Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Porsche shpjegon arsyet përse vdiq Paul Walker në aksident” plus 19 more

loading...

Albeu: “Porsche shpjegon arsyet përse vdiq Paul Walker në aksident” plus 19 more


Porsche shpjegon arsyet përse vdiq Paul Walker në aksident

Posted: 20 Oct 2016 01:20 PM PDT

Kompania e automjeteve ?Porsche? ka fituar gjyqin dhe ka shpjeguar faktet lidhur me vdekjen e aktorit tw njohur hollivudian Paul Walker në nëntor të 2013. Vajza e aktorit të ndjerë bëri fajtor ?Porschen? për aksidentin tragjik, makinë me të cilën udhëtonte Walker kur u përplas. Në bazë të fa

Thaçi: Qeveria e Shqipërisë është fajtore për rrugën Nish-Durrës

Posted: 20 Oct 2016 01:15 PM PDT

Në intervistën për ?Jeta në Kosovë?, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për një ndër çështjet më të debatueshme të ditëve të fundit: një projekt rrugor që është raportuar se është bërë nga qeveritë e Serbisë dhe Shqipërisë për ta lidhur Nishin dhe Durrësin me autostradë. Kosova e ka gjet

Kampe stërvitore nacionaliste për rininë ruse

Posted: 20 Oct 2016 01:05 PM PDT

Politikat aktuale të Kremlinit për të nxitur ndjenja patriotike në popullatë duket se kanë ndihmuar në shtimin e organizatave të ekstremit të djathtë. Këto grupe ushqejnë cinizëm të hapur ndaj Perëndimit dhe kanë krijuar kampe stërvitore për rininë në përgatitje për një luftë të mundshme. Në pyje

Zbulohet fjalimi i jashtëzakonshëm i Ronaldos, ja për kë bëhet fjalë (VIDEO)

Posted: 20 Oct 2016 12:55 PM PDT

Pritet që shumë shpejtë publikohet dokumentari i jashtëzakonshëm i "La Undecimas". Bëhet fjalë për trofeun e 11-të të Ligës së Kampionëve të Real Madridit, që ?Los Blancos? e fituan në Milano kundër Atletico Madridit. Aty janë publikuar disa pamje nga dhoma e zhveshjes, ku Cristiano Ronaldo iu

?Olli? autobusi që flet dhe ecën vetë (FOTO LAJM)

Posted: 20 Oct 2016 12:51 PM PDT

Do duhet të paktën edhe një dekadë që makinat pa shofer të përdoren për publikun e gjerë, por një autobus që ecën vetë dhe flet në të njëjtën kohë do të jetë në shërbim të qytetarëve amerikanë brenda një viti. Automjeti elektrik i kompanisë ?Local Motors? i quajtur ?Olli? po testohet në zonën e W

?Mashtrim për favore seksuale?, 18 vjeçarja shqiptare zhvat zviceranin

Posted: 20 Oct 2016 12:40 PM PDT

Një vajzë 18 vjeçe ka luajtur me dashurinë një burri 59 vjeç, duke e shfrytëzuar financiarisht. Tani ajo dhe tutori i saj janë arrestuar, raporton gazeta zvicerane ?Blick?. Ngjarja ka ndodhur në Uster të Zvicrës, ku vajza ka arritur t?i rrëmbejë atij rreth 2000 franga në emër ?të dashurisë për in

E dënuan sërish, Alket Rizai sfidon gjykatësit grekë (VIDEO)

Posted: 20 Oct 2016 12:39 PM PDT

Alket Rizai, shqiptari që u bë i famshëm për tentativën e arratisjes nga burgu i Malandrinos në Greqi në mars të vitit 2013 është dënuar me burg sërish nga Gjykata e greke e Apelit. Transferimi i tij në Gjykatën e Apelit të Lamias u krye nën masa të rrepta sigurie. Forcat Speciale greke EKAM kis

NATO i shqetësuar me nisjen e luftanijeve ruse drejt Sirisë

Posted: 20 Oct 2016 12:30 PM PDT

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar se është i ?shqetësuar?, pasi Rusia ka nisur një avionmbajtëse dhe një task forcë, drejt Detit Mesdhe, me qëllim që t?i bashkohet sulmeve ruse dhe siriane në qytetin e Alepos. Admirali Vyacheslav Popov, ka thënë se task forca do të

Çfarë ndodh kur një kameleon shihet në pasqyrë (VIDEO)

Posted: 20 Oct 2016 12:19 PM PDT

Çfarë ngjyre do të ishte një kameleon në një dhomë plot me pasqyra? Ngjyrat e tij nuk janë thjesht kamuflazh, thotë Eli Greenbaum, gjenetist evolucionar në Universitetin e Teksasit në El Paso ? ato ndryshojnë gjithashtu për shkak të ndryshimit të temperaturës e emocioneve. Meshkujt emocionohen k

SHBA-BE porositin institucionet edhe partitë të mos pengojnë punën e Speciales

Posted: 20 Oct 2016 12:01 PM PDT

Ambasada e BE-së në Shkup u ka bërë thirrje të gjitha palëve në Maqedoni që t?i përmbahen marrëveshjes së e arritur në Përzhino dhe të mos pengojnë punën e Prokurorisë Speciale Publike. Kjo ka qenë përgjigja e ambasadës së BE-së në Maqedoni lidhur me pyetjen e shtruan nga agjencia e lajmeve ME

SHËNIM/ Për inat të Metës..

Posted: 20 Oct 2016 12:00 PM PDT

Nga Albeu.com PDIU duket se po e merr tani copën e plotë që i takon asaj në ?tortën? e pushtetit të maxhorancës së majtë. Rama i ka dhënë një tjetër pozicion të rendësishëm Shpëtim Idrizit duke emëruar Vjollca Brahon si zv.ministre në Ministrinë e Rinisë dhe Çështjeve Sociale. Për më shumë s

Asllan Dogjani shpjegon kafen me Ramën pas sherrit në Kuvend: Ja çfarë i thash

Posted: 20 Oct 2016 11:56 AM PDT

Pak pas debatit të zjarrte në seancë plenare mes Ramës dhe deputetëve demokratë, portali City Neës publikoi një foto të kryeministrit teksa pinte kafe me deputetë të së djathtës në kafenenë e Kuvendit. Një ndër deputetët e pranishëm në tavolinë ishte edhe Asllan Dogjani, dikur socialist, por demokra

E pazakontë, shikoni çfarë i ndodh prezantuesit gjatë emisionit ?live? (VIDEO)

Posted: 20 Oct 2016 11:54 AM PDT

Prezantuesi televiziv teksa po lexonte titujt e gazetave në mëngjes është befasuar nga një vizitë e papritur. Në tavolinë ku ishin vendosur gazetar, ndërsa prezantuesi lexonte mbi të kërceu një mace. Megjithatë, prezantuesi vazhdoi emisionin, po ashtu dhe macja e pa shqetësuar vijoi të eksploron

Inter merr me vështirësi pikët e para në Europa Ligue (VIDEO)

Posted: 20 Oct 2016 11:50 AM PDT

Inter ka fituar ndaj Southamptonit në kuadër të Ligës së Evropës. Ndeshja e zhvilluar në Milano iu takoi zikaltërve 1:0. Golin vendimtar në këtë ndeshje e shënoi Antonio Candreva. Vendësit e mbyllën ndeshjen me një lojtar më pak në fushë, pas përjashtimit të Marcelo Brozovic./Albeu.com/

Shpërthim i fuqishëm në një qendër tregtare në SHBA, 8 të lënduar (FOTO LAJM)

Posted: 20 Oct 2016 11:45 AM PDT

Të paktën tetë persona janë lënduar sot në një shpërthim të fuqishëm që ndodhi në një qendër tregtare në qytetin Portland në Oregon. Pas shpërthimit e gjithë ndërtesa u përfshi nga flakët, raporton AP. Raportohet se si pasojë e shpërthimit kanë mbetur të lënduar tre zjarrfikës, dy policë dhe t

E pabesueshme/ Pronari i rrobaqepësisë i çon punonjësit në fushat e hashashit

Posted: 20 Oct 2016 11:33 AM PDT

Fenomeni i kultivimit të kanabisit në Shqipëri ka marrë përmasa vërtetë të jashtëzakonshme. Rasti i fundit vjen nga gazetari i ABC News, Flamur Vezaj ku ai bënë me dije se punonjësit e një rrobaqepësie në Fushë-Krujë janë marrë me ?qira? nga një kultivues kanabisi. Vezaj, shkruan se pronari i rro

Shkencëtarët humbin kontaktet me sondën ?Schiaperelli? të dërguar në planetin e kuq

Posted: 20 Oct 2016 11:32 AM PDT

Shkencëtarët vazhdojnë të jenë të pasigurt nëse sonda ?Schiaperelli? ka arritur sigurt në planetin Mars, apo është shkatërruar. Agjencia evropiane e Hapësirës ka thënë se ka humbur kontaktin me sondën më 19 tetor, pak kohë para se pritej të arrinte në planetin Mars, transmeton REL. Sonda është

Monika Kryemadhi bën fushatë "kundër" Metës për kreun e LSI-së

Posted: 20 Oct 2016 11:25 AM PDT

Lëvizja Socialiste për Integrim vazhdon fushatën në kuadër të zgjedhjeve të brendshme të partisë që do të zhvillohen më 6 nëntor. Deputetja e LSI-së, Monika Kryemadhi dhe kandidati për kryetar i LSI-së, Shezai Rrokaj zhvilluan takime me strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Njësitë Admini

Fajon aspak optimiste: Dyshoj se do liberalizohen vizat

Posted: 20 Oct 2016 11:24 AM PDT

Raportuesja në Parlamentin Evropian për çështjen e vizave për Kosovën, Tanja Fajon, ka deklaruar se nuk është shumë optimiste se vendimi i Kuvendit për të dërguar një deklaratë në Bashkimin Evropian do të ndikojë që të kalohet në hapin e radhës për vizat pa u plotësuar kriteri i Demarkacionit me Mal

Roma ? Austria Vjenës, ja formacionet zyrtare

Posted: 20 Oct 2016 11:16 AM PDT

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Roma ? Austria Vjenës. Roma: Alisson; Florenzi, Fazio, Manolas, Jesus; Nainggolan, Paredes, Gerson; Iturbe, Totti, El Shaarawy Austria Vjenës: Almer; Stryger, Stronati, Filipović, Martschinko; Serbest, Holzhauser; Pires, Grünwald, Venuto; Kay

Related Posts :