Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Zëri: “Rrahje mes të rinjve në Prishtinë (VIDEO)” plus 29 more

loading...

Zëri: “Rrahje mes të rinjve në Prishtinë (VIDEO)” plus 29 more


Rrahje mes të rinjve në Prishtinë (VIDEO)

Posted: 19 Sep 2016 02:51 PM PDT

Një grup i të rinjve prej gjashtë personave para pak çastesh janë përfshirë në një rrahje në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë, siç njihet ndryshe tek “Xhambazët”. Një lexues i “Zeri.info”, e ka dërguar këtë video në adresë të redaksisë sonë. Arsyet e kësaj rrahje ende nuk dihen, mirëpo, siç mëson “Zeri.info”, Policia e Kosovës është e njoftuar për këtë rast.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

OKB kërkon nga Kosova dhe Serbia zgjidhje urgjente për të shpërngulurit

Posted: 19 Sep 2016 02:44 PM PDT

Duke u bazuar në një vizitë pesëditore në Kosovë e Serbi, një ekspert i të drejtave të njeriut nga Kombet e Bashkuara ka kërkuar nga Qeveria e Serbisë dhe ajo e Kosovës të gjejnë një zgjidhje urgjente dhe të qëndrueshme, për qytetarët që janë shpërngulur gjatë luftës para 17 viteve. “Një zgjidhje e qëndrueshme për të shpërngulurit e brendshëm duhet të jetë një opsion i hapur për ta dhe duhet të jetë diçka e shkëputur nga procesi politik”,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Flet personi që e rrahu mjekun në QKUK

Posted: 19 Sep 2016 02:41 PM PDT

Të shtunën në Qendrën Emergjente në QKUK, shtetasi Lorik Jasharaj e ka sulmuar mjekun që ishte kujdestar, me arsyetimin se ai nuk e kryente detyrën e tij, që t’i ndihmonte pacientëve. Kjo sipas Jasharajt ka ndodhur pasi mjeku kujdestar në QKUK nuk e ka përfillur kërkesën për trajtimin e babait të tij i cili pas aksidentit kishte pësuar gjakderdhje në këmbë.  “Të shtunësn rreth orës 1 babai im ka pësuar aksident me ç’rast ka pasur gjakderdhje në këmbë dhe unë jam detyruar ta......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mourinho largon një tjetër mbrojtës të Unitedit

Posted: 19 Sep 2016 02:39 PM PDT

ose Mourinho nuk e dëshiron në skuadrën e tij as mbrojtësin anglez, Phil Jones Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho është gati që të largojë edhe një futbollist nga skuadra. Ai nuk llogarit në mbrojtësin anglez, Phil Jones, i cili është i lirë që të largohet gjatë muajit janar të vitit të ardhshëm, shkruan The Sun. Lajm i mirë është se, për lojtarin menjëherë janë interesuar dy skuadrat e mëdha angleze, Arsenal dhe Liverpool. /Express/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Luftojeni migrenën me ujin me xhenxhefil

Posted: 19 Sep 2016 02:11 PM PDT

Përfitimet shëndetësore të xhenxhefilit njihen janë njohur qysh moti nga kinezët e lashtë  ndërsa bota vetëm tani është duke zbuluar vetitë e mrekullueshme të këtij produkti. Plot me kalium dhe mangan, përgjegjës për punën e duhur të zemrës, xhenxhefili është përbërës që duhet t’i kushtoni vëmendje, në qoftë se keni dëshirë të mbeten të shëndetshëm. Krahas zemrës, xhenxhefili është i shkëlqyer për forcimin e sistemit imunitar......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nuk do ta njihni Tunën pa operacione (FOTO)

Posted: 19 Sep 2016 02:07 PM PDT

Altuna Sejdi apo e njohur për publikun si Tuna është këngëtarja më e zëshme në estradë, e përfolur çdo ditë nga mediat rozë Kjo pasi që ajo nuk brengoset shumë se çka shkruajnë për të dhe shijon jetën e saj në maksimum. Së fundmi ajo është ndarë nga lidhja disa vjeçare me reperin Cozman dhe ky i fundit për shkak të saj është përleshur me armë zjarri me reperin nga Shqipëria Noizy. LEXO EDHE: Marina me fat, ja çfarë bën Geti për të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia zbulon të vërtetën rreth lëndimit të një vajze në 'Dardani'

Posted: 19 Sep 2016 01:53 PM PDT

Policia e Kosovës, ka demantuar lajmin i cili ishte transmetuar në disa medie, se një vajzë 12-vjeçare ishte hedhur nga kati i tretë i një ndërtese në lagjen “Dardania” në Prishtinë, ku sot intervenoi Policia e Kosovës për t’i larguar banorët nga ky objekt banesor, raporton “Zeri.info”. Sipas zëdhënësit të Policisë së Kosovës, për rajoni e Prishtinës, Agron Borovci, vajza është e moshës 14-vjeçare dhe se ajo ka kërcyer nga tarraca e katit të parë. Borovci......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Marina me fat, ja çfarë bën Geti për të (Foto)

Posted: 19 Sep 2016 01:37 PM PDT

Moderatorja seksi Marina Vjollca duket se po përjeton ndër momentet më të bukura në jetë e dashuri. I dashuri i saj i zemrës, Geti, duket se është një romantik ‘i lindur’. Ai kujdeset për çdo detaj që e bukura e tij Marina të jetë e lumtur. Fotoja e fundit e postuar nga moderatorja në Instagram duket se është më e bukura. LEXO EDHE: Shikoni me sa dashuri e sheh të dashurin Era Istrefi (Foto) Getoari i ka përgatitur një darkë romantike Marinës nën dritën e qirinjve. Ajo......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zjarr i fuqishëm në kampin e refugjatëve në Lesbos (Video)

Posted: 19 Sep 2016 01:34 PM PDT

Rreth 4 000 emigrantë janë evakuuar nga kampi i emigrantëve “Moria” në ishullin grek Lesbos pas një zjarri të fortë që shkatërroi tendat dhe shtëpitë e parafabrikuara. Imazhet e publikuara në rrjetet sociale treguan flakët e mëdha. Deri më tani fatmirësisht nuk është raportuar për viktima. Policia po heton nëse zjarri është vënë qëllimisht. Sipas Agjencisë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara, rreth 5,600 refugjatë aktualisht jetojnë në Lesbos, por ishulli......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryetari Bashkësisë Lokale të Dardanisë kërkon dorëheqjen e Shpend Ahmetit (Video)

Posted: 19 Sep 2016 01:23 PM PDT

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë larguar nga hapësira para objektit banesor të lagjes Dardania në kryeqytet, ku sot u nxorën dhunshëm banorët. Kryetari i Bashkësisë Lokale të Dardanisë, Safet Kamberaj, tha se me ndërmjetësimin e tij policia është larguar nga aty. Ai kërkoi që kryetari i Komunë së Prishtinës, shpend Ahmeti të japë dorëheqje. LEXO EDHE: Dymbëdhjetëvjeçarja hidhet nga kati i tretë në 'Dardani' Forcat policore ishin mbledhur te objekti......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Super Donjeta, mposht rusen Bogdanova

Posted: 19 Sep 2016 01:10 PM PDT

Boksierja jonë Donjeta Sadiku qysh në start të kampionatit evropian të të rejave ka bërë senzacion duke e mposhtur rusen e favorizuar Dina Bogdanova. Në momentin kur u hodh shorti, ai dukej jo i mirë për Donjetën, por ai besoi në cilësinë e saj duke befasuar për të mirë të gjithë. Tash Donjeta në xhiron e rradhës ballafaqohet me boksieren nga Bellorusia Prakofyeva, e cila një xhiro e kaloi pa luftë. Hapja solemne e Kampionatit Evropian të të rejave që po mbahet në Prdu të Turqise, u bë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dymbëdhjetëvjeçarja hidhet nga kati i tretë në 'Dardani'

Posted: 19 Sep 2016 01:01 PM PDT

Një vajzë e moshës 12 vjeçare ka kërcyer nga kati i tretë i banesës  në Dardani, ku sot intervenoi policia e Kosovës për t’i larguar banorët nga ky objekt banesor. Vajza është dërguar në QKUK dhe thuhet se është në gjendje kritike, raporton Telegrafi. Sipas familjarëve vajza që ka kërcyer nga ballkoni i banesës është me sindromin down, e cila është traumatizuar si pasojë ë ndërhyrjes së sotme të policisë për largimin e banorëve nga banesat, ku thuhet se......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lituania premton se do t'i dalë krah Kosovës në organizatat ndërkombëtare

Posted: 19 Sep 2016 01:12 PM PDT

Në margjina të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Ministri Hoxhaj ka zhvilluar një takim me Ministrin e Punëve të Jashtme të Lituanisë, i cili ka garantuar Ministrin Hoxhaj, se Lituania do të vazhdojë ta përkrahë dhe mbrojë rastin e Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare. “E sigurova kolegun tim Hoxhaj, se Lituania është e gatshme t'a mbrojë rastin e Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare”, ka shkruar në Twitter Ministri i Punëve......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Djali i njeriut më të pasur në Kinë ia blen qenit tetë iPhone 7

Posted: 19 Sep 2016 12:41 PM PDT

Wang Sicong, djali i Wang Jianlin – njeriut më të pasur në Kinë – ia ka blerë qenit të tij tetë iPhone 7, për të treguar se sa i pasur është. Qeni, që mban emrin Coco, është bërë me tetë iPhone 7 nga pronari i tij i dashur, i cili është djali i vetëm i njeriut më të pasur të Kinës, që ka një pasuri prej rreth 30 miliardë eurosh, thuhet sipas mediave kineze. LEXO EDHE: Prezantueses së BBC i ndodh diçka e pazakontë gjatë transmetimit 'live'......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shikoni me sa dashuri e sheh të dashurin Era Istrefi (Foto)

Posted: 19 Sep 2016 12:33 PM PDT

Megjithëse nuk e kanë pranuar publikisht, ata janë një prej çifteve më të reja të figurave publike. Bëhet fjalë për Era Istrefin dhe të dashurin e saj, Faton Shoshi. LEXO EDHE: Largohen edhe katër aktorë prej serialit ‘O sa mirë’? (Foto) Në llogarinë personale në Snapchat, Era ka publikuar një fotografi të Fatonit ku e sheh atë me shumë dashuri. Faton Shoshi është edhe menaxherë i këngëtares, ku suksesi i Erës i dedikohet edhe Fatonit. /Telegrafi/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prezantueses së BBC i ndodh diçka e pazakontë gjatë transmetimit 'live' (Video)

Posted: 19 Sep 2016 12:25 PM PDT

Prezantuesja e BBC ka mbetur e habitur, kur gjatë transmetimit live para syve të saj u shfaq një grerëz gjigante e cila për pak sekonda e hutoi derisa po epte lajmet. Gazetarja Emma Cameron ishte duke dhënë lajmet në emisionin e mëngjesit, kur një insekt gjigant pushton studion e BBC-së, transmeton Telegrafi. Në fakt insekti nuk ishte edhe aq i madh, por për shkak se ishte fokusuar para objektivit të kamerës, ai dukej tejet gjigant sa që shikuesit kanë mundur të mendojnë se do ta sulmojë gazetaren. LEXO EDHE: Zbulohen sekretet e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dua e 'kall' Gjermaninë (Video)

Posted: 19 Sep 2016 12:00 PM PDT

Dua Lipa ka performuar ditë më para publikut gjerman. Këngëtarja shqiptare ka mbajtur një koncert para mijëra fansave në teatrin e qytetit të Gottingenit. Publiku shihet teksa këndon së bashku me Duan hitin e fundit të këngëtares “Hotter Than Hell”, transmeton Telegrafi. Madje, televizioni i mirënjohur gjerman NDR ka publikuar në ueb-faqen zyrtare të sajën të gjithë koncertin e këngëtares. Ndryshe, Dua është duke punuar për projekte të reja, të cilat do ti publikon gjatë muajve të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lenjani flet për të ardhmen

Posted: 19 Sep 2016 11:55 AM PDT

Emir Lenjani ka insistuar se është i lumtur dhe do të jap gjithçka për Rennes Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Emir Lenjani ka thënë se është shumë i lumtur te skuadra franceze, Rennes. Ai për më shumë tha se është shumë i prekur nga reagimet e javëve të fundit, por insistoi se do të jap gjithçka për skuadrën e tij. “Javët e fundit është shkruar shumë për mua dhe reagimet më kanë prekur. Unë ndihem mirë te Rennes ku dua të jap më të mirën.......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Largohen edhe katër aktorë prej serialit ‘O sa mirë’? (Foto)

Posted: 19 Sep 2016 11:53 AM PDT

Pak ditë më parë, u raportua për largimin nga seriali ‘O sa mirë’ të disa prej emrave më kryesorë. Por, një tjetër ‘goditje’ ka ardhur së fundmi. Sovrani.info ka arritur të zbulojë se pjesë e ”O sa mirë’ nuk do të jenë më as Linda Jarani (Shkodranja), Jonida Vokshi (Elizabeta), Besnik Krapi (Prizrenalia), Armend Ismajli (Rron Prishtinalia), Artan Korenica dhe Ilir Bokshi. Mirëpo flitet që kësaj liste do t’i shtohet edhe një emër tjetër, Helidon Fino. Ndryshe, së fundmi......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Javën tjetër mblidhen partitë për demarkacionin? (Video)

Posted: 19 Sep 2016 11:37 AM PDT

Partitë opozitare kanë vendosur që të pranojnë ftesën e kryeministrit Mustafa për t’u ulur në një tavolinë të bisedimeve. Kësisoj, ditëve në vijim liderët e pesë partive më të mëdha në vend do të ulën në një tavolinë për t’i dhënë epilog procesit të gjatë të Demarkacionit. Derisa “Nisma për Kosovën” thotë se debati i ri për kufirin është një lloj tradhtie, AAK-ja dhe LVV-ja thonë se në këtë takim......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Malazezi në grevë urie, kërkon që busti Boros të kthehet pranë Ramizit (Video)

Posted: 19 Sep 2016 11:31 AM PDT

Busti i Ramiz Sadikut ende qëdnron i vetëm në parkun e qytetit në Prishtinë. Prej aty është larguar ai i shokut të tij të luftës partizane, Boro Vukmiroviq. Pikërisht kjo mungesë, e bustit të Boros, që ishte malazez u bë njëra nga arsyet që kryetari i Unionit të malazezëve të Kosovës, Slobodan Vujiçiq hyri të hënën në grevë urie. Thotë se është i dëshpëruar në udhëheqjen komunale të kryeqytetit, që nuk po bëjnë gjë që të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nga nesër në fuqi rregulla të reja kundër shkelësve të komunikacionit

Posted: 19 Sep 2016 11:28 AM PDT

Nga nesër hynë në fuqi ligji i ri për rregullat e trafikut rrugor, i cili parasheh gjoba të ashpërta si për shoferët ashtu edhe për këmbësorët që thejnë rregullat e komunikacionit. Me këtë ligj janë përcaktuar rregullat e reja për shoferë, këmbësorë dhe për pjesëmarrësit tjerë në trafik, sistemi i pikëve negative, marrja e përkohshme përkatësisht anulimi i patentë shoferit, përdorimi i rripit të sigurisë sipas standardeve të Direktivave Evropiane,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Blero e ka një plan për Afronën (Foto)

Posted: 19 Sep 2016 11:25 AM PDT

Afrona Dikën po e pret një befasi. Kështu së paku mund të thuhet bazuar në një mesazhi të fundit në Instagram të Blerim Muharremit-Bleros. “Zemër mos u merakos, unë e kam plane për ty. Afrona Dika”, ka shkruar Blero në Instagram. Mbetet të shihet se për çka bëhet fjala, por dihet se këngëtarit i pëlqejnë befasitë dhe është njeri romantik. /Telegrafi/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Liza e mahnitshme fiton 'Best New Artist'

Posted: 19 Sep 2016 11:15 AM PDT

Kemi dëgjuar që një artiste shqiptare ka tentuar që të futet në tregun e huaj, por kureshtja është shumë më e madhe kur një artiste e re për shqiptarët por e huaj dashurohet shumë pas Kosovës. E kemi fjalën për Liza Therese, këngëtaren me origjinë nga Suedia e cila ishte e pranishnme në spektaklin “Zhurma Video Music Awards 12”, ku është dukur e mahnitshme duke bërë kureshtarë të gjithë edhe vetë emrat e njohur të femrave shqiptare. Liza ka fituar në këtë event......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tre vjeçari Besim Kurtolli niset për shërim në Gjermani (VIDEO)

Posted: 19 Sep 2016 11:11 AM PDT

Përshëndetjet me vëllanë e sëmurë dhe prindërit që po u nisen për në Gjermani janë shumë të vështira për Eminën, Almondën, Erletën dhe Endritën, njofton Klan Kosova. Katër motrat e trevjeçarit Besim Kurtolli që të hënën nga aeroporti “Adem Jashari”  u nis për  shërim po duan që ky të kthehet i shëruar.  E sa e kanë të madhe dhimbjen për më të voglin e familjes Kurtolli  ato edhe shpresat për shërimin e tij i kanë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është kënga që mban rekord për përsërijen e fjalive (Video)

Posted: 19 Sep 2016 11:09 AM PDT

Të gënjen ai’ mban titullin njëra ndër këngët më të pëlqyra të asaj kohe të cilën e ka kënduar Alma Bektashi. Këngët e saj të interpretuara në mënyrë shumë profesionale janë dëgjuar dhe vazhdojnë të dëgjohen edhe sot, por e veçanta e asaj ‘Të gënjen ai’ mbetet përsëritja e kësaj fjalie deri në 70 herë. Alma, ka kohë që nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri muzikor, por ajo mbetet si ikonë e televizionit, aty ku vazhdon të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lorik Cana merr një ofertë nga Italia

Posted: 19 Sep 2016 10:59 AM PDT

Lorik Cana nuk ka vendosur ende kur dhe ku do ta vazhdojë karrierën e tij futbollistike pas pushimit të gjatë që ai ka filluar që nga mbyllja e Euro 2016. Por ish-kapitenit të përfaqësueses shqiptare nuk i mungojnë ofertat, edhe nga klube me emër të cilat luajnë në kampionate të forta. Sipas mediave italiane, ndonëse lojtari ka disa muaj larg fushave të blerta, për të ka filluar të interesohet konkretisht një skuadër e Serisë A, në të cilën ai mund të gjejë disa bashkëkombës të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kompleksi i vëllezërve Gërvalla bëhet muze

Posted: 19 Sep 2016 10:52 AM PDT

Në kuadër të vizitave të sotme, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka vizituar edhe Komunën e Deçanit, për të inspektuar investimet kapitale të MKRS-së në këtë komunë. I shoqëruar nga kryetari i kësaj komune, Rasim Selmanaj, ministri ka parë nga afër punimet që po zhvillohen në Sallën e Sporteve të Deçanit, i cili ndodhët në fazën finale dhe ku ministria do të investojë edhe rreth 400 mijë euro. Ministri Shala po ashtu inspektoi edhe investimet që po......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Boksieri shqiptar me flamur të Kosovës në Beograd!

Posted: 19 Sep 2016 10:50 AM PDT

Boksieri nga Kosova, Petrit Mazrekaj, që jeton e vepron në Austri, tha se me 2 tetor do të boksojë në Beograd.    Mazrekaj njihet si boksieri që disa herë ka rrahur boksierët serb dhe tani po bëhet gati që të jetë i gatshëm për sfidën e fillim tetorit. “Jam duke u përgatitur që të bëj meçin e parë për Kosovën. Me flamur të Kosovës do të udhëtojë për në Beograd, kur do të luftojë kundër një serbit që shumë shpejt do të bëhet i ditur......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sherifi: Themelimi i Asociacionit mund të sjellë trazira (Video)

Posted: 19 Sep 2016 10:46 AM PDT

Ftesa e kryeministrit Mustafa drejtuar partive opozitare dhe dalja në teren e tij për të biseduar me qytetarët e zonës se Rugovës po shihet si zbutje e qëndrimit të Qeverisë ndaj çështjes se demarkacionit. Kështu është shprehur në emisionin më të ri në Tribuna Channel, Fakt PLUS, sekretari i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi. Ai ka shtuar se kjo çështje pritet të marrë epilog përfundimtar ditëve në vijim. Në këtë interviste, ai nuk ka preferuar të zbulojë detaje se......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :