Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Rusia ?përjashtohet? nga Këshilli për të Drejtat e Njeriut i OKB-së” plus 19 more

loading...

Albeu: “Rusia ?përjashtohet? nga Këshilli për të Drejtat e Njeriut i OKB-së” plus 19 more


Rusia ?përjashtohet? nga Këshilli për të Drejtat e Njeriut i OKB-së

Posted: 28 Oct 2016 01:51 PM PDT

Rusia është përjashtuar nga Këshilli për të Drejtat e Njeriut në OKB, në atë që shihet si një ndëshkim shembullor ndaj vendit, i cili po akuzohet gjithnjë e më tepër për krime lufte pas veprimeve të saj në Siri. Asambleja e Përgjithshme e OKB-së, e përbërë nga 193 anëtarë, votoi këtë të premte pë

Njihuni me azilantin shqiptar që synon Bundestagun gjerman me Merkelin

Posted: 28 Oct 2016 01:50 PM PDT

Kjo është hera e parë në historinë e shtetit gjerman, që një shqiptar do të garojë për tu bërë pjesë e Bundestagut. 46 vjeçari nga Rrësheni, Kolë Gjoka, i cili mbërriti në Gjermani si azilant do të kandidojë për tu bërë pjesë e Bundestagut, nën siglën e CDU-së së drejtuar nga kancelaria Angela Me

Dënohet në SHBA pirati që kishte sulmuar llogaritë e 600 personave

Posted: 28 Oct 2016 01:42 PM PDT

Një gjykatë në Pensilvani ka dënuar me 18 muaj burg Ryan Collins, të njohur ndryshe si djalin që ka ndërhyrë në privatësinë e VIP-ave. 36-vjeçari u shpall fajtor, pasi vodhi fjalëkalimet e rrjeteve sociale, kartave të kreditit dhe adresave ?iCloud? të mbi 600 njerëzve. Por pjesë e ?viktimave

PSG iu rikthehet fitoreve (VIDEO)

Posted: 28 Oct 2016 01:39 PM PDT

Pas barazimit me Marseille, PSG-ja u është rikthyer fitoreve në Francë. Skuadra e Unai Emery ka marrë tri pikë si mysafirë i Lille, pasi fitoi me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi Edinson Cavani në minutën e 65?të. Pas kësaj fitoreje, PSG gjendet në pozitën

Ledri Vula konfirmon ndarjen, por ende vazhdon të jetë i dashuruar (VIDEO)

Posted: 28 Oct 2016 01:25 PM PDT

Ledri Vula tashmë e ka konfirmuar lajmin e përhapur në media për ndarjen me bukuroshen nga Tirana, Adela Sollaku. I ftuar në ?Top Show Magazine?, Ledri foli për herë të parë për ndjenjat e tij për vajzën e ish-kryeprokurorit të Shqipërisë, duke konfirmuar se pavarësisht ndarjes ai ende është i da

Aeroplani përfshihet nga zjarri, alarm në aeroportin e Çikagos (VIDEO)

Posted: 28 Oct 2016 01:24 PM PDT

Një aeroplan i përfshirë në tym është parë në pistën e aeroportin O?Hare në Çikago, i njohur si aeroporti më i ngarkuar në botë. Siç bëjnë të ditur mediat e huaja, zyrtarët e aviacionit kanë thënë se incidenti ka të bëjë me një aeroplan komercial të ?American Airlines? që u detyrua të abortojë fl

Linda Morina refuzon Arian Çanin:? Nuk ëndërroj për ty..?

Posted: 28 Oct 2016 01:17 PM PDT

Linda Morina ose legjenda e Kosovës siç e thërret Çani, është ngjitur sot në ?Zonë e Lirë?, nga ku ka çuar edhe më tej famën e saj jo të vogël si një këngëtare e veçantë e trevave shqiptare. Pas shumë përpjekjesh, nga takat e larta dhe fustani mezi arriti të ulej në karrigen e larta të studios,

Motrat obeze dobësohen pas paktit të bërë me njëra-tjetrën (FOTO LAJM)

Posted: 28 Oct 2016 01:09 PM PDT

Dy motra obeze, Annabelle Chiarello dhe Anastasia, arritën të humbnin goxha peshë pas një pakti të bërë me njëra-tjetrën. Annabelle, 16 vjece, kur ishte në moshën 13 vjecare u këshillua nga mjekët që të humbiste peshë sepse rrezikonte jetën pasi peshonte 248 kilogramë. Kur Annabelle ishte e fr

Mithat Frashëri-ballistëve: Mos qëlloni mbi gjermanët

Posted: 28 Oct 2016 01:06 PM PDT

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka publikuar një dokument në llogarinë e tij në ?Facebook? që tregon se si Mithat Frashëri, kreu i nacionalistëve gjatë luftës porosiste ballistët për armëpushim. Bëhej fjalë për momentin e mbërritjes në Shqipëri të trupave gjermane, pas kapitullimit të Italis

Wenger kritikon ?Topin e Artë?

Posted: 28 Oct 2016 12:55 PM PDT

Arsene Wenger ka lëshuar kritika në lidhje me çmimin e ?Topit të Artë?, pasi ky i fundit është një trofe individual dhe e ?vret? futbollin si sport ekipor. Kjo më shumë duket që ?sulm? ndaj Cristiano Ronaldos, pasi kështu e kanë cilësuar mediat angleze. ?Futbolli është një sport ekipor, ndërs

Ivanov: Qeveria e re do të vendosë lidhur me votën për Kosovën në UNESCO

Posted: 28 Oct 2016 12:50 PM PDT

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov është takuar me kreun e Shtetit të Serbisë, Tomisllav Nikoliç, në kuadër të manifestimit qendror me rastin e shënimit të jubileut të madh 70 vjet nga migrimi i maqedonasve në Vojvodinë. Gjatë takimit Nikoliç ka theksuar se, nga presidenti i Maqedonisë ka kë

Arrestohet trafikanti shqiptar i drogës, u arratis njëherë dhe u rikthye

Posted: 28 Oct 2016 12:43 PM PDT

Në vitin 2013, policia britanike godit një grup të krimit të organizuar që furnizonte me drogë rajonin. Një prej anëtarëve të bandës ishte edhe 35-vjeçari Astrit Malo, i cili mundi të arratisej nga vendi për t?u rikthyer dy vite më vonë në Mbretërinë e Bashkuar, edhe u arrestuar. Malo ishte pë

Shembet ura në Lecco të Italisë, 1 i vdekur e 5 të plagosur (VIDEO)

Posted: 28 Oct 2016 12:38 PM PDT

Një person ka humbur jetën dhe 5 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas shembjes së një mbikalimi në autostradën numër 36 në zonën e liqenit të Comos. Mësohet se katër prej të plagosurve mes të cilëve dhe fëmijë, janë në gjendje të rëndë dhe janë dërguar me urgjencë në spitalin e Leccos. Edhe sh

Ky është vendi më i frikshëm në Tokë (FOTO LAJM)

Posted: 28 Oct 2016 12:24 PM PDT

Dridhjet do të mbulojnë trupin tuaj ndërsa do t?i shikoni fotografitë e këtij vendi unik i cili ndodhet afër San Diegos në SHBA. Për të gjithë të pasionuarit pas lartësive dhe adrenalinës ka një vend ku mund të çojnë veten në limite. Ky vend quhet ?Shkëmbi Feta e Patates? dhe është ngjitja më

Pepe turpëron Ronaldon në stërvitje (VIDEO)

Posted: 28 Oct 2016 12:20 PM PDT

Pepe e ka vënë në një situatë tepër të sikletshme Ronaldon në stërvitje. Në stërvitjen e fundit para ndeshjes me Alaves, mbrojtësi Pepe, ia ka futur topin nën këmbë Cristiano Ronaldos, ku më pas të gjithë filluan të buzëqeshin dhe acarimi i portugezit vërehet menjëherë. /Albeu.com/

Zbulohet dokumenti/ Ja çfarë hanin ballistët, partizanët dhe zogistët në luftë (FOTO LAJM)

Posted: 28 Oct 2016 12:10 PM PDT

Ish-drejtori i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi ka zbuluar në ?Facebook? një dokument që tregon se me çfarë ushqeheshin ballistët, partizanët dhe zogistët gjatë LANÇ-it. Dokumenti vjen në një kohë kur ka plasur debati për dekorimin e 67 të pushkatuarëve ballistë në vitin 1943

LSDM deklaron në Tetovë se do të ketë shqiptarë në listat për deputetë

Posted: 28 Oct 2016 12:06 PM PDT

Përfaqësuesi i lartë i LSDM-së, Edmond Ademi ka mbajtur një takim me aktivistët shqiptarë të kësaj partie në qytetin e Tetovës. LSDM ka bërë të ditur gjithashtu se në zgjedhjet e 11 dhjetorit do të ketë kandidatë shqiptarë në listat për deputetë në disa njësi zgjedhore. Ndërkohë reagimet e op

Kelmendi: Do të pensionohem në LDK

Posted: 28 Oct 2016 12:00 PM PDT

Zëvendëskryeministri i ri i Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka deklaruar se nuk ka ku të shkojë më pas Lidhjes Demokratike të Kosovës. ?LDK do të jetë partia e pensionimit tim?, është shprehur Kelmendi në televizionin Rrokum, duke shtuar se kudo që ka qenë ka pasur autoritetin e tij. Kelmendi ka thën

Facebook vjen me ?kamerën e re? (VIDEO)

Posted: 28 Oct 2016 11:50 AM PDT

Facebook është duke përmirësuar kamerën në aplikacionin e tij duke sjellë kështu realitetin virtual të ngjashëm me atë të Snapchat. Veçoria e re e shtuar në rrjetin social përfshin maska të animuara për selfie të ngjashme me ato të Snapchat e filtra të ndryshëm. Të gjitha veçoritë e reja Faceb

Joleza Koka sulmon Elisa Spiropalin: Edhe zyrën e kishte boshatisur

Posted: 28 Oct 2016 11:44 AM PDT

Joleza Koka, e cila drejtoi për disa vite forumin rinor të Partisë Socialiste pasi Elisa Spiropali u emëruar Drejtoreshë e Përgjithshme e Drejtorisë së Doganave, në një status në Facebook duket se ka sulmuar këtë të fundit. Koka, e cila po ndjek fushatën zgjedhore në SHBA, mes rreshtave duke folu

Related Posts :