Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Aksidentohet autobusi në ShBA, 13 persona humbin jetën” plus 17 more

loading...

Albeu: “Aksidentohet autobusi në ShBA, 13 persona humbin jetën” plus 17 more


Aksidentohet autobusi në ShBA, 13 persona humbin jetën

Posted: 23 Oct 2016 01:57 PM PDT

Një autobus udhëtimesh është përplasur në Kaliforninë Jugore në ShBA, ku si pasojë kanë humbur jetë të paktën 13 persona, raporton NBC. Sipas kësaj medie, përplasja ka ndodhur në zonën e quajtur Palm Springs, ku numri i plagosurve raportohet të ketë kaluar shifrën prej 31 personash. Ekipet e s

Roma vazhdon me fitore (VIDEO)

Posted: 23 Oct 2016 01:41 PM PDT

Roma ka shënuar fitoren e radhës në Serinë A, duke mposhtur Palermon në stadiumin ?Olimpico? me rezultat të pastër, 4:1. Kjo fitore e rendit Romën në vendin e dytë në tabelë më 19 pikë, aq sa ka edhe Milani, ndërsa mbesin dy pikë prapa Juventusit, që kryeson me 21 pikë. Salah në minutën e 31?,

Reali merr kreun në La Liga (VIDEO)

Posted: 23 Oct 2016 01:38 PM PDT

Real Madridi nuk e pati aspak të lehtë që ta mundte Athletico Bilbaon në javën e nëntë të La Ligës. Skuadra e Zinedine Zidanes, ia ka dalë pas shumë vuajtjesh të mposht 2:1 Bilbaon në ?Santiago Bernabeu. Karim Benzema në minutën e 7?, kaloi në epërsi Realin. Në minutën e 27? mysafirët barazuan

Roshi: Golin ia kushtoj babait për ditëlindje (VIDEO)

Posted: 23 Oct 2016 01:12 PM PDT

Odise Roshi ka mrekulluar të gjithë me super-golin që realizoi. Në minutën e fundit të kohës shtesë, mesfushori i kuqezinjve ka goditur fluturimthi për të realizuar një eurogol që vulosi fitoren e Terek Groznit 3-1 ndaj Rubin Kazanit në shtëpi. Dedikimi ?Nuk e di nëse është apo jo goli më i bu

Dimovski: "Shkëndija, ekip i Zaevit"!

Posted: 23 Oct 2016 12:44 PM PDT

Ndeshja, Shkëndija-Vardar tashmë komentohet edhe nga politika dhe për këtë është "kujdesur" deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, duke e festuar fitoren e Vardarit. Dimovski në rrjetin social Facebook ka shkruar "Kështu duhej, në ditën e festës Vardari të fitoj ekipin e Zaevit" shkruan, Ilija

NATO kërkon forca për Kosovën, Britania i jep 30 ushtarë

Posted: 23 Oct 2016 12:35 PM PDT

Britania e Madhe pritet t?i dërgojë rreth 30 ushtarë në KFOR në fillim të vitit të ardhshëm, ka njoftuar ministri i Mbrojtjes, Michael Fallon. Roli i tyre do të jetë fuqizimi i aktiviteteve të KFOR-it në domenin e mbledhjes së të dhënave informuese, mbikëqyrje dhe vëzhgimit, thuhet në njoftimin e

Stresi provokon Policinë, nxjerr pistoletën dhe qëllon (VIDEO)

Posted: 23 Oct 2016 12:10 PM PDT

Arkimed Lushaj ose siç njihet me emrin e artit, Stresi ka provokuar Policinë më një video aspak të zakonshme. Stresi në video shihet duke nxjerrë dorën nga makina dhe ka qëlluar me pistoletë duke thënë se këtë e ka bërë për shokun e tij, Olsi Nazarin, me të cilin del shpesh dhe poston foto./Albeu

Mourinho-Contes: Na poshtëruat, s?mund të festoni kështu! (VIDEO)

Posted: 23 Oct 2016 12:01 PM PDT

Jose Mourinho nuk e ka përjetuar aspak lehtë humbjen e thellë 4-0 kundër Chealsit. Menjëherë pas përfundimit të duelit të dominuar nga blutë, trajneri i Mançester Junajtidit shpërtheu kundër kolegut Antonio Conte. ?Nuk mund të festoni kështu kur shënoni për 4¬0, ky është poshtërim për ne. Dakord kur

Majko: Shqipëria në luftë nëse preket Kosova (VIDEO)

Posted: 23 Oct 2016 11:58 AM PDT

Deklaratat e Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama për Kosovën, në vizitën e fundit në Beograd, nxiti diskutime jo vetëm të qytetarëve të Kosovës, por edhe zyrtarëve të institucioneve të Kosovës. Deputeti socialist dhe ish-kryeministri i Shqipërisë Pandeli Majko, në një intervistë për KosovaPress ësh

