Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Gabim fatal në mbrojtje, Spanja shënon golin e dytë (VIDEO)” plus 17 more

loading...

Albeu: “Gabim fatal në mbrojtje, Spanja shënon golin e dytë (VIDEO)” plus 17 more


Gabim fatal në mbrojtje, Spanja shënon golin e dytë (VIDEO)

Posted: 09 Oct 2016 01:05 PM PDT

Shqipëria ka pësuar gol nga Spanja, e kjo falë një gabimi të portierit Ertrit Berisha. Diego Costa ka shënuar në minutën e 55-të, duke zhbllokuar kështu rezultatin në pjesën e dytë. Ndërkohë për 6 minuta ka qenë Nolito që ka depërtuar lehtë për të realizuar golin e dytë të spanjollëve./Albeu.c

Frikësonte nxënësit e shkollës fillore, arrestohet burri i veshur si palaço

Posted: 09 Oct 2016 01:00 PM PDT

David Dahlman nga Oregoni i Shteteve të Bashkuara, është arrestuar nga Policia, sepse i kishte frikësuar fëmijët, i veshur si palaço. Burri 55-vjeçar i ka ndjekur nxënësit dhe është fshehur në vende të ndryshme për t?i trembur në befasi, transmeton Telegrafi. Madje, ai edhe u ka dalë në dritare t

Vjedhja e argjendarisë, autorët çanë 4 mure për të kryer grabitjen (FOTO LAJM)

Posted: 09 Oct 2016 12:38 PM PDT

Policia e Tiranës ka shoqëruar 20 persona, që mund të kenë dijeni për supervjedhjen e argjendarisë në zonën e ?Pazarit të ri? në kryeqytet. Ndërkohë djali i pronarit të dyqanit, Kristi Sharka, ka rrëfyer skemën që kanë ndjekur grabitësit, të cilët besohet se kanë qenë disa, për të depërtuar në ar

Përfundon pjesa e parë, Shqipëria nuk dorëzohet

Posted: 09 Oct 2016 12:34 PM PDT

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri-Spanjë. 45 minutat e para u mbyllën me rezultat 0 me 0, me dominim të plotë të spanjollëve. Spanja rrezikoi disa herë portën e kuqezinjve, por shumica e gjuajtjeve të tyre u pritën nga portieri Etrit Berisha. Megjithatë duhet thënë se kuqezinjtë p

SHBA paralajmëron sauditët pas bombardimeve në Jemen

Posted: 09 Oct 2016 12:21 PM PDT

Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan sot se do të kryejnë një shqyrtim të menjëhershëm në lidhje me vijimin e mbështetjes së koalicionit të kryesuar në Jemen nga Arabia Saudite, ndërsa rebelët Houthis e akuzojnë si autorin e bombardimeve ndaj civilëve ku u shënuan më shumë se 140 të vdekur. ?

Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për humbjen e Kosovës me Ukrainën (FOTO LAJM)

Posted: 09 Oct 2016 12:18 PM PDT

Kosova u mposht 3:0 nga Ukraina në ndeshjen e xhiros së tretë kualifikuese për Kampionatin Botëror. Mediat në Serbi, vazhdojnë të mos raportojnë drejt kur është në pyetje Përfaqësuesja e Kosovës. ?Kurir? ka shkruar ?Ukraina mposht ?Kosovën??, duke futur në thonjëza emrin e Kosovës, duke tregua

Sundimit të ISIS po i vjen fundi?

Posted: 09 Oct 2016 11:36 AM PDT

ISIS ka humbur më shumë se një çerek të territorit që dikur kontrollonte në Siri dhe Irak, sipas një studimi të ri. Sipas raportit të publikuar së fundmi, ISIS zotëron 65.500 kilometër katrorë territore, kryesisht në Lindjen e Mesme. Në fillim të këtij viti, kjo shifër ishte 78.000 kilometër k

Graniti-Taulantit: Të uroj sukses ty dhe ekipit kombëtar vëlla

Posted: 09 Oct 2016 11:35 AM PDT

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka i ka uruar suksese vëllait të tij Taulantit dhe Shqipërisë në ndeshjen kundër Spanjës. ?Stërvitja mbaroi. I gatshëm për ndeshjen e nesërme kundër Andorrës. Dhe sonte Xhaka tjetër, Shqipëria kundër Spanjës. Të uroj sukses ty dhe ekipit kombëtar vëlla?, ka shkruar

Rashica: Na mungoi fati

Posted: 09 Oct 2016 11:30 AM PDT

Milot Rashica pas ndeshjes është shprehur se luajtën shumë mirë ndaj Ukrainës. Sulmuesi anësor i Përfaqësueses së Kosovës e ka cilësuar paraqitjen si pozitive të Kosovës, por humbja ka ardhur nga mungesa e fatit dhe përqendrimit në raste të caktuara. ?Ishte një lojë shumë më e mirë se ajo ndaj

