Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Juventus mposht Lyonin me 10 lojtarë (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Juventus mposht Lyonin me 10 lojtarë (VIDEO)” plus 19 more


Juventus mposht Lyonin me 10 lojtarë (VIDEO)

Posted: 18 Oct 2016 01:40 PM PDT

Juventusi arrit të merrte tre pikë nga udhëtimi i vështirë në Lyon. Ndeshja e vlefshme për grupin H, i ka takuar ?Zonjës së Vjetër? me rezultat minimal, 0:1. Dhe ky gol që ia solli tre pikë Juventusit, u shënua në minutën e 76?, ndërsa 20 minuta më herët italianët mbetën me një lojtar më pak pas

Real Madrid "shpërfytyron" Legian në shtëpi (VIDEO)

Posted: 18 Oct 2016 01:35 PM PDT

Real Madridi mposhti me lehtësi Legia Warsaw në xhiron e tretë të Ligës së Kampionëve, në kuadër të grupit F. ?Mbretërit? nuk kanë kursyer ish skuadrën e Besnik Hasit, të cilës ia shënuan pesë gola. Bale, Jodlowiec me autogol, Asensio, Lucas dhe Morata, shënuan për Realin. Golin e vetëm për

Julian Deda gjen "Lolitën" dhe bën foto me të

Posted: 18 Oct 2016 01:28 PM PDT

Gjatë këtyre ditëve mjaft bujë në media ka pasur debati virtual mes gazetarit Bledi Mane dhe administratorëve të faqes në Facebook ?Lolita?. Faqja në fjalë është raportuar vazhdimisht nga personat apo grupimet që kanë qenë në fokusin e saj duke bërë që të mbyllej një herë për t'u rihapur. Mesa

Juventus më në fund shënon gol (VIDEO)

Posted: 18 Oct 2016 01:23 PM PDT

Skuadra e Juventusit ka kaluar në epërsi kundër Lyonit me golin e Juan Cuadrados, ne minuten e 76 pavarësisht se është duke luajtur me 10 lojtarë, pas përjashtimit me të kuq të Leminas. /Albeu.com/

Çfarë pritet nga përplasja e trete dhe e fundit Trump-Clinton

Posted: 18 Oct 2016 01:12 PM PDT

Më datë 19 tetor, në Las Vegas të Nevadas, kandidatët presidencialë, Donald Trump dhe Hillary Clinton do të përballen për herë të fundit përpara zgjedhjeve që do të mbahen më datë tetë nëntor. Debati është komentuar nga ekspertët si një mundësi për Clinton për t?i dhënë fund rivalit të saj Trump

Real shënon katër gola (VIDEO)

Posted: 18 Oct 2016 01:10 PM PDT

U deshën vetëm pak minuta që Real Madridi të kalojë në epërsi kundër Legias së Varshavës. Gareth Bale ishte futbollisti që e gjeti rrjetin i pari, në minutën e 16-të. Uellsiani krijoi vet hapësirë dhe e dërgoi topin në rrjetë. Rezultati u dyfishua pas katër minutash. Karim Benzema ishte u dyti

Rama sulmon Hafizin: Le të hajë përshesh te partia e Blushit

Posted: 18 Oct 2016 01:00 PM PDT

Kryeministri Edi Rama i ftuar sonte në ?Studio e Hapur? të ?News 24? i është përgjigjur edhe deputetes Mimoza Hafizi, e cila tha një ditë më parë se Rama i kishte ofruar poste ministrore që të mos largohej nga partia. Rama i është përgjigjur Eni Vasilit për pyetjen mbi Hafizin shkurt. ?Po Bl

Kremlini mohon planet për një KGB të re

Posted: 18 Oct 2016 12:57 PM PDT

Ish-shërbimi sekret sovjetik, KGB, nuk do të rikthehet në Rusi, tha sot ish-shefi i stafit të Kremlinit, Sergei Ivanov në një intervistë. Sipas Ivanov, një i besuar i presidentit rus, Vladimir Putin, tha se raportet se një ministri e re e sigurimit të shtetit po ngrihej ishin të rreme. ?Organe

Poposki reagon ndaj deklaratave të presidentit grek se Maqedonia është emër grek

Posted: 18 Oct 2016 12:44 PM PDT

Në ditën e çlirimit të qytetit Voden, ku edhe u shpall qytetar nderi, Presidenti grek Pavlopoulos edhe njëherë theksoi se Maqedonia ka qenë dhe do të mbetet greke. Ai porositi qeverinë e Maqedonisë që t?i lërë mënjanë tendencat, pasi nuk do të integrohet në BE, derisa vazhdon të mbajë qëndrim

Deklaratat për Kosovën në Beograd, Rama u kthen përgjigje Thaçit dhe Hoxhajt

Posted: 18 Oct 2016 12:40 PM PDT

Kryeministri i vendit Edi Rama, i ftuar sonte në ?Studio e Hapur? të ?News 24? ka folur për vizitën e tij në Beograd dhe për deklaratat për Kosovën. Këto deklarata nuk janë pritur mirë nga Prishtina, që kanë reaguar kundër Ramës me ministrin Hoxhaj dhe Presidentin Thaçi. Këta kanë thënë se nuk

