Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Gjermania do ndërpresë asistencat sociale për emigrantët e BE-së” plus 19 more

loading...

Albeu: “Gjermania do ndërpresë asistencat sociale për emigrantët e BE-së” plus 19 more


Gjermania do ndërpresë asistencat sociale për emigrantët e BE-së

Posted: 07 Oct 2016 01:55 PM PDT

Emigrantët e BE-së që shkojnë në Gjermani mund të privohen nga marrja e përfitimeve të papunësisë për 5 vjet pas mbërritjes në bazë të ligjeve të reja të propozuara. Kabineti i Angela Merkel pritet të bjerë dakord me planin javën e ardhshme në mes të një debati të madh në Gjermani në lidhje me ni

Portugalia shkatërron Andorrën (VIDEO)

Posted: 07 Oct 2016 01:44 PM PDT

Portugalia ka mposhtur Andorrën me rezultat 6:0, ku katër gola i shënoi Cristiano Ronaldo, ndërsa tjerët i shënuan Cancelo dhe Silva. Pas këtyre dy ndeshjeve, Zvicra kryeson grupin me gjashtë pikë, ndërsa Portugalia renditet në vendin e tretë me tre pikë./Albeu.com/

Zvicra mposht Hungarinë (VIDEO)

Posted: 07 Oct 2016 01:40 PM PDT

Kombëtarja e Zvicrës ka shënuar fitore të merituar 3:2 kundër Hungarisë në udhëtim, ndeshje kjo në kuadër të Grupit B të kualifikimeve për Kupën e Botës. Zvicra dy herë ka kaluar në epërsi me golat e Seferovic dhe Rodriguez, por Hungaria është përgjigjur me anë të sulmuesit Szalai. Por, kur pr

Deputetët e LDK-së përplasen në Kuvend për Demarkacionin

Posted: 07 Oct 2016 01:34 PM PDT

Teksa po presin që të rinisë seanca e Kuvendit të Kosovës, në të cilën duhej të miratohej në leximi të dytë Projektligji për Trepçën, deputetët e LDK¬së janë përfshirë një një konflikt për demarkacionin. Shpejtim Bulliqi, deputeti më i zëshëm nga radhët e pozitës për mënyrën se si është demarkuar

Aktori nga Kosova plaçkitet në stadiumin ?Loro Boriçi? në Shkodër

Posted: 07 Oct 2016 01:30 PM PDT

Ndeshja e mbrëmshme Kosovë-Kroaci në Shkodër, pati dhe incidente. Numri i madh i tifozëve kosovarë që kishin marrë rrugë për në Shkodër, duket se u ka shkuar përshtat atyre që ekzistencën e sigurojnë duke vjedhur. Viktimë e vjedhjes nga persona të pandërgjegjshëm ka qenë edhe artisti Fatmir Sp

Befason Pandeli Majko: Basha solli një frymë të re në PD

Posted: 07 Oct 2016 01:20 PM PDT

Deputeti i PS-së, Pandeli Majko, ka vlerësuar kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, për mënyrën se si po e drejton PD-në në politikë. Majkos thotë se Basha ka sjellë një frymë të re në PD dhe është shumë ndryshe nga paraardhësi i tij. ?Klima politike vazhdon të jetë e tendosur, por me Bashën krye

Kryepeshkopi 85-vjeçar afrikan kërkon të drejtën e vdekjes së asistuar

Posted: 07 Oct 2016 01:17 PM PDT

85-vjetorin e tij, kryepeshkopi i Afrikës së Jugut Desmond Tutu e kremtoi me një shkrim në gazetën ?Washington Post? dhe dëshirën për të mos u mbajtur gjallë me çdo kusht. Laureati i Nobelit të Paqes, një prej aktivistëve më të zëshëm kundër Aparteidit, e bëri të qartë në artikullin e tij se dësh

Përmbytet spitali i Pejës (VIDEO)

Posted: 07 Oct 2016 01:13 PM PDT

Një video që ka publikuar në rrjetin social Facebook, Naim Haxhosaj, qytetar i Pejës, shihet se pas rreshjeve të shiut është vërshuar nga uji Spitali i Pejës, Reparti i Internos, ku janë të shtrirë pacientë me sëmundje të zemrës. Sipas tij, kjo ndodhë për herë të dytë brenda gjashtë muajsh. ?N

Tmerr në Tiranë/ Rrëzohet dhe humb ndjenjat në shi, mungon sërish ambulanca (VIDEO)

Posted: 07 Oct 2016 01:05 PM PDT

Një video e rëndë sapo është publikuar nga ?Nisma Thurje? ku shfaqet një burrë i cili është rrëzuar pasi ka zbritur nga autobusi. Kjo faqe thotë se burri është penguar nga një pusetë dhe ka humbur ndjenjat nga rrëzimi. Në vendngjarje Policia ka shkuar pas 15 minutash, ndërkohë që ambulanca n

Rritet numri i aborteve ilegale në Maqedoni

Posted: 07 Oct 2016 12:54 PM PDT

Kryerja e abortit në ambulanca gjinekologjike private është joligjore dhe parashikohen dënime si për nënat ashtu edhe për mjekët. Por kjo nuk i ndalon gratë shtatzëna që duan ta ndërpresin shtatzëninë, ta bëjnë këtë te gjinekologët privatë në vend që të paraqiten në ndonjë nga spitalet e vendit.

Kombëtarja e Spanjës mbërrin në Tiranë, ndodh një incident (VIDEO)

Posted: 07 Oct 2016 12:45 PM PDT

Kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit dy kombëtaret e futbollit, Spanja dhe Shqipëria. Spanjollët mbërritën në Shqipëri rreth 60 minuta me vonesë për shkak të motit të keq, ndërsa lojtarët dhe stafi teknik nuk kanë pranuar që të japin asnjë prononcim për mediat. I vetmi që ka

Uragani ?Matthew? godet Floridan, raportohet për viktimën e parë (VIDEO)

Posted: 07 Oct 2016 12:38 PM PDT

Uragani Matthew ka goditur bregdetin e Floridas këtë mëngjes me erëra të fuqishme, potencialisht stuhi shkatërruese dhe reshje të dendura të shiut, duke lënë gati 1 milion banorë pa energji. Ndërsa zyrtarët kanë bërë apel në minutën e fundit që banorët të largohen nga zonat e rrezikshme. Po as

Griezmann shpërblehet si ?Futbollisti më i mirë i Euro 2016?

Posted: 07 Oct 2016 12:37 PM PDT

Antoine Griezmann është shprehur zyrtarisht lojtari më i mirë i kampionatin evropian ?Euro 2016?. Sulmuesi francez ka marrë çmimin e futbollistit më të mirë të kampionatin evropian të mbajtur këtë vit në Francë. Çmimi si lojtari më i mirë i turneut iu është ndarë sot para ndeshjes që Franca po

Skandalet nuk kanë fund në Shqipëri, djali i kërkon të atit të çohet nga varri të dëshmojë

Posted: 07 Oct 2016 12:25 PM PDT

Skandalet dhe historitë e çuditshme në vendin tonë nuk kanë fund. E tillë është edhe ajo që Fatmir Gashi ka vendosur ta bëjë publike përmes emisionit investigativ ?STOP?. Babai i tij, Muharrem Gashi, ka ndërruar jetë që në 2009, por ai tregon se ende sot e kësaj dite emri i tij vijon të lakohet n

Giphy Cam tani i disponueshëm dhe për Android

Posted: 07 Oct 2016 12:18 PM PDT

Tableti i fundit nga Samsung ju mundëson të krijoni GIF-ët tuaj personal duke përdorur S-Pen ndërsa WhatsApp iu lejon të dërgoni video të konvertuara në formatin GIF. Por kur flasim për GIF, është e pamundur të mos përmendim aplikacionin Giphy. Giphy ka një kohë që është pjesë e Facebook dhe Slac

Tiranë, mjaftojnë 5 minuta shi për të përmbytur rrugët (VIDEO)

Posted: 07 Oct 2016 12:06 PM PDT

Tirana përjetoi për disa minuta një rrebesh shiu, por kaq ka mjaftuar që rrugë të ndryshme të kryeqytetit të mbushen me ujë duke vështirësuar kalimin e makinave. Pamjet në video vijnë nga zona e Selvisë në Tiranë, ku nuk duket asnjë centimetër rrugë përveç se ujë gjithandej./Albeu.com/

Armina: Çfarë ndjeva kur vjehrri Berisha foli për mua

Posted: 07 Oct 2016 12:00 PM PDT

Armina Mevlani ka qenë e ftuara sot në emisionin e pasdites në TV Klan me moderatoren Rudina Magjistarin. Armina rikthehet pas dy javësh punë intensive në Milano dhe Paris. Ajo ishte te ?Rudina? për të folur kryesisht për këtë eksperiencë. Megjithatë ajo s?mund të mos i përgjigjes edhe pyetjeve

Spanja i frikësohet Shqipërisë: Kanë një stil loje të rrezikshëm

Posted: 07 Oct 2016 11:55 AM PDT

Barazimi me Italinë është hedhur pas krahëve nga Spanja dhe tashmë ata janë të foksusuar maksimalisht te përballja kundër Shqipërisë të dielën në ?Loro Boriçi?. Në faqen zyrtare të Federatës spanjolle, mbrojtësi Nacho dhe sulmuesi Vitolo në një prononcim flasin për pritshmëritë që kanë nga sfida

Mediat serbe: Lista Serbe dhe VV ishin kundër ligjit për Trepçën

Posted: 07 Oct 2016 11:50 AM PDT

Mediat serbe i kanë kushtuar vëmendje të veçantë votimit në parim të projektligjit për riorganizimin e Kombinatit ?Trepça? dhe votimit kundër të Listës Serbe, si dhe abstenimit të Lëvizjes Vetëvendosje. ?Kuvendi i Kosovës ka miratuar sonte, në lexim të parë, më 82 vota për dhe 12 abstenime, proje

Bie bora e parë në Maqedoni, mbulohet Kodra e Diellit

Posted: 07 Oct 2016 11:46 AM PDT

Bora e parë ka mbuluar viset më të larta të të Maqedonisë. Një pëlhurë e bardhë dëbore ka rënë sot në Kodrën e Diellit në Tetovë duke paralajmëruar se kemi hyrë tashmë në stinën e vjeshtës dhe se koha ka nisur të ftohet e temperaturat të bien. /albeu.com/

Related Posts :