Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Blushi: Rama tentoi të më ?blinte? votën kur iu rrezikua qeveria” plus 19 more

loading...

Albeu: “Blushi: Rama tentoi të më ?blinte? votën kur iu rrezikua qeveria” plus 19 more


Blushi: Rama tentoi të më ?blinte? votën kur iu rrezikua qeveria

Posted: 17 Oct 2016 01:59 PM PDT

Deputeti tashmë i larguar nga PS, Ben Blushi ka rrëfyer për devijimin që bëri Edi Rama pas ardhjes në pushtet. Blushi theksoi se, Rama nuk ka mbajtur asnjë nga premtimet e bëra në fushatën elektorale të vitit 2013. Duke folur në emisionin ?Opinion?, ishdeputeti i PS-së ka komentuar edhe përpj

OKB paralajmëron katastrofë humanitare në Mosul

Posted: 17 Oct 2016 01:43 PM PDT

Një shpërngulje masive e popullsisë mund të fillojë për një javë në Mosul, paralajmëron OKB, disa orë pas fillimit të një operacioni të forcave irakiane për të rimarrë qytetin e dytë të vendit, që është nën kontrollin e ISIS-it. Ripushtimi i Mosulit, që filloi sot në mbrëmje nga autoritetet iraki

Këpucë ?Made in Kosova? për ushtrinë e policinë serbe

Posted: 17 Oct 2016 01:34 PM PDT

Drejtori i fabrikës ?Obuca? në Beograd, ka ardhur në Suharekë që të blejë këpucë e çizme që prodhohen në fabrikën kosovare ?Solid?. Edhe pse Misinovic nuk dëshiron të deklarohet se këto produkte janë të dedikuara për Policinë dhe Ushtrinë e Serbisë, ai pranon se janë të dedikuara për Ministrinë e

Identifikohet viktima që humbi jetën në autostradën Tiranë-Durrës

Posted: 17 Oct 2016 01:14 PM PDT

Policia e Tiranës ka mundur të identifikojë viktimën që humbi jetën mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Ai është 63-vjeçari Hysen Vrapi, i cili u përplas për vdekje nga një makinë, teksa po tentonte të kalonte në anën tjetër të rrugës. Mësohet se shkak i aksidentit janë bërë dritat

Letra prekëse e 11 vjeçares për babain : "Do të jap veshkën time, nuk të lë të vdesësh? (FOTO LAJM)

Posted: 17 Oct 2016 01:05 PM PDT

Një vajzë 11 vjeçare i ka treguar botës se edhe dashuria e fëmijës për prindërit është jashtëzakonisht e madhe. Babai i saj 34 vjeçar është i sëmurë dhe i duhet një veshkë për të shpëtuar, vajza 11 vjeçare i ka shkruar një letër prekëse atij duke i thënë se do të bëjë gjithçka për ta shpëtuar.

U kap me 3.5 kg kokainë, Apeli ?fal? policin: Ka rrezikuar jetën në detyrë

Posted: 17 Oct 2016 12:41 PM PDT

Gjykata e Apelit Tiranë ka përgjysmuar masën e dënimit të dhënë nga Shkalla e Parë për një ish-punonjës policie, të deklaruar fajtor për dy vepra penale. Në janar të këtij viti ish¬efektivi i Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë, Hamëz Demushi, u dënua nga Shkalla e Parë me 8 vjet burg për ?ush

Rusia dhe ushtria siriane armëpushim 8 orë në Aleppo

Posted: 17 Oct 2016 12:29 PM PDT

Për tetë orë, gjatë ditës së enjte, forcat siriane dhe ato ruse do të ndërpresin sulmet ndaj qytetit të Alepos, në mënyrë që civilët dhe rebelët të mund të largohen nga qyteti dhe mjekët të bëjnë punën e tyre, ka thënë sot Ministria e Mbrojtjes së Rusisë. Por Moska ka hedhur poshtë se një armëpus

I shoqi tallej me hundën e saj, vret veten dhe të birin nëna në Rusi (FOTO LAJM)

Posted: 17 Oct 2016 12:11 PM PDT

Një nënë ruse është vetëvrarë javën e shkuar në qytetin siberian Omsk të Rusisë, duke u hedhur nga ballkoni i apartamentit të prindërve të saj, së bashku me djalin 8¬vjeçar. Ngjarja tragjike ka tronditur mbarë Rusinë. Ana Ozhigova, 33¬vjeçe, përfaqësuese shitjesh në një kompani private i dha fund

Partitë shqiptare në Maqedoni thonë se po hyjnë të pabarabarta në zgjedhje

Posted: 17 Oct 2016 11:58 AM PDT

Parlamenti i Maqedonisë sot ka marrë vendim për shpërndarjen e tij, pasi shumica dërmuese e deputetëve kanë votuar për këtë masë. Për kanë votuar 110 deputetë, ndërsa kundër nuk ishte askush, duke e hapur rrugën për mbajtjen e zgjedhjeve të përgjithshme më 11 dhjetor. Parlamenti i Maqedonisë k

"Kërcënimi" i Kotzias, Meta: Është në pozitë të vështirë

Posted: 17 Oct 2016 11:49 AM PDT

Pas deklaratës së ministrit të Jashtëm grek, Nikolas Kotzias një ditë më parë, ku paralajmëronte deri në ?kërcënim? se Greqia është më e fortë se Shqipëria, kryetari i Kuvendit Ilir Meta tha se kreu i diplomacisë greke ndodhet në një pozitë të vështirë. ?Kam lexuar me vëmendje dje intervistën e M