Përfundon ankthi, dorëzohet pengmarrësi në Bruksel

Posted: 18 Oct 2016 12:19 PM PDT

Personi i armatosur që mori peng 15 persona në një supermarket në lagjen periferike Forest të Brukselit është vetëdorëzuar tek autoritetet. Dëshmitarë okularë thanë për VRT Channel se ngjarja ndodhi rreth orës 19:00 me orën lokale në një nga pikat e ?Carrefour? pasi tentativa për grabitjen e mar

Arrihet marrëveshja, LR PDSH dhe Unitetit në koalicion

Posted: 18 Oct 2016 12:10 PM PDT

Dy partitë e reja të cilat kanë dalë si formë e pakënaqësisë nga dy partitë më të mëdha shqiptare në Maqedoni, LR PDSH dhe UNITETI kanë arritur marrëveshje koalicioni mëson jozyrtarisht Zhurnal. Bashkimi i forcave të këtyre dy partive duket se vjen pas mosrealizimit të idesë për bashkimin e gjith

Aubameyang shënon për Dortmundin, shikoni supërgolin (VIDEO)

Posted: 18 Oct 2016 12:02 PM PDT

Aubameyang ka shfrytëzuar shpejtësinë e tij për të bërë një kalim të mirë dhe për t?i dhënë erepsinë Dortmundit në 0:1 në udhëtim te Sporting./Albeu.com/

Kapen 1.2 tonë kanabis në Krujë, 6 persona të shoqëruar

Posted: 18 Oct 2016 12:00 PM PDT

Policia mbrëmjen e sotme ka sekuestruar një sasi prej 1.2 tonë kanabis në Derven të Krujës. Sasia e madhe e lëndës narkotike gjendej në një kapanon për t?u tharë. Nga informacionet paraprake bëhet e ditur se policia ka bërë shoqërimin e gjashtë personave që mund të jenë përgjegjës për këtë dhe ng

Përdhunohet një femër në ambientin e Parlamentit të Anglisë (FOTO LAJM)

Posted: 18 Oct 2016 11:55 AM PDT

Policia angleze ka arrestuar asistentin e një prej deputetëve të Parlamentit nën akuzën e përdhunimit të një femre në ambientin e Parlamentit. Siç raportojnë mediat lokale, policia e Londrës të hënën me anë të një deklarate ka njoftuar se më 14 tetor një person në ambientin e Parlamentit të Angl

I burgosuri nga Struga ndërron jetë në burgun e Idrizovës, akuzohen mjekët për neglizhencë

Posted: 18 Oct 2016 11:36 AM PDT

Ditën e hënë rreth orës 23:12 policia e Shkuptit ka njoftuar për vdekjen e të burgosurit nga Radozhda e Strugës, i cili ka qenë duke vuajtur dënim në burgun e Idrizovës. Vëllai i të burgosurit Zllatko Sheqerovski, akuzon ambulancën e burgut për neglizhencë pasi sipas tij edhe pse i ndjeri është

Vodhën 75 mijë euro, tre shqiptarë para gjykatës në Gjermani

Posted: 18 Oct 2016 11:35 AM PDT

56-vjeçarja, Renate Thielesch, mëngjesin e dhjetorit 2015 hapi qepenin e dyqanit të saj në Stuttgart, por u përball me një situatë të frikshme. Grabitësit kishin qenë aty dhe çdo gjë ishte shkatërruar. Nga dje, grupi i dyshuar për grabitjen e punës së 56-vjeçares, që dyshohen edhe për 43 grabi

Një i armatosur merr peng 15 persona në Belgjikë

Posted: 18 Oct 2016 11:22 AM PDT

Një person i armatosur ka marrë peng 15 persona në një supermarket në një lagje të Brukselit në Belgjikë. Lajmi është konfirmuar nga policia, ndërsa mediat lokale raportojnë se një person I armatosur me një thikë po kërcënon duke mbajtur peng personat. Mësohet se autori tentoi të grabiste supe

Përkthyesja përdhunohet në kampin e refugjatëve ne Francë

Posted: 18 Oct 2016 11:14 AM PDT

Një përkthyese është përdhunuar dhe rrëmbyer natën e së hënës pranë kampit të refugjatëve në Calais të Francës të njohur ndryshe si ?Xhungla?. Përkthyesja 38-vjeçare punonte me një gazetar, i cili ishte duke bërë një dokumentar rreth fëmijëve të pashoqëruar në kamp. Raportohet se përkthyesja d

Mediat serbe: Lista Serbe e njohu pavarësinë e Kosovës

Posted: 18 Oct 2016 11:08 AM PDT

Duke qenë se kreu i grupit parlamentar të Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës, Slavko Simiç ka dorëzuar të martën një kërkesë në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës, për rrëzimin e Ligjit për Investime Strategjike, i miratuar javën e kaluar në Kuvendin e Kosovës, ka bërë që mediat në Serbi ta quajnë këtë

Related Posts :