Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Bayerni largon "pleqtë" nga ekipi” plus 19 more

loading...

Albeu: “Bayerni largon "pleqtë" nga ekipi” plus 19 more


Bayerni largon "pleqtë" nga ekipi

Posted: 04 Oct 2016 01:36 PM PDT

Në fund të këtij sezoni, kampionët e futbollit gjerman mund t?i thonë lamtumirë emrave të tillë si Arjen Robben, Franck Ribery dhe Xabi Alonso që së bashku në rang klubesh dhe kombëtaresh kanë fituar gjithçka, që nga Liga e Kampionëve, Kampionati Botëror, Evropian apo tituj. Deklaratat e fundit t

Njihuni me Pixel, celularin e parë nga Google (FOTO LAJM)

Posted: 04 Oct 2016 01:22 PM PDT

Ky ështe Pixel celulari i parë i Google që i përngjan shumë iPhone. Në fakt, Google ka lançuar dy celularë ? Pixel dhe Pixel Xl. Të ndryshëm në madhësi dhe rezolucion, ekran 5 inç 1080p në Pixel dhe ekran 5.5 inç HD në XL ? këta dy celularë janë krijuar nga HTC, por Google është përgjegjës i p

Bill Clinton uron për ditëlindje 85-vjeçarin nga Tropoja (FOTO LAJM)

Posted: 04 Oct 2016 01:20 PM PDT

Florida Hoxha është një vajzë e re shqiptare, e cila prej 10 muajsh punon për Fondacionin Clinton në Nju Jork. Një javë më parë, ajo kërkoi leje nga puna, pasi i duhej të vinte në Shqipëri, duke thënë se arsyeja pse dëshironte të vizitonte vendlindjen, ishte 85 vjetori i gjyshi të saj në Tropojë

Brukseli nuk flet për arrestimin e Thaçit

Posted: 04 Oct 2016 01:05 PM PDT

Bashkimi Evropian nuk i ka kushtuar vëmendje arrestimit, nga ana e autoriteteve serbe, të drejtorit të Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaçi. Nga mekanizmi i cili që prej 5 vitesh po e ndërmjetëson dialogun Kosovë-Serbi, kanë preferuar të mos e komentojnë këtë rast, raporton T

Fotot më qesharake të botës së kafshëve për vitin 2016 (FOTO LAJM)

Posted: 04 Oct 2016 01:03 PM PDT

Më 1 tetor është mbyllur konkursi për Çmimin ?Fotografia më qesharake e botës së kafshëve të egra? për vitin 2016. Çmimi, i cili do të ndahet për vitin e dytë radhazi, ka për qëllim që të njohë fotografitë tërheqëse vizuale dhe qesharake të kafshëve. Ja disa nga fotografitë më të mira të konku

Berisha tregon një histori me lepuj e mace për Ramën

Posted: 04 Oct 2016 12:45 PM PDT

Ish kryeministri Sali Berisha sonte është i ftuar në emisionin ?Studio e Hapur? në News 24. Ai ka theksuar se të quash tradhti kombëtare importin e plehut katër vjet më parë, dhe pas katër vitesh të thuash se nuk e kam thënë kurrë është e papranueshme. Berisha tha se do t?u them shqiptarëve n

Ngjyroset monumenti i Isa Boletinit në Saraj (VIDEO)

Posted: 04 Oct 2016 12:37 PM PDT

Është ngjyrosur plisi i përmendores së Isa Boletinit në Saraj. Përmendorja e heroit kombëtar Isa Boletini është vendosur në janar të 2016-ës në Saraj të Shkupit. Kanë kaluar tetë muaj nga ajo kohë por emri i përmendores nuk figuron askund. I vetmi emër që figuron aty është emri i skulptorit

Ndarja nga Angelina Jolie, ?Brad Pitt qan çdo ditë?

Posted: 04 Oct 2016 12:30 PM PDT

Ndarja me Angelina Jolie e ka dëshpëruar pa masë aktorin Brad Pitt, i cili prej dy javësh nuk po e kupton akoma sesi jeta e tij është shkatërruar. Kështu i kanë thënë burimet revistës ?UsWeekly?, e cila shkruan se Brad po përpiqet të ngushëllohet me më të afërtit familjarë, por para së gjithash

Rashica: Edhe po të isha në Europian do kisha zgjedhur Kosovën

Posted: 04 Oct 2016 12:19 PM PDT

Mes futbollisteve të cilët kanë vendosur të kalojnë nga radhët e përfaqësueses shqiptare drejt asaj të Kosovës, emri më i përfolur ka qenë sigurisht ai i Milot Rashicës. Mesfushori i cilësuar si një talent i padiskutueshëm dhe e ardhmja e përfaqësueses shqiptare, ishte ndër të parët që mori vend

Presidenti filipinas: Në djall Obama! Armët i blej nga Rusia e Kina

Posted: 04 Oct 2016 12:13 PM PDT

?Obama të shkojë në djall?, tha Rodrigo Duterte, duke i hedhur sërish benzinë zjarrit të polemikave me Amerikën. ?Nuk më intereson se ç?bën Uashingtoni, sepse këto armatime unë mund t?i ble fare mirë nga Rusia dhe Kina?. Këto kanë qenë deklarimet e Duertes pasi Shtetet e Bashkuara kanë refuzuar t

