Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Gazetari maqedonas zgjedh një formë origjinale proteste kundër censurës (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Gazetari maqedonas zgjedh një formë origjinale proteste kundër censurës (VIDEO)” plus 19 more


Gazetari maqedonas zgjedh një formë origjinale proteste kundër censurës (VIDEO)

Posted: 08 Oct 2016 01:52 PM PDT

Gazetari maqedonas Milenko Nedelkovski ka zgjedhur një formë mjaft origjinale për të protestuar. Në formë të protestës ndaj amendamenteve të reja për mediat, ai ka mbajtur heshtje për plot 20 minuta, raporton "TetovaSot". Gazetari vetëm njoftoi fillimin dhe mbarimin e emisionit. Askush nuk e di

Javën tjetër seancë e jashtëzakonshme për Thaçin (VIDEO)

Posted: 08 Oct 2016 01:50 PM PDT

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë të jashtëzakonshme në lidhje me arrestimin e komandantit të policisë në rajonin e Mitrovicës Nehat Thaçit, që u bë nga policia serbe javë më parë. Kërkesa për këtë seancë është bërë nga deputeti Gëzim Kelmendi dhe është mbështetur edhe nga deputetë tjerë të Ku

Lamtumirë Gilman Bakalli! Ja shkrimi i fundit i ish-deputetit

Posted: 08 Oct 2016 01:40 PM PDT

Ish-deputeti demokrat, Gilman Bakalli, ndërroi jetë mbrëmjen e së shtunës nga një sëmundje e rëndë. Përveç politikës, Bakalli ka shërbyer si pedagog për shumë vite. Ndërkohë është gjetur shkrimi i fundit në media të cilin e ka publikuar më 30 shtator të këtij viti, ku duket se fjalët trishtuese m

Arrestohen tre persona të lidhur me planifikuesin e sulmit në Gjermani

Posted: 08 Oct 2016 01:39 PM PDT

Forcat e anti-terrorit gjerman kanë parandaluar një sulm terrorist që mund të kishte pasoja katastrofike. Tre persona u arrestuan në qytetin Chemnitz, në lindje të vendit, ndërsa janë vënë në kërkim të një të katërti. Ai është 22-vjeçari sirian Jaber Albakr, 22 vjeçar nga Damasku. Burime të

Komentuesit, gallatë me Ramën në Facebook. Ja përgjigjet pikante të kryeministrit (FOTO LAJM)

Posted: 08 Oct 2016 01:25 PM PDT

Vetëm një ditë përpara ndeshjes Shqipëri-Spanjë që do të luhet të dielën në orën 20:45 në stadiumin ?Loro Boriçi?, Kryeministri Edi Rama ka gjetur kohën të replikojë me komentuesit në Facebook. E gjitha nisi nga një kërkesa gjysmë me shkaka nga një i ri, i cili i kërkonte kryeministrit që të mos

Skandali/ ?Është koha që Donald Trump të tërhiqet nga gara?

Posted: 08 Oct 2016 01:16 PM PDT

Pas shfaqjes së një videoje të regjistruar në vitin 2005 në të cilën kandidati republikan për president në SHBA, Donal Trump bën komente jo të hijshme rreth femrave, ish-guvernatori republikan i shtetit të Utah dhe ish-kandidat në presidencialet e vitit 2012, John Huntsman, thotë se ai duhet të brak

Publikohen foto të tjera të dasmës mbretërore në Shqipëri (FOTO LAJM)

Posted: 08 Oct 2016 01:00 PM PDT

Sot në Shqipëri u zhvillua dasma e dytë mbretërore në të gjithë historisë së saj dhe të parën që pas rënies së komunizmit. Mbreti Leka II kurorëzoi dashurinë me Elia Zaharia në një ceremoni luksoze. Mësohet se në ceremoni morën pjesë rreth 20 familje mbretërore nga e gjitha botë, përfshirë dhe Pr

Disa modele të vjetra teknologjike që po kthehen me funksione moderne (FOTO LAJM)

Posted: 08 Oct 2016 12:50 PM PDT

Zhvillimi i shpejtë i teknologjisë ka sjellë risi të shumta duke filluar nga avancimet e përdorimit të pajisjeve teknologjike e deri tek dizajnet e jashtme. Por tani shumë kompani kanë filluar të risjellin modelet e kohëve të vjetra. Kompanitë si Apple, Samsung e Nintendo po sjellin në treg mo

Çfarë formacioni do të hedhë Kombëtarja në fushë kundër Spanjës? Ja çfarë thotë De Biasi

Posted: 08 Oct 2016 12:43 PM PDT

I pyetur për formacionin, trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, nuk ka dashur të zbulojë shumë duke iu shmangur pyetjes se si do t?i vendosë lojtarët në fushën e lojës ndaj Spanjës, teksa skuadra vjen pas një ndeshje ndaj Lihtenshtejhnit ku luajti në sulm. Ai më tej ka thënë se futbol

Agolli: Ndaj Spanjës duhet të kapërcejmë limitet tona

Posted: 08 Oct 2016 12:30 PM PDT

Ansi Agolli ka të njëjtin mendim si trajnerin Xhani De Biazi lidhur me mënyrën si duhet të luajë Kombëtarja për të marrë një rezultat pozitiv përballë Spanjës. Në konferencën për shtyp një ditë para duelit të nesërm, kapiteni kuqezi nënvizoi se ekipi duhet të kapërcejë limitet e veta për të mos dalë

82 të vdekur pas një sulmi ajror në Jemen

Posted: 08 Oct 2016 12:11 PM PDT

Një sulm ajror i kryer nga koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite, ka goditur një sallë funeralesh në kryeqytetin e Jemenit, Sanaa, duke lënë të vdekur 82 persona, shkruan BBC. Më shumë se 500 persona janë lënduar, ka deklaruar qeveria e udhëhequr nga rebelët Houthi. Këta të fundit janë në

Gjenerali amerikan kërcënon Rusinë: Do t'ju shkatërrojmë

Posted: 08 Oct 2016 11:55 AM PDT

Shefi i ushtrisë amerikane, gjenerali Mark Milley, ka paralajmëruar se SHBA-të janë të gatshme të shkatërrojnë armiqtë e tyre, deklaratë kjo që ishte drejtuar qartë ndaj Rusisë. ?Ushtria e Shteteve të Bashkuara pavarësisht sfidave që kemi, pavarësisht tempos tonë operacionale dhe gjithë asaj që

Super grabitja në Tiranë/ Autorët ishin profesionistë. Ja detaji që nuk u shpëtoi (VIDEO)

Posted: 08 Oct 2016 11:55 AM PDT

Pavlo Shkarpa është pronari i argjendarisë së grabitur gjatë mbrëmjes së djeshme ku vlera e dëmit të pretenduar është 500 mijë euro. Duke folur për Report TV ai konfirmon se kjo nuk është pare që vidhet. E njëjta gjë ka ndodhur edhe para tre muajsh dhe sërish nuk janë gjetur autorët. Ky fakt shp

Baily: SHBA dhe BE punojnë për të siguruar marrëveshjen para zgjedhjeve në Maqedoni

Posted: 08 Oct 2016 11:44 AM PDT

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Jess Baily ka folur në lidhje me ndihmën që BE dhe SHBA i japin autoriteteve në Maqedoni që të përmbushin kushtet për zgjedhje të lira, dhe demokratike. ?Së bashku me Bashkimin Evropian jemi duke punuar në marrëveshjen nga 20 korriku dhe do të vazhdo

Qëllon me thikë ish-të fejuarën, parandalohet në kohë tragjedia

Posted: 08 Oct 2016 11:35 AM PDT

Një i ri është vënë në pranga mbrëmjen e sotme në Tiranë, pasi ka qëlluar me thikë ish të fejuarën e tij. Burime nga policia bënë me dije se ngjarja ka ndodhur në zonën e Alliasit pranë shkollës "Bajram Curri". Si rezultat i ndërhyrjes në kohë u kap në flagrancë Altin M., i cili ka goditur me

Ndërron jetë ish-deputeti Gilman Bakalli

Posted: 08 Oct 2016 11:30 AM PDT

Ish­-deputeti Gilman Bakalli ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme si pasojë e një sëmundje të rëndë. Bakalli kohët e fundit ishte diagnostifikuar me leucemi akute. Pas tërheqjes nga politika, Bakalli i ishte përkushtuar jetës akademike. Bakalli ka qenë deputet i Kuvendit të Shqipërisë për k

De Biazi: Duhet të japim 101 për qind që ta ndalim Spanjën

Posted: 08 Oct 2016 11:25 AM PDT

Xhani De Biazi një ditë para ndeshjes ka thënë se Spanja mund të ndalet vetëm nëse lojtarët e Kombëtares japin 101 për qind në ndeshjen e nesërme. Në konferencën për shtyp të mbajtur sot në ?Loro Boriçi?, trajneri kuqezi u shpreh se ekipi i tij ka ende shumë për të dhënë. ?E kemi arritur mrek

Anglia shënon fitoren e parë me trajnerin e ri (VIDEO)

Posted: 08 Oct 2016 11:05 AM PDT

Anglia ka mposhtur Maltën me rezultat 2:0. Tre luanët kanë shënuar fitoren e parë nën drejtimin e trajnerit të ri Gareth Southgate, duke mposhtur 2:0 Maltën në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror ?Rusia 2018?. Sturridge dhe Alli shënuan për fitoren e Anglisë./Albeu.com/

Dy gjuetarë nga Maqedonia keqtrajtojnë shqiponjën e rrallë (FOTO LAJM)

Posted: 08 Oct 2016 11:05 AM PDT

Dy gjuetarë nga Maqedonia kanë kapur dhe keqtrajtuar një shqiponjë të rrallë. Pasi e kapën ata u fotografuan me shqiponjën e cila është shpend i rrallë në Maqedoni, përcjell Telegrafi Maqedoni. Pas publikimit të fotografisë në Facebook, dy gjuetarët janë përballë me akuza të rënda nga miqtë p

BDI: LSDM nuk përfaqëson votën shqiptare, nuk mund të ndërpritet principi i fituesit

Posted: 08 Oct 2016 10:44 AM PDT

Lideri i LSDM Zoran Zaev duket se do të prishë principin që fituesit e bllokut maqedonas dhe shqiptarë të formojnë qeverinë. Për këtë nuk do ketë nevojë pasi sipas vlerësimeve të Zaevit, shumë shqiptarë do të votojnë për LSDM dhe për këtë do ndërpresë pazarin me votat shqiptare në tavolinën e gj

Related Posts :