Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Edhe një akuzë tjetër për sulm seksual ndaj Trump” plus 19 more

loading...

Albeu: “Edhe një akuzë tjetër për sulm seksual ndaj Trump” plus 19 more


Edhe një akuzë tjetër për sulm seksual ndaj Trump

Posted: 14 Oct 2016 01:31 PM PDT

Një grua ka deklaruar për ?Washington Post? që Donald Trump ka i ka ngritur fustanin dhe është munduar t?i fusë duart gjatë një dalje natën në New York në vitet e 1990, shkruan BBC. Anderson, tani 46 vjeçare, ka thënë që është ndjerë shumë keq dhe e çuditur. Ky është pretendimi i fundit për s

Dortmundi nuk ja del sërish (VIDEO)

Posted: 14 Oct 2016 01:30 PM PDT

Ekipi i Thomas Tuchel nuk kanë mundur që të marrin më shumë se një pikë ndaj befasisë së këtij edicioni Hertha Belrin, duke barazuar 1:1 në ?Sigal Iduna Park?. Dortmundi në fakt ishte duke humbur deri në minutën e 80?të, kur Pierre-Emerick Aubameyang shënoi për 1:1, pasi mysafirët kishin kaluar n

Rama informon Thaçin për Kosovën, Hoxhaj: S?kemi nevojë për Tiranën

Posted: 14 Oct 2016 01:14 PM PDT

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Serbi, ku ka marrë pjesë në forumin e Nishit, i është referuar disa herë Kosovës dhe çështjes së ?Trepçës?. Ai i ka kërkuar Serbisë që të njohë Kosovën, si edhe ka dalë garant edhe për bisedimet Prishtinë¬-Beograd. Rama, në çdo takim që

Gafa e BBC, zëvendëson kryeministren e Skocisë me një gorillë (VIDEO)

Posted: 14 Oct 2016 01:13 PM PDT

Me qëllim apo rastësisht, drejtori i programi të mëngjesit në BBC ka bërë një gabim të madh ku në vend të imazhit të Kryeministres së Skocisë në ekran shfaqi një gorillë. ?Së shpejti do të jetë në programin tonë kryeministrja e Skocisë, Nikolla Stardzon, me të cilën do të flasim për planet e ref

Anija misterioze qëndron 500 ditë në orbitë, askush nuk e di pse

Posted: 14 Oct 2016 12:55 PM PDT

Anijen X-37B, pa pilotë, e cila ishte nisur në Obitë më 20 maj 2015 është pjesë e një prej misioneve më të fshehta në histori. US Air artizanale e quajtur OTV-4 (Orbital Test Vehicle-4) është anija e katërt i këtij lloji, e cila është në univers për arsye që nuk janë të njohur tani për tani. A

Vuçiç: Unë dhe Rama kemi të njëjtin ?bos?, ajo flet ne dëgjojmë

Posted: 14 Oct 2016 12:43 PM PDT

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se kreu i Bankës Botërore për Evropën Juglindore, Ellen Goldstein është ?bosi? i tij dhe Edi Ramës. ?Ajo është shefja jonë. Ajo flet ne dëgjojmë?, deklaroi Vuçiç në hapje të forumit të biznesit shqiptaro-serb të mbajtur sot në Nish ku ishte i pran

Pence: Hillary makineri politike që përdor gënjeshtra

Posted: 14 Oct 2016 12:36 PM PDT

Kandidati për zv/president nga radhët e republikanëve, Mike Pense, ka deklaruar se gjatë orëve në vijim do të paraqiten prova që do të vërtetojnë se akuzat për skandalin seksual të Donald Trump nuk janë gjë tjetër veçse shpifje. Guvernatori i Indianës, tha se Hillary Clinton është një makineri po

Anxhela Peristeri: Ja çfarë pune bëja para se të bëhesha këngëtare

Posted: 14 Oct 2016 12:27 PM PDT

Këngëtarja Anxhela Peristeri e cila është e ftuar sonte tek ?Zonë e Lirë? ndër të tjera ka rrëfyer se me se merrej para se të bëhej këngëtare. E pyetur nga Çani se cili do të ishte profesioni i saj nëse nuk do të ishte këngëtare, ajo u përgjigj se do të ishte shkrimtare apo edhe pastruese, por nu

Mancini trajner i gjigantit francez?

Posted: 14 Oct 2016 12:25 PM PDT

Roberto Mancini është i lidhur me një kalim te skuadra e Olympique Marseille. Trajneri që ishte në kontratë me Interin tashmë është i lirë pasi e ka zgjidhur kontratën me marrëveshje. Ai ka qenë i lidhur edhe me punën e trajnerit të Anglia, por ende nuk ka diçka në këtë drejtim. Mediat ital

Dy anët e Sirisë: Festë na Damask, gjak e lot në pjesën tjetër (VIDEO)

Posted: 14 Oct 2016 12:06 PM PDT

Një video ka filluar të qarkullojë në internet, ku shfaqen mijëra të rinj duke vallëzuar në një maratonë të organizuar në qytetin sirian, Damask nën moton ?E dua Damaskun?, territor ky që kontrollohet nga forcat e Bashar Al-Assad. Ndërsa në të njëjtën kohë në pjesë të tjera të Sirisë, shihen fëm

Histori prekëse/ Ky është babai shqiptar që nuk e njohu kurrë vajzën e tij

Posted: 14 Oct 2016 12:06 PM PDT

Ishte 17 tetori i vitit të kaluar, në orët e mbrëmjes, ku pranë një stacioni autobusi, Eldi Shehu u përplas me motorin e tij me një makinë që drejtohej nga një 68¬-vjeçar grek. 26-vjeçari nga Shqipëria humbi jetën në vend për shkak të përplasjes së fortë dhe ballore. I riu shqiptar ishte shumë i

Serbët zbulojnë "provakacija-n" e Ramës (FOTO LAJM)

Posted: 14 Oct 2016 11:54 AM PDT

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sa herë viziton Serbinë bën nga një ?provokim? për Beogradin. Kështu të paktën kanë shkruar mediat serbe që edhe këtë herë e kanë gjetur me ?qiri? provokimin që kishte rezervuar Kryeministri i Shqipërisë. Gazeta online ?Alo?, raporton se gjatë debatit për marrë

Ronaldo dëshiron trofeun e La Liga-s

Posted: 14 Oct 2016 11:44 AM PDT

Cristiano Ronaldo shpreson që Real Madridi do ta fitojë La Ligën këtë edicion. "Los Blancos" nuk e kanë fituar titullin e Spanjës që nga viti 2012 dhe ylli i Realit, Cristiano Ronaldo, shpreson se do ta arrijnë një gjë të tillë këtë edicion. ?La Liga është kompeticioni në të cilin duhet të fok

Aksidenti tragjik/ Deliallisin nuk po e ndiqte policia, ja pse po ecte në sens të kundërt

Posted: 14 Oct 2016 11:40 AM PDT

Janë zbardhur detaje të tjera nga aksidenti tragjik i shkaktuar nga Dashnor Deliallisi, dy ditë më parë në Sukth, ku humbën jetën ai dhe tri vajza. Fillimisht u raportua se shkaktari i tragjedisë po ndiqej nga policia e për këtë arsye duke u përpjekur të largohej ai është futur në kundërvajtje e ka

Avokatët: Ka dëshmi materiale rreth personave që kanë tradhtuar Grupin e Kumanovës

Posted: 14 Oct 2016 11:35 AM PDT

Avokatët e të akuzuarve për rastin e Kumanovës thonë se keqtrajtimi i tyre është një krim shtetëror pasi po kryhet nga Institucionet shtetërore. Avokatja Artene Iseni tha në ?Rruga Drejt..? se Prokuroria duhet të hetojë edhe se kush i solli dhe i tradhtoi në Kumanovë personat e akuzuar. ?Nuk

Shtyhet seanca për vrasjen e komandant ?Shqiponjës?

Posted: 14 Oct 2016 11:09 AM PDT

Është shtyrë seanca gjyqësore për vrasjen e Xhemail Rexhepit, i njohur si komandat Shqiponja, u për shkak të mungesës së dokumentacionit që eksperti mjekoligjor të ketë qasje në të gjitha dokumentet. Seanca e radhës është caktuar për më 3 nëntor. Avokati Marjan Vitanovski, deklaroi për Alsat-

Durrës/ 56-vjeçari vret veten me plumb në kokë në sy të gruas e vajzës së tij

Posted: 14 Oct 2016 11:07 AM PDT

Një 57-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke qëlluar veten me armë zjarri. Burime nga policia e Durrësit bënë me dije se ngjarja ka ndodhur në banesën e tij në lagjen numër 7 të qytetin bregdetar. 57-vjeçari me inicialet Y. Sh. jetonte me bashkëshorten dhe vajzën, të cilat kanë qenë në banesë në mome

Jetë luksi me paratë e drogës, kapen 4 trafikantët që dërgonin gratë tek parcelat me kanabis (FOTO LAJM)

Posted: 14 Oct 2016 10:56 AM PDT

Gjatë ditës së sotme policia ka arrestuar 4 trafikantë, të cilët akuzohen se mblidhnin gra për të punuar në parcelat me kanabis. Mjete luksoze si dhe 35 milion lekë të vjetra janë gjetur gjatë kontrolli të policisë në banesat e tyre. Prokuroria bën me dije se të arrestuarit janë shtetasit, Ed

?Rrezja e vdekjes?, arma më e re e Rusisë (FOTO LAJM)

Posted: 14 Oct 2016 10:56 AM PDT

Një armë e re është zbuluar nga zyrtarët rusë, e cila është ndërtuar për të çaktivizuar avionët pa pilotë, madje edhe raketat deri në një kilometër larg. Mostra e parë e kësaj arme është zbuluar nga Ministria e Mbrojtjes së Rusisë, e cila thotë se ?Rrezja e vdekjes? do të përdoret për të çaktiviz

"Facebook" bashkohet me dhimbjen e tajlandezëve, bllokon reklamat në gjithë Tajlandën

Posted: 14 Oct 2016 10:46 AM PDT

Gjigandi ?Facebook? ka marrë një hap jo të zakontë duke hequr çdo lloj reklame që shfaqej në faqet e tajlandezëve në rrjetin social. Kompania deklaroi se ka vendosur të heqë reklamat në Tajlandë për të respektuar vdekjen e liderit të vendit. Është hera e parë që Facebook ka bllokuar reklamat n

Related Posts :