Thaçi: Një kombëtare me një qeveri (VIDEO)

Posted: 04 Oct 2016 12:11 PM PDT

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në Shqipëri e ka vizituar edhe Shkodrën. Në këtë vend futbollistët e Kosovës do të përballen me Kroacinë të enjten, ndërsa Thaçi aty e dha një deklaratë që mund t?iu pëlqej atyre që e duan bashkimin kombëtar, njofton Klan Kosova. Ndërko

Ja 3 trafikantët e rinj që u kapën me 700 g drogë (FOTO LAJM)

Posted: 04 Oct 2016 12:05 PM PDT

Tre të rinjtë, Sokol Geci, Eraldo Dodaj dhe Pashk Teska u arrestuan sot nga policia e Tiranë në rrugën ?5 Maji? në kryeqytet, pasi u kapën me 700 gram kokainë, 50 kg kanabis dhe një armë tip pistoletë TT. Të rinjtë i bënë rezistencë policisë, duke i drejtuar armën dhe u përpoqën të largoheshin, d

Uashingtoni dënon vendosjen e sistemit raketor rus në Siri

Posted: 04 Oct 2016 12:00 PM PDT

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë tha se ka vendosur një sistem antiraketor S-300 në bazën e saj detare në Tartus të Sirisë. Në deklaratën e lëshuar të martën, ministria tha se sistemi ka për qëllim ?të garantojë sigurinë e bazës? nga ajri. Sistemi S-300 është i projektuar për të goditur aeroplanë

Sulmuesi i Kosovës: Kemi avantazh kundër Kroacisë

Posted: 04 Oct 2016 11:48 AM PDT

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi ka thënë se do të japin maksimumin kundër Kroacisë, kundër të cilës Kombëtare kanë avantazh. Kjo pasi, ata e njohin shumë pak skuadrën e tyre, për dallim nga Kosova që e ka analizuar shumë mirë kundërshtarin e saj. ?Do të japim maksimumin si individ dhe Kombëta

Ademi: Sot deputetët shqiptarë u radhitën në anën e krimit! (FOTO LAJM)

Posted: 04 Oct 2016 11:45 AM PDT

Anëtari i Këshillit të përgjithshëm të LSDM-së, Edmond Ademi ka kritikuar deputetët shqiptarë të Maqedonisë për mos votimin e Propozim ligjit që ka të bëjë me zgjatjen e mandatit dhe mbrojtjen e dëshmitarëve të rasteve të caktuara. Ademi thotë se deputetët shqiptarë sot, me aktin e mos votimit, u

Një tjetër vrasje trondit vendin, vritet me thikë një person në Poliçan

Posted: 04 Oct 2016 11:40 AM PDT

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme. Nga raportimet e para flitet për një vrasje me thikë në lagjen ?Kalluç? në Poliçan. Sipas Policisë, viktima është Behar Bregu, ndërsa autori është shtetasi Nexhip Pano. Dyshohet paraprakisht se shkaku i kësaj ngjarje ka qenë një konflikt

Aksioni i drogës te "Pazari i Ri"/ Ja si u rrezikua jeta e policëve (FOTO LAJM)

Posted: 04 Oct 2016 11:30 AM PDT

Të Blutë e Tiranës kanë dhënë detaje të tjera lidhur me operacionin e sotëm te Pazari i Ri, ku u kap rreth 700 gram kokainë, si dhe u arrestuan tre persona. Burime nga vendi i ngjarjes bënë të ditur se gjatë operacionit janë dëgjuar edhe të shtëna me armë, pasi policia është detyruar të qëllojë n

Pamjet rrëqethëse tregojnë ?shpirtin? e gruas që përplaset për vdekje (VIDEO)

Posted: 04 Oct 2016 11:22 AM PDT

Ky është momenti shqetësues kur ?shpirti? i një pasagjeri të vrarë në një aksident të rëndë automobilistik ngjitet në krah të trupit të vdekur. Pamjet janë filmuar nga kamerat e sigurisë të vendosura në rrugën ku ndodhi aksidenti fatal, teksa një kamion u përplas me një motoçikletë duke vrarë pas

Shqiptari kërcënon se do hidhet nga dritarja me djalin 4-vjeçar

Posted: 04 Oct 2016 11:00 AM PDT

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur me një familje shqiptare në Itali. Për të shmangur dëbimin, burri merr djalin e tij 4¬vjeçar në krahë dhe niset drejt dritares duke kërcënuar se do të hidhej, por u ndalua për fat të mirë në kohë nga një agjent i policisë. Ngjarja ka ndodhur në një familje s

Sondazhi i CNN: Hillary Clinton në avantazh, 5 pikë para Trump

Posted: 04 Oct 2016 10:54 AM PDT

Hillary Clintonkryeson sërish sondazhet ndaj rivalit të saj Trump. Kandidatja demokrate, sipas raportimeve të fundit të rrjetit televiziv amerikan Nbc, është në epërsi me 6 pikë ndaj Donald Trump me 47% të parapëlqimeve. Edhe sondazhi i fundit i kryer nga televizioni CNN, e shikon Clinton në

Related Posts :