Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Koço Kokëdhima: Ja si qëndron e vërteta e konfliktit politik me Ramën (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Koço Kokëdhima: Ja si qëndron e vërteta e konfliktit politik me Ramën (VIDEO)” plus 19 more


Koço Kokëdhima: Ja si qëndron e vërteta e konfliktit politik me Ramën (VIDEO)

Posted: 24 Oct 2016 02:00 PM PDT

Koço Kokëdhima i ftuar në emisionin ?Opinion? të Blendi Fevziut, ka folur në lidhje me prishjen e marrëdhënies së tij 20-vjeçare me Edi Ramën. Kokëdhima u shpreh se nuk preferon të flasë për çështje personale dhe miqësore në lidhje me Kryeministrin, por la të kuptohej se mes tyre ka diferenca të

Ndërtesa 350 milionëshe po ?fundoset? (FOTO LAJM)

Posted: 24 Oct 2016 01:55 PM PDT

Kulla e Mijëvjeçarit, në San Franciso, është ?zhytur? për rreth 40 centimetra, që nga koha kur ishte përfunduar, shtatë vjet më parë. Ndërtesa 350 milionë dollarësh, me 58 kate, ka filluar gjithashtu të pjerrtësohet dhe tanimë është rreth 15 centimetra nga njëra anë. Po sipas medieve të huaja,

Skena të nxehta live në TV, Alketa: Largoni fëmijët nga ekrani (VIDEO)

Posted: 24 Oct 2016 01:50 PM PDT

Gjatë mbrëmjes së sotme në spektaklin ?Dane With Me? në Tv Klan, pati skena të nxehta. Gazetarja sportive Bora Zemani dhe këngëtari Alban Ramosaj kanë kërcyer nën ritmet e një muzike me skena hot. Që në fillim të kërcimit Alketa Vejsiu paralajmëroi fëmijët që të largoheshin nga ekrani për shkak

?Banorë mos pini hashash se na trullosët fëmijët?

Posted: 24 Oct 2016 01:40 PM PDT

Një grup qytetarësh të shqetësuar janë detyruar të ngjisin një lajmërim ndoshta të çuditshëm por edhe aktual në të njëjtën kohë. Në pallatin e tyre mesa duket dikush konsumon hashash. Por këtë e bën pranë oxhaqeve të aspiratorëve, duke shkaktuar një kaos të vërtetë tek banorët e tjerë. Në kët

Flamuri i VMRO-DPMNE vendoset për festë në një çerdhe në Shkup (FOTO LAJM)

Posted: 24 Oct 2016 01:39 PM PDT

Prindërit e fëmijëve në kopshtin e fëmijëve ?8 Marsi? në Përzhino nw Shkup janë të zemëruar sepse fëmijët e tyre, siç thonë ata janë të ?helmuar? me simbole partiake. Në vend të flamurit shtetëror, sot mbi çerdhen ?8 Marsi? në Shkup valëvitej flamuri partiak i VMRO-DPMNE-së, transmeton TetvovaSo

OKB strehon 150 mijë të shpërngulur nga Mosuli

Posted: 24 Oct 2016 01:26 PM PDT

Komisariati i Lartë i Kombeve të Bashkuara për Refugjatët (UNHCR) do të jetë shumë shpejt gati të presë 150 000 persona qëpo i largohen luftimeve përreth qytetit irakian të Mosulit, njoftoi sot Komisioneri i Lartë për Refugjatët, Filippo Grandi. ?Përgatitjet po zhvillohen mirë. UNHCR-ja do të ke

Ja e vërteta e fotografisë që sot tronditi Kosovën (FOTO LAJM)

Posted: 24 Oct 2016 01:22 PM PDT

Talenti i Llapit, Rejdon Bejta, sot ka marrë vëmendjen e medieve sportive jo vetëm në Kosovë. I shfaqur në një fotografi i mbuluar i tëri me lloç, Bejta krijoi përshtypje të gabuar te opinioni se terreni në të cilin u zhvillua ndeshja mes të rinjve të Llapit dhe Fushë Kosovës, ishte i tëri i mbul

Janet Jackson për herë të parë e veshur si myslimane (FOTO LAJM)

Posted: 24 Oct 2016 01:16 PM PDT

Janet Jackson është fotografuar për herë të parë e veshur si myslimane që pasi lajmëroi shtatëzaninë e saj. Këngëtarja mendohet të jetë bërë myslimane që pasi u martua me miliarderin nga katari, Wissiam Al Manna, 41 vjeç, në vitin 2012. Fotot tregojnë çiftin, që duket i relaksuar dhe i lumtur,

Flet motra e autorit të krimit në Ndroq: Isha aty pak para krimit, ja çfarë ndodhi

Posted: 24 Oct 2016 01:14 PM PDT

Kasem Lila, autori i krimit në familje që ndodhi mbrëmjen e së shtunës në Ndroq, ka pranuar ngjarjen, por nuk ka dhënë shpjegime rreth arsyeve që e shtynë në vrasjen e gruas dhe plagosjen e kunatës, shkruan Panorama. I arrestuari ka refuzuar të marrë ilaçet edhe gjatë kohës që mbahet i arrestuar

Rusia tall Evropën "pederaste"

Posted: 24 Oct 2016 12:54 PM PDT

Rusia kërcënon NATO-n dhe vendet e BE jo vetëm ushtarakisht, por edhe i provokon me karikatura në rrjetet sociale. Ambasada ruse në Britaninë e Madhe postoi dy karikatura, që shkaktuan shumë debat në mediat evropiane, pasi ishin një tallje për Evropën. Në njërën prej karikaturave shihet një ar

Serbja këndon shqip këngën e Remzie dhe Nexhat Osmanit (VIDEO)

Posted: 24 Oct 2016 12:45 PM PDT

Remzie Osmani dhe Nexhat Osmani duket se pëlqehen edhe në Serbi, e kjo në fakt ështe disi e pazakontë. Një video që po qarkullon në internet shihet një vajzë serbe tek këndon një këngë të këngëtarëve. Bëhet fjalë për fjalë për këngën ?Gjerdanin e dashurisë?, i cili flet për raportet nuse-vjehë

Ekspertët: Mosrespektimi i urdhrave të gjykatës, pengim i drejtësisë

Posted: 24 Oct 2016 12:41 PM PDT

Prokuroria Speciale Publike po pret ekspertët nga ?Ericsson?, të cilët duhet ta ndihmojnë në zbatimin e vendimit të gjykatës, për marrjen e të dhënave nga sistemi i përgjimeve të komunikimeve në DSK. Kompania ?Ericsson? prodhuese e pajisjeve, vërtetoi se Specialja ka kërkuar ndihmë teknike nga

Vuçiç provokon Mustafën pas vizitës në Trepçë: Kur do ta vizitosh pjesën veriore?!

Posted: 24 Oct 2016 12:35 PM PDT

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç ka komentuar vizitën e sotme të kryeministrit kosovar, Isa Mustafa në kombinatin Trepça në Stantërg. ?Cilën minierë e paska vizituar??, ka pyetur ai, transmeton lajmi.net. Më pas ka vazhduar. ?E ka vizuar pjesën jugore të Trepçës, e cila është nën kontrol

Kolegët ?çmenden? pas këngës së Rozana Radit (FOTO LAJM)

Posted: 24 Oct 2016 12:25 PM PDT

Këngëtarja Rozana Radi ka prezantuar këtë të dielë këngën e saj konkurruese në ?Kënga Magjike? me titullin ?Ma thuaj ti?. Mesa duket shumë nga kolegët e saj artistë e kanë vlerësuar tej mase këngën e saj pasi e kanë ndarë nëpër rrjetet sociale duke theksuar se ndër të tjera ka edhe një interpre

Çudira shqiptare/ Gjyqtari shtyn seancën për të ndjekur një ndeshje futbolli

Posted: 24 Oct 2016 12:20 PM PDT

Kombëtarja shqiptare e futbollit gjithnjë është në vëmendje mediatike kur ka për të luajtur ndeshje zyrtare, sidomos ato që zhvillohen në shtëpi. Ndër të parat gjëra që preken ditën e ndeshjeve është trafiku, i cili pëson ndryshime dhe shpesh herë futet në kaos në qytetin ku luhet takimi. Por që

"Bomba" e Ilir Metës: LSI do jetë forcë kryesore opozitare ose qeverisëse

Posted: 24 Oct 2016 12:14 PM PDT

Kryetari i Kuvendit, njëherësh kreu i LSI, Ilir Meta,në një intervistë në ?Report TV? me Babaramon ka folur për problemet kryesore që shqetësojnë politikën dhe qytetarët. Meta e ka nisur intervistën me ligjin e plehrave, i kthyer sërish në Kuvend nga presidenti Nishani. Më tej, është ndalur te s

Kjo është fotoja e parë e tokës nga hapësira

Posted: 24 Oct 2016 12:01 PM PDT

Mund të duket e lehtë të realizosh foto të tokës nga hapësira që nga satelitët e NASA-s që monitorojnë Artikun deri te astronautët që fotografojnë Dritat e Veriut, mënyra se si duket planeti ynë nga lart është një pamje e zakonshme. Por 70 vite më parë ishte ndryshe, ?si sot, në vitin 1946, njer

Kur ?bosi? është Bleona

Posted: 24 Oct 2016 11:55 AM PDT

Këngëtarja Bleona Qereti gjithnjë gjen mënyra për të qenë në qendër të vëmendjes. Së fundmi ajo ka publikuar një foto në rrjetin social ?Instagram? ku shfaqet tepër provokuese. Dy djem e mbajnë atë në ajër, ndërsa Bleona performon. Postimi shoqërohet nga këngëtarja me komentin: ?Kur ti je bosi?.

Luksemburgu jep 30 milionë euro për Kosovën

Posted: 24 Oct 2016 11:48 AM PDT

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në takim ministrin e Sigurisë Sociale, Bashkëpunimit Zhvillimor dhe Çështjeve Humanitare si dhe Sportit të Luksemburgut, Romain Schneider. Mustafa foli me Schneiderin për progresin e gjithanshëm në Kosovë dhe prioritetet e Qeverisë për zhvillim t

Vazhdon ofensiva për rimarrjen e Mosulit nga ISIS

Posted: 24 Oct 2016 11:48 AM PDT

Forcat irakiane sulmuan sot me artileri rrethinat e qytetit Mosul, në javën e dytë të ofensivës për rimarrjen e qytetit të dytë më të madh të vendit nga kontrolli i Shtetit Islamik. Luftimet u zhvilluan në Bartella, rreth 15 kilometra larg Mosulit, ndërsa forcat irakiane dhe ato kurde po i afrohe

Related Posts :