Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Eurozona aprovon ndihmë të re prej 2.8 miliardë eurosh për Greqinë” plus 19 more

loading...

Albeu: “Eurozona aprovon ndihmë të re prej 2.8 miliardë eurosh për Greqinë” plus 19 more


Eurozona aprovon ndihmë të re prej 2.8 miliardë eurosh për Greqinë

Posted: 25 Oct 2016 01:38 PM PDT

Eurozona njoftoi sot zhbllokimin e 2,8 miliardë euro në kuadër të planit të tretë të ndihmës për Greqinë, në vijim të reformave të përmbushura nga Athina. "Vendimi i sotëm për akordimin e 2,8 miliardë euro për Greqinë është një sinjal i qartë që grekët po ecin në rrugën e duhur duke shënuar progr

Djali i marrë peng nga babai dhe njerka lirohet pas 20 vjetësh (VIDEO)

Posted: 25 Oct 2016 01:25 PM PDT

Një 36¬vjeçar brazilian është liruar nga një pengmarrje rreth 20¬ vjeçare në shtëpinë e babait të tij. Fillimisht medituat vendase, por me pas edhe ato ndërkombëtare i kanë bërë jehonë historisë së një 36-vjeçari. Armando de Andrade ka qëndruar për gati 20 vjet i mbyllur në një dhomë të errët

Ben Blushi prezanton bashkëpunëtorët: Pas një jave do jemi mijëra!

Posted: 25 Oct 2016 01:04 PM PDT

Formimi i një partie të re nga ish-deputeti i PS-së Ben Blushi duket se mbetet çështje ditësh. Mbrëmjen e sotme ai ka postuar një foto me bashkepuntoret e tij, te cilët do te jene pjese kryesore e partisë se Blushit. ?Një takim i paharruar. Sonte morëm vendimin e duhur. Pas një jave do jemi mi

Ja sa para duhen për të marrë diplomën e anglishtes pa qenë prezent (VIDEO)

Posted: 25 Oct 2016 01:00 PM PDT

Emisioni investigativ ?Stop? ka denoncuar mbrëmjen e sotme se si mund të marrësh një diplomë të gjuhës angleze për nivelin Mastër kundrejt pagesës, pa ditur asnjë fjalë në gjuhën angleze dhe pa qenë vetë prezent. Pamjet tregojnë se për të marrë një diplomë të tillë, mjafton të paguash thjesht 15

Ben Blushi: Rama mu lut të mos ia rrëzoja qeverinë. Është sovjetik

Posted: 25 Oct 2016 12:48 PM PDT

Ben Blushi është në qendër të vëmendjes së medias pas largimit të tij demonstrative nga Partia Socialiste. Ai është duke dhënë një intervistë në emisionin ?Studio e Hapur? të gazetares Eni Vasili në Neës24 duke shpjeguar edhe arsyet që e detyruan sipas tij për t?u larguar nga PS duke theksuar s

Papagalli zbulon tradhtinë e burrit, gruaja e merr si dëshmitar në polici

Posted: 25 Oct 2016 12:47 PM PDT

Një papagall në Kuvajt për pak sa nuk futi në burg të zotin pasi i zbuloi tradhtinë me shërbëtoren. Tradhtia u zbulua pasi papagalli nisi të përsëriste frazat flirtuese para gruas së tij. Ndërkohë bashkëshortja e tij prej kohësh kishte dyshuar për lidhjen e tij me shërbëtoren në shtëpinë e tyr

Magazinë me drogë në Mamurras, asgjësohen 1450 kg kanabis

Posted: 25 Oct 2016 12:31 PM PDT

Rreth 1450 kg kanabis në proces tharje janë sekuestruar në një magazinë në godinën e ish ndërmarrjes së grumbullimit në Mamurras. Lënda narkotike ishte e futur në 15 thasë. Gjatë aksionit, janë sekuestruar 1 kallashnikov, grantë dore e municion luftarak. ?Gjatë kontrollit të ushtruar në një m

Rama shkoi në Prishtinë me antiplumb? (FOTO LAJM)

Posted: 25 Oct 2016 12:16 PM PDT

Kryeministri Edi Rama ka shkuar në Prishtinë pasditen e sotme, ku pati një takim informal me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Ndërkohë, ish-Kryeministri Berisha thotë se Rama shkoi në Kosovë i veshur me antiplumb. Kjo për faktin se ka pasur pakënaqësi ndaj deklaratave të Ramës që bëri në Beogr

Zbulohet tuneli i drogës Meksikë

Posted: 25 Oct 2016 12:03 PM PDT

Një tunel i pajisur me ventilim dhe me ndriçim që kalonte nga qyteti Tijuana drejt Shteteve të Bashkuara është zbuluar së fundmi nga prokurorët në Meksikë. Zyra e prokurorit të përgjithshëm nuk tha nëse tuneli i gjatë prej mbi 500 metrash ka arritur deri në tokën e SHBA-së. Tuneli ka shina për

Berisha: Ja pista e radhës ku do të ulet avioni me drogë

Posted: 25 Oct 2016 11:49 AM PDT

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook një fotografi të një avioni të vogël që po tenton të ulet në pistë. Sipas ishkryeministrit , avioni i vogël që tenton të ulet në Gjadër është i përfshirë në trafikun e kanabisit. ?Ne Gjader, mushkonja e hashashit po ker

Prokuroria Publike e Shkupit sulmon ashpër Prokurorinë Speciale të Maqedonisë

Posted: 25 Oct 2016 11:22 AM PDT

Prokuroria Publike e Shkupit që drejtohet nga Marko Zvrlevski akuzon hetuesit e ekipit të kryeprokurores Katica Janeva se kanë ndjekur ish-shefin e Drejtorisë së Kundërzbulimit Sasho Mijalkov pa urdhër nga gjykata. Përmes një letre të hapur, Prokuroria Publike Themelore thekson se Prokuroria

Rusia dhe Serbia tentativë për të vrarë kryeministrin e Malit të Zi?

Posted: 25 Oct 2016 11:14 AM PDT

Kryeministri malazez, Milo Gjukanoviç ka bërë të ditur se Rusia ka qenë e përfshirë në atentatin e dështuar ndaj tij në ditën e zgjedhjeve parlamentare. Duke folur këtë të martë, Gjukanoviç tha se ngjarja e 16 tetorit, gjatë së cilës u arrestuan 20 persona, ?ka një lidhje të fortë me një faktor t

Ndahet nga jeta ish-kapiteni legjendar i Brazilit

Posted: 25 Oct 2016 11:00 AM PDT

Kapiteni i Brazilit në Kupën e Botës 1970, Karlos Alberto, është ndarë nga jeta në moshën 72 vjeçare. Ish¬mbrojtësi regjistroi 53 ndeshje me fanellën e ?seleçaos? dhe shënoi atë që cilësohet si një nga golat më të bukur në historinë e Botërorëve, në finalen e vitit 1970, në fitoren 4¬1 ndaj Itali

Raporti i ?Doing Business?/ Shqipëria është përmirësuar me 32 vende

Posted: 25 Oct 2016 10:52 AM PDT

Shqipëria është renditur në vendin e 58 në raportin e ?Doing Business 2017?, që është publikuar nga Banka Botërore, duke u përmirësuar me 32 vende dhe duke rekuperuar humbjen e vitit të kaluar, ku u përkeqësua me 35 vende. Përmirësimin më të madh e ka shënuar marrja e lejeve të ndërtimit, që u pë

ISIS kryen mizori në Mosul

Posted: 25 Oct 2016 10:44 AM PDT

Agjencia e Mbrojtjes së të Drejtave të Njeriut pranë OKB-së, ka raportuar se të gjendur në vështirësi, ekstremistët e ISIS po kryejnë masakra ndaj civilëve për t?i bërë presion ushtrisë së Irakut. Organizata e Kombeve të Bashkuara ka dhënë disa raste, ku dëshmitarët thonë se terroristët kanë sulm

Rama refuzon t?u përgjigjet gazetarëve gjatë vizitës së tij ?surprizë? në Kosovë (VIDEO)

Posted: 25 Oct 2016 10:31 AM PDT

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Prishtinë, ku u takua me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe drekuan së bashku. Takimi ishte informal dhe ende nuk dihet arsyeja e vizitës së tij. Kryeministri, teksa dilte nga hoteli u prit nga gazetarët kosovarë të cilët provuan t?i merrnin një prononc

SHBA dhe BE për Vetting-un: Respektojmë autoritetin e Kushtetueses

Posted: 25 Oct 2016 10:13 AM PDT

SHBA dhe BE kane reaguar në lidhje me vendimin e sotëm te Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e ligjit te Vetting¬ut, që është një nga me te rëndësishmit të reformës në drejtësi. Ne reagim theksohet se, respektohet autoriteti i Gjykatës, por nga ana tjetër kërkohet qe ligji t?i referohet Komision

Spasovski: Do të dënohen policët që përfshihen në aktivitete partiake

Posted: 25 Oct 2016 10:02 AM PDT

Çdo polic që do të zihet duke marrë pjesë në aktivitete partiake do të dënohet, kështu është shprehur ministri maqedonas i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski gjatë qëndrimit të sotëm në Veles. ?Kjo është një periudhë shumë sensitive dhe dhashë urdhër që të veprohet ekskluzivisht sipas ligjit,

Del makina nga rruga në Burrel, vdes gruaja ndërsa burri në gjendje të rëndë

Posted: 25 Oct 2016 09:51 AM PDT

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 18:00 në aksin rrugor Burrel-Tiranë me pasojë vdekjen e një shtetaseje. Në vendin e ngjarjes ndodhen shërbimet e Policisë Mat, ku kanë konstatuar se në vendin e quajtur "Baz"- Burrel, automjeti tip "Golf", me targa AA 849 JR, me drejtues

?Halloween politik?/ Shitjet e maskave tregojnë se cili kandidat është më i pëlqyer

Posted: 25 Oct 2016 09:38 AM PDT

Para se të zgjedhin se cili nga kandidatët presidencalë do të drejtojë vendin, amrikanët do zgjedhin kostumet për Halloween. Meqenëse është gara e kandidatëve për Shtëpi të Bardhë, festa ka marrë karakter politik dhe shumë amerikanë po zgjedhin të duken sikur Hillary Clinton apo Donald Trump.

Related Posts :