Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Arrestimi i prokurorit/ Janeva me ekipin e saj arrijnë tek stacioni policor ?Beko?” plus 19 more

loading...

Albeu: “Arrestimi i prokurorit/ Janeva me ekipin e saj arrijnë tek stacioni policor ?Beko?” plus 19 more


Arrestimi i prokurorit/ Janeva me ekipin e saj arrijnë tek stacioni policor ?Beko?

Posted: 21 Oct 2016 01:34 PM PDT

Kryeprokurorja speciale Katica Janevas së bashku me prokuroren Lençe Ristovska dhe anëtarë tjerë të ekipit të speciales arritën para pak çastesh në stacionin policor Beko, ku pasditen e sotme është arrestuar një hetues i tyre. Për momentin nuk ka informacione nga PSP dhe Ministria e Punëve të Bre

Trajneri serb i Sllovenisë: Isha për herë të parë në Kosovë, ja çfarë më ndodhi

Posted: 21 Oct 2016 01:33 PM PDT

Trajneri serb i Sllovenisë, Igor Kokoskov, ka folur në superlativ për basketbollin e Kosovës. Në një prononcim për gazetën serbe ?Blic?, ai theksoi që në Kosovë ka kaluar për mrekulli, edhe pse ishte për herë të parë. ?Për herë të parë isha në Kosovë. Në disa momente në ndeshje madje edhe kem

Rama mbledh qeverinë në Gjirokastër, nxjerr jashtë loje ministrat e LSI-së

Posted: 21 Oct 2016 01:23 PM PDT

Qeveria ?Rama? ka programuar një mbledhje vetëm të ministrave të Partisë Socialist në qytetin e Gjirokastrës, që pritet të mbahet këtë të diel. Takimi informal është programuar të dielën pasdite, ku do të mungojnë pesë ministrat e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Pjesë e këtij takimi mësohet

Merkel paralajmëron sanksione ndaj Rusisë për sulmet në Aleppo

Posted: 21 Oct 2016 01:23 PM PDT

Kancelarja Angela Merkel kësaj radhe nuk ka kursyer aleaten e saj të madhe tregtare, duke u shprehur se sanksionet do të vendosen për këdo që kryen sulme në Aleppo, përfshirë Rusinë. Udhëheqësit e BE-së dënuan Rusinë për bombardimet e civilëve në qytetin e rrethuar të Aleppos, por u përballën me

Shpërthen Robert Aliaj: Nuk provokoj me b** jashtë për të marrë "like" (VIDEO)

Posted: 21 Oct 2016 01:10 PM PDT

Artisti, Robert Aliaj është i ftuari i radhës në ?Zonë e Lirë?. Ai ka folur në lidhe me provokimin e tij me shqiponjën në formë të një kryqi të thyer. Aliaj theksoi se mesazhi që kërkonte të jepte është keqkuptuar, pasi me këtë kërkonte që të ndërgjegjësonte për mungesën e një Shqipërie të bashku

MPB arreston prokurorin e Speciales

Posted: 21 Oct 2016 01:04 PM PDT

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë sapo ka arrestuar prokurorin e Prokurorisë Speciale Publike. Mediat raportojnë se prokurori pwr momentin gjendet në stacionin policor Beko, në qendër të Shkupit. Më herët Janeva informoi se e kanë larguar prokurorin i Speciales e kishin larguar nga

Aliaj: Nuk është kryq nazist por Shqipëria e copëtuar në 4 pjesë

Posted: 21 Oct 2016 12:57 PM PDT

Robert Aliaj i ftuar sonte në Zonë e Lirë të Arian Çanit ka shpjeguar për të gjithë se përse e kanë gabim që iu kundërvunë për bluzën e kuqe me shqiponjë e shpërfytyruar si një kryq nazist. Sipas Robertit flamuri ishte një vepër arti, të cilën ai pretendon se nuk e ka krijuar së fundmi, por e k

Përmbyllet aksioni antidrogë i Policisë: Kapen mbi 1 ton drogë, 8 në pranga

Posted: 21 Oct 2016 12:52 PM PDT

Update - Gjatë ditës së sotme, 300 forca policore u angazhuan në një aksion antikanabis në të gjithë vendin, duke bërë të mundur sekuestrimin e 1 ton e 365 kg kanabis sativa dhe po ashtu asgjësuan me anë të djegies 8 mijë bimë narkotike. Sipas shifrave zyrtare të Policisë së Shtetit, janë sekuest

Kush fshihet pas sulmit të sotëm që gati ndali internetin në gjithë botën

Posted: 21 Oct 2016 12:44 PM PDT

Për më shumë se dy orë, sot në mëngjes, shumë përdorues të internetit në SHBA mezi arrinin të vizitonin faqet e tyre të preferuara. Gazeta të njohura e rrjete sociale të përdorimit masiv mezi lëviznin. Nuk ishte iluzion e as përkeqësim i lidhjes personale në internet. Problemi ishte shumë më madh

Historia e tmerrshme e studentes nga Bulqiza: Si më përdhunoi djali që njoha në Facebook

Posted: 21 Oct 2016 12:35 PM PDT

Po nuk u bëre e imja unë të vras?. Kështu e ka kërcënuar 25­vjeçari Sulejman Gjoka studenten nga Bulqiza, të cilën më pas e ka përdhunuar në një hotel në Durrës. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të 18 tetorit, ndërsa e reja nga Bulqiza me iniciale M.XH. ka denoncuar rastin një

