Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Zëri: “Sulm i armatosur në SHBA, 5 të vdekur” plus 29 more

loading...

Zëri: “Sulm i armatosur në SHBA, 5 të vdekur” plus 29 more


Sulm i armatosur në SHBA, 5 të vdekur

Posted: 24 Sep 2016 03:40 PM PDT

Si pasojë e hapjes së zjarrit në një qendër tregtare që gjendet afërsisht 100 km nga Seattle, kanë humbur jetën pesë persona. Njoftohet se është rritur në 5 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e sulmit të armatosur të ndodhur në Washington të SHBA-së, raporton Anadolu Agency (AA). Një zyrtar i Qendrës Operative Emergjente në rajonin Skagit ka theksuar se një person i pa identifikuar i gjinisë mashkullore ka humbur jetën në spitalin ku ai u dërgua pasi u plagos si pasojë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpërthim i fuqishëm në qendër të Budapestit

Posted: 24 Sep 2016 03:29 PM PDT

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në qendër të Budapestit, kryeqytetit të Hungarisë. Raportimet e para nga media të huaja flasin për disa të plagosur, por nuk dihet nëse ka viktima. Shkaqet e shpërthimit janë të paqarta. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Plisat kërkojnë largimin e kryesisë së Sigal Prishtinës

Posted: 24 Sep 2016 02:49 PM PDT

Plisat vazhdojnë ta kërkojnë largimin e kryesisë së Sigal Prishtinës. Tifozët prishtinas përmes një fotografie kanë kërkuar largimin nga klubi të kryetarit Blerand Stavilecit, i cili njëherësh është ministër në Qeveri, nënkryetarit Lulzim Ibrahimi, drejtorit Florian Miftari dhe drejtorit sportiv, Luan Malokut. "Përplasja" në mes Plisave dhe kryesisë ka ardhur pas transferimit të Drilon Hajrizit nga Peja, të cilin lojtar Plisat assesi nuk e duan në ekipin e tyre. /Zeri/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Koci: Specialen e sollëm vetë (Video)

Posted: 24 Sep 2016 02:43 PM PDT

Avokati Arianit Koci ka thënë se nuk mund të fajësohet as UNMIK-u e as EULEX-i për krijimin e Gjykatës Speciale. Sipas tij, kjo gjykatë është rezultat i mungesës së një politike të mençur. “Ne nuk kemi bërë asgjë për të ndjekur krimet që supozohet që janë kryer nga shqiptarët. Serbia është treguar më e mençur. Ka bërë disa procese të rrejshme por në aspektin ndërkombëtarë ka përfituar”, ka thënë Avokati Koci në emisionin......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqiperia vazhdon t'i ftojë kosovarët, ftohet Latifi

Posted: 24 Sep 2016 02:45 PM PDT

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi ka vendosur që ta ftojë në përfaqësuesen shqiptare sulmuesin e Skënderbeut, pas paraqitjeve të mira në këtë fillim stinori. Ftesën për ish-futbollistin e 2 Korrikut dhe Prishtinës, Liridon Latifin e ka konfirmuar trajneri i tij tek Skënderbeu, Andrea Agostinelli, i cili tha për Supersport se “Latifi ka marrë ftesë për ndeshjet që Shqipëria i zhvillon javën e ardhshme ndaj Lihtenshtajnit dhe Spanjës”. Latifi deri më tani ka luajtur me Shqipërinë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvendosje: Ftesa e panevojshme, s’ka konsensus për demarkacionin

Posted: 24 Sep 2016 01:58 PM PDT

Sot kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa deklaroi se bashkë me kreun e PDK-së, Kadri Veselin në fillim të tetorit do të ftojnë opozitën për një takim në lidhje me Demarkacionit, por Vetëvendosje e quan të panevojshme këtë ftesë. Frashër Krasniqi nga ky subjekt thotë për lajmi.net se kanë deklaruar edhe më herët se këto janë përpjekje të panevojshme. Ai thotë se Vetëvendosje nuk ka ndryshuar qëndrim për këtë çështje. “Konsiderojmë se demarkacioni......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Las Palmas trondit Real Madridin (Video)

Posted: 24 Sep 2016 01:51 PM PDT

Pas barazimit me Villarrealin në ‘Santiago Bernabeu’, ekipi i Zinedine Zidane ka barazuar sërish. Kësaj radhe është ndalur me një barazim 2:2 si mysafirë i Las Palmas, përcjell Gazeta Express. Real Madridi i Zinedine Zidane ka regjistruar barazimin e dytë me radhë në La Liga. Pas barazimit me Villarrealin të mërkurën mbrëma, ‘Los Blancos’ janë ndalur edhe nga Las Palmas, skuadra surprizë për këtë sezon. ‘Los Blancos’ dy herë kaluar në epërsi gjatë ndeshjes, por nuk arritën......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Berisha flet për femrën më të bukur në botë, ironizon Kim-in (Foto)

Posted: 24 Sep 2016 01:49 PM PDT

Si mysafir i Ermal Mamaqit, ish- kryeministri Sali Berisha u është përgjigjur shumë pyetjeve provokative të tij. Ndër të tjerash ai e ka pyetur Berishën se kush është femra më e bukur në botë, shkruan lajmi.net. Për dallim nga një numër i madh i meshkujve, edhe Berisha po edhe Mamaqi kanë ironizuar me Kim Kardashian. Të dy janë pajtuar me faktin se ajo është shëndërruar në simbol të femrës që nuk ju duket e tillë. Femra më e bukur në botë, Sali Berisha mendon se......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet në Greqi shqiptari i shumëkërkuar për vrasje

Posted: 24 Sep 2016 01:41 PM PDT

Policia greke këtë të shtunë ka arrestuar në ishullin e Kretës një shtetas shqiptar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vepra të rënda penale. Sipas një njoftimi zyrtar, është arrestuar shtetasi Karafil Beqiri, 54 vjeç nga fshati Hormovë i Tepelenës. Beqiri, i shpallur në kërkim nga drejtësia shqiptare, rezulton i dënuar në mungesë me 25 vjet burg për veprat penale “vrasje” dhe “grabitje të dhunshme”, shkruan albeu.com Ai u ndalua në qytezën Kisamo të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë ushtrimesh bën një pjesëtar i FSK-së (FOTO)

Posted: 24 Sep 2016 01:36 PM PDT

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) njihet për trajnime të jashtëzakonshme të pjesëtarëve të saj. Shumë pjesëtarë të FSK-së kanë arritur suksese të jashtëzakonshme në Britaninë e Madhe dhe në SHBA, gjë që tregon se puna që bëhet në ushtrinë e ardhshme të Kosovës është profesionale dhe premtuese. Një lexues i “zeri.info”, ka dërguar një fotografi të një pjesëtari të FSK-së, ku shihet gjatë ushtrimeve fizike që ka qenë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mësuesja ia dhuron veshkën nxënëses së saj

Posted: 24 Sep 2016 01:24 PM PDT

Një video prekëse shfaqë një grua teksa kupton se mësuesja e vajzës së saj që po vdes do t’ia dhurojë asaj veshkën, në mënyrë që t’ia shpëtojë jetën vajzës 4-vjeçare. Dena Carreyn nga SHBA-ja, postoi një video në Facebook javën e kaluar e cila shfaqë atë duke marrë lajmin se Beth Battista do të jetë dhuruesja e veshkës për vajzën e saj Lyla. Carreyn tha në rrjetin social: “Të premten e kaluar, më thirrën në shkollën e Lyla-s. Më......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri: Dialogu duhet përmbyllur me njohje reciproke me Serbinë

Posted: 24 Sep 2016 01:22 PM PDT

“Kur dhe me çfarë marrëveshje do të përmbyllet dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë?”, është një pyetje së cilës i përgjigjen në mënyra të ndryshme përfaqësues të Qeverisë dhe analistët politikë. Sipas analistëve, dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mund të vazhdojë deri në përmbylljen e procesit të anëtarësimit të Serbisë në Bashkimin Evropian. Ndërkaq, sipas përfaqësuesve qeveritar, ky proces nuk mund të zgjasë deri......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NISMA deklarohet për takimin e mundshëm me pozitën

Posted: 24 Sep 2016 01:14 PM PDT

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa thotë se në fillim të tetorit do të ftojë opozitën bashkë me Kadri Veselin për të biseduar rreth çështjes së Demarkacionit, e NISMA për Kosovën ende nuk kanë marr vendim nëse do të shkojnë. Për lajmi.net, sekretari i kësaj të fundit, Bilall Sherifi thotë se varet nga përmbajtja e ftesës nëse ata do të shkojnë ose jo. “Ende gjithçka është në nivel të paralajmërimit se do ta ftojnë opozitën në takim. Pra, ende......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Luftoi për lirinë e Kosovës, e sot për mbijetesë (Video)

Posted: 24 Sep 2016 12:44 PM PDT

Kur ishte koha për ta mbrojtur vendin dhe popullin, veshi uniformën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe nuk e zhveshi atë deri në ditën e lirisë – ani pse ishte plagosur rënd gjatë luftës. Por, pas luftës pakkujt i ra ndërmend të kujtohet për të. Është ky Nezir Xhemajli nga fshati Abri i komunës së Drenasit, që tash e sa vjet jeton në kushte të mjerueshme ekonomike. Familja e tij pesë-anëtarëshe vështirë ia del të mbijetojë, pasi shteti nuk i jep as ndihmë sociale.......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kuka: Xhudistët kosovarë morën pikë të rëndësishme për LO ‘Tokio 2020’ (Foto)

Posted: 24 Sep 2016 12:42 PM PDT

Ekipi i kosovar i xhudos ka marr pikë të rëndësishme drejt arritjes së normës olimpike, kështu ka thënë trajneri i mirënjohur Driton Kuka. Kuka bën të ditur se Distria Krasniqi, që mori të argjendtën në ‘Grand Prix Zagreb’ në kategorinë 52 kg ka marr 180 pikë, kurse Fjolla Kelmendi me medaljen e bronztë ka marr 120 pikë. Në Zagreb garoi edhe Akil Gjakova, i cili doli i pesti në kategorinë 73 kg ka marr 80 pikë. “Ekipi ynë mbeti me dy medalje, Disi e argjendtë kategoria 52 kg 180......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Emina Çunmulaj në shoqërimin e David Beckham (FOTO)

Posted: 24 Sep 2016 12:35 PM PDT

Modelja e njohur Emina Çunmulaj është ajo e cila ka sjellur një befasi në rrjetin social Instagram. Fotografia të cilen ajo ka publikuar mori shumë pelqime nga fansat të cilet pelqejnë atë, por të shumëta ishin ato komente për përsonin i cili i’u qëndron në mes Eminës dhe bashkëshortit të saj, shkruan GazetaBlic. Është David Beckham ai i cili është në shoqërimin e dy shqiptarve, ndërsa ajo cfarë thotë Emina habit ende më shumë. “Kur ai flet për futbollin, dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministri Abrashi ironizon me sondazhet e Vetëvendosjes

Posted: 24 Sep 2016 12:10 PM PDT

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Arban Abrashi ka ironizuar më një sondazh të publikuar sot ku Vetëvendosje ka dalë gati partia e parë në Kosovë. Me këtë rast, Abrashi ka pyetur Këshilltarin e Kryeministrit Bajram Gecajn që të porosit disa ushqime për të shkuar pastaj në Pejë. “ Nëse mundesh, porosite nesër një sondash, nja dy hamburgera, jogurta edhe nisemi për Pejë”, ka shkruar Abrashi. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Domate si kjo nuk keni parë (VIDEO

Posted: 24 Sep 2016 12:10 PM PDT

Madhësinë e një peme në oborrin e Shukri Retkocerit në Ferizaj e ka arritur një trup i vetëm i domates që ky e mbolli në pranverë. Burri që veshjen tradicionale e ka të zakonshme, thotë se ujit domaten çdo ditë nga dy litra ujë, prandaj edhe pret të rritet akoma, përderisa në rritje ndikon edhe plehu i shpezëve, prandaj edhe i këshillon të tjerët që ta përdorin atë. Domatet në kushte normale mund të rriten deri në 3 por edhe 4 metra. Veçse kur arrijnë tek kjo gjatësia e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa e Veseli ftojnë opozitën në takim në fillim të tetorit

Posted: 24 Sep 2016 12:03 PM PDT

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa dhe kryeparalementari Kadri Veseli, do të ftojnë në takim drejtuesit e partive opozitare në Kosovë në fillim të muajit tetor, për të diskutuar për çështjen e projektligjit për shënimin e vijës kufitare në mes Kosovës dhe Malit të Zi. Kështu ka bërë të ditur vet kryeministri Mustafa në një lidhje telefonike për televizionin publik të Kosovës. Muatafa tha se për problematikën e krijuar në vend për shkak të marrëveshjës së......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Donika Kadaj-Bujupin kështu nuk e keni kurrë më parë (Foto)

Posted: 24 Sep 2016 12:03 PM PDT

Deputeten e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj-Bujupin, jemi mësuar që gjithmonë të shohim elegante. Por, në një foto që është postuar në rrjetin social “Facebook”, Donika shihet ndryshe nga që jemi mësuar të shohim. Si duket deputetja pëlqen qentë pasi që në këtë foto shihet duke përkthelur një qen./ ZERI/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja cilët futbollist serb i mposhtën Xhaka dhe Mustafi (FOTO)

Posted: 24 Sep 2016 11:44 AM PDT

Fitorja e Arsenalit ndaj Chelseat me reuztlat 3:0 i ka gëzuar jashtëzakonisht shumë tifozët e Arsenalit dhe ata shqiptar shkruan GazetaOlle.com Në këtë ndeshje u paraqiten edhe dyshja shqiptare Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka, të cilët arritën t’i mposhtin dy futbollistët serb te Chelsea, Nemanja Matic dhe Branislav Ivanovic, të cilit ishin nga minutat e para te Chelsea.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ligji i ri po i disiplinon shoferët!

Posted: 24 Sep 2016 11:40 AM PDT

Pak ditë prejse ka nisur zbatimi i ligjit të ri në komunikacion, ka filluar edhe shqiptimi i gjobave. Pjesëmarrësit në komunikacion kanë qëndrime të ndryshme rreth kësaj çështjeje. Disa thonë se është dashur më herët që të ndryshohet ligji për komunikacion, e disa të tjerë kundërshtojnë shumën e madhe të gjobave të cilën e ndërlidhin me standardin e jetës në Kosovë. “Është shumë në rregull, përderisa rregullohet komunikacioni”, i ka......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Xhaka poston një foto interesante pas ndeshjes me Chelsean

Posted: 24 Sep 2016 11:41 AM PDT

Mesfushori kosovar Granit Xhaka, luajti gjatë gjithë ndeshjes në fitoren ndaj Chelseat me rezultat 3:0. Pas ndeshjes Xhaka, postoj një foto së bashku me bashkëlojtarët e tij duke shkruar. “Ndeshje e bukur fitore e madhe me plot emocione dhe tri pikë nga kjo ndeshje. Urime”, shkroi Xhaka ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arbër Zeneli shënon sërish gol të bukur (VIDEO)

Posted: 24 Sep 2016 11:29 AM PDT

Ylli i Kosovës, Arbër Zeneli, ka shënuar një gol të bukur në fitoren e skuadrës së tij Heerenveen ndaj Den Haag me rezultat 0:3.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reagon LDK: Sondazhi është porositur nga VV dhe është bërë nga një kioskë që s’ka lidhje me hulumtim

Posted: 24 Sep 2016 11:25 AM PDT

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka reaguar pas një sondazhi të publikuar në media. Sipas këtij sondazhi, partia e Isa Mustafës radhitet partia e tretë pas PDK-së dhe Vetëvendosjes. Mirëpo, LDK vlerëson se sondazhi është i porositur. “Një medium kosovar është vënë 24 orë me 24 në shërbim të një partie politike. Përveç propagandës së përditshme mediale në shërbim të kësaj partie, ajo sot e paska publiku një sondazh të porositur e të blerë në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Super Arsenal (VIDEO)

Posted: 24 Sep 2016 11:20 AM PDT

Skuadra e Arsenalit ka shënuar fitore bindëse ndaj Chelseat të cilën e mposhti me rezultat 3:0. Tre golat u shënuan në pjesën e parë nga Sanchez, Walcott dhe Ozil. Në këtë ndeshje nga minuta e parë u paraqit Shkodran Mustafi, përderisa në këtë ndeshje u inkuadrua edhe Granit Xhaka.     ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryeministri për mediat malazeze paralajmëron miratimin e shpejt të Demarkacionit

Posted: 24 Sep 2016 11:18 AM PDT

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se “institucionet në Prishtinë po punojnë në zgjidhjen e problemit të demarkacionit me Malin e Zi”, me qëllim që “marrëveshja të miratohet së shpejti”. Në një intervistë me të përditshmen malazeze Pobjeda, gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Mustafa tha se “institucionet e Kosovës po punojnë që të arrijnë një numër të mjaftueshëm për të miratuar marrëveshjen në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gruaja iu verbua, ja çfarë bëri ai për të çdo ditë (VIDEO)

Posted: 24 Sep 2016 11:16 AM PDT

Kur ai filloi ta vërente se gruaja e tij po sillej çuditshëm, ai nuk e kuptonte pse. Por kur ta shikoni tërë videon e plotë, ju do ta kuptoni se çfarë ndodhi me të vërtetë. Dashuria është një gjë mahnitëse. Sakrifica dhe përkushtimi është me të vërtetë një gjë e fuqishme. Dhe ky film i shkurtër që Gazeta Express e transmeton për ju është thjeshtë videoja më e mirë që keni parë deri më tani. Shikojeni atë!   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë raportesh ka Zanfina me të dashurin e Era Istrefit , Faton Shoshin (VIDEO)

Posted: 24 Sep 2016 11:03 AM PDT

Zanfina Ismaili në EliteZone foli edhe për raportet e saj me ish të dashurin e saj Faton Shoshin. Çfarë ka ndodhur mes tyre pas ndarjes dhe cfarë raporte kanë tani shihni videon më poshtë./Gazeta Tribuna/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Juventusi me vështirësi (VIDEO)

Posted: 24 Sep 2016 10:58 AM PDT

Juventusi ka shënuar fitore të vështirë në udhëtim pasi mposhti Palermon me rezultat 1:0. Me një autogol të shënuar nga  Goldaniga, “Zonja e Vjetër” arriti të marr tri pikë të mëdha në këtë duel të vështirë.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :