Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “?Higuain është si Van Nistelrooy?” plus 19 more

loading...

Albeu: “?Higuain është si Van Nistelrooy?” plus 19 more


?Higuain është si Van Nistelrooy?

Posted: 11 Oct 2016 01:34 PM PDT

Mbrojtësi francez, Patrice Evra ka thënë fjalë shumë të mira për sulmuesin Gonzalo Higuain. Ai është shprehur se ka shumë ngjashmëri me Ruud Van Nistelrooy. Ai po ashtu shtoi se Higuain ka lindur vetëm për të shënuar dhe nuk mendon asgjë tjetër. ?Më kujtohet Nistelrooy, ishte sikurse Higuain.

Grida Duma debat të ashpër me Henri Çilin, analisti mbron Ramën (VIDEO)

Posted: 11 Oct 2016 01:20 PM PDT

Sekretarja për marrëdhëniet me publikun në PD, Grida Duma dhe analisti Henri Çili janë përballur me një debat të ashpër me njëri tjetrin. Debati në ?Studion e Hapur? të Eni Vasilit ka qenë mjaft i tendosur. Analisti ka mbrojtur qeverisjen e Ramës duke u shprehur se ai meriton një mandat të dytë.

Ambasadori britanik: Çelësi për dalje nga kriza është mbajtja e përgjegjësisë

Posted: 11 Oct 2016 01:05 PM PDT

Ambasadori britanik në Shkup, Çarls Garet në një intervistë për BIRN, ka deklaruar se kriza aktuale politike në Maqedoni është e thellë dhe do të duhen vite deri sa të normalizohet gjendja. "Zgjedhjet e lira dhe demokratike janë vetëm se hapi i parë, por i domosdoshëm për dalje nga kriza. Çështja

Përfundojnë hetimet për vdekjen e Almirit, familjarët duan dënim maksimal për maqedonsin

Posted: 11 Oct 2016 12:53 PM PDT

Kanë përfunduar hetimet për vrasjen e vogëlushit Almir Aliu i cili u shtyp për vdekje me makinë pas një zënke banale midis babait të tij dhe Boban Iliqit, kohë më parë në afërsi të Entit shëndetësor në Kumanovë. Avokati i familjes Aliu thotë se deklaratat e dëshmitarëve kanë qenë shumë të qarta se A

Meta për varrezat greke: Kemi standarde ndërkombëtare

Posted: 11 Oct 2016 12:40 PM PDT

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ndodhet për një vizitë zyrtare në Greqi. Gjatë kësaj vizite, Meta ka zhvilluar takime të rëndësishme me krerët e vendit fqinj, ku mbrëmjen e sotme ka dhënë dhe një intervistë për televizionin "Top Channel" në Athinë. Kryeparlamentari është ndalur te çështja ?çame?, n

INVESTIGIMI/ Drogë në lokalet e Tiranës. "I kemi ca miq nëse na kapin"

Posted: 11 Oct 2016 12:13 PM PDT

Njw numwr i madh lokalesh nw Tiranw janw kthyer nw baza tw sigurta pwr shpwrndarwsit e drogwrave tw ndryshme. Njw investigim i emisionit "Stop" ka nxjerrw nw pah kwtw realitet duke konfirmuar faktin se tashmw drogwrat shiten sheshit nw kryeqytet. Shkak i nisjes së investigimit mësohet të jenë bë

FFK ngushëllon familjen Rashica

Posted: 11 Oct 2016 12:08 PM PDT

Federata e Futbollit e Kosovës i ka dërguar ngushëllime familjes Rashica pas vdekjes së Ferki Rashicës. FFK njofton se me pikëllim të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e Ferkiut, i cili ishte një futbollist i shquar dhe i respektuar. Më poshtë mund të lexoni të plotë reagimin e FFK?së: "E

Katër shqiptarët e bandës më të madhe të drogës në botë rrezikojnë burg, ja emrat (VIDEO)

Posted: 11 Oct 2016 11:55 AM PDT

Katër shqiptarë, pjesë e një organizate kriminale për trafik ndërkombëtar kokaine në Itali, kanë dalë sot para gjykatës. Prokuroria italiane ka kërkuar 169 vite burg për 17 të pandehurit, pjesë e bandës, të cilët kanë kërkuar gjykim të shkurtuar. Ndërsa për 38-vjeçarin shqiptar Dritan Pane, akuz

Qarkullonte me kallashnikov në makinë, arrestohet 17-vjeçari

Posted: 11 Oct 2016 11:45 AM PDT

Një adoleshent është vënë në prangat e Policisë, pasi u kap duke drejtuar një makinë ?Land Rover? pa leje drejtimi si dhe mbante me vete një kallashnikov. I arrestuari, A.L., 17 vjeç banues në Roskovec u kap në vendin e quajtur ?Sektori i 3?, segment rrugor pranë fshatit Luftinjë. Policia ishte n

"Liberalizimi i vizave mund të shtyhet edhe për 12 muaj" (VIDEO)

Posted: 11 Oct 2016 11:25 AM PDT

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Sadri Ferati ka deklaruar për Tribuna Channel se nëse Kuvendi i Kosovës nuk e ratifikon marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi brenda një javë ose me së largu 10 ditë, atëherë do të mbesim pa liberalizim deri në gjysmën e dytë të vitit të ardhshëm?.

