Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Ja sa do të paguhen gjyqtarët dhe prokurorët me ligjin e ri” plus 16 more

loading...

Albeu: “Ja sa do të paguhen gjyqtarët dhe prokurorët me ligjin e ri” plus 16 more


Ja sa do të paguhen gjyqtarët dhe prokurorët me ligjin e ri

Posted: 06 Oct 2016 12:44 PM PDT

Kreu i Komisionit të posaçëm të Reformës në Drejtësi, Fatmir Xhafaj duke folur në Kuvend për ligjin e Vetting¬ut, bëri të ditur se efektet e këtij ligji do të nisin që nesër me hyrjen në fuqi. ?Një ndër ligjet më të rëndësishme të paketës së ligjeve prioritare të reformës është ai i vlerësimit të

Tifozët e Kosovës po ?harrojnë? rezultatin, këndojnë vrite serbin (VIDEO)

Posted: 06 Oct 2016 12:40 PM PDT

Kosova po humbet 3:0 në pjesën e parë nga Kroacia, ndërsa tifozët janë të fokusuar tëk serbët. Ata po këndojnë në stadium ?vrite serbin?, duke mos u marrë shumë me rezultatin e ndeshjes, shkruan Gazeta Express. Natyrisht qe këto kore raciste do t?i kushtojnë Federatës së Futbollit të Kosovës,

Ambasada e Kosovës: Të ndërpritet keqtrajtimi i të akuzuarve në rastin e Kumanovës

Posted: 06 Oct 2016 12:35 PM PDT

Ambasada e Republikës së Kosovës në Maqedoni ka reaguar ndaj keqtrajtim fizik dhe psikik të të akuzuarve për rastin e Kumanovës nga forcat e sigurisë. ?Nga deklaratat dhe pamjet e disa nga të akuzuarve u vërejt se janë të keqtrajtuar si fizikisht ashtu edhe psiqikisht?, thuhet në reagimin e Ambas

Uragani ?Matthew?/ Obama shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Florida (VIDEO)

Posted: 06 Oct 2016 12:22 PM PDT

Presidenti amerikan Barack Obama ka shpallur sot gjendjen e jashtëzakonshme në Florida që po i afrohet uragani ?Matthew?, bën të ditur Shtëpia e Bardhë. Kjo i mundëson Ministrisë për Sigurinë Kombëtare dhe Agjencisë Federale për menaxhimin e gjendjeve të jashtëzakonshme të koordinojnë aksionet e

Kroacia po e shkatërron Kosovën (VIDEO)

Posted: 06 Oct 2016 12:17 PM PDT

Kroacia ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës në ndeshjen që po zhvillohet në ?Loro Boriçi. Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, ka kaluar në epërsi Kroacisë. Mandzukic shënoi dy gola ndaj Kosovës. E para në minutën e gjashtë të ndeshjes, pas një pakujdesia nga mbrojtja e djelmoshave të Albert

Holanda mohon përgjegjësinë për masakrën e Srebrenicës

Posted: 06 Oct 2016 12:08 PM PDT

Shteti holandes, nën akuzë si përgjegjës për vdekjen e qindra myslimanëve në Srebrenicë në 1995 gjatë luftës së Bosnjes, u mbrojt në apel me argumentin se askush nuk mund të kishte parashikuar kryerjen e një gjenocidi. "Askush nuk mund të besonte akte barbare të një gjenocidi në Evropë në vitin 1

Fantastik Hyka, Shqipëria kalon në avantazh (VIDEO)

Posted: 06 Oct 2016 12:00 PM PDT

Shqipëria ka kaluar në avantazh kundër Lihtenshtajnit me një super gol nga Jahmir Hyka. Goli erdhi pa pritur në minutën e 11. Të tanët po luajnë shumë mirë./Albeu.com/

Dardanët shpalosin banerin madhështor në ?Loro Boriçi? (FOTO LAJM)

Posted: 06 Oct 2016 11:55 AM PDT

?Dardanët? kanë shpalosur një koreografi fantastike në stadium, para fillimit të ndeshjes kundër Kroacisë. Ata e kanë shpalosur atë në pjesën pas portave, ku shkruhej: ?Dardanët, të rritur nga lufta, më të fortë se frika?. /Albeu.com/

Dadoja kapet duke dhunuar 4-vjeçarin me sindromën Down (VIDEO)

