Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Njihuni me risinë e radhës në Instagram” plus 17 more

loading...

Albeu: “Njihuni me risinë e radhës në Instagram” plus 17 more


Njihuni me risinë e radhës në Instagram

Posted: 19 Oct 2016 01:58 PM PDT

Dy muaj më parë Instagram i frymëzuar nga Snapchat solli një risi të re me anë të së cilës përdoruesit e rrjetit social mund të të krijojnë ?historinë? e ditës së tyre, e cila ashtu si në Snapchat zhduket mbas 24 orësh. Ndërkohë që më shumë se 100 milion njerëz janë bërë shikues të përditshëm, I

PSG mposht Baselin e Xhakës (VIDEO)

Posted: 19 Oct 2016 01:55 PM PDT

Paris Saint Germani ka fituar ndaj Baselit në Ligën e Kampionëve. Goli i parë në këtë takim erdhi nga Angel Di Maria në minutën e 40-të pas një asistimi nga Edison Cavani dhe me rezultatin 1-0 përfundoi pjesa e parë. Goli i dytë erdhi nga braziliani Lucas në minutën e 62-të, ndërsa ai i fundit

Bayern mposht PSV-në (VIDEO)

Posted: 19 Oct 2016 01:42 PM PDT

Bayern Munich u është kthyer fitoreve në Ligën e Kampionëve, pasi në Allianz Arena ka mundur PSV?në 4:1. Golat për Bayernin i shënuan Muller, Kimmich, Lewandowski dhe Robben, ndërsa golin e vetëm për skuadrën mysafire e shënoi Rasighn. Pas kësaj fitoreje Bayern mbetet në vendin e dytë me 6 pik

Messi fantastik, gjunjëzon Cityn (VIDEO)

Posted: 19 Oct 2016 01:39 PM PDT

Barcelona e ka mposhtur Manchester Cityn në ?Camp Nou?. Ekipi katalunas fitoi me rezultat të pastër, 4:0. Tre gola për Barcelonën i realizoi Leo Messi, ndërsa një herë realizoi edhe Neymar. Ndërkohë, mund të themi që të dy skuadrat e mbyllën ndeshjen me nga një lojtar më pak, pasi që Jeremy M

Arsenal dhuron spektakël, 6 gola kundër Ludogorets (VIDEO)

Posted: 19 Oct 2016 01:35 PM PDT

Arsenali ka fituar me shumë lehtësi kundër Ludogoretsit. Ekipi londinez fitoi me rezultat të thellë, 6:0. Golat për Arsenalin i realizuan Alexis Sanchez, Theo Ëalcot, Alex Oxlande-Chamberlain dhe Mesut Ozil (3). Në këtë ndeshje, Granit Xhaka nuk luajti fare./Albeu.com/

PSP: Do qëndrojmë në ambientet DSK-së tërë natën nëse është e nevojshme

Posted: 19 Oct 2016 01:32 PM PDT

Një ekip i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) ka hyrë sot në objektin e Drejtorisë për siguri dhe kundërzbulim (DSK) për të kryer veprime hetimore në lidhje me punën e kësaj drejtorie të Ministrisë së Punëve të Brendshme. PSP ka arritur të sigurojë një urdhëresë nga gjykata që i lejon kontrollin

Messi het-trik kundër Cityt (VIDEO)

Posted: 19 Oct 2016 01:18 PM PDT

Barcelona nuk ka të ndalur kundër Manchester Cityt, pasi sapo ka shënuar edhe golin e tretë. Sikurse edhe dy golat e tjerë edhe golin e tretë e shënoi sulmuesi Leo Messi, pas një gabimi të mbrojtjes së skuadrës angleze. /Albeu.com/

Marina britanike nuk ia ndan sytë luftanijes ruse

Posted: 19 Oct 2016 01:12 PM PDT

Aeroplanmbajtësja më e madhe ruse "Admiral Kuznetsov", së bashku me një nëndetëse dhe 7 anije të vogla luftarake që po kalojnë në ujërat britanike drejt rrugës së tyre për në Siri, po monitorohen me vëmendje nga Marina Mbretërore Britanike. Në shenjë të përshkallëzimeve të tensioneve me Rusinë, S

Përjashtohet me karton të kuq portieri i City-t

Posted: 19 Oct 2016 01:05 PM PDT

Manchester City duhet ta zhvillojë pjesën më të madhe të gjysmës së dytë me një lojtar më pak në fushë. Portieri i skuadrës mysafire bëri një gafë duke dalë jashtë zonës së tij dhe pas sulmit të Blaugranëve e preku topin me dorë jashtë gjashtëmbëdhjetëmetërshit. Gjyqtari i ndeshjes nuk hezitoi

Policia italiane i vë prangat në Bari ?Bosit" të Ndragheta-s

Posted: 19 Oct 2016 12:56 PM PDT

Bosi i Ndraghetas, 38-vjeçari Fabio Lopez i sapo kthyer nga Shqipëria u arrestua nga policia italiane gjatë udhëtimit të tij për në Bari. Lopez fluturoi me avion privat nga vendi ynë drejt Barit në Itali, ndërkohë që në aeroport e prisnin agjentët e policisë. Sapo i zbriti, u prangos menjëherë

Del në shesh skandali i policisë, aksione antikanabis me mjetet e sekuestruara

Posted: 19 Oct 2016 12:49 PM PDT

Mungesa e mjeteve logjistike për luftën kundër kanabisit ka detyruar policinë e Fierit deri aty sa të përdorë makinat e bllokuara për shkelje administrative. Pikërisht kjo i ka ndodhur një qytetari nga Fieri, i cili ankohet se vetëm pak kohë pasi është bllokuar mjeti i tij për mungesë dokumentacioni

Shqipëria dhe Serbia nuk njohin territorin e Kosovës (FOTO LAJM)

Posted: 19 Oct 2016 12:32 PM PDT

Për ndërtimin e autostradave dhe linjave hekurudhore që kalojnë nëpër territorin e Kosovës, Qeveria e Shqipërisë dhe e Serbisë kanë nënshkruar protokoll bashkëpunimi pa e marrë pëlqimin e Qeverisë së Kosovës. Për autostradat dhe linjat hekurudhore që nisen nga Serbia dhe të cilat kalojnë nëpërmj

Plot 272 forca policore blindojnë kufijtë e Shqipërisë për parandalimin e trafikut të drogës

Posted: 19 Oct 2016 12:18 PM PDT

Policia e Shtetit ka nisur të zbatojë një plan të posaçëm masash për të parandaluar trafikun e lëndëve narkotike. Plot 272 forca policore kanë blinduar kufijtë e Shqipërisë dhe janë në patrullim 24 orë në ditë për goditjen e trafikut ndërkombëtar të drogës. Në planin e posaçëm marrin pjesë F

Messi i pandalshëm, shënon golin e parë kundër Cityt (VIDEO)

Posted: 19 Oct 2016 12:10 PM PDT

Barcelona ka kaluar në epërsi kundër Manchester Cityt, me golin e shënuar nga sulmuesi argjentinas, Leo Messi. Goli u shenua ne minuten e 17./Albeu.com/

Sonda "ExoMars" mbërrin në planetin e kuq në kërkim të gjurmëve të jetës

Posted: 19 Oct 2016 12:10 PM PDT

Agjencia evropiane ehapsirës në bashkëpunim me agjencinë italiane kanë nisur drejt planetit Mars sondën ExoMars. Operacioni për uljen e sondës u zhvillu rreth orës 17:00 të së mërkurrës, ndërkohë që konfirmimi për prekjen tokës ëë Marsit erdhi rreth orës 18:40, pas një sinjalizimi të marrë nga

I jashtëzakonshëm goli i Sanchezit (VIDEO)

Posted: 19 Oct 2016 12:06 PM PDT

Alexis Sanchez ka realizuar për Arsenalin ndaj Ludogoretsit (1:0). Sanches shenoi nje gol te jashtëzakonshëm ne minuten e 12./Albeu.com/

Bayern shënon sërish (VIDEO)

Posted: 19 Oct 2016 12:02 PM PDT

Thomas Muller ka kaluar i pari në epërsi Bayernin Munichun kundër PSV. Golin e epërsisë e ka shënuar sulmuesi gjerman Thomas Muller, i cili gjeti të papërgatitur mbrojtjen kundërshtare. Nderkohe goli i dyte erdhi nga Joshua Kimmich ne minuten e 21./Albeu.com/

Japonia ka më shumë pika ngarkimi se sa karburante (VIDEO)

Posted: 19 Oct 2016 11:49 AM PDT

Japonia tani ka më shumë pika ngarkimi për makinat elektrike se sa karburante. Ajo numëron sot më shumë se 40 mijë pika, ndërkohë që karburante ka 34 mijë. Pika ngarkimi po ndërtohen gjithnjë e më shumë, për shkak të shitjes së madhe të makinave elektrike. Makinë-prodhuesit, kompanitë elektrik

Related Posts :