Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Hollande: Rusia mund të akuzohet për krime lufte në Siri” plus 19 more

loading...

Albeu: “Hollande: Rusia mund të akuzohet për krime lufte në Siri” plus 19 more


Hollande: Rusia mund të akuzohet për krime lufte në Siri

Posted: 10 Oct 2016 01:26 PM PDT

Presidenti i Francës, Francois Hollande, tha se Rusia mund të përballet me akuzat për krime lufte, për shkak të bombardimeve të saj në Aleppo të Sirisë. Hollande tha për televizionin francez se akuzat mund të iniciohen nga Gjykata Ndërkombëtare për Krime. Ai po ashtu tha se mund të refuzojë të

Foto e rrallë: Kur Xherdan Shaqiri festonte tre vjetorin e lindjes (FOTO LAJM)

Posted: 10 Oct 2016 01:17 PM PDT

Futbollisti më i madh shqiptar, Xherdan Shaqiri, sot feston ditëlindjen e 25-të. Faqja ?Priosoccer? e akademisë së Shaqirit e cila menaxhohet nga vëllai i tij ka vendosur që me rastin e 25-vjetorit t?i bëjë një urim të veçantë futbollistit shqiptar. Shaqiri i cili ka lindur në Gjilan dhe i rr

Shqipëri vs. Maqedoni, ja forca ushtarake e vitit 2016 (FOTO LAJM)

Posted: 10 Oct 2016 12:57 PM PDT

Shqipëria dhe Maqedonia janë të orientuara drejt NATO-s për sa i përket aleancave politike dhe ushtarake, por raporti problematik mes qeverisë maqedonase dhe shqiptarëve etnikë në Maqedoninë Perëndimore e bën lehtësisht të cënueshme marrëdhenien e këtyre dy vendeve. Të mendosh një luftë mes Shqip

Ky është shteti eksportues më i madh i xhihadistëve në Evropë

Posted: 10 Oct 2016 12:52 PM PDT

Suedia është një shtet demokratik e paqësor dhe ka qenë prej kohësh një strehë e sigurt për ata që ikin nga konfliktet. Megjithatë më shumë se 300 persona kanë shkuar për të luftuar në Siri dhe Irak, që e bëjnë Suedinë një nga eksportuesit më të mëdhenj të Evropës për nga numri i xhihadistëve.

Ja detajet e atentatit ndaj ish presidentit Rugova, zbardhjen e të cilit e kërkoi presidenti Thaçi (VIDEO)

Posted: 10 Oct 2016 12:39 PM PDT

Presidenti i ndjerë, Ibrahim Rugova ka rënë shpesh herë pre i atentateve të shumta të ngritura ndaj tij. Një nga sulmet ishte edhe ai ndodhur në mars të vitit 2004, në momentin kur ai po shkonte drejt Presidencës së Kosovës nga rezidenca e tij në Velani, dhe pritej të takohej me sekretarin e atëh

Emir Lenjani operohet me sukses në Spitalin Amerikan

Posted: 10 Oct 2016 12:28 PM PDT

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani, i cili mbrëmë u lëndua gjatë ndeshjes me Spanjën, është operuar në Spitalin Amerikan në Tiranë ku edhe ndodhet aktualisht i shtrirë. Portali Albeu.com mëson se gjendja e Lenjanit është e mirë dhe ai po trajtohet nga mjekët e specializuar të këtij

Letra prekëse e vajzës që vuan nga një sëmundje e rëndë e zemrës

Posted: 10 Oct 2016 12:27 PM PDT

?Më mungon jeta ime. Nuk mund të jetoj dot me këtë vuajtje në zemër. Edhe zemra po e humbet fuqinë e saj për të përballuar këtë vuajtje?. Kështu nis letra që Ervisa Ruda, 10 vjeçe, i ka lënë nënës dhe tezes së saj me frikën që një ditë papritur do të iki nga kjo botë. Ervisa është diagnostikuar

Serbët duan ?zgjidhje? për Trepçën për të shmangur ?destabilizimin? e vendit

Posted: 10 Oct 2016 12:10 PM PDT

?Ngrirja? e pjesëmarrjes së deputetëve të Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës është vendim i kësaj liste dhe do të jetë në fuqi deri në ndonjë vendim të ardhshëm, ka konfirmuar Sllavko Simic, kryetar i Listës Serbe dhe deputet i Kuvendit të Kosovës. Përfaqësuesit e Listës Serbe, të hënën, nuk kanë

Të ftuarit mbretërorë në dasmën e Princit: S?e njohim, na çoi ftesë dhe erdhëm (VIDEO)

Posted: 10 Oct 2016 12:00 PM PDT

Gazetarja e ?Fiks Fare? intervistoi disa të ftuar me prejardhje mbretërore nga monarkitë në Evropë të cilët ishin të ftuar në dasmën e Princit Leka II me Elia Zaharian. Një prej tyre, tha se nuk e njihte princin fare. ?Nuk e njoh, thjesht më erdhi ftesa dhe u nisa direkt?, thotë ajo duke qeshur.

Imazhet pikëlluese të babait që humbi bashkëshorten dhe djalin në Itali (FOTO LAJM)

Posted: 10 Oct 2016 11:38 AM PDT

Xhama dhe pjesë të makinës së aksidentuar në të cilën udhëtonte familja shqiptare, bashkë me ulësen për fëmijë ku ishte vendosur djali vetëm 2 vjeç. Kjo ishte skena e aksidentit të ndodhur në Ferrara të Italisë, që pati dy viktima dhe 8 të plagosur. Aksidenti i rëndë ndodhi mbrëmjen e së dielës n

Lushnje, makina e policisë përplas motorin, humb jetën 43-vjeçari

Posted: 10 Oct 2016 11:27 AM PDT

Një gjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Lushnje-Berat ku një person i cili po udhëtonte me motor ka humbur jetën pasi u përplas nga një makinë policie. Policia sqaron se në fshatin Kashtëbardhë është përplasur mjeti i policisë së Komisariatit të Policisë Sarandë, me targa

Pritet sërish rritje e çmimit të biletës së urbanit në Tiranë

Posted: 10 Oct 2016 11:14 AM PDT

Autobusët urbanë në Tiranë kërkojnë rritjen e çmimit të biletës. Kjo për shkak të zgjatjes së linjave drejt periferive dhe shtimit të kostove për ta. Kërkesa vjen pasi ky shpenzim nuk mbulohen nga indeksimi i çmimit të një viti më parë që bëri bashkia e Tiranës. ?Rritja e fluksit nuk është propoc

Në Kosovë dënohesh nëse vrapon pa arsye (FOTO LAJM)

Posted: 10 Oct 2016 11:05 AM PDT

Sikur këmbësorët në Kosovë nuk kanë mjaft probleme të ecin trotuareve që realisht më të shumtën e rasteve nuk ekzistojnë, të shikojnë nëse po shtypen nga ndonjë automjet apo të durojnë të sharat e shoferëve që gjithmonë janë në nxitim, këmbësorët rrezikojnë edhe të dënohen me gjobë. Ligji për rr

Mikhail Gorbaçov: Bota po i afrohet zonës së kuqe!

Posted: 10 Oct 2016 10:41 AM PDT

Ish liderit sovjetik Mikhail Gorbaçov deklaroi sot se bota po i afrohet rrezikshëm zonës së kuqe. Paralajmërimi vjen në një kohë që tensionet mes Moskës dhe Uashingtonit janë në kulm, për shkak të çështjes siriane. 85-vjeçari u shpreh se Moska dhe Uashingtoni duhet të bashkëpunojnë për të zgjidhu

Përmbytet Laçi, ujërat e furishme pushtojnë rrugët (VIDEO)

Posted: 10 Oct 2016 10:29 AM PDT

?Çmendet? moti në Laç ku si pasojë e reshjeve të dendura të shiut uji ka vërshruar në të gjithë qytetin. Rrugët kryesore janë përmbytur dhe ka vështirësi në qarkullim, siç tregohet edhe në videon e mësipërme të publikuar nga ?JOQ?. Në hyrje të qytetit të Laçit disa familje rrezikojnë të përmb

Një futbollist shqiptar shpallet ?Lojtari i muajit? në kampionatin zviceran

Posted: 10 Oct 2016 10:20 AM PDT

Dy shqiptarë kanë zënë dy vendet e para në trofeun e ?Lojtarit të Muajit? që jepet nga e përditshmja ?Blick?. Kjo e fundit kishte përzgjedhur 5 alternativa për votimin e tifozëve, ndërsa në vendin e parë me 39% të votave, fitues është shpallur sulmuesi Ezgjan Alioski. Futbollisti shqiptar që

Kapet me 1 milion euro drogë, arrestohet shqiptari në Itali (FOTO LAJM)

Posted: 10 Oct 2016 10:04 AM PDT

Një 27-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane në qytezën italiane Bagnoli Irpino, pjesë e provincës së Avellono-s. Gjatë aksionit janë sekuestruar 1 kg kokainë e pastër dhe 11 kg kanabis. Sipas mediave lokale, vlera e drogës vlerësohet mes 700.000 dhe 900.000 Euro. Mbrëmjen e d

PSP thërret për dëshmi dy gazetarë maqedonas

Posted: 10 Oct 2016 09:50 AM PDT

Prokuroria Speciale Publike (PSP) ka ftuar dy gazetaret, Sashka Cvetanovksa dhe Natasha Stojanovska, për të dhënë dëshmi në lidhje me punën e tyre për reportazhin ?Listat për votues të sigurt?, bën të ditur Tv Nova. Në këtë reportazh thuhet se partia në pushtet, VMRO-DPMNE, i frikëson të punësuar

PD: Sot Rama bëri hapin e parë për kapjen e drejtësisë

Posted: 10 Oct 2016 09:38 AM PDT

Partia Demokratike e ka cilësuar si tentativë për kapjen e sistemit të drejtësisë mbajtjen e një konkursi pa paralajmërim nga Shkolla e Magjistraturës për 25 kandidatë për gjyqtarë dhe prokurorë. Njoftimi vjen një ditë pas hyrjes në fuqi të ligjit të Vetting¬ut, ku ndër të tjera në nenin 68 pika

Idrizi reagon ndaj ministrit grek, ka edhe një mesazh për Ilir Metën

Posted: 10 Oct 2016 09:37 AM PDT

Bëri bujë letra që minitri i Jashtëm i Greqisë, Nikolaos Kotzias i nisi Komisionit Europian ku theksonte se në raportet shqiptaro-greke nuk ka një "Ccështje Ccame" dhe se ky institucion i BE-së duhej të ishte i kujdesshëm në raportet për çështjen në fjalë. Sot pasdite reagoi kreu i PDIU-së, Shpëtim

Related Posts :