Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Instagram po teston mundësinë për të shfaqur video live” plus 19 more

loading...

Albeu: “Instagram po teston mundësinë për të shfaqur video live” plus 19 more


Instagram po teston mundësinë për të shfaqur video live

Posted: 22 Oct 2016 02:02 PM PDT

Risisë së Facebook, për formën e re të të transmetuarin në rrjetin social në kohë reali mesa duket do t?i bashkohet edhe Instagram. Siç është raportuar nga ubsajtet Ruse (tjurnal.ru), duket se Instagram është duke testuar një risi të re e cila përfshin video live. Videot live pritet të shfaqe

Qeveria e Venezuelës pezullon referendumin e opozitës

Posted: 22 Oct 2016 01:46 PM PDT

Qeveria e Venezuelës ka anuluar mbajtjen e një referendumi të organizuar nga opozita, i cili mund të rrëzonte nga pushteti presidentin Nicolas Maduro. Sipas tyre, arsyeja janë firmat false të mbledhura në peticion, akuzë kjo që është hedhur poshtë nga opozita, e cila e quan këtë akt sulm të dre

Milani mposht Juventusin në Serinë A pas katër vjetësh (VIDEO)

Posted: 22 Oct 2016 01:45 PM PDT

Milani ka fituar derbin e xhiros së nëntë në Serie A, duke mposhtur Juventusin. Në një ndeshje që dhuroi emocione të paharruara, Milan në ?San Siro? mposhti 1:0 Juventusin e Massimiliano Allegrit. Goli që përcaktoi fituesin e kësaj përballje, u shënua në minutën e 65?. Ishte Locatelli që me

Zjarr në Tiranë, përfshihet nga flakët një magazinë

Posted: 22 Oct 2016 01:40 PM PDT

Një zjarr ka rënë mbrëmjen e sotme në rrugën ?Bego Hoxha?, në Misto Mame, në Tiranë. Bëhet e ditur se nga flakët është përfshirë një magazinë me pajisje elektrike. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar zjarrfikëset për fikjen e zjarrit dhe shërbimet e Policisë për të dhënë ndihmën në perimetrin e s

A ka manipulim zgjedhjesh në SHBA?

Posted: 22 Oct 2016 01:32 PM PDT

Komentet e kësaj jave të kandidatit republikan për president, Donald Trump, për manipulim zgjedhjesh kanë alarmuar shumë njerëz në SHBA dhe jashtë saj. Zgjedhjet e lira dhe të ndershme kanë shërbyer gjithnjë si guri i themelit i demokracisë amerikane dhe si një standard për shumë vende të botës.

Djali i Fullanit fotografohet me ish-të dashurën edhe pse i lidhur

Posted: 22 Oct 2016 01:17 PM PDT

Megjithëse tepër të rinj në moshë, historia e tyre e dashurisë është e gjatë dhe shumë e përfolur. Bëhet fjalë për Erik Fullanin dhe ish të dashurën e tij, Anxhela. Pas 7 vitesh lidhjeje, çifti i ka dhënë fund pak kohë më parë. Fotot dhe statuset plot dashuri u fshinë menjëherë nga rrjetet social

Apeli i nënës së vogëlushit 10 vjeçar: Më ndihmoni ta operoj (VIDEO)

Posted: 22 Oct 2016 01:16 PM PDT

10 vjeçari Suejb Kurtishi, nga fshati Hotël i Komunës së Likovës, vuan nga një deformim në këmbë, si pasojë e hemorragjisë në tru. Këmba e tij e djathtë është e deformuar nga gjuri e poshtë, më saktë ai ka dëmtim në kockat tarzale , duke bërë që shputa e këmbës të mos jetë në pozicion normal.

Kapen 30 kg drogë në një makinë në Tiranë, ja emrat e të arrestuarve

Posted: 22 Oct 2016 01:05 PM PDT

Një sasi lënde narkotike është kapur gjatë mbrëmjes së sotme në një aksion në kryeqytet. Burime nga policia bënë me dije se janë 30 kilogramë kanabis sativa në një makinë tip ?Benz? dhe në pranga janë vendosur dy persona. Të arrestuarit mësohet se janë Edmond dhe Gentian Nazaj. Aksioni i poli

12 vjeçari në Egjipt fejohet me kushërirën 11 vjeçare (FOTO LAJM)

Posted: 22 Oct 2016 12:57 PM PDT

Një djalë 12 vjeçar në Egjipt do të martohet me kushërirën e tij 11 vjeçare, pasi babai i dhëndrit të ardhshëm i dha çiftit bekimin e tij. Ndërkohë që familje dhe miqtë festuan dasmën luksoze të djalit më të madh, babai vendosi të dyfishonte gëzimin e të lajmëronte fejesën. Ligjet egjiptiane n

Harrojeni Shaqirin, Odise Roshi shënon një gol të jashtëzakonshëm (VIDEO)

Posted: 22 Oct 2016 12:52 PM PDT

Terek Grozny mposhti me rezultat 3:1 Rubin Kazan, ku shkëlqyen dyshja e Kombëtares shqiptare, Bekim Balaj e Odise Roshi. Mirëpo, përveç golit të fitores, Odise Roshi ka shënuar golin më të bukur të karrierës deri tani. Mesfushori shqiptar shënoi një supergol me gjuajtje në ajër nga jashtë zone

Sulmi kibernetik në SHBA kthehu pajisjet teknologjike në armë

Posted: 22 Oct 2016 12:45 PM PDT

Sulmi kibernetik që goditi faqet e internetit në të gjithë botën të premten mendohet se është mundësuar nga pajisjet e zakonshme të lidhura me internetin. Kompania e sigurisë ?Flashpoint? tha se besojnë se regjistruesit e videove si ueb-kamerat në shtëpitë e njerëzve janë sulmuar nga ?viruset? d

Benzema apo Morata? Zidane zbulon të preferuarin

Posted: 22 Oct 2016 12:35 PM PDT

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është shprehur se ka thënë se nuk ka një debat për Moratan e Benzeman, duke shtuar se dy sulmuesit do të kenë minuta të mjaftueshëm përgjatë sezonit. ?Unë vazhdimisht foli me të, ai është i rëndësishëm për ne. Ajo çfarë i them atij është se kemi një sezo

Sulmi kibernetik në SHBA goditi dhe Evropën

Posted: 22 Oct 2016 12:26 PM PDT

Njëmbëdhjetë orë pas sulmit të parë kibernetik që goditi një ditë më parë Shtetet e Bashkuara, kompania e trafikut të internetit ?Dyn? njoftoi se problemi ishte zgjidhur. Ndërprerjet filluan në Shtetet e Bashkuara dhe u përhapën në disa pjesë të Evropës Perëndimore, duke shkaktuar ndërprerje të l

57% e grekëve kundërshtojnë që vendi të mbajë emrin Maqedoni

Posted: 22 Oct 2016 12:14 PM PDT

Qytetarët e Greqisë nuk pajtohen kurrsesi që vendi të mbajë emrin republika e Maqedonisë. Duke e analizuar diskursin e marrëdhënieve në mes dy shteteve Fondacioni për Politika të jashtme ?Eliamep? ka anketuar 1000 qytetarë në lidhje me çështjen e emrit të Maqedonisë. Anketa ka rezultuar se 28%

Policia sqaron krimin në familje: Humbi jetën gruaja, jo kunata

Posted: 22 Oct 2016 12:07 PM PDT

Një krim në familje ndodhi vetëm pak çaste më parë fshatin Ndroq në Tiranë. Kështu, një burrë ka plagosur me armë zjarri gruan dhe kunatën, dhe për pasojë gruaja ka humbur jetën. Sipas policisë, autori ka përdorur një armë gjahu për krimin dhe krimi ka ndodhur brenda në banesë. Ndërkohë, policia

Mijëra italianë në protesta kundër Renzit

Posted: 22 Oct 2016 12:02 PM PDT

Nën moton ?Dita kundër Renzit? mijëra italianë kanë dalë në rrugët e Romës duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit italian dhe zgjedhje të reja parlamentare. Ndër arsyet e zemërimit të tyre janë reformat e ndërmarra prej tij, të cilat i cilësojnë jo sociale dhe referendumi i thirrur për ndryshim

Turistja çeke tenton të mbytet në plazhin e Durrësit, kalimtarët i shpëtojnë jetën

Posted: 22 Oct 2016 11:55 AM PDT

Një shtetase çeke ka tentuar t?i japë fund jetës duke u mbytur në bregdetin e Durrësit, por ka arritur të shpëtojë falë ndërhyrjes në kohë të personave që e kanë pare. Ngjarja ka ndodhur këtë mbrëmje, rreth orës 21:00, kur është konstatuar në det duke u mbytur shtetasja çeke H.D., 52 vjeçe, rezid

Nisma përshëndet propozimin e PDK-së për zgjedhje

Posted: 22 Oct 2016 11:50 AM PDT

Përplasjet për zgjedhjet e ardhshme në mes të partive qeverisëse të vendit, Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, po përcillen me vëmendje nga partitë opozitare të vendit. Sipas anëtarit të Kryesisë së Nismës për Kosovën, Bajram Hasani, PDK e ka pranuar se ka dështuar

Ahmeti mbledh nesër shtabin qendror dhe atë lokal

Posted: 22 Oct 2016 11:44 AM PDT

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti do të mbledhë ditën e nesërme në një takim shtabin qendror dhe gjitha shtabet lokale për të zyrtarizuar kështu fillimin e aktiviteteve për zgjedhjet e parakohshme parlamentare përfshirë këtu edhe shtabin e diasporës. BDI është e vendosur që këtë herë në zgjedhjet e par

Bayern nuk ndalet, u rikthehet fitoreve (VIDEO)

Posted: 22 Oct 2016 11:32 AM PDT

Pas barazimit 2:2 me Eintracht Frankfurt, Bayern Munichu i Carlo Ancelottit, ka gjetur rrugën drejt fitores në Bundesligë, duke e mposhtur 2:0 në shtëpi Borussia Moenchengladbachun. Golat për bavarezët i shënuan Arturo Vidal dhe Douglas Costa. Pas kësaj fitoreje, Bayerni gjendet në pozitën e par

Related Posts :