Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “"Dance With Me" zëvendëson Robert Aliajn me ?Lilin? (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “"Dance With Me" zëvendëson Robert Aliajn me ?Lilin? (VIDEO)” plus 19 more


"Dance With Me" zëvendëson Robert Aliajn me ?Lilin? (VIDEO)

Posted: 31 Oct 2016 01:38 PM PDT

Edhe këtë javë anëtari i jurisë së ?Dance With Me?, Bert Aliaj ka kaluar pa bërë zë. Ai nuk është ulur si gjithnjë në panelin e jurisë në ?Dance Ëith Me?, por në vendin e konkurrentëve. Më pas moderatorja Alketa Vejsiu është shprehur se për shkak të polemikave publiku nuk e do më Bertin në panel

Tensionet/ Ministria e Jashtme Shqiptare thërret për sqarime ambasadorin grek

Posted: 31 Oct 2016 01:17 PM PDT

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar zyrtarisht duke iu përgjigjur deklaratave të Ministrisë së Jashtme të Greqisë në lidhje me shembjen e shtëpive të banorëve të Himarës. MPJ i cilëson të papranueshme deklaratat e djeshme të Athinës zyrtare, duke pohuar se të gjitha procedurat e Bashkisë

Gazeta amerikane/ Hillary Clinton po blen armë të paligjshme nga Shqipëria?

Posted: 31 Oct 2016 01:03 PM PDT

Një raport shokues tregon se Inteligjenca Ruse i ka kërkuar CIA-s pse kandidatja demokrate Hillary Clinton sapo ka blerë 137.000.000 dollarë armë të paligjshme. Kremlini po kërkon një shpjegim të menjëhershëm për posedimin e armëve dhe municioneve, të cilat mbajnë shënimin ?në gjysmë të muajit në

Cilët janë katër qytetet më të rrezikuar nga tërmetet në Shqipëri

Posted: 31 Oct 2016 12:48 PM PDT

Sizmologët thonë se lëvizjet sizmike në Itali dhe Greqi mund të prekin edhe Shqipërinë. Në një intervistë për abcnews, sizmologu Edmond Dushi shpjegon se vendi ynë ndodhet në pjesën, ku pllaka tektonike ?Euroaziatike? është në kontakt me mikropllakën ?Adria?. Po cilat janë zonat që mund të pr

Turistja çeke kishte tentuar edhe të mbytej në det 9 ditë më parë

Posted: 31 Oct 2016 12:33 PM PDT

Turistja çeke, e cila u hodh paraditen e sotme nga kati i 6-të i hotelit ?Tirana Internacional? në qendër të kryeqytetit, ka tentuar edhe më parë të vetëvritej. Mësohet se të dyja tentativat për vetëvrasje, 42-vjeçarja Hana Demetrova i ka kryer në Durrës, ku ka tentuar te mbytet në det, brenda h

Të paktën 20 të vdekur nga përplasja e autobusit me kamionin në Brazil

Posted: 31 Oct 2016 12:18 PM PDT

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën ndërsa 10 tjerë janë lënduar në Brazil, pas përplasjes seë një autobusi me një kamion të ngarkuar me qumësht. Përfaqësuesi i shërbimit të zjarrfikësve Fernando Cezar Betaro ka thënë se ngasësi i kamionit dhe 18 udhëtarë janë djegur ndërsa një udhëtar ka v

Shqiptari i plagosur e i pastrehë nga tërmeti në Itali, jeton prej tre ditësh mes pluhurit

Posted: 31 Oct 2016 12:06 PM PDT

Një shqiptar mbeti i plagosur në një aksident rrugor në Itali, por për fat të keq, atij ju shemb edhe ndërtesa ku banonte për shkak të tërmetit në shtetin fqinj. ?Ilmessaggero?, shkruan për shqiptarin Lumturi Pelivani, 49-vjeç, me profesion murator në San Severino, i cili jeton prej tre ditësh në

Tërmeti në Itali, Renzi: Nuk do të ketë tenda për të pastrehët

Posted: 31 Oct 2016 11:58 AM PDT

Këtë pasdite është zhvilluar mbledhja e jashtëzakonshme e qeverisë italiane mbi situatën e masat që duhen marrë pas tërmetit të një dite më parë që goditi Italinë Qëndrore. ?Jemi përballë një eventi të jashtëzakonshëm, ka deklaruar në konferencën e shtypit kryeministri italian Matteo Renzi. N

Çështja e e-maileve çon në avantazh Donald Trump, ja me sa pikë afrohet

Posted: 31 Oct 2016 11:46 AM PDT

Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump është afruar në sondazhe me Hillary Clinton pas riardhjes në vëmendje të çështjes së e¬maleve për kandidaten demokrate. Ka qenë deklarata e drejtorit të FBI¬së, Xhejms Komi që tha se të tjera e-maile po vlerësohen nga FBI për çështjen e Cli

Nishani: Disa politikanë nuk ndahen dot nga e kaluara komuniste

Posted: 31 Oct 2016 11:36 AM PDT

Presidenti i Republikës Bujar Nishani tha se Shqipëria nuk është ndarë ende nga e kaluara komuniste. Në një aktivitet kushtuar tetorit gjerman, kreu i shtetit shqiptar tha se nostaligjia e politikanëve për krimet e komunizmit duhet të shërbejë si këmbanë alarmi për shoqërinë shqiptare. ?Edhe