Janeva do të padisë personat që penguan punën e Speciales në DSK

Posted: 21 Oct 2016 12:20 PM PDT

Pas më se 48 në ambientet e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Maqedonisë, më saktë nga objekti Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, Prokurorja Speciale Publike, Katica Janeva ka thënë se do të padisë personat që nuk bashkëpunuan me Specialen. ?Nuk do të padis vetëm tre persona. Do të padis

Vrau dy shqiptarët, gjykata belge dënon me burgim të përjetshëm racistin turk

Posted: 21 Oct 2016 12:10 PM PDT

Një 44-vjeçar me kombësi turke është dënuar me burgim të përjetshëm në Belgjikë për vrasje të dyfishtë, që ndodhi më 30 prill të 2011. Murat Baran ekzekutoi me armë dy shqiptarë, të cilëve u kishte ndaluar hyrjen në lokalin e tij për motive raciste. Të nesërmen, Agron Berisha 41 vjeç dhe Elis Mu

Sulm kibernetik në SHBA, blackout në media e rrjetet sociale

Posted: 21 Oct 2016 12:00 PM PDT

Rrjetet sociale si Tëitter, Spotify dhe mediat e njohura si New York Times, Financial Times, shoqëritë Visa, ebay e Reddit janë përfshirë nga blackout duke iu ndërprerë interneti për të paktën 2 orë. Dyshohet se kjo ka ardhur si pasojë e një sulmi kibernetik që ka goditur serverat që e kanë bazën

Verrati: PSG ka rigjetur formën më të mirë

Posted: 21 Oct 2016 11:54 AM PDT

Mesfushori i PSG-së, Marco Verrati ka thënë se skuadra e tij tashmë ka gjetur formën e mirë. Kampionët e Francës nuk e nisën mirë këtë sezon të garave, por PSG pas fitores së fundmit kundër Baselit, duket se ka rikthyer formën më të mirë. Verrati thotë se skuadra e tij bëri paraqitje të mirë kund

Ja si reagon militanti i ISIS kur i bie shorti të jetë kamikazi i radhës (VIDEO)

Posted: 21 Oct 2016 11:48 AM PDT

Ushtarët e organizatës terroriste ISIS, janë filmuar duke hedhur short se kush do të jetë kamikazi në sulmin e ardhshëm. Një video propaganduese e publikuar së fundmi nga ISIS, shfaq momentin kur një i ri që fiton shortin nuk mund të përmbahet nga emocionet dhe gëzimi, për faktin se do të jetë nj

Incident kimik në Londër, evakuohet aeroporti

Posted: 21 Oct 2016 11:35 AM PDT

Një incident ka ndodhur në aeroportin e Londrës në Britani të Madhe, ku 26 pasagjerë patën vështirësi në frymëmarrje. AerBrigada e Zjarrfikësve të Londrës (LFB) ka thënë se rreth 500 persona ishin të detyruar të largohen nga aeroporti i Londrës lindore pasi disa pasagjerë u sëmurën. Mediat e h

Peshkopi i vdekur në Greqi shëtitet në rrugët e qytetit i ulur në fron (FOTO LAJM)

Posted: 21 Oct 2016 11:27 AM PDT

Banorët e qytetit grek të Lamias janë përballur me pamje të rralla kur kanë parë një prift të vdekur të shëtitet në rrugë i ulur në karrige, ndërkohë që mbahej nga një shpurë e madhe priftërinjsh. Në fakt ky rit i çuditshëm ka të bëjë me një traditë të vjetër fetare. I vdekuri ishte peshkopi i kr

Shaqiri: Ndrecaj, Rizaj dhe të tjerët janë vrarë pasi janë dorëzuar

Posted: 21 Oct 2016 11:17 AM PDT

Në Gjykatën Themelore Shkupi 1, është paraqitur i dyshuari i rastit të Kumanovës Sulejman Sula, i sili u ekstradua nga Kosova në Maqedoni para katër muajve. Sulejman Osmani, i njohur si ?Sula?, një nga pjesëtarët e Grupit të Armatosur, i cili ka qenë pjesëmarrës në betejën e Kumanovës, deklaron s

Të rinj që ende e duan vendin, ja letra mahnitëse e nxënësit nga Shkodra

Posted: 21 Oct 2016 11:15 AM PDT

Një nxënës 15-vjeçar ka shkruar një letër të hapur për pushtetarët dhe qytetarët shqiptarë në lidhje me realitetin disi të zymtë ekonomik në Shqipëri. Të mendosh që një letër e tillë, e shkruar me kaq pafajsi dhe ndjenjë vjen nga një nxënës i një shkolle 9-vjeçare. Ai shkruan se nëse Steve Jo

Nishani del kundër Ramës: Pajtimin shqiptaro-serb duhet ta udhëheqë Kosova

Posted: 21 Oct 2016 10:55 AM PDT

Presidenti i vendit, Bujar Nishani ka dalë kundër Kryeministrit Edi Rama se cili shtet duhet ta udhëheqë procesin e pajtimit mes shqiptarëve dhe serbëve. Në një intervistë për emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit, Nishani është shprehur se duhet të jetë Kosova shteti që të udhëheqë këtë pajtim.

Related Posts :