Qeveria e Kosovës: Marrëdhëniet tona me Beogradin nuk kushtëzohen nga ato Shqipëri-Serbi

Posted: 17 Oct 2016 11:38 AM PDT

Debati i fundit rreth përfshirjes së Shqipërisë në bisedimet e ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka nxitur reagime të shumta nga analistë si dhe zyrtarë të institucioneve. Madje, i ashpër për kwt rast ka qenë ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, i cili sugjeroi Tiranën zyrtare që mos të impliko

+18/ Pamjet shokuese nga aksidenti në autostradën Tiranë-Durrës ku humbi jetën një 60 vjeçar (VIDEO)

Posted: 17 Oct 2016 11:19 AM PDT

Pamje shokuese janë publikuar nga vendngjarja në autostradën Tiranë-Durrës, ku një 60 vjeçar humbi jetën pasi u përplas nga një makinë. Siç duket në video, në mes të rrugës është trupi i viktimës pa kokë për shkak të goditjes së fortë që ka pësuar nga makina. Pamjet e rënda janë filmuar nga nj

Turqia paralajmëron për Luftën e Tretë Botërore

Posted: 17 Oct 2016 11:06 AM PDT

?Lufta siriane është duke e rrokullisur me shpejtësi botën drejt një konflikti të armatosur global, ku Rusia dhe Shtetet e Bashkuara do ta gjejnë veten përballë njëra-tjetrës shumë shpejt nëse nuk gjendet një zgjidhje e përbashkët?. Ky është paralajmërimi qw vjen nga Turqia, një vend i përfshirë

Tenton të kalojë rrugën, përplaset për vdekje 60-vjeçari në autostradën Tiranë-Durrës (FOTO LAJM)

Posted: 17 Oct 2016 10:39 AM PDT

Një aksident me pasojë vdekjen e një 60 vjeçari është regjistruar mbrëmjen e kësaj të hëne në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se makina ka përplasur për vdekje një kalimtar, i cili po tentonte të kalonte në anën tjetër të rrugës. Viktima e këtij aksidenti nuk është identifikuar ende, ndërs

Aliti: Do të vijë koha kur kryetari i Parlamentit do të jetë shqiptar

Posted: 17 Oct 2016 10:26 AM PDT

Zyrtarizimi i Universitetit të Tetovës dhe Universitetit ?Nënë Tereza? nuk është gjë e vogël sepse dihet se në çfarë numri janë të pranishëm shqiptarët në Maqedoni. Mbetet të qartësohet rasti ?Monstra? që është jo vetëm në interesin e shqiptarëve dhe të atyre që janë në burg, por edhe në interes

Berisha: Ja kush është kryesekseri i Tahirit që porositi vrasjen në Shëngjergj

Posted: 17 Oct 2016 10:12 AM PDT

Rreth çështjes së shumë diskutuar të vdekjes së 36-vjeçarit Besnik Poduja në Shëngjergj që u raportua nga Policia e Tiranës si vetëvrasje në një stan por në të vërtetë rezultoi të ishte një vrasje në një magazinë për tharjen e hashashit, ka reaguar dhe ishkryeministri Berisha. Berisha ka publikua

Përmbledhjet e sondazheve të CNN nxjerrin fituese Clintonin

Posted: 17 Oct 2016 09:50 AM PDT

Kandidatja demokrate për presidente, Hillary Clinton, po udhëheq në garën me rivalin e saj republikan, Donald Trump, me 8 për qind, bazuar në sondazhet e fundit të CNN, që dolën sot. Mesatarja e sondazheve të përgjithshme tregon se Clinton ka mbështetjen e 47 për qind të votuesve, ndërsa Trump 39

Hafizi: Rama na ofroi post ministror mua dhe Blushit që të mos largoheshim nga PS-ja

Posted: 17 Oct 2016 09:40 AM PDT

Ish¬deputetja e PS-së, Mimoza Hafizi ka deklaruar sot në emisionin ?Në Fokus? tek ?Ora News?, se kryeministri Rama i ka ofruar asaj dhe Ben Blushit poste ministrore vetëm pwr t?i joshur që të mos largoheshin nga PS. Hafizi nuk ka përcaktuar se kujt konkretisht iu ofrua posti, por ka deklaruar se

Shtëpia e Hitlerit në Austri do të rrënohet

Posted: 17 Oct 2016 09:29 AM PDT

Shtëpia e lindjes së Adolf Hitlerit në Braunau do të shkatërrohet për ta parandaluar që të bëhet ?një vend i shenjtë i neonazistëve?, bëri të ditur sot ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë Wolfgang Sobotka. ?Shtëpia e Hitlerit do të shkatërrohet. Mund t?i mbesin themelet, por në të do të ndër

KE kundër importit të mbetjeve: Nuk keni infrastrukturën e nevojshme

Posted: 17 Oct 2016 09:19 AM PDT

Komisioni Evropian vlerëson se Shqipëria nuk e ka infrastrukturën e nevojshme për kontrollin e mbetjeve të importuara. Përmes një reagimi me shkrim pas kërkesës së ABC News, Komisioni Evropian kërkon që legjislacioni shqiptar të përafrohet me standardet evropiane përpara se të nisë importi. K

Related Posts :