Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“7 këshilla për ata që punojnë në kompjuter” plus 21 more Express Shneta

loading...

“7 këshilla për ata që punojnë në kompjuter” plus 21 more Express Shneta


7 këshilla për ata që punojnë në kompjuter

Posted: 02 Nov 2016 08:44 AM PDT

Vitamina A luan rol të rëndësishëm në prodhimin e rodopsinës , e domosdoshme për sytë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mjalti, qasjet e vjetra dhe të reja të përdorimit të tij

Posted: 02 Nov 2016 07:02 AM PDT

Fizikanti i njohur Albert Ajnshtajn ka parashikuar se në qoftë se bletët zhduken, atëherë njerëzimi nuk mund të mbijetojë më shumë se 4 vite në Tokë. Kjo, për rolin shumë të rëndësishëm që kanë bletët në fekondimin e bimëve dhe në vazhdimësinë e jetës së të gjitha specieve. Por, njësoj të vyera saç janë bletët për Tokën është edhe fryti i punës së tyre, mjalti, për shëndetin e mirë të njeriut. Efektet e jashtëzakonshme kuruese të tij janë të dokumentuara që në lashtësi, nëpër pergamene, gurë, kufomat e faraonëve, e deri në ditët e sotme me këshillat e gjysheve në kujtesën tonë. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjatë gjithë jetës e keni prerë shalqirin gabim (Video)

Posted: 02 Nov 2016 05:41 AM PDT

Gjatë pothuajse tërë verës, është e pamundur që dikush të kalojë ditën pa blerë shalqi për ta shijuar atë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kanceri metastatik i prostatës

Posted: 02 Nov 2016 05:03 AM PDT

Termi metastaza ka