Kapet me makinë të vjedhur, shqiptari rreh policin italian

Posted: 11 Oct 2016 11:15 AM PDT

Një i ri shqiptar ka përplasur me makinë një polic italian, teksa përpiqej t?ia mbathte, pasi automjetin që ai drejtonte e kishte vjedhur. Mediat italiane raportojnë se shqiptari është ndaluar nga një efektiv në Tolentino. Makina rezultoi se ishte vjedhur më 8 tetor. Teksa efektivi i kërkoi doku

Princi dhe Princesha flasin pas dasmës: Ja përshtypjet e të ftuarve për Shqipërinë (VIDEO)

Posted: 11 Oct 2016 11:05 AM PDT

Princi Leka II dhe Princesha Elia Zaharia kanë folur për herë të parë pas dasmës mbretërore që u zhvillua në Pallatin e Brigadave. Elia rrëfen se ende i duket si një ëndërr, dhe thotë se pavarësisht statusit të ri, ajo nuk do të heqë dorë nga aktrimi. Gjithashtu, princesha tregon se cilët ishin a

Media serbe: Trepça vlen 100 miliardë euro

Posted: 11 Oct 2016 10:50 AM PDT

Media serbe, ?Telegraf.rs? ka publikuar një kronikë për Trepçën, ku tregon edhe pasurinë që mban ajo ?Telegraf.rs? raporton se Trepça ka pasuri deri në 100 miliardë euro, e cila sipas tyre, është pasuri e Serbisë dhe qytetarëve të Serbisë. Kronika e titulluar ?E kujt është Trepça?, media serbe

Kujdes! Pulat e vendit janë kancerogjene

Posted: 11 Oct 2016 10:45 AM PDT

Tregu shqiptar ka pula kancerogjene. Ka pula pa asnjë vlerë ushqimore, ka pula të fryra e të forcuara me injeksione kimike! Ka pula me mish, që u zbërthehet edhe me ujë dushi! Ka pula, kockat e të cilave janë kalbësira! Këto pula plehurina e vrasëse, pa asnjë vlerë ushqyese, paketohen e etiketohen j

Buffon mposht Messin e Ronaldon, ?rrëmben? çmimin Golden Foot

Posted: 11 Oct 2016 10:30 AM PDT

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon ka mposhtur Leo Messin, Cristiano Roanldon dhe Ëayne Rooneyn në garë për çmimin Golden Foot. Italiani ka qenë më i votuari nga tifozët, çmim ky që jepet për të arriturat në sport për sportistët mbi 28 vjeç. Në garë për këtë çmim ishin edhe Edinson Cavani

Basha sjell foto të trishta nga përmbytjet në Laç: Rama t?i lërë shfaqjet televizive (FOTO LAJM)

Posted: 11 Oct 2016 10:17 AM PDT

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Edi Rama me fermerët, në Manzë të Durrësit. Duke sjellë foto nga situata e përmbytjeve në Laç, Basha thotë se Rama flet për investime imagjinare në televizor dhe nuk shkon të shikojë impaktin e "investimeve" të

?Ja pse nuk shkova në dasmën e Princit, aty ku u parakalua plot po*dhë?

Posted: 11 Oct 2016 10:05 AM PDT

Dasma e dytë mbretërore në Shqipëri, pati një vëmendje të jashtëzakonshme mediatike, jo vetëm brenda vendit por edhe dhe jashtë saj. Të gjithë ishin kuriozë për të mësuar mbi detajet e dasmës, mbi të ftuarit dhe sigurisht mbi çiftin, Princ Lekën dhe Elia Zaharian. Mirëpo disa nuk e kanë mirëprit

Selimi: Të arrestohet Marko Gjuric

Posted: 11 Oct 2016 09:48 AM PDT

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi në seancën e jashtëzakonshme që po mbahet për Nehat Thaçin, ka kërkuar arrestimin e Marko Gjuric,. Kuvendi i Kosovës momentalisht po mban një seancë për të miratuar një deklaratë që do i drejtohet Serbisë që të lirojë Drejtorin e Policisë së Mitrovi

Casemiro: Kam mësuar shumë nga Busquets

Posted: 11 Oct 2016 09:37 AM PDT

Mesfushori i Real Madridit, Casemiro nuk e ka aspak problem ta pranojë se ka mësuar shumë nga mesfushori fantastik i Barcelonës, Sergio Busquets. Ai gjithashtu shton se ka mësuar edhe nga mesfushori i Atletico Madridit, Gabi dhe ai i Bayern Munichut, Xabi Alonso. ?Nga Busquets mund të mësoj da

Befason Vuçiç: Serbia e pafuqishme për Trepçën

Posted: 11 Oct 2016 09:30 AM PDT

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se sa i përket Trepçës bëhet fjalë për standard të dyfishtë dhe nuk mendon se shqiptarët të gjithë këtë e kanë bërë të vetëm. Ai thotë se Serbia njëkohësisht shtron pyetje pse askush nga BE-ja nuk reagon për gjuhën e ashpër të Kroacisë, e kësa

Related Posts :