Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Dëmtohet me çekiç ylli i Trumpit në "Bulevardin e Yjeve"” plus 19 more

loading...

Albeu: “Dëmtohet me çekiç ylli i Trumpit në "Bulevardin e Yjeve"” plus 19 more


Dëmtohet me çekiç ylli i Trumpit në "Bulevardin e Yjeve"

Posted: 26 Oct 2016 01:34 PM PDT

Hetuesit janë thirrur në ?Bulevardin e Yjeve? herët në mëngjes, pasi është raportuar se është shkatërruar ylli i Trumpit nga goditjet me çekiç. Autori që ka marrë përsipër vandalizmin e yllit të Trump, Jamie Otis ka pranuar se ai ishte përgjegjës për dëmin, raporton AP. Qëllimi i tij ishte ta

Të lënduar dhe dëme materiale si pasojë e dy tërmeteve në Itali

Posted: 26 Oct 2016 01:18 PM PDT

Dy lëkundje të forta tërmeti kanë goditur pasditen dhe mbrëmjen e sotme Italinë Qendrore. Tërmeti i parë, me magnitudë 5.4 i shkallës Rihter, është shënuar në orën 19:11, me epiqendër në provincën e Macerata-s. Tërmeti fillestar është shoqëruar edhe me dy lëkundje të tjera prej 2.6 dhe 2.5 bal

Djali rreh barbarisht dy studente te konviktet e inxhinierisë (FOTO LAJM)

Posted: 26 Oct 2016 01:16 PM PDT

Një student mashkull ka raportuar një ndodhi aspak të pëlqyeshme të ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur në një rrugicë pranë konvikteve të Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit. Sipas studentit, në pjesën e pasme të konviktit të djemve, një mashkull, që turp ës

Mustafa: Brukseli kërkon nga ne ta ratifikojmë demarkacionin

Posted: 26 Oct 2016 01:00 PM PDT

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, nuk beson se deklarata që Kuvendi i Kosovës synon t'i dërgojë Brukselit për çështjen e liberalizimit të vizave do t'i kryejë punë vendit. Më tej ai ka thënë se ajo deklaratë vetëm do të dëshmojë vullnetin e Kosovës dhe nuk do të ketë ndonjë efekt tjetër. "A

Shqiptarët e diasporës, interes të ulët për të votuar në Maqedoni

Posted: 26 Oct 2016 12:56 PM PDT

Shqiptarët e diasporës vazhdojnë të kenë interesim të ulët për votimet në zgjedhjet parlamantare, duke lejuar kështu që të 3 deputetët e diasporës t'i fitojë VMRO-DPMNE vetëm me disa qindra votues. Nga dhjetëra mijë shqiptarë që jetojnë në vendet perëndimore vetëm 60 janë paraqitur për të votua

Tjetër tërmet më i fuqishëm se i pari godet Italinë (VIDEO)

Posted: 26 Oct 2016 12:37 PM PDT

Një tjetër tërmet akoma më i fuqishëm ka tronditur Italianë. Tërmeti 6.2 ballë i shkallës Rihter është regjistruar rreth orës 21:19 minuta në zonën e Peruxhias. Tërmeti ka lëkundur sërish kryeqytetin italian, Romën. Ndërkohë më herët, kryeqyteti italian u godit nga një tërmet me magnitudë

Skandal/ Mjekut me diplomë të falsifikuar i vdes pacienti

Posted: 26 Oct 2016 12:20 PM PDT

Ardi Hyso është një qytetar në Përmet, i cili pretendon se, për shkak të neglizhencës së mjekut Kiço Stefanidhi, babai i tij humbi jetën. Ai ngre pikëpyetje edhe në lidhje me kualifikimin e mjekut dhe dyshon, se moskompetenca e mjekut, ka qene shkaku i vërtetë i vdekjes së të atit. Ardi Hyso: Ju

Sizmologët: Lëkundjet në Itali kanë riaktivizuar tërmetin e 24 gushtit (VIDEO)

Posted: 26 Oct 2016 12:18 PM PDT

Një lëkundje sizmike me magnitudë 5.4 të shkallës rihter është ndjerë në pjesën qendrore të saj. Më të forta lëkundjet kanë qenë në qytetet Abruzzo dhe Marche, por lëkundje të lehta janë ndjerë edhe në Umbria, Lazio, Abruzzo si dhe në Romë. Në Romë, tërmeti ka lëkundur edhe godinën e Ministris

Bogoevski: Mijallkovin e kam arrestuar për tregti me lëndë narkotike

Posted: 26 Oct 2016 12:13 PM PDT

Ish-drejtori i Drejtorisë për siguri dhe kundërzbulim, Sllobodan Bogoevski, ka hedhur akuza të rënda mbi pasardhësin e vet në atë detyrë, Sasho Mijallkov. Sipas Bogoevskit, në kohën kur ai ka punuar në DSK ka arrestuar Sasho Mijallkovin si të dyshuar për tregti me lëndë narkotike por rasti nuk

Diploma anglishteje me 150 euro, përfundon në polici profesori që firmoste certifikatat

Posted: 26 Oct 2016 12:10 PM PDT

Duhet vetëm 150 euro të paguash dhe pa shkuar fare në provim, mund të marrësh testin e anglishtes që nevojitet për master. Rasti korruptiv u transmetua dje në emisionin ?Stop?. Nëpërmjet një kamere të fshehtë, u tregua mënyra e marrjes së këtij testi ndërkombëtar të anglishtes. Certifikata e njo

Kim Kardashian del për herë të parë në publik pas grabitjes në Paris (FOTO LAJM)

Posted: 26 Oct 2016 12:01 PM PDT

Kim Kardashian duket se ka vendosur të hedhë mbrapa krahëve përvojën e hidhur të grabitjes së saj në Paris. Ylli i showbizit u fotografua e rrethuar nga rojet e saj të sigurimit mbrëmjen e djeshme në New York. Kjo ishte dalja e saj parë në publik që pas mbrëmjes së tmerrshme të 3 tetorit që

Skandal në Kupën e Kosovës: Tifozët sulmojnë lojtarët (VIDEO)

Posted: 26 Oct 2016 11:53 AM PDT

Ndeshja ndërmjet Bashkimit dhe Kikas ka përfunduar në mënyrë skandaloze, pasi tifozët vendëse kanë sulmuar lojtarët kundërshtarë. Kjo ka ndodhur në ndeshjen ndërmjet këtyre dy skuadrave në rrethin e dytë të Kupës së Kosovës në futboll. Për fat të mirë lojtarët e Kikas kanë shpëtuar, pavarësish

NATO shton prezencën në kufirin lindor: Po monitorojmë Rusinë

Posted: 26 Oct 2016 11:46 AM PDT

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka konfirmuar se nga batalioni i drejtuar nga Kanadaja që do të shkojë në Letoni, janë bashkuar edhe trupa nga Shqipëria, Italia, Polonia dhe Sllovenia. Zyrtari më i lartë i Aleancës së Atlantikut të Veriut shpalosi edhe planin e rritjes së pre

Specialja nis hetimin e materialeve të siguruara nga DSK

Posted: 26 Oct 2016 11:33 AM PDT

Prokurorë dhe hetues të Prokuroria speciale kanë nisur tashmë të hetojnë me radhë materialet të cilat janë marrë nga kryeprokuroria Janeva nga periudha 2008 deri në 2015. Përgjimet janë realizuar nga drejtoria e ?V? në Ministrinë e Punëve të Brendshme. PPS deklaroi se librat me numra që ja

Veseli: Gjykata Kushtetuese ka ruajtur objektivitetin

Posted: 26 Oct 2016 11:25 AM PDT

Në përvjetorin e shtatë të themelimit, drejtuesit e institucioneve vlerësuan rolin e Gjykatës Kushtetuese në ruajtjen e dinjitetit të Republikës. Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli deklaroi se përmes vendimeve të drejtësisë së saj Gjykata Kushtetuese ka qenë një shtyllë e fuqishme e garanti

Pastrohet ?Xhungla? në Francë, s?ka më asnjë emigrant

Posted: 26 Oct 2016 11:19 AM PDT

Kanë përfunduar operacionin për të lëvizur disa mijëra emigrantët nga kampi i refugjatëve në Kale, i njohur ndryshe si ?Xhungla?, raportojnë autoritet në Francë. Fabienne Buccio, prefekte e komunës pranë kampit, deklaroi lidhur me operacionin që nisi ditën e hënë se ?misioni u krye?. Njoftimi

Ferdinand Xhaferaj sulmon Ramën nga Durrësi, ka edhe një "selam" për Bashën

Posted: 26 Oct 2016 11:17 AM PDT

Ish-ministri Ferdinand Xhaferaj ka lëshuar një serë akuzash në drejtim të qeverisë gjatë një takimi të zhvilluar me bazën e Partisë Demokratike në zonën e Spitallës në Durrës duke mos harruar njëkohësisht edhe t?i rikujtojë detyrën opozitës. Xhaferaj u ndal tek sektorët më problematikë të kësaj

Juventus ? Sampdoria, formacionet e skuadrave

Posted: 26 Oct 2016 11:12 AM PDT

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Juventus ? Sampdoria Juventus dhe Sampdoria kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të vlefshëm për Serie A italiane. Juventus: Neto; Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Evra; Pjanic, Khedira, Marchisio; Cuadrado, Mandzukic, Higuain

A qan burri?

Posted: 26 Oct 2016 11:10 AM PDT

nga Ilir Hoxholli - Këta djemtë kanë ardhur nga Tirana për të të ndihmuar- ishin fjalët e Ledionës gazetares që kishte bërë rastin publik. I zgjata dorën, por ai menjëherë u shkreh në lot, ishin lot dhimbje që dukeshin sikur thonin "jam dorëzuar". Më doli instiktivisht fjala "mbahu" por nuk

Leonesa-Real Madrid, surpriza në formacionet zyrtare

Posted: 26 Oct 2016 11:10 AM PDT

Real Madrid do te takohet sonte me Leonesan, në Kupën e Mbretit. Real: Casilla; Carvajal, Nacho, Pepe, Danilo; James, Kroos, Isco; Vazquez, Morata, Asensio. Leonesa: Palatsi, Angel, Fornies, Gianni, González, Yeray, Colinas, Ortíz, Toni, Martínez, Gallar./Albeu.com/

Related Posts :