Ja çfarë tha Bunjaki pas humbjes nga Ukraina

Posted: 09 Oct 2016 11:18 AM PDT

Trajneri i Kosovës, Albert Bunjaki, ka thënë së Kosovës po i mungon fati. ?Ne kishim rast të mirë përmes Milotit, dhe ata në të njëjtin aksion shënuan. Niveli është shumë i lartë dhe kundërshtarët e fortë nuk kanë shumë nevojë për raste që të ndëshkojnë. Mendoj se ishim të pafat sonte?, u shpreh

Shevchenko lavdëron Kosovën: Ka potencial

Posted: 09 Oct 2016 11:13 AM PDT

Përzgjedhësi i Ukrainës, Andriy Shevchenko ka thënë se Kosova ishte skuadër shumë e vështirë dhe ka potencial shumë të madh për të ardhmen. Gjithashtu ai u shpreh se Kosova ka lojtarë të talentuar dhe me të ardhme të ndritur. ?Kosova ishte skuadër e vështirë dhe luanin shumë mirë. Pavarësisht

Arrestohet për prostitucion trafikanti me Ferrari (FOTO LAJM)

Posted: 09 Oct 2016 11:11 AM PDT

Një 26-vjeçar është arrestuar në Tiranë i akuzuar për trafikim të qenieve njerëzore për shfrytëzim prostitucioni. I arrestuari është Dario Prifti dhe është shpallur në kërkim bashkëpunëtori i tij F.Ll. Të dy dyshohet të kenë trafikuar në drejtim të Italisë me qëllim shfrytëzimi për prostitucio

Shqipëri-Spanjë, ja formacionet zyrtare

Posted: 09 Oct 2016 11:01 AM PDT

Shqipëria dhe Spanja do të ndeshen sonte në takimin e tretë të vlefshëm për Grupin G, në kuadër të kualifikimeve të botërorit ?Rusia 2018?. Trajneri i kombëtares kuqezi, Gianni De Biasi dhe ai i Spanjës, Julen Lopetegui tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare. Shqipëria: Berisha; Hysaj, Mavr

Basha i përgjigjet Ramës: Ed Mashtruesi rriti me 5 herë sipërfaqen e drogës, por ka më pak drogë

Posted: 09 Oct 2016 10:59 AM PDT

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së bëra nga Kryeministri Edi Rama përmes komunikimit të së dielës me ndjekësit e tij në Facebook. Basha shprehet se, në fjalën e Ramës kishte dy çudira, ku nga një anë kultivimi i kanabisit në krahasim me vjet është rritur me 5¬-f

Kosova pëson edhe humbjen e dytë, mundet nga Ukraina (VIDEO)

Posted: 09 Oct 2016 10:52 AM PDT

Kosova ka pësuar humbjen e dytë me radhë në kualifikueset për Kampionatin Botëror ?Rusia 2018?. Pas humbjes shokuese 6:0 nga Kroacia, ekipi i Albert Bunjakit ka pësuar humbje sërish të thellë 3:0 nga Ukraina. Golat për ekipin e Ukrainës i shënuan Artem Kravets në minutën e 31?të, dhe dy të tjera

Reportazhi i AFP: Si e kontrollojnë bandat kanabisin në Shqipëri

Posted: 09 Oct 2016 10:46 AM PDT

Agjencia e lajmeve AFP në një reportazh të gjatë për Shqipërinë përshkruan fenomenin e kultivimit të kanabisit. AFP shkruan se, janë bandat kriminale që kontrollojnë biznesin e lëndës narkotike. Kanabisi shitet për 200¬300 euro kilogrami në Shqipëri, por arrin 10¬fishin e çmimit në Greqi e Itali.

Kosova ?në gjumë?, Ukraina trefishon rezultatin (VIDEO)

Posted: 09 Oct 2016 10:40 AM PDT

Ukraina ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës Andriy Yarmolenko ka shënuar golin e dytë ndaj Kosovës në minutën e 81?të të ndeshjes. Ne minuten e 87′ goditje e saktë nga jashtë zone e Rotan dhe Ukraina udhëheq 3-0 tashmë. /Albeu.com/

Tifozi i ?përgjërohet? që të mos shkojë në stadium, Rama:Tersi je ti (FOTO LAJM)

Posted: 09 Oct 2016 10:21 AM PDT

Kryeministri Edi Rama vazhdon të jetë në qendër të komenteve negative nga ana e tifozëve të kombëtares të cikët i kërkojnë që të mos shkojë në ndeshjen e sotme të kombëtares me Spanjën. Tifozët i shkruajnë në faqen e tij në Facebook që të mos shkojë në Shkodër pasi në të kundërt do të humbë. P

Related Posts :