Posted: 06 Oct 2016 11:36 AM PDT

Një grua në Kentucky është arrestuar pasi u kap nga kamera e fshehtë duke dhunuar një 4-vjeçar me sindromën Down, për të cilin paguhej për t?u kujdesur. Lilian D. White duket nga pamjet e kapur nga kamera e fshehtë duke u ulur mbi 4-vjeçarin ndërkohë që po i ndërronte pelenën. Ajo e tërheq zva

Emocionuese/ Tifozët e Kosovës pushtojnë stadiumin me brohoritje ?Shqipëri Etnike? (VIDEO)

Posted: 06 Oct 2016 11:30 AM PDT

Megjithëse në stadiumin ?Loro Boriçi? ndeshja Kosovë-Kroaci do të luhet pa simbole kuqezi, tifozët e kanë kompensuar këtë me thirrjet e tyre. Pak pas mbushjes së tribunës në pritjes të fillimit të ndeshjes, tifozët kanë nisur të brohorasin ?Shqipëri Etnike?./Albeu.com/

Bylykbashi: Pse votuam ligjin për SPAK

Posted: 06 Oct 2016 11:21 AM PDT

Ashtu siç edhe u vendos dje në mbledhjen e grupit parlamentar të PD, deputetët e opozitës votuan me konsensus ligjin për SPAK, dhe më pas braktisën seancën. Në këtë mënyrë deputetet e PD nuk shprehën qëndrimin e tyre për 5 ligjet e tjera të paketës për reformën në drejtësi. Duke folur për ?News 2

Kosovë ? Kroaci, surpriza në formacionet zyrtare (FOTO LAJM)

Posted: 06 Oct 2016 11:05 AM PDT

Kosova dhe Kroacia kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të vlefshëm për fazën kualifikuese në Kupën e Botës ?Rusia 2018?. Surpriza nga Albert Bunjaku është mos-inkuadrimi i Amir Rrahmanit nga fillimi, vendin e të cilit e ka zënë Avni Pepa. Në anën tjetër për dallim nga ndes

Shqipëri- Lihtenshtajn, ja formacionet zyrtare (FOTO LAJM)

Posted: 06 Oct 2016 11:00 AM PDT

Lihtenshtajn dhe Shqipëria tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të vlefshëm për fazën kualifikuese në Kupën e Botës ?Rusia 2018?. Takimi nis këtë mbrëmje në orën 20:45./Albeu.com/

Meterologët: Po afrohet epoka e akullnajave

Posted: 06 Oct 2016 11:00 AM PDT

Analiza e diellit ka treguar se gjatë këtij viti ka rënë me shpejtësi sasia e nxehtësisë. Për herë të parë në katër vite, dielli ka ndriçuar më zbehtë, çka ka çuar disa ekspertë të besojnë se epoka e akullit është në horizont dhe mund të godasë botën në vitin 2019. Prania e diellit panjollë d

SPAK miratohet me 122 vota pro nga Parlamenti

Posted: 06 Oct 2016 10:46 AM PDT

Mazhoranca dhe opozita kanë miratuar me 122 vota pro dhe asnjë kundër ligjin për SPAK-un, strukturën antikorrupsion për reformën në drejtësi. Më pas, deputetët e opozitës janë larguar, duke vijuar miratimin e ligjeve të tjera për drejtësinë vetëm nga votat e mazhorancës. Ndërkohë, me 86 vota p

Ja si e komenton UEFA ndeshjen Kosovë-Kroaci

Posted: 06 Oct 2016 10:45 AM PDT

Kombëtarja e futbollit të Kosovës do të luajë sonte në mbrëmje në orën 20:45 ndeshjen e dytë për fazën eliminatore të Kampionatit Botëror ?Rusi 2018?. Ndeshja ndaj Kroacisë, e cila do të luhet në stadiumin ?Loro Boriçi? mund të quhet ndeshja e parë që luhet në shtëpi, megjithëse se nuk mbahet në

Skuqet ?Loro Boriçi?, s'ka Bunjak që ndalon flamurin kuqezi (FOTO LAJM)

Posted: 06 Oct 2016 10:15 AM PDT

Atmosferë e jashtëzakonshme mund të quhet kjo që po ndodh sot në stadiumin ?Loro Boriçi në Shkodër ku do të luhet super ndeshja mes Kosovës dhe Kroacisë. Gazetari i Albeu.com, Nderim Kaçeli që ndodhet në Shkodër ka dërguar foto ekskluzive nga kjo atmosferë. Grupime nga qytete të ndryshme kanë

Related Posts :