Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Eshref Berisha, njeriu q? ka 37 vite pa gjum? dhe me nj? ?nd?rr” plus 9 more

loading...

Bota Sot: “Eshref Berisha, njeriu q? ka 37 vite pa gjum? dhe me nj? ?nd?rr” plus 9 more


Eshref Berisha, njeriu q? ka 37 vite pa gjum? dhe me nj? ?nd?rr

Posted: 07 Oct 2016 12:05 PM PDT

Secili njeri ka ëndrra të ndryshme, disa duan të bëhen të pasur, disa duan të arrijnë në karrierë, ndërsa disa duan vetëm të jenë të lumtur. Mirëpo, është interesant fakti kur ëndrra e vetme e një njeriu është të fus sadopak gjumë në sy. Eshref Berisha, banor i Komunës së Rahovecit, fshati Kramovik ka një ëndërr që ndonjë njeriu tjetër do t’i dukej e çuditshme. Berisha vetëm dëshiron të flejë sikur njerëzit normal, t’i bëj 8 orë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia ?sht? duke bler? vajzat shqiptare nga Tirana vet?m p?r 5 mij? euro p?r kok??!

Posted: 07 Oct 2016 07:51 AM PDT

Fëmijët e shqiptarëve tradicionalisht  “përngjajnë” si nëna apo "përngjajnë” si daja për shkak të gjakut. Një njeri serb ka thënë për “Presheva Jonë” se ai i ka frikë martesat e hershme mes serbëve dhe vajzave shqiptare. Sipas tij, fëmijët me nënat shqiptare, nuk dihet ndoshta nesër mund ta “tradhtojnë” Serbinë. Ai shton se nëse këto martesa do të ishin të vërteta e të sinqerta do të ishte gjithçka ne rregull,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reshjet e shiut: Rr?shqitje gur?sh, inertesh dhe prani mjegulle n? Rrug?n e Kombit

Posted: 07 Oct 2016 06:59 AM PDT

Reshjet e dendura të shiut që kanë shoqëruar Kukësin, kanë bërë që të vështirësohet qarkullimi në rrugën e Kombit, konkretisht në aksin Kalimash – Kukës – Morinë. Në këtë segment rrugor, ku çdo vit fenomeni i rënieve të dherave e gurëve është evident, kanë qenë të pranishme duke sjellë probleme në qarkullimin e automjeteve. Kompania mirëmbajtëse “Marsi” me 20 punonjës dhe mjete po punon vazhdimisht për pastrimin e rrugës,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aleksandar Vu?iq: Mirupafshim Trep??, Gazivod? dhe Vala?!

Posted: 07 Oct 2016 06:54 AM PDT

Kryeministri serb, Aleksandar Vucic, ka deklaruar se në rast se Kuvendi i Kosovës miraton Ligjin për "Trepçën" nuk e di se si Prishtina zyrtare do të bashkëpunojë me serbët e Kosovës dhe me autoritetet në Beograd. Aleksandar Vuçiq ka deklaruar edhe se për telekomunikacionin në Kosovë pret vazhdimin e bisedimeve me zyrtarë evropianë dhe me ata të Kosovës. “Do të kemi edhe shumë kontakte, do të përpiqemi nëse mund të ndreqim diçka dhe do të shohim nëse çdo është......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet aktivisti i VV's? Naser Shatri

Posted: 07 Oct 2016 05:08 AM PDT

Lëvizja Vetëvedosje bën të ditur se sot është arrestuar në kufirin me Shqipërinë aktivisti Naser Shatri. “Aktivisti Shatri, njëkohësisht ish - ushtar i UÇK-së, është arrestuar në  lidhje me aksionin protestues të rrotullimit të xhipave të EULEX-it, në vitin 2009, me të cilin Lëvizja Vetëvendosje paralajmëronte se ky mision ndërkombëtar nuk do të sillte drejtësi.” njofton VV-ja. Vetëvendosje ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të aktivistit Naser Shatri dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

N? Komun?n e Rahovecit ka filluar vaksinimi kund?r gripit sezonal

Posted: 07 Oct 2016 05:05 AM PDT

Komuna e Rahovecit, ka filluar procesin e vaksinimit kundër gripit sezonal për të gjithë personat e moshuar, pacientet me sëmundje kronike dhe ata me probleme tjera shëndetësore. Ky proces i vaksinimit, është duke u bërë nëpër të gjitha qendrat e mjekësisë familjare në Komunën e Rahovecit. Shërbimi i vaksinimit në Komunën e Rahovecit për këtë vit është furnizuar me 1 350  doza vaksina, ndërsa i gjithë procesi pritet të përfundoj brenda muajit dhjetor. Zyrtarët e DShMS-së......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hasani: Mos i helmoni f?mij?t me alkool e duhan

Posted: 07 Oct 2016 04:57 AM PDT

Zyra e Rinisë Evropiane të Kosovës ka kërkuar nga Ministria e Shëndetësisë që të shtoj aktivitetin e saj në mbrojtjen e fëmijëve nga blerja dhe shitja e duhanit. Duke lejuar që fëmijët të blejnë duhan edhe pse nuk e kanë kaluar moshën e pjekurisë po shkelen parimet e Konventës Ndërkombëtare për të Drejtat e Fëmijëve dhe legjislacioni kosovar për duhanin. Presidenti i Rinisë Evropiane të Kosovës, Avdullah Hasani tha se të miturit nuk duhet të lejohen të konsumojnë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KDI: Kuvendi jo efektiv n? sesionin pranveror

Posted: 07 Oct 2016 04:53 AM PDT

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka publikuar raportin e rregullt të monitorimi të Kuvendit për sesionin pranveror 2016. Vështirësitë me të cilat është ballafaquar Legjislatura e V-të e Kuvendit kanë qenë të shumta, ndonëse më shumë të natyrës politike. Sipas KDI-së, inatet e akumuluara gjatë konstituimit të Kuvendit dhe krizës politike të atëhershme, kanë reflektuar edhe përgjatë vazhdimit të mandatit. “Kundërshtimi i Marrëveshjes për asociacionin e komunave me......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

T? pak?naqurit k?rkojn? nga KQZ ta legjimitoj? shkarkimin e Aganit

Posted: 07 Oct 2016 04:00 AM PDT

Grupi i të pakënaqurëve brenda Partisë së Drejtësisë(PD) ka parashtruar kërkesën të Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve (KQZ) për legjimitimin e kongresit të jashtëzakonshëm në të cilin shkarkuan kryetarin Ferid Agani dhe zgjodhën si kryetar të ri njërin nga themeluesin e kësaj partie, Sylejman Çerkezin. Sekretari i PD-së që mbështetet nga grupi i të pakënaqurëve, Fidan Mustafa tha për Express se kanë dorzuar kërkesën për legjimitimin e shkarkimit të Aganit në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Protestuan pun?tor?t e KEDS-it

Posted: 07 Oct 2016 03:19 AM PDT

Dhjetëra punëtorë të kompanisë kosovare për shpërndarje dhe distribuim të energjisë elektrike (KEDS) kanë protestuar sot para ndërtesës kryesore të KEDS-it në Prishtinë.Federata e Sindikatave të Pavarura “ElektroKosova”, kanë kërkuar kthimin e tyre në vendet e punës të cilit ishin larguar më parë nga menaxhmenti i KEDS-it. Ata i kanë bërë thirrje menaxhmentit të KEDS-it që të shqyrtojnë edhe njëherë vendimin e t’i kthejnë punëtorët në vendet e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :