Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Shpendi synon të rimarrë Prishtinën” plus 19 more

loading...

Albeu: “Shpendi synon të rimarrë Prishtinën” plus 19 more


Shpendi synon të rimarrë Prishtinën

Posted: 15 Oct 2016 01:08 PM PDT

Vjeshta e ardhshme pritet të sjell premtime të ndryshme nëpër komuna, për faktin e mbajtjes së zgjedhjeve lokale. Partitë politike veç kanë filluar përgatitjet për zgjedhje, me daljet e përditshme në terren. Ylli Hoxha ka deklaruar se Vetëvendosja ka hapësirë për të pretenduar komuna të tjera, nd

Hollande: SHBA së shpejti do ta ketë një presidente

Posted: 15 Oct 2016 12:56 PM PDT

Listës së personaliteteve që kanë dalë hapur ndaj mbështetjes së kandidates demokrate për presidente në SHBA i është bashkuar dhe presidenti francez Francois Hollande. ?Një president do të zgjidhet në SHBA?, ka thënë Hollande të shtunën në gjuhën frënge, ndërsa ka përdorur formën femërore për të

Qytetari ofendon rëndë Tahirin: Kriminel, hajdut (VIDEO)

Posted: 15 Oct 2016 12:45 PM PDT

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është përballur me një situatë aspak të këndshme gjatë një vizite në Tropojë. Një qytetar i irrituar, heq edhe këmishën për të treguar se nuk përbën asnjë rrezik. Me zë të lartë, ai ofendon disa herë Tahirin, duke iu drejtuar me fjalët: Kriminelë?hajdut?

Ushtria ruse i hap zjarr anijes koreanoveriore, një i vdekur e 10 të plagosur

Posted: 15 Oct 2016 12:35 PM PDT

Një incident i rëndë ka ndodhur natën e së premtes në kufijtë ujorë të Rusisë dhe Koresë së Veriut. Një patrullë kufitare ruse ka hapur gjatë ndaj një anije peshkimi me ekuipazh në bord nga Koreja e Veriut. Ekuipazhi koreanoverior është sjellë në mënyrë agresive dhe është përpjekur të largohe

Thaçi në Lagjen e Trimave: Shqiptarët e Maqedonisë diskriminohen në të gjitha fushat

Posted: 15 Oct 2016 12:25 PM PDT

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi është takuar ditën sotme me qytetarët e Lagjes së Trimave në Kumanovë. Ai ka theksuar para të pranishmëve se shqiptarët janë të manipuluar për vite me radhë nga qeveria pasi diskriminohen në të gjitha fushat nga pala maqedonase. Sipas Thaçit investimet shkojn

Pacolli: Jeta në mjerim e mbi 18% të popullsisë, turpi i Qeverisë

Posted: 15 Oct 2016 12:25 PM PDT

Gjatë ditës së sotme në prani të një numri të madh të qytetarëve të Gjakovës, Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka mbajtur debatin për Zhvillim Ekonomik dhe Punësim. Duke i përshëndetur të pranishmit, presidenti i AKR-së ka folur për lidhshmërinë e tij me qytetin e Gjakovës përgja

Lekë dhe makina luksoze, ja nga buronte pasuria e ?Kamikazit? të Sukthit

Posted: 15 Oct 2016 12:12 PM PDT

Dashnor Deliallisi, vjeçari që shkaktoi aksidentin tragjik dy ditë më parë në afërsi të Sukthit, në superstradën e Tiranë-Durrës, ishte në vëzhgim prej disa kohësh nga Policia. Ai ishte person i dyshuar për trafik droge dhe prostitucioni në shtetin belg. Madje, dy vite më parë, të dashurës së tij

Aksident në rrugën Ohër-Strugë, humb jetën i riu

Posted: 15 Oct 2016 12:10 PM PDT

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur ditën e sotme në rrugën e vjetër Ohër-Strugë në afërsi të aeroportit ?Shën Apostull Pali? në Ohër. Si pasojë e aksidentit ka mbetur i vdekur një 25-vjeçar i cili nuk i ka rezistuar përplasjes me një automjet tjetër. Ndërkohë në vendngjarje ndodhet

Aksidenti në Laprakë, qytetarët: Nuk vjen ambulanca (VIDEO)

Posted: 15 Oct 2016 12:00 PM PDT

Një grua 58-vjeçare humbi jetën pasditen e sotme në Laprakë, në kryqëzimin kryesor, ku shkohet për në spitalin e Traumës. Viktima është identifikuar, Age Beqiri, ndërsa drejtuesi i mjetit me iniciale A. C., që drejtonte mjetin AA 422 MS është arrestuar, shkruan BW. Kanë nisur hetimet për të sq

Banorët e zonave të përmbytura në Shkup, të pakënaqur nga kompensimet

Posted: 15 Oct 2016 11:56 AM PDT

Dy muaj pas përmbytjeve, të cilat shkaktuan dëme të shumta në rajonin e Shkupit, sidomos në Hasanbeg, banorët e prekur ankohen se fondet që kanë marrë nga shteti për kompensimin e dëmeve marramendëse janë qesharake. Në një faturë të siguruar nga Alsat shihet se Ministria e Financave ka lëshuar

Atletico turpëron Granadan (VIDEO)

Posted: 15 Oct 2016 11:40 AM PDT

Atletico Madridi i Diego Simeones ka shkatërruar Granadan. Nënkampioni i Evropës shënoi plot shtatë gola ndaj Grandas, duke pranuar vetëm një (7:1). Golat i shënuan Yannick Ferreira-Carrasco i cili realizoi het?trick (34?, 45? dhe 61?), Nicolas Gaitan (63? dhe 81?), Angel Correa (85?) dhe Tiago

Deputetja nga Kosova mbron Ligjin për Trepçën në Beograd

Posted: 15 Oct 2016 11:35 AM PDT

Deputetja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Emilija Rexhepi, është shprehur se nuk e kupton, pse është ngritur kaq shumë eufori për Ligjin për Trepçën, pasi që Trepça është pasuri natyrore e të gjithë qytetarëve që jetojnë në Republikën e Kosovës. Ajo këtë deklaratë e ka bërë në Forumin për si

LSDM largon truprojën e Zaevit, hetohet nga MPB e Maqedonisë

Posted: 15 Oct 2016 11:32 AM PDT

MPB e Maqedonisë ka filluar hetimin për të punësuarin në LSDM, Aleksandër Trajkovit i cili dyshohet për pjesëmarrje në një incident që ndodhi tek kafeneja ?Platinum? në Strumicë në orët para e mëngjesit. LSDM deklaroi se edhe pse i punësuar si truproje i kryetarit të partisë, Aleksandër Trajkov

Ja si e komenton Xhaka kartonin e kuq

Posted: 15 Oct 2016 11:27 AM PDT

Granit Xhaka nw rrjetin social Facebook ka falënderuar fansat për mbështetjen që i kanë dhënë, duke mos komentuar kartonin e kuq që mori ndaj Swanseas Mesfushori shqiptar u përjashtua në fitoren e sotme të Arsenalit, kundër Swanseas, duke marrë kartonin e tetë të kuq në tre sezonit e fundit. A

Vullkani më i famshëm në botë pritet të shpërthejë në çdo moment

Posted: 15 Oct 2016 11:18 AM PDT

Autoritetet italiane janë në përfundim të një plani emergjent për të evakuuar 700,000 njerëz, pas paralajmërimeve se vullkani në Mount Vesuvius mund të shpërthejë këtë vit. Plani është në fazat finale dhe do të publikohet në fund të muajit, thuhet sipas zyrtarëve të regjionit Campania në Itali dh

Përplas për vdekje këmbësoren në semafor, arrestohet shoferi

Posted: 15 Oct 2016 11:16 AM PDT

Aksidenti i tretë është shënuar vetëm për një pasdite në rrugët e vendit dhe me pasoja fatale. Një kalimtare është përplasur nga një automjet tek kryqëzimi i Laprakës në Tiranë. Ajo është dërguar me urgjencë në spital por fatkeqësisht nuk ka mundur të mbijetoj. Sipas policisë bëhet e ditur se vik

Wenger bën një deklaratë interesante për kartonin e kuq të Granit Xhakës

Posted: 15 Oct 2016 11:00 AM PDT

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka deklaruar se Granit Xhaka meritoi karton ?të verdh të errët? pas ndërhyrjes në Modou Barroë të shtunën. 24 vjeçari u ndëshkua me karton direkët të kuq ndaj Swanseas, ku Arsenali fitoi 3:2. Ky ishte kartoni i katërt për Xhakën që nga sezoni 2015/16 dhe i tet

Sondazhi/ BDI fituese absolute e zgjedhjeve në bllokun politik shqiptar

Posted: 15 Oct 2016 10:57 AM PDT

Anketa e fundit e Institutit Dimitrie Çupovski, Bashkimin Demokratik për Integrim e nxjerr fitues në bllokun politik shqiptar me 6.3%, e pasuar nga partia e Menduh Thaçit PDSH me 2.9%. Ndërkohë, pyetjes se cila parti mendoni që do t'i fitojë zgjedhjet, 7.6 mendojnë që BDI do t'i fitojë, përkundër

Tronditëse/ I sëmuri i shtrirë në mes të Bllokut, ja si reagojnë njerëzit (VIDEO)

Posted: 15 Oct 2016 10:40 AM PDT

Dhjetëra qytetarë kanë qenë dëshmitarë sot të një rasti dramatik në zonën më të frekuentuar të kryeqytetit, në Bllok ku një burrë i sëmurë dhe i shtrirë në rrugë përpëlitej dhe asnjë nuk e ka ndihmuar. Në rrjetet sociale po qarkullon një video ku shihet se mjaft qytetarë kalojnë pranë personit që

Mustafi: Ishte një ndeshje e vështirë

Posted: 15 Oct 2016 10:37 AM PDT

Mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi, në rrjetet sociale ka shkruar se pas fitores ndaj Sëanseas me rezultat 3-2. 24-vjeçari u shpreh se kjo ishte një ndeshje e vështire, por e rëndësishme është që ata fituan ?Vazhdojmë me ecurinë e fitoreve, por ishte një ndeshje tejet e vështirë ku luftua

Related Posts :