New York Times sugjeron Kosovën si vend për t?u vizituar (FOTO LAJM)

Posted: 23 Oct 2016 11:50 AM PDT

Prestigjiozja, New York Times, në llogarinë e saj në rrjetin social Instagram, ka ftuar vizitorët nga e gjithë bota që ta vizitojnë Kosovën. Në këtë llogari, nytimestravel, janë rreth 260 mijë ndjekës, derisa ka fotografi nga të gjitha vendet më mbresëlënëse në botë, shkruan lajmi.net. Në foto

I kërkon të mos tymosi cigare, sulmohet me grushta (VIDEO)

Posted: 23 Oct 2016 11:40 AM PDT

Pamjet e kapura nga kamerat e sigurisë tregojnë momentin kur një nënë sulmohet mizorisht nga një burrë. Shkak u bë kërkesa e saj për të mos tymosur cigare pasi me vete kishte një fëmijë të vogël. Si përgjigje, ajo mori grushte në fytyrë dhe kokë. Kamera tregon edhe momentin kur gruaja ndjek

Thellohet kriza mes koalicionit. Çfarë ndodhi me LSI-në dhe Ramën në Gjirokastër? (VIDEO)

Posted: 23 Oct 2016 11:13 AM PDT

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim duket se nuk do ta kenë më të lehtë që në zgjedhjet parlamentare të qershorit 2017, të dalin në një koalicionit të përbashkët. Jo vetëm debati mes ministrave të dy partive të majta, por edhe shmangia e kryetarëve të bashkive që drejtohen nga

Formacionet zyrtare/ Roma ? Palermo

Posted: 23 Oct 2016 11:00 AM PDT

Roma dhe Palermo do të përballen në ?Olimpico?, duke filluar nga ora 20:45. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të xhiros së nëntë në Serinë A. Roma: Szczesny, Emerson, Manolas, Fazio, Jesus, De Rossi, Paredes, Salah, Nainggolan, El Shaarawy, Dzeko Palermo: Posavec; Cionek, Goldaniga, Andelko

Clinton heq dorë: Nuk merrem më me Trumpin

Posted: 23 Oct 2016 10:55 AM PDT

Kandidatja demokrate për president të ShBA-ve, Hillary Clinton, ka deklaruar se nuk do të shqetësohet më se çfarë thotë Trump, por fokusi i saj do të jetë vetëm te çështjet e vendit, raporton BBC. ?Kam debatuar me të për rreth 4 orë e gjysmë?, tha ajo duke i rikujtuar shkëmbimet e akuzat në mes t

Real Madrid-Athletic Bilbao, ja formacionet zyrtare

Posted: 23 Oct 2016 10:47 AM PDT

Real Madrid dhe Athletic Bilbao do të përballen në ?Santiago Bernabeu?, duke filluar nga ora 20:45. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të xhiros së nëntë në La Liga. Ja formacionet zyrtare të ndeshjes: Real Madrid: Navas; Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo; Kroos, Kovacic, Isco; Bale, Benzema dhe C

Ali Ahmeti fillon fushatën parazgjedhore duke vizituar Kumanovën

Posted: 23 Oct 2016 10:44 AM PDT

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti, është shfaqur sot në qytetin e Kumanovës pas një kohe të gjatë mungese në këtë qytet. Ai së bashku me bashkëpunëtorët e vet ka marrë pjesë në homazhet e dëshmorit Bajrush Xhemailit-Miratoca në Kumanovë ndërsa më pas edhe në promovimin e

Mourinho gjen fajtorin pas humbjes turpëruese nga Chelsea

Posted: 23 Oct 2016 10:40 AM PDT

?Goli i hershëm në ?Stamford Bridge? ndryshoi krejtësisht strategjinë tonë?, kështu është shprehur portugezi pas humbjes 4:0 nga Chelsea. Chelsea i Antonio Contes mposhti Manchester Unitedin e Jose Mourinhos në xhiron e nëntë në Premierligë, me rezultat 4:0 në ndeshjen që u zhvillua në ?Stamford

E pabesueshme/ Shihni çfarë bën Noizy në një disko në Tiranë (VIDEO)

Posted: 23 Oct 2016 10:28 AM PDT

Noizy padyshim që është një nga reperët më të komentuar. Pak kohë më parë Noizy zuri të gjithë vëmendjen mediatike dhe më gjerë për shkak të një përleshje që pati me Cozman. Por, këtë herë nuk bëhet fjalë për ndonjë sherr mes tij dhe konkurrentëve, por për diçka vërtet të pabesueshme. Rrepisti g

Related Posts :