Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Juventusi fiton derbin e javës ndaj Napolit (VIDEO)” plus 17 more

loading...

Albeu: “Juventusi fiton derbin e javës ndaj Napolit (VIDEO)” plus 17 more


Juventusi fiton derbin e javës ndaj Napolit (VIDEO)

Posted: 29 Oct 2016 01:48 PM PDT

Juventus ka vazhduar me formën e mirë në Serine A. Në xhiron e 11?të, kampionët e Italisë kanë mposhtur me rezultat 2:1 Napolin, ku golin e tre pikëve e shënoi ish sulmuesi i napolitanëve, Gonzalo Higuain, i cili ndëshkoi ish-skuadrën në minutën e 71?të. Golin tjetër për vendasit e shënoi Leonard

Barcelona fiton me vuajtje (VIDEO)

Posted: 29 Oct 2016 01:40 PM PDT

Barcelona vazhdon të jetë në hap me liderin Real Madridin, të cilët kanë arritur një tjetër fitore në La Liga. Katalunasit kanë fituar me rezultat minimal 1:0 në ?Camp Nou? ndaj Granadas, ku golin e vetëm e shënoi Rafinha në minutën e 49?të. Pas kësaj fitoreje, Barcelona ka rrëmbyer pozitën e

Apple prezanton laptopin e ri "MacBook Pro" me Retina dhe Touch ID (VIDEO)

Posted: 29 Oct 2016 01:37 PM PDT

Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook prezantoi ditën e djeshme produktin e ri të Apple, MacBook pro. Përveç se është më i hollë dhe më i lehtë se paraardhësi i tij, laptopi i gjeneratës së re përfshin edhe një shirit të ekranit me prekje mbi tastierë në vend të butonave tradicionalë. I njohur si

Thaçi në Strugë: Diskriminimi i shqiptarëve fillon nga ndarja e buxhetit

Posted: 29 Oct 2016 01:11 PM PDT

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi gjatë qëndrimit të tij në Strugë realizoi një takim të zgjeruar me simpatizantët dhe anëtarësinë. Gjatë fjalës së tij, Thaçi foli për një sërë problematikash dhe zgjidhjen që ofron kjo parti nëse merr mandatin në zgjedhjet e 11 vjetorit. Diskriminimi sipas Tha

Sonte kthehet "ora dimërore", 60 minuta më shumë gjumë

Posted: 29 Oct 2016 01:00 PM PDT

Akrepat do të ndryshojnë më 30 tetor, duke na dhënë mundësinë që të flejmë një orë më shumë. Në natën mes kësaj të shtune dhe të diele, ora do të kthejë pas. Në orën 03.00 të natës, akrepat do të kthehen një orë pas, për të shënuar orën 02.00. Për rrjedhojë, deri në të dielën e fundit të marsit

Ja kë bën me faj Valeri për ikjen nga "Top Show"

Posted: 29 Oct 2016 12:54 PM PDT

Valer Kolnikaj i ftuar në puntatën e sotme të ?Xing me Ermalin? ndër të tjera ka folur edhe për ikjen nga Top Show Magazine. I pyetur nga Ermali se cilat ishin arsyet që ai dhe kolegia e tij Sara Kapo nuk e kaluan provën ai ka thënë se ndoshta për ?faj? të kësaj të fundit. Sipas Valerit, Sara

Guardiola: Premier Liga është më e vështirë

Posted: 29 Oct 2016 12:52 PM PDT

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka folur pas fitores 0-4 ndaj West Bromit. Guardiola ka pranuar se Liga Premier është më e vështirë, por është i vetëdijshëm për kualitetin e skuadrës së tij. ?Ne e dimë që gjithmonë është e vështirë në Ligën Premier, por ne nuk dyshojmë në kualiteti

Norvegjezët fitojnë garën për snajperat më të mirë në botë

Posted: 29 Oct 2016 12:42 PM PDT

Snajperët më të mirë në botë janë norvegjezët. Ata triumfuan mbi përfaqësuesit e 10 vendeve të tjera që morën pjesë në konkursin e zhvilluar në Bavari. Gara katërditore vuri 10 skuadra snajperësh nga çdo cep i Evropës që të testonin aftësitë e tyre përkrah 5 ekipeve ushtarake amerikane. Pjesëm

Sondazhet/ Trump redukton disavantazhin ndaj rivales Clinton

Posted: 29 Oct 2016 12:27 PM PDT

Thuajse dhjetë ditë para zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kandidati republikan, Donald Trump, ka reduktuar disavantazhin ndaj rivales demokrate, Hillary Clinton. Clinton dhe Trump tani ndajnë vetëm një diferencë prej 2 për qind, sipas një sondazhi kombëtar të realizu

Atentat ndaj Vuçiçit? Gjendet arsenal armësh pranë banesës së tij

Posted: 29 Oct 2016 12:27 PM PDT

Në afërsi të shtëpisë së familjes së kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç, në Jajincima, është gjetur një makinë e mbushur me armë, shkruan Tanjug. Në makinë janë gjetur, armë, granata, mitraloz dhe municione. Është raportuar që makina është gjetur rreth 50 metra larg rrugës që të çon në shtëpi

Ja si duket brenda apartamenti 24.4 milionësh i Bieber në Holandë (FOTO LAJM)

Posted: 29 Oct 2016 12:18 PM PDT

Justin Bieber së fundmi ka blerë një super apartament në Hollandë. Nuk ka shumë kohë që kur këngëtari bleu një rezidencë luksoze në Londër dhe ai sërish ka investuar në Evropë, këtë herë në Holandë. 22-vjeçari ka shpenzuar 24.4 milionë euro për një apartament të madh në qendër të Amsterdamit.

Sulm në stacionin e trenave në Frankfurt, plagosen me thikë 4 persona (VIDEO)

Posted: 29 Oct 2016 12:06 PM PDT

Një njeri me thikë i cili plagosi katër persona me thikë në një stacion treni në Frankfurt është larguar dhe është duke u kërkuar nga autoritetet policore. Autori i dyshuar i sulmeve, siç shkruajnë mediat e huaja, kishte kryer sot një sulm në stacionin e trenit Hauptwache. Sipas autoriteteve p

Trafikanti në Romë kapet me kokainë të lëngshme në shollën e atletes (VIDEO)

Posted: 29 Oct 2016 11:58 AM PDT

Zyrtarë të doganave që zhvilluan një operacion të përbashkët me policinë në një Aeroport në Romë, vlerësuan se linja e fluturimit përfaqësonte një rrezik të lartë për trafikimin e lëndëve narkotike dhe për këtë arsye pasagjerët u vunë në shënjestër të kontrolleve. Gjatë kontrollit të valixhes së

Kapet skafi me dy turq në Kakome, dyshohet se po transportonte drogë

Posted: 29 Oct 2016 11:45 AM PDT

Një operacion i Policisë Kufitare në Sarandë ka bërë të mundur kapjen e një superskafi 12 metra, me tre shtetas të huaj në bord. Skafi është ndjekur nga dy mjete të shpejta të Policisë Kufitare dhe është bllokuar dhe kapur afër zonës së Kakomesë, shkruan Panorama Ndërkaq, po vazhdojnë kontroll

Institucionet në Strugë shpërfillin gjuhën shqipe

Posted: 29 Oct 2016 11:41 AM PDT

Mbishkrimet në disa institucione shtetërore në Strugë si Ministria e Financave, Ministria e Mbrojtjes, Shtëpia e Kulturës, Sektori për Punë të Brendshme dhe disa të tjera janë të shkruara vetëm në gjuhën maqedonase. Edhe pse shqiptarët janë shumicë në këtë komunë, gjuha që ata flasin vijon të sh

Liverpooli vazhdon i sigurt (VIDEO)

Posted: 29 Oct 2016 11:26 AM PDT

Skuadra e Jurgen Klopp ka mposhtur në udhëtim Crystal Palacen 2:4, në një ndeshje përplot emocione. Emre Can, Lovren, Matip dhe Firmino shënuan për fitoren e Liverpoolit, ndërsa për vendasit të dy golat i shënoi McArthur. Pas kësaj fitoreje, Liverpooli renditet në vendin e tretë me 23 pikë, aq

Momenti kur kamioni që peshon 108 ton shemb urën në Itali (VIDEO)

Posted: 29 Oct 2016 11:25 AM PDT

Ky është momenti kur një kamion ka rënë në mbikalimin e superstradës Milano-Lecco në Itali. Si pasojë e incidenti fatal ka humbur jetën 68 vjeçari Claudio Bertini, një mësues fizike në pension ndërsa 4 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur, mes tyre edhe një fëmijë 12 vjeç. Shkak për shemb

Atletico fiton sërish (VIDEO)

Posted: 29 Oct 2016 11:23 AM PDT

Pas humbjes 1:0 nga Sevilla, Atletico Madridi i Diego Simeones ka gjetur rrugën drejt fitoreve në La Liga. Nënkampioni i Evropës e mposhti 4:2 Malagan në ndeshjen që u zhvillua në ?Vicente Calderon?. Golat për Atleticon i shënuan Yannick Ferreira-Carrasco (7? e 87?) dhe Kevin Gameiro (25? e 44?).

Related Posts :