Largohet edhe një deputet tjetër nga PS

Posted: 31 Oct 2016 11:24 AM PDT

Edhe një tjetër deputet pritet të largohet nga radhët e Partisë Socialiste. Pritet që deputeti në fjalë ti bashkohet Partisë Agrare të Agron Dukës. Burime nga kjo forcë politikë i thanë Citynews se ka negociata mbi një dakortësi me deputetin socialist të Gjirokastrës, Vladimir Kosta. Kosta

Kosova paralajmëron qytetarët e saj: Mos udhëtoni për në Serbi

Posted: 31 Oct 2016 11:00 AM PDT

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka reaguar pas arrestimit të një shtetasi tjetër të Kosovës, Hilmi Kelmendi nën të ashtuquajtura akuza për krime lufte. Pas ndalimit të nënkolonelit të Policisë së Kosovës, Nehat Thaçi, javë më parë dhe akuzave politike ndaj tij, arrestimi i radhës është i

Ja çfarë thonë rusët për Luftën e Tretë Botërore

Posted: 31 Oct 2016 10:53 AM PDT

Gati gjysma e rusëve druhen se ndërhyrja e Moskës në konfliktin në Siri mund të çojë në një Luftë të Tretë Botërore. Moska, aleatja e rëndësishme e presidentit sirian, Bashar al-Assad, është duke kryer sulme me bomba në Siri që nga shtatori i vitit 2015. 48 për qind të rusëve kanë thënë se jan

Një i ri në Fier vetë plagoset me armë gjahu

Posted: 31 Oct 2016 10:42 AM PDT

Një 28-vjeçari me inicialet L.R, banues në fshatin Peshtan i Madh, Fier është vetë plagosur me armë gjahu. Pas ngjarjes, i riu është dërguar në Spitalin Rajonal Fier ka shkuar për të marrë mjekim e nevojshëm. Nga hetimet e para dyshohet se ai është vetë plagosur me armën e tij të gjahut dhe nd

?Në biznesin e kanabisit kanë investuar dhe gjyqtarë e prokurorë?

Posted: 31 Oct 2016 10:29 AM PDT

Gazetari Artan Hoxha, direkt pas zbulimit të dy pistave për uljen e avionëve të drogës në jug të vendit, njëra në malin Çajup dhe tjetra në Kardhiq të Gjirokastrës, zbulon edhe vendet ku transporton kanabis Shqipëria, por edhe arsyet pse ka rënë këtë vit çmimi i kanabisit shqiptar në tregun evropi

Presidenti Thaçi nënshkruan ligjin për Trepçën

Posted: 31 Oct 2016 10:19 AM PDT

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka njoftuar se ka nënshkruar sot ligjin për Trepçën, pak orë pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese e cila refuzoi kërkesën e Listës Serbe për t?u shqyrtuar kushtetutshmëria e Ligjit për ?Trepçën. Përmes llogarisë së tij zyrtare në Facebook, Thaçi ka shprehur rënd

Rama e ftoi në Tropojë, Hajdarmataj shpjegon pse nuk shkoi

Posted: 31 Oct 2016 10:08 AM PDT

Kryeministri Rama ka vizituar sot Tropojën duke bërë një takim me banorët dhe kryebashkiakun të cilit i premtoi investime të rëndësishme në zonë. Por në seancën e fundit parlamentare, Rama i bëri një ftesë deputetes demokrate të qarkut Kukës Mimoza Hajdarmataj, pas akuzës së kësaj të fundit se kr

Shpërthen miniera në Kinë, 15 të vdekur e 18 të zhdukur (FOTO LAJM)

Posted: 31 Oct 2016 09:54 AM PDT

Të paktën 15 minatorë janë konfirmuar si të vdekur pas shpërthimit të gazit në një minierë thëngjilli në qytetin jugperëndimor të Kinës, Chongqing, raporton agjencia kineze e lajmeve ?Xinhua?. Tetëmbëdhjetë të tjerë raportohen se janë ngujuar në minierë, për të cilët nuk dihet asgjë. Shpërthim

Artan Hoxha: Pistat janë përdorur për trafik droge nga piloti deri ne qershor të 2014-ës

Posted: 31 Oct 2016 09:38 AM PDT

Gazetari Artan Hoxha do të publikojë në emisionin ?Xhungël? pamje ekskluzive nga dy pistat që janë përdorur për trafik droge me avionë në jug të vendit. ?Këto dy pista janë përdorur më parë, përgjatë viteve 2013¬2014, nga piloti veteran italian Guido Andrea Guidi, i cili u rrezua me 15 shtator 2

Zbulohen dy pistat që përdoreshin nga piloti italian për trafik droge (FOTO LAJM)

Posted: 31 Oct 2016 09:18 AM PDT

Gazetari Artan Hoxha do të publikojë në emisionin ?Xhungël? pamje ekskluzive nga dy pistat që janë përdorur për trafik droge me avionë në jug të vendit. ?Këto dy pista janë përdorur më parë, përgjatë viteve 2013¬2014, nga piloti veteran italian Guido Andrea Guidi, i cili u rrezua me 15 shtator

Related Posts :