Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Thaçi: Normalizimi i raporteve shqiptaro-serbe bëhet përmes Prishtinës” plus 19 more

loading...

Albeu: “Thaçi: Normalizimi i raporteve shqiptaro-serbe bëhet përmes Prishtinës” plus 19 more


Thaçi: Normalizimi i raporteve shqiptaro-serbe bëhet përmes Prishtinës

Posted: 13 Oct 2016 02:00 PM PDT

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Zona e Debatit në Klan Kosova, ka deklaruar se rruga e normalizimit të marrëdhënieve shqiptaro-serbe nuk kalon nga Beogradi në Tiranë, por përmes Prishtinës në territoret tjera. ?Shqipëria dhe Kosova janë dy vende sovrane, por sa më shumë që ka konsultime aq

Çfarë pasojash do të kishte lufta bërthamore?

Posted: 13 Oct 2016 01:55 PM PDT

Spikeri rus i lajmeve Dmitry Kiselyov ka paralajmëruar SHBA se ndonjë ?sjellje e pafytyrë? ndaj Moskës mund të kishte pasoja ?bërthamore?. Kjo vjen pasi Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry tha se Rusia dhe Siria duhet të përballen me një hetim për krime lufte për sulmet e fundit mbi civilët s

Shfrytëzonte dy vajza për prostitucion, arrestohet pronari i motelit

Posted: 13 Oct 2016 01:45 PM PDT

Specialistët e Seksionit për Trafiqet e Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin, Lulëzim Zela, 50 vjeç, banues në Tiranë pasi akuzohet për shfrytëzim prostitucioni. Po ashtu do te hetohen në gjendje të lirë dy shtetaset L.B., dhe I.S., të dyja ba

Deputetja në Islandë ushqen me gji foshnjën gjatë fjalës në parlament (VIDEO)

Posted: 13 Oct 2016 01:33 PM PDT

Deputetja e Parlamentit islandez Unur Bra Konradsdotir ka mbajtur fjalim duke i dhënë gji foshnjës së vet, gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë. Konradsdotir ka thënë se të ushqesh fëmijën me gji është gjëja më e natyrshme në botë. Unur Bra Konradsdotir, e cila i përket të djathtës, Partisë pë

Avion i dyshimtë mbi Gjirin e Lalëzit, Policia: Nuk u ul

Posted: 13 Oct 2016 01:22 PM PDT

Policia e Durrësit ka reaguar lidhur me një deklarate të bërë gjatë ditës së sotme në Kuvend nga deputeti i PD¬-së, Asllan Dogjani mbi një avion ka kaluar në Gjirin e Lalëzit për trafik droge. Në reagimin e Policisë, thuhet se avioni ka fluturuar rreth orës 16:00 deri në 17:00 mbi territorin ton

Operacion i rrallë për të ndarë dy vëllezërit me kokat e ngjitura (FOTO LAJM)

Posted: 13 Oct 2016 01:16 PM PDT

Anias dhe Jadon mcDonald jane binjakë të cilët kanë lindur me kokat e ngjitura. Lindja e tyre ishte e rrallë, sipas mjekëve rasti i tyre ndodh një herë në një milion. Sot është një ditë e veçantë si për binjakët ashtu dhe për familjen sepse ata do t?i nënshtrohen një operacioni të rrallë që n

Kroos: Zidane ka kualitet të madh

Posted: 13 Oct 2016 01:12 PM PDT

Toni Kroos i ka dalë në ndihmë trajnerit Zinedine Zidane, për të cilin është shprehur se është duke bërë punë të mirë në Real Madrid Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane po kritikohet nga mediat spanjolle, pas katër barazimeve radhazi. E në ndihmë i ka dalë mesfushori Toni Kroos, i cili tho

Në Serbi kërkohet ndërprerja e vizitës së Ramës, ja reagimi i Vuçiçit

Posted: 13 Oct 2016 01:05 PM PDT

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç nuk e ka pranuar kërkesën e Partisë Demokratike të Serbisë për ndërprerjen e vizitës së homologut të tij, Edi Rama pas deklaratës për pavarësinë e Kosovës. ?Respektoj çdo parti politike, por nuk kam asnjë përgjigje sepse çdokush ka të drejtë të kërkojë çfa

Trump reagon ndaj akuzave për agresione seksuale: Sulme të orkestruara nga Clinton-ët

Posted: 13 Oct 2016 12:57 PM PDT

Donald Trump, ka reaguar ndaj akuzave për ngacmime seksuale, duke i cilësuar mashtrime. ?Këto akuza vicioze sipas të cilave kam pasur një sjellje të papërshtatshme kundrejt femrave janë krejtësisht dhe absolutisht të gabuara?, deklaroi kandidati republikan për presidencialet amerikane gjatë një t

Lirohet burri i Miss-it që plagosi me armë Noizyn, Cozman i uron mirëseardhje

Posted: 13 Oct 2016 12:43 PM PDT

Albert Krasniqi, një nga personazhet e përfshirë në përleshjen e armatosur në konfliktin ?Noizy¬-Cozman? në Prishtinë, qëndroi në paraburgimin e Lipjanit vetëm një muaj. Albert Krasniqi qëlloi me armë ndaj reperit Noizy, përpara hotelit ku po qëndronin djemtë e grupit OTR. Menjëherë pas daljes ng

Rikthehen incidentet ndëretnike në prag të zgjedhjeve në Maqedoni

Posted: 13 Oct 2016 12:42 PM PDT

Një i mitur ndodhet në koma dhe po lufton për jetën pas zënkës së mbrëmshme në fshatin Vizbeg të Shkupit. Sipas raportit të policisë 20 vjeçari B.S. dhe 18 vjeçari B.F, pa shkak dhe arsye, u sulmuan fizikisht nga B.A dhe S.A nga fshati Vizbeg edhe nga 10-15 persona tjerë të panjohur të cilët pë

Rama i kujton Vuçiçit momentin e dronit: Thash se më vdiqe para syve

Posted: 13 Oct 2016 12:30 PM PDT

Kryeministri Edi Rama që udhëtoi dje drejt Serbisë ku mori pjesë në Forumin e Sigurisë të vendeve të Ballkanit, pjesë të agjendës së tij ka pasur edhe promovimin e librit ?Kurbani? në gjuhën serbe. Gjatë fjalës së mbajtur në promovimin e librit, Rama theksoi se nesër shënohet dhe 2¬-vjetori i ngj

Trump: Nuk i kam kërkuar kurrë falje Serbisë

Posted: 13 Oct 2016 12:23 PM PDT

Kampi i Donald Trumpit ka mohuar që kandidati republikan për president t?i këtë kërkuar falje Serbisë për bombardimet e NATO-s. Sipas një zyrtareje që citohet nga gazeta serbe Nedelnjik, Trump kurrë nuk ka folur për mediat serbe. ?Trump kurrë nuk ka dhënë intervistë për Serbinë. Unë nuk e d

Vazhdon gjendja e krizës në kufirin jugor të Maqedonisë

Posted: 13 Oct 2016 12:09 PM PDT

Kuvendi i Maqedonisë e ka vazhduar kohëzgjatjen e gjendjes së krizës në kufirin jugor të vendit, për shkak të rritjes së valës së refugjatëve, që kalojnë nëpër Maqedoni, për në Bashkimin. Gjendja e krizës është zgjatur deri më 30 qershor të vitit të ardhshëm. Kundër këtij vendimi ishte grupi p

Zbardhen prapaskenat/ Alizotit i bënë presion 6 muaj para skandalit seksual

Posted: 13 Oct 2016 12:05 PM PDT

Drejtori i dorëhequr i Hekurudhave shqiptare, Genc Alizoti, pas video-skandalit erotik, mund ta kishte lënë detyrën edhe disa muaj para. ?Panorama? raporton se burime të afërta pranë Alizotit bëjnë të ditur se, rreth 6 muaj më parë, kreut të Hekurudhave i ishte bërë ?presion? për të lënë detyrën.

Një pilot nga Struga shmangi një sulm terrorist në SHBA

Posted: 13 Oct 2016 11:52 AM PDT

Bordi i Sigurisë Kombëtare të Transportit në SHBA, po e kryen një hetim lidhur me përplasjen e një aeroplani. Instruktori i aeroplanit që është përplasur, po trajtohet për lëndime në qendrën spitalore në Bridgeport dhe po flet me hetuesinë. Ai është identifikuar si shtetasi shqiptar me emrin A

Zyrtare/ Mbyllet stadiumi ?Loro Boriçi?, ja arsyeja

Posted: 13 Oct 2016 11:48 AM PDT

Stadiumi ?Loro Boriçi? do të mbyllet për 1 muaj. Firma përgjegjëse për tapetin e stadiumit do të bëjë riparime në fushën e gjelbër pasi ajo është dëmtuar shumë gjatë takimeve të fundit, si pasojë edhe e reshjeve të dendura të shiut. Koha për ta sjellë tapetin e stadiumit në gjendje optimale është

Rusia dhe India nënshkruajnë marrëveshje për shitje të sistemit raketor

Posted: 13 Oct 2016 11:40 AM PDT

Rusia gjatë kësaj javë do ta nënshkruajë një marrëveshje me Indinë për dërgimin e sistemit mbrojtës raketor të avancuar, të tipit S-400, në Indi. Zyrtari i Kremlinit, Yury Ushakov, tha sot se marrëveshja do të nënshkruhet nga presidenti rus, Vladimir Putin, dhe kryeministri i Indisë, Narendra Mod

Futbollistët gjerman, më të paguarit në botë (FOTO LAJM)

Posted: 13 Oct 2016 11:40 AM PDT

Mesfushori Toni Kroos ka nënshkruar kontratë të re me Real Madridin deri në vitin 2020, ku do të përfitojë nga 20 milionë euro në sezon. Më këto shifra të ?çmendura? ai bëhet lojtari gjerman më i paguar në botë dhe histori. Pas tij renditet Thomas Muller dhe Manuel Neuer me nga 15 milionë euro

Arrestohet shoferi i kryetares së Komunës së Tetovës

Posted: 13 Oct 2016 11:30 AM PDT

Sot në qendër të Tetovës afër objektit të Komunës, nga Policia është arrestuar shoferi i kryetares së Komunës së Tetovës, Teuta Arifi. Bëhet fjalë për Amet Bejtullahun. Arrestimi i tij është bërë para syve të kalimtarëve, transmeton Televizioni Koha. Në ëeb faqen e MPB-së Bejtullahun figuron

Related Posts :