Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Cristiano-Irina sërish bashkë? (FOTO LAJM)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Cristiano-Irina sërish bashkë? (FOTO LAJM)” plus 19 more


Cristiano-Irina sërish bashkë? (FOTO LAJM)

Posted: 12 Oct 2016 01:25 PM PDT

Cristiano Ronaldo duket se ende e pëlqen shumë Irina Shayk. Mediat ndërkombëtare kanë ?kapur? portugezin duke pëlqyer fotot e ruses në Instagram. Ronaldo i ka pëlqyer dy foto të Irinës, duke ngjallur dyshime të mëdha nëse çifti më i përfolur i futbollit po e mendon ri-bashkimin. Futbollisti g

Të rinjtë në Maqedoni nuk kërkojnë punë

Posted: 12 Oct 2016 01:25 PM PDT

Të rinjtë e moshave 15 deri 28 vjeç qëndrojnë mesatarisht 32 muaj pa punë. Ata që synojnë rroga më të larta, qëndrojnë pa punë edhe 5 vite. 40% e të rinjve të moshës 15-28 vjeçare janë të papunë, ndërsa 50% e të rinjve, as që kërkojnë punë përmes Agjencisë për punësim, duke mos qenë të përfshirë

Fakte interesante rreth binjakeve të ngjitura Abby dhe Brittany (FOTO LAJM)

Posted: 12 Oct 2016 01:01 PM PDT

Abby dhe Brittany janë dy binjake të cilat kanë lindur të ngjitura më njëra tjetrën, ky nuk është rasti i parë që binjakët lindin të ngjitur, por historia e këtyre vajzave është e veçantë. Si pasojë e gjendjes së tyre ato e kishin të pamundur të ndaheshin me ane të operacionit sepse rrezikonin je

Rrëfehet nipi i Zogut: Ja çfarë morëm kur u larguam nga Shqipëria

Posted: 12 Oct 2016 12:57 PM PDT

Skënder Zogu, djali i vëllait të Mbretit Ahmet Zogu pas debateve që u ngjallën nga dasma mbretërore e Princ Lekës me Elia Zaharian ka rrëfyer arsyet pse mori pjesë në dasmën e Princit Leka II, nëna e Mbretit të Spanjës, Sofia. Pjesëmarrja e saj ka ndodhur pas një takimi pajtimi që Mbreti Juan Car

E tmerrshme/ 90 vjeçari në Indi jetonte me trupin e vdekur të gruas së tij

Posted: 12 Oct 2016 12:43 PM PDT

Një burrë 90 vjeçar është gjetur duke jetuar me trupin e dekompozuar të gruas së tij të vdekur, në zonën Juglindore Kalkaji në Delhi të Indisë. Ngjarja e çuditshme doli në dritë pasi fqinjët e tij kishin lajmëruar policinë për shkak se po vinte erë e keqe nga shtëpia e 90-vjeçarit. Policia ka

Skandal në burgun e Drenovës, drejtori me dëftesë të falsifikuar (VIDEO)

Posted: 12 Oct 2016 12:30 PM PDT

Skandale të njëpasnjëshme po ndodhin në vendin tonë. Këtë herë ka plasur skandali i radhës në burg. Emisioni investigativ "Fiks Fare", ka denoncuar zyrtarin e lartë të burgut të Drenovës, i cili figuron me listë notash të falsifikuar. Fiks fare ka verifikuar në regjistrat e gjimnazit ?Petro Nini

INTERVISTA/ Meta ka një përgjigje për Tahirin dhe Ngjelën. Ja si zgjidhet Çështja Çame!

Posted: 12 Oct 2016 12:23 PM PDT

Kreu i Kuvendit Ilir Meta u kritukua mjaft për deklaratat e tij për "Ccështjen Ccame" gjatë vizitës në Greqi, të cilat u konsideruan të zbutura, por ai ka një përgjigje për të gjithë skeptikët. Në një intervistë për Ora News pas kthimit nga Greqia, Meta tha se Ccështja Ccame zgjidhet duke dialogua

Edi Rama mbërrin në Beograd, në aeroport e pret Ivica Daçiç

Posted: 12 Oct 2016 12:20 PM PDT

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mbrëmjen e sotme ka mbërritur në Beograd, kurse në aeroport është pritur nga shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, raportojnë mediat serbe. Rama të enjten do të zhvillojë takim bilateral me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, kurse të dy kryeministrat

Një ministër i ri do të zgjidhet disa ditë para shpërbërjes së Parlamentit

Posted: 12 Oct 2016 12:17 PM PDT

Vetëm disa ditë para shpërbërjes së Parlamentit, kryeministri Dimitriev ka kërkuar nga deputetët të zgjedhin një ministër të ri pa resor në qeveri. Sot vonë pasdite Dimitriev ka lëshuar një letër tek kryeparlamentari Veljanovski me të cilën kërkon shkarkim nga detyra të Furkan Cakos ministër pa r

Latifi ka një kërkesë për De Biazin

Posted: 12 Oct 2016 11:48 AM PDT

Futbollisti kosovar i Kombëtares, Liridon Latifi, ka thënë se shpreson që në ndeshjet e ardhshme të ketë minuta nga Gianni De Biasi. Ai mendon që kuqezinjtë luajtën mjaft mirë ndaj Spanjës. ?Ndjenjë shumë e mirë të jesh pjesë e kombëtares. Ndeshja me Spanjën ishte një ndeshje shumë e mirë. Dal

Aksident zinxhir, tre automjete përplasen në aksin Gostivar-Tetovë

Posted: 12 Oct 2016 11:43 AM PDT

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur para pak çastesh në autostradën Gostivar?Tetovë, përkatësisht në afërsi të ?Rio Kompani?. Në aksident janë përfshi tre automjete , të gjitha me regjistrim të vendit, ndërsa nga aksidenti rëndë nuk raportohet për personave të lënduar. Sipas dëshmit

Puyol: Milan është skuadra ime e dytë

Posted: 12 Oct 2016 11:40 AM PDT

Legjenda e Barcelonës dhe Spanjës, Carles Puyol ka thënë se Milan është skuadra e tij e dytë e preferuar. ?Së pari vjen Barcelonë, ju pëlqeu ose jo?, tha Puyol me shaka në ceremoninë e ndarjes së çmimit Golden Foot. ?Por, gjithmonë kam thënë se skuadra e dytë e imja është Milan. E kam thënë ed

Policia në Maqedoni ndalon 27 shtetas shqiptarë

Posted: 12 Oct 2016 11:25 AM PDT

Gjithsej 27 shtetas të Shqipërisë të moshës 18 deri 51 vjeçare, nga Librazhdi, Pogradeci, Kukësi, Korça, si edhe qytete tjera, janë kapur nga policia maqedonase duke qëndruar ilegalisht në Tetovë. Sipas Marjan Josifovskit nga SPB e Tetovës, aksioni policor për zbulimin e tyre është kryer në Tetov

Aguero: Ky është sulmuesi më i mirë në histori të Premierligës

Posted: 12 Oct 2016 11:14 AM PDT

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero ka lavdëruar mesfushorin Frank Lampard, për të cilin është shprehur se është golashënuesi më i mirë në histori të Premierligës. Ai gjithashtu ka pranuar se ka sulmues të tjerë që kanë më shumë gola, por si mesfushor të jesh në mesin e 10 më të mirëve, at

Kroacia goditet nga një stuhi e pazakontë dëbore (VIDEO)

Posted: 12 Oct 2016 11:01 AM PDT

Temperaturat janë ulur në të gjithë Evropën, por një stuhi e papritur dëbore ka bllokuar rrugët në rajonin malor të Zazhivanit në Kroaci. Trashësia e borës në këtë rajon arriti në 20 deri 30 centimetra. Temperaturat tepër të ulëta, të pazakonta për këtë kohë të vitit, pritet të përfshijnë Kroa

Rama në Beograd, ja kur do të takohet me Aleksandër Vuçiçin

Posted: 12 Oct 2016 11:00 AM PDT

Kryeministri i vendit, Edi Rama do të udhëtojë ditën e nesërme drejt Serbisë, ku do të marrë pjesë në Forumin e Sigurisë, i cili mbahet në Beograd. Gjatë kësaj vizite në Serbi, kryeministri Rama do të takohet dhe me homologun e tij, Aleksandër Vuçiç. Sipas medieve serbe, takimi pritet të zhvilloh

Tomë Gashi: Ja çfarë ka ndodhur me atentatorin e Ibrahim Rugovës

Posted: 12 Oct 2016 10:53 AM PDT

Avokati Tomë Gashi, ka ndryshuar mendje pas saj që tha të martën në një debat televiziv, për Ramë Marajn, ish këshilltarin për siguri të presidentit Rugova. Gashi kishte thënë se Ramë Maraj ishte hetuar për atentatin ndaj ish Presidentit Ibrahim Rugova. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Gashi

Skënderbeu ?rrëmben? fitoren në minutën e fundit (VIDEO)

Posted: 12 Oct 2016 10:40 AM PDT

Skënderbeu arriti të mposhtë në minutën e fundit ekipin e Teutës falë një goli të mesfushorit malien Bakari Nimaga. Thuajse deri në minutën e fundit, loja ishte një katenaço e vërtetë, teksa mungonin totalisht rastet e pastra nga të dyja ekipet. Ndërkohë në 10 minutat e fundit Skënderbeu pat

Bie numri i azilkërkuesve në Gjermani

Posted: 12 Oct 2016 10:37 AM PDT

Numri i azilkërkuesve në Gjermani është ulur ndjeshëm krahasuar me një vit më parë. Gjatë nëntë muajve të vitit 2016 kanë mbërritur 213 mijë azilkërkues. Ky numër është 577 mijë më pak se e njëjta periudhë e një viti më parë. Rënia nuk është befasuese, por shifrat zyrtare janë bërë publike nga mi

Kukësi nuk dorëzohet, barazon Flamurtarin edhe pse me 10 lojtarë (VIDEO)

Posted: 12 Oct 2016 10:35 AM PDT

Flamurtari dhe Kukësi kanë ndarë nga një pikë në takimin e zhvilluar në Vlorë, në javën e 6 të Kategorisë Superiore. Megjithatë ky rezultat dukej më shumë si një fitore për ekipin verilindor, i cili luajti në inferioritet numerik për një orë dhe arriti të godiste në një nga rastet e rralla që kr

Related Posts :