Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Kur qeni më i madh dhe ai më i vogël në botë bëhen bashkë (FOTO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Kur qeni më i madh dhe ai më i vogël në botë bëhen bashkë (FOTO)” plus 19 more


Kur qeni më i madh dhe ai më i vogël në botë bëhen bashkë (FOTO)

Posted: 03 Oct 2016 01:34 PM PDT

Një qen danez që besohet të jetë qeni më i madh në botë, ka takuar kohët e fundit qenin më të vogël në botë, një çihuahua që quhet Disney. Major, qeni më i madh, është 2.1m i madh ndërsa Disney nga ana tjetër është vetëm 7cm dhe zor se kalon thembrën e Major. Brian Ëilliams, pronari i Major t

27-vjeçari vret prindërit e 17 të tjerë që i zbuluan krimin

Posted: 03 Oct 2016 01:19 PM PDT

Yang Qingpei është arrestuar në Kunming të Kinës, për vrasjen e 19 personave. Kumarxhiu 27-vjeçar, që kishte shumë probleme ekonomike, i kishte vrarë prindërit meqë nuk i jepnin të holla për t?i shlyer borxhet Më pas, në përpjekje që të fshehë krimin, ai ka vrarë dhe 17 persona të tjerë. 27-v

Policët dhunojnë të miturin brenda qendrës tregtare në Tiranë (VIDEO)

Posted: 03 Oct 2016 01:01 PM PDT

Një ngjarje e rëndë është arritur të filmohet ditën e djeshme në rrugën ?Teodor Keko? pranë zonës së njohur si Unaza e Re në Tiranë. Pranë një restoranti në një qendër tregtare të asaj zone, dy policë me uniformë shikohen teksa ushtrojnë dhunë të ashpër fizike ndaj një minoreni, madje tentojnë t?

Aksidenton rëndë 13-vjeçarin dhe largohet, kapet nga policia autori

Posted: 03 Oct 2016 12:47 PM PDT

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen e një fëmije ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Koplik-Hot, Malësi e Madhe. Fëmija i aksidentuar është S.D 13 vjeç banues në Hot, Malësi e Madhe i cili është transportuar menjëherë në spital ku ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Sakaq p

Julian Deda dhe Albano Bogdo zihen keq në mes të Tiranës

Posted: 03 Oct 2016 12:42 PM PDT

Julian Deda dhe Albano Bogdo nuk i kanë aspak punët mirë me njeri-tjetrin duke shkuar deri aty sa të zihen keq në publik me njeri-tjetrin. Syri.net raporton se dy aktorët janë përplasur ashpër me njëri-tjetrin në një nga baret kyresore në Tiranë. Nuk dihet se cili ka qenë shkaku i kësaj përplasje

Ish-ambasadori amerikan Christopher Hill: Ja e vërteta e arrestimit të Fatos Nanos

Posted: 03 Oct 2016 12:37 PM PDT

Ambasada Amerikane në Tiranë ka përkujtuar të hënën, 25 vjetorin e rihapjes së selisë diplomatike në Shqipëri. Të pranishëm, veç figurave të njohura të politikës, ishin dhe disa nga personat që kanë qenë të pranishëm çerekshekulli më parë. Një prej tyre, i ngarkuari me pune i SHBA-ve në atë kohë

Cliton: A nuk mund ta qëlloni me dron këtë djalë? (FOTO)

Posted: 03 Oct 2016 12:17 PM PDT

Kandidatja demokrate për President të SHBA-ve, thuhet në një raport, se ka kërkuar që të sulmohet me dron Assage në kohën kur ishte sekretare e Shtetit. Sipas ekspertëve, zonja Clinton dhe Departamentit Amerikan i Shtetit ishte nën presion të vazhdueshëm dhe dëshironte që Assage të heshtte. Rr

Ja sa duhet të paguani për të kolauduar mjetin me defekte në Durrës

Posted: 03 Oct 2016 11:59 AM PDT

4900 lekë në taketuken e makinës dhe 2 000 leke bakshish për rojen sekser, e kalon kontrollin teknik, edhe po ke defekte. Kjo është mënyra sesi e kalojnë automjetet kontrollin teknik në qendrën e kontrollit teknik të automjeteve në Lushnje. Radhët e gjata të automjeteve për kolaudim, por edhe kor

SHBA/ Ndalohet mbledhja e fondeve nga fondacioni "Donald Trump"

Posted: 03 Oct 2016 11:42 AM PDT

Prokurori i Përgjithshëm i New Yorkut në SHBA, ka urdhëruar ndalimin e mbledhjes së fondeve nga fondacioni "Donald Trump", në pronësi të kandidatit republikan për President. Sipas mediave amerikane shkak për këtë vendim është bërë mungesa e autorizimit të duhur për të kërkuar donacione publike.

E PABESUESHME/ Serbët fitojnë Bashkinë e Srebrenicës 20 vjet pas masakrës

Posted: 03 Oct 2016 11:27 AM PDT

Ndodh e pabesueshmja. 20 vjet pas masakrës së tmerrshme të Srebrenicës, forcat serbe fitojnë bashkinë e famshme në Bosnjë. Ky është lajmi më i bujshëm në Ballkan për ditën e sotme. Mladen Grujiçiç, kandidati i bashkuar i partive serbe arrit të zgjidhet kryetar i bashkisë së Serbrenicës me 3 mijë

Deputetja e PS-së shpërthen ndaj Ramës: Përveç se arrogant është edhe i paaftë

Posted: 03 Oct 2016 11:26 AM PDT

Deputetja socialiste është konsoliduar si një ndër zërat kundër Ramës brenda PS-së duke mos i kursyer asnjëherë kritikat ndaj mënyrës sei kryeministri e drejton vendin dhe partinë. Ajo ishte e ftuara e Mustafa Nanos në ?Zululand? duke rikonfirmuar qendrimin ndaj Ramës por edhe duke dalë në mbështetj

Zyrtari i burgjeve rrëfen vizitën e Spartak Brahos, ja kë takoi ai

Posted: 03 Oct 2016 11:21 AM PDT

Deputeti Spartak Braho ka hyrë në Burgun 302 për të takuar një të paraburgosur që ndodhet aty. Përgjegjësi i Sallës Operative dhe Emergjencave në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve, Gëzim Fejzollari, është zyrtari që monitoron çdo lëvizje në të gjitha burgjet e vendit. Gazetari Artan Hoxha kis

Nesër nisin aplikimet për Lotarinë Amerikane. Këto janë kriteret e reja!

Posted: 03 Oct 2016 11:06 AM PDT

Duke filluar nga dita e nesërme, më 4 tetor, ora 18:00 me orën lokale të Shqipërisë, hapen aplikimet për Lotarinë Amerikane. Në datën 22 shtator ambasada amerikane në vendin tonë publikoi udhëzimet në gjuhën shqipe për të gjithë të interesuarit. Aplikimet nisin nesër më 4 Tetor ora 18:00 dhe m

SHERRI/ A ishin këto foto ato që frymëzuan Olti Currin kundër Roselës? (FOTO LAJM)

Posted: 03 Oct 2016 10:59 AM PDT

Replikat mes Olti Currit dhe Rosela Gjylbegut tërhoqen jo pak vëmendjen e medias gjatë pasditës së të hënës. Fillimisht ishte Rosela jo që thumboi Olti Currin duke e quajtur edhe "balenë" për shkak të kileve të tij, por nuk vonoi edhe përgjigja e këtij të fundit, i cili gjithashtu i rikujtoi asaj që

Dhimitër Gjoka largohet nga News 24

Posted: 03 Oct 2016 10:42 AM PDT

Spikerin e njohur, Dhimitër Gjoka nuk do ta shihni më në ekranin e News 24. Revistawho.com ka mësuar se spikeri i edicionit qendror nuk do të jetë më pjesë e televizionit informativ News 24. Dhimitër Gjoka është një nga folësit e njohur të lajmeve në Shqipëri. Eksperiencat e tij televiziv

Ventura paralajmëron Spanjën: Nuk kemi siguri për pikë as në Shqipëri

Posted: 03 Oct 2016 10:35 AM PDT

Trajneri i Italisë, Xhampiero Ventura, ka paralajmëruar Spanjën se nuk do ta ketë aspak të lehtë ndaj kuqezinjve, ashtu si edhe kombëtarja që drejton ai vetë. ?Ndaj Spanjës nuk do të jetë një ndeshje vendimtare, por e rëndësishme?, tha Ventura para gazetarëve, në ditën e parë të grumbullimit të I

Joshinori Osumi, fitues i Çmimit Nobel për mjekësi

Posted: 03 Oct 2016 10:22 AM PDT

Japonezi, Joshinori Osumi është fituesi i këtij viti i çmimit Nobel për fiziologji apo mjekësi për zbulimin e mekanizmave të autofagisë ? procesit për shkatërrimin dhe riciklimin e qelizave. Autofagia është me rëndësi të shkallës së parë për hulumtimin e ripërtëritjes së qelizave dhe reagimit të

Përfundon në humnerë, gjen vdekjen e menjëhershme shqiptari në Itali

Posted: 03 Oct 2016 10:10 AM PDT

Një shqiptar ka gjetur vdekjen gjatë një përpjekje për gjueti në San Michele di Prazzo të Italisë. Shqiptari 54 vjeçar, murator dhe babai i dy fëmijëve, kishte humbur kontaktet me familjen mbrëmjen e së shtunës. Ai u gjet i vdekur në një humnerë në sajë të gjurmimit të sinjalit GPS të celulari

Historianët rindërtojnë trenin nazist të mbushur me flori

Posted: 03 Oct 2016 09:57 AM PDT

Një grup historianësh kanë vendosur të rindërtojnë trenin nazist, i cili mendohet se është zhdukur bashkë me thesarin e grabitur pas luftës së dytë botërore. Punimet po zhvillohen në afërsi të zonës ku po kryhen kërkimet për trenin origjinal, kurse imitimi do të jetë 12 metra i gjatë, përbërje la

Gjobitet për parakalim të gabuar, shoferi: S'më hapnin rrugën (VIDEO)

Posted: 03 Oct 2016 09:45 AM PDT

Me në fokus respektimin e rregullave të qarkullimit rrugor, Policia Rrugore vijon me të njëjtën intesitet operacionet në mbarë vendin. Në një video të shpërndarë nga Policia e Shtetit, duket momenti kur një drejtues automjeti parakalon në mënyrë të gabuar. Teksa gjobitet për shkeljen e rregull

Related Posts :