Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Sela: Ata që nuk mbështetën PSP-në do t?i përkasin anës së errët të historisë” plus 19 more

loading...

Albeu: “Sela: Ata që nuk mbështetën PSP-në do t?i përkasin anës së errët të historisë” plus 19 more


Sela: Ata që nuk mbështetën PSP-në do t?i përkasin anës së errët të historisë

Posted: 05 Oct 2016 02:17 PM PDT

Kryetari i LR-PDSH-së Ziadin Sela sot pas daljes nga takimi nga ambasada e SHBA-ve në Maqedoni ka thënë se partia e tij e ka mbështetur dhe do ta mbështesë Prokurorinë Speciale Publike. ?Ne i kemi dhënë dhe i japin përkrahje të pa rezerva Prokurorisë Speciale nga ana tjetër dy subjektet politike

Cacic: Kosova mund t?i befasojë të gjithë

Posted: 05 Oct 2016 02:13 PM PDT

Trajneri kroat, Ante Cacic, ka thënë që Kosova do të jetë njëra prej përfaqësueseve që mund të kualifikohet në Kampionatin Botëror, ?Rusia 2018?. Në pyetjen e gazetarit të Telegrafit, Betim Zeqiri, se a ka mundësi që Kosova t?i befasojë të gjithë në Grupin I, trajneri kroat u përgjigj: ?Ka mun

Lista e modeleve të Motorola që do të marrin Android Nougat

Posted: 05 Oct 2016 01:59 PM PDT

Motorola e ka konfirmuar listën e pajisjeve telefonike të saj që do të marrin Android Nougat, listë kjo që përfshin Moto G, Moto, Moto Z etj. Kompania ka listuar të gjitha pajisjet që do të punojnë me Android 7.0 dhe listën e plotë mund ta gjeni më poshtë. Të gjitha pajisjet e Motorola-së që

Kërkohet moratorium për dënimin me vdekje në Bjellorusi

Posted: 05 Oct 2016 01:46 PM PDT

Aktivistë të të drejtave të njeriut në Bjellorusi i bënë thirrje Bashkimit Evropian për t?i parashtruar Minskut kërkesën për një moratorium për dënimin me vdekje, pas një rasti të përsëritur të dënimit me vdekje në këtë shtet, që ndodhet në portat e Evropës. ?BE-ja duhet të kërkojë në mënyrë të q

Rrëfehet Besart Berisha: Pas ndeshjes me Anglinë ja ekipet e mëdha që më kërkuan

Posted: 05 Oct 2016 01:40 PM PDT

Besart Berisha ka rrëfyer se në të kaluarën ka qenë shumë pranë firmës me dy prej klubeve më të njohura angleze, Mançester Junajtid dhe Liverpul, para se t?i bashkohej Bërnlit në atë që rezultoi një eksperiencë e dështuar për të në Angli. Ai iu bashkua skuadrës në vitin 2007, por u largua pa dhën

Pas WhatsApp, edhe Messenger me mesazhe të koduara

Posted: 05 Oct 2016 01:28 PM PDT

Tashmë Facebook do t?u japë mundësi përdoruesve të aplikacionit Messenger që të mbrojnë bisedat e tyre në mënyrë të mos monitorohen nga hakerat, agjencite qeveritare dhe nga vetë Facebook. Në fakt, kodimi në Messenger ka nisur që në korrik, por sipas disa burimeve për Wired, kodimi është i vlefs

Ngjarja në Durrës/ Ja kush është i plagosuri që sapo kishte dalë nga burgu

Posted: 05 Oct 2016 01:07 PM PDT

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmjen e sotme Durrësin, ku ndaj një personi u krye një atentat me armë zjarri në Lagjen nr 5 të qytetit. Ai është Alfred Skonja, 29 vjeç i cili është plagosur rëndë pasi ka marrë disa plumba në trup. Ai është dërguar në Spitalin e Traumës në Tiranë dhe është në

Sa ruhet trashëgimia kulturore e shqiptarëve të Maqedonisë?

Posted: 05 Oct 2016 01:05 PM PDT

Pesë mysafirë nga institucione të ndryshme diskutuan në ?Click plus? të Tv 21 për trashëgiminë kulturore të shqiptarëve në Maqedoni. Cila është dhe sa ruhet trashëgimia kulturore e shqiptarëve të Maqedonisë? Skender Hasani, drejtor i institutit për trashëgimi kulturore e filloi bisedën me një det

Plagosen dy persona me armë zjarri në Durrës

Posted: 05 Oct 2016 12:48 PM PDT

Të shtëna me armë ka patur mbrëmjen e sotme në qytetin e Durrësit. Nga informacionet paraprake bëhet e ditur se janë plagosur dy persona në Lagjen nr. 5 të qytetit. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e saj. Njëri nga të plagosurit është identifikuar si A. Skanja 29 vj

Sulmi terrorist në Bruksel, autori i lidhur me ISIS (VIDEO)

Posted: 05 Oct 2016 12:45 PM PDT

Policia belge ka zbuluar identitetin e personit që ditën e sotme plagosi me thikë dy policë në lagjen problematike të Brukselit, ?Schaerbeek?. Bëhet fjalë për 43-vjeçarin Hisham D. nga Belgjika, islamist i njohur dhe ish-ushtar profesional i Mbretërisë së Belgjikës, i cili tashmë gjendet në parab

Mavraj: Vetëm fitorja është e pranueshme për Shqipërinë

Posted: 05 Oct 2016 12:37 PM PDT

Mërgim Mavraj ka thënë se nëse Shqipëria dëshiron të ecë në rrugën drejt kualifikimit në Botëror, nuk i falet asnjë rezultat tjetër përveç fitores ndaj Lihtenshtejnit. Në konferencën e fundit për shtyp, mbrojtësi i përfaqësueses u shpreh se nuk kishte asnjë zgjidhje tjetër përveç tri pikëve nëse

Zbulohet skandali/ Dekani i Fakultetit Ekonomik me diplomë false

Posted: 05 Oct 2016 12:24 PM PDT

Emisioni investigativ ?STOP? mbrëmjen e sotme ka denoncuar rastin e Dekanit të Fakultetit Ekonomik Korçë, Frederik Çuçllari për diplomë falso të nivelit Master e realizuar në Bullgari. Denoncuesi është Agron Dalipaj i cili ka bërë një padi në Prokurorinë e Korçës se disa pedagogë posedojnë diplom

Uragani ?Matthew? i drejtohet Floridas (VIDEO)

Posted: 05 Oct 2016 12:24 PM PDT

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama ka paralajmëruar qytetarët në Florida që të evakuohen pasi uragani Methju pritet të jetë shumë shkatërrues. Kreu i Shtëpisë së Bardhë, pasi vizitoi godinën e mbrojtjes civile amerikane, është shprehur se uragani mund të ketë pasoja të rënda. Ura

Rona Nishliu gati për të shtypur butonin e kuq!

Posted: 05 Oct 2016 12:18 PM PDT

Në jurinë e ?The Voice of Albania 6?, do të jetë trajnere edhe këngëtarja shumë e spikatur, Rona Nishliu. Nishliu është një ndër personazhet më interesant të muzikës shqiptare. Një personalitet i fortë artistik, ajo njihet për fuqinë vokale si edhe për performancat e saj. Gjithmonë e veçantë në s

EKSKLUZIVE/ Ja kur do ta shpallë Ben Blushi partinë. Emra VIP në anëtarësi

Posted: 05 Oct 2016 11:59 AM PDT

Largimi i Mimoza Hafizit nga Partia Socialiste duket të jetë hapi fundit drejt krijimit të një partie tjetër të qendrës të drejtuar nga Ben Blushi. Hafizi dhe Blushi kanë organizuar një takim me simpatizantët e tyre në orën 18:00 ku të pranishëm kanë qenë edhe emra VIP nga bota e artit siç është

Trajanov rikthen propozimet e PSP-së për votim në Kuvend

Posted: 05 Oct 2016 11:52 AM PDT

Deputeti Pavle Trajanov, kryetar i Lidhjes Demokratike (LD), ka rifutur në rend dite të Kuvendit propozimet për ndryshime ligjore të kërkuara nga Prokuroria Speciale Publike (PSP). Propozime këto që para 2 ditësh nuk morën shumicën e duhur të votave në Kuvend. Sipas kreut të LD me miratimin e l

Pas Blushit largohet edhe Hafizi: Nuk jam më pjesë e PS-së

Posted: 05 Oct 2016 11:42 AM PDT

Vetëm pak ditë më pare zyrtarizoi largimin nga PS, deputeti Ben Blushi. Mirëpo një tjetër deputete ka vendosur të largohet nga Partia Socialiste. Bëhet fjalë për Mimoza Hafizi e cila edhe më herët ka dalë në mbështetje të Blushit, i cili ka kritikuar qeverinë dhe partinë ku bënte pjesë. ?

Prekëse/ Mësuesja përlot me fjalët për vajzën që humbi jetën në "Qyteti Studenti"

Posted: 05 Oct 2016 11:30 AM PDT

Mbrëmjen e djeshme një studente nga Fieri humbi jetën në ?Qyteti Studenti?. Fillimisht u tha se Vajza nga Fieri, Ana D, kishte humbur jetën pasi kishte pirë fotoksinë, por motra e saj është shprehur se kishte pasur probleme me zemrën. Dhimbjes së familjarëve u është bashkuar edhe mësuesja e An

Kryeministrja e Norvegjisë kapet duke kërkuar ?Pokemonë? në Parlament (FOTO LAJM)

Posted: 05 Oct 2016 11:25 AM PDT

Kryeministrja norvegjeze, Erna Solberg tha sot se nuk pendohet se kishte luajtur ?Pokemon Go? gjatë një seance parlamentare. Fotografitë e bëra dje shfaqin kryeministren teksa përpiqej të hynte në lojë gjatë debatit, pasi mbreti Harald kishte lexuar fjalimin që përshkruante planet e qeverisë për

Reagon mësuesja e studentes nga Fieri: Dy fjalë për Anën, të mirën, të zgjuarën, të bukurën

Posted: 05 Oct 2016 11:20 AM PDT

Humbja e jetës së studentes nga Fieri mbrëmjen e djeshme ka prekur mjaft opinionin publik duke shkaktuar mjaft reagime për shkak edhe të vonesës se ambulancës për t?a dërguar atë në spital. Dhimbjes së familjarëve u është bashkuar edhe mësuesja e Anës, Donika Dashi, e cili kërkon që të lihet e q

Related Posts :