional DMACC do t'i japë 10 bursa falas për studentë kosovarë, sidomos në inxhinieri, bujqësi dhe prodhimtari. Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti, Hashim Thaçi, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social "Facebook". "Muaj më parë hapa konsullatën tonë në Iowa dhe gëzohem që tani dalin rezultate konkrete nga ky shtet shumë miqësor për Kosovën", ka shkruar Thaçi, transmeton "Zeri.info". Postimi i......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Legia shkarkon Besnik Hasin (Foto)

Posted: 18 Sep 2016 12:50 PM PDT

Legia Warszawa e ka shkarkuar nga posti i trajnerit Besnik Hasin, transmeton “Zeri.info”. Trajneri kosovar nuk pati rezultate në kampionatin polak, por mirë nuk e nisi as në Ligën e Kampionëve. Mirëpo, me Hasnin, Legia ka shkuar në Ligën e Kampionëve pas shumë vitesh pritje. “Besnik Hasi është shkarkuar nga detyra e trajnerit të Legia Warsaws. Që nga e hëna postin e tij përkohësisht do ta merr asistenti i tij, Aleksandar Vukoviq”, shkruhet në faqen zyrtare të klubit, përcjell "Zeri.info". Legia ka......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Selimi: Kisha brenda Kampusit Universitar nuk meriton të respektohet

Posted: 18 Sep 2016 12:34 PM PDT

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social "Facebook", ka thënë se kisha ortodokse e cila ndodhet në kampusin universitar, është objekt i kohës së mohimit të shkollës shqipe. Sipas tij, kjo kishë nuk është as objekt i kultit fetar, prandaj nuk meriton respekt. LEXO EDHE: Muhamet Mustafa: Kisha s’duhet rrënuar, është dëshmi e gjenocidit Postimi i plotë i Selimit: KISHA SERBE E KOHËS SË MOHIMIT TË SHKOLLËS......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ilaçi më i mirë natyral kundër kollit – përgatitet lehtë dhe vepron menjëherë

Posted: 18 Sep 2016 12:10 PM PDT

Të gjithë ne kemi ose do të kemi probleme me kollin dhe gripin, e veçanërisht gjatë stinës së dimrit, gjë që mund të jetë tejet e bezdisshme. Mirëpo, përveç që është e bezdisshme, nëse nuk trajtohet siç duhet dhe me kohë, kolli dhe gripi mund të shndërrohet në një sëmundje të rrezikshme, transmeton Telegrafi. Është e rëndësishme që gjatë kësaj faze të mos përdorni pilula dhe shurupe të ndryshme, sepse mund të shkaktojnë efekte të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja cili është hapi i radhës i Cozman (Foto)

Posted: 18 Sep 2016 11:53 AM PDT

Kënga ‘Aviona’ tashmë është finalizuar dhe sot pasdite në kryeqytet po i realizohet video-klipi. Prive.al ju sjell foto nga sheshxhirimet e projektit që vjen në një periudhë ku Cozy është në vëmendjetë gjithë medias për shkak të përleshjes së armatosur me reperin nga Shqipëria, Noizy. LEXO EDHE: Cozman e kishte paralajmëruar Noizyn Duket se për reperin nga Kosova, përgjigja më e mirë është puna në projektet e reja. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Luan Krasniqi sqaron gjithçka rreth mbështetjes që ia dha boksierit Firat Arslan

Posted: 18 Sep 2016 11:50 AM PDT

Ish-boksieri i njohur kosovar, Luan Krasniqi, e ka bërë një postim në grupin e tij në Facebook, ku ka sqaruar gjithçka rreth mbështetjes së tij për boksierin turko/gjerman, Firat Arslan në duel me Nuri Seferin. Ky është postimi i boksierit junikas, i cili u kontestuar në orët e fundit për këtë veprim. “Miq të mi, mbrëmë patëm rastin të shohim një meç interesant në mes të Nuri Seferit dhe Firat Arsllan, ku u dëshmua një boks cilsor që i fascinoi publikun e shumtë pranë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kush u jep leje kazinove në Ferizaj? (VIDEO)

Posted: 18 Sep 2016 11:47 AM PDT

Kjo kazino u hap gjatë kësaj jave. Së paku kështu thotë punëtori i cili të enjten po e mbante orarin e punës. E vetëm disa orë më vonë, ajo u mbyll. Shiritin ia vuri administrata tatimore, pas interesimit të Klan Kosovës, për funksionimin e kazinos Diamond Casino në largësi prej vetëm 300 metra nga kisha katolike në njërën anë dhe shkollave të mesme e fillore në anën tjetër, në rrugën Rexhep Bislimi, në Ferizaj. Klan Kosova këtë biznes e vizitoi edhe para 1 jave, ku pronari i saj......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosovës i duhen edhe tre kushte për vizat (Video)

Posted: 18 Sep 2016 11:42 AM PDT

Nuk mjafton vetëm ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi që kosovarët të mundë të lëvizin pa viza nëpër shtetet e Bashkimit Evropian. Zyra e BE-së në Kosovë ka bërë të ditur për Tribuna Channel se Kosovës përveç ratifikimit të kësaj marrëveshjeje, i duhet që ta luftojë në mënyrë dinamike korrupsionin dhe ta ashpërsojë luftën kundër krimit të organizuar. Në takimet e fundit që kishte me kryeministrin shefja e re e Bashkimit Evropian Nataliya Apostolova, ka......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pacolli: Rinia mund ta shpëtojë Kosovën nga keq-qeverisja

Posted: 18 Sep 2016 11:37 AM PDT

Në vazhdën e procesit të organizimit të brendshëm të partisë, Aleanca Kosova e Re, ka mbajtur Kuvendin zgjedhor të Forumit Rinor të degës në Lipjan. Punimet e këtij Kuvendi kishte ardhur t’i ndjekë nga afër edhe presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, kryetari i Mitrovicës nga radhët e AKR-së, Agim Bahtiri, koordinatori i zgjedhjeve në nivel qendror, Vesel Makolli, koordinatori i AKR-së në Ferizaj Labinot Tahiri, koordinatori i AKR-së në Lipjan z.Sabit Pacolli dhe shumë të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Premtimi i Granit Xhakës

Posted: 18 Sep 2016 11:36 AM PDT

Granit Xhaka e ka realizuar të shtunën një gol fantastik, në fitoren e Arsenalit me rezultat 4:1 ndaj Hull Cityt. Mesfushori kosovar hyri në lojë në pjesën e dytë dhe realizoi nga distanca një gol fantastik, raporton Zëri.  Prishtinasi premton se do të shënojë edhe gola të tjerë.  “Goli i parë me Arsenalin do të mbetet gjithmonë në memorien time. Shpresoj që golat tjerë do të vazhdojnë dhe t’i gëzoj tifozët”, ka thënë ish-futbollisti i Baselit dhe Borussia......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bersant Celina e ka gjetur lumturinë në Holandë

Posted: 18 Sep 2016 11:36 AM PDT

Bersant Celina e ka gjetur lumturinë në Holandë. Futbollisti kosovar po shkëlqen në fanellën e Twentes, ku është huazuar nga Manchester City për një sezon, raporton Zëri. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës ka realizuar dy gola me ekipin holandez prej se u transferua atje, ndërsa të dytin e realizoi në kampionatin holandez Eredivisie, të shtunën që shkoi. Celina e ka shfrytëzuar si është më së miri huazimin, ku do të ketë më shumë hapësira, për t’u përgatitur për......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kampioni e nis me fitore

Posted: 18 Sep 2016 11:32 AM PDT

Besa Famiglia e ka nisur sezonin e ri me fitore. Skuadra pejane e mposhti pa problem Zhegrën në udhëtim me rezultat 38:27, shkruan Zëri. Ndërkoohë, Vëllaznimi e ka mundur Llapin 36:30, në ndeshjen tjetër që u zhvillua sonte. Mbrëmë, Drita fitoi kundër Trepçës 32:28, kurse Kastrioti e ‘shkeli’ Vushtrrinë, duke mundur 36:17. Më 21 shtator zhvillohet ndeshja e fundit e xhiros së parë të Superligës ndërmjet Prishtinës dhe Drenicës. /Zëri/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :