Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“8 shenjat e qarta të kancerit në mushkëri” plus 10 more Express Shneta

loading...

“8 shenjat e qarta të kancerit në mushkëri” plus 10 more Express Shneta


8 shenjat e qarta të kancerit në mushkëri

Posted: 07 Oct 2016 09:25 AM PDT

Kanceri në mushkëri është një nga llojet më të rrezikshme të kancerit – me mijëra njerëz në botë që diagnostikohen çdo vit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë duhet të dimë rreth gjëndrave të gjirit! Këshilla nga mjekët e Spitalit Amerikan

Posted: 07 Oct 2016 05:18 AM PDT

Femrave për kontrolle periodike të trupit të tyre. Gjendrat në gjoks shfaqen te shumë femra, çka bën që kujdesi të jetë më i madh dhe kontrollet te mjeku më të shpeshta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kanceri i vezoreve

Posted: 07 Oct 2016 02:50 AM PDT

Vezoret janë dy organe të vogla, të cilat ndodhen në të dyja anët e mitrës. Ato prodhojnë hormone, të cilat janë përgjegjëse për shfaqjen e ciklit menstrual çdo muaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si të kuroni ulçerën me lëng lakre turshi

Posted: 06 Oct 2016 04:40 PM PDT

E keni pyetur veten se lëngu i lakrave turshi që ju e hidhni poshtë, sapo të mbaroni së konsumuari atë, ka veti të shumta ushqyese në shëndetin tuaj?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A është i rrezikshëm Botox-i?

Posted: 06 Oct 2016 04:37 PM PDT

Rrudhat në fytyrë mund ta lënë shumëkë me mungesë vetëbesimi dhe me dëshirë të madhe për ta rikthyer pamjen rinore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjërat që ua prishin bukurinë

Posted: 06 Oct 2016 04:36 PM PDT

Ka shumë gjëra që ne normalisht i bëjmë për çdo ditë, që mund të na e afektojnë mënyrën se si dukemi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kombinimi mrekullibërës i mjaltës dhe kanellës

Posted: 06 Oct 2016 04:34 PM PDT

Është provuar në mënyrë mjekësore se mjalti ka shumë benefite në shëndetin e njeriut dhe mund të shërojë disa sëmundje të ndryshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëm pesë orë gjumë e dëmtojnë zemrën

Posted: 06 Oct 2016 10:39 AM PDT

Të flesh vetëm pesë orë natën rrit ritmin e rrahjeve të zemrës dhe efektet negative mbi shëndetin e saj dhe këto pasoja janë edhe më të rënda nëse flihet në orët e gabuara, për shembull gjatë ditës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pini më shumë çaj

Posted: 06 Oct 2016 10:38 AM PDT

Në vende të ndryshme të botës, çaji është pija më e zakonshme pas ujit , sipas hulumtimeve të specialistëve të shëndetit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vitamina D zvogëlon rrezikun e kancerit të zorrës së trashë

Posted: 06 Oct 2016 10:36 AM PDT

Sipas një studimi nga shkencëtarët amerikanë, vitamina D mund të zvogëlojë rrezikun e kancerit të zorrës së trashë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Farat e kungullit luftojnë qelizat e kancerit

Posted: 06 Oct 2016 10:34 AM PDT

Studimi i shkencëtarëve spanjollë ka zbuluar se farat e kungullit përmbajnë komponentë, të cilët me sukses luftojnë kundër qelizave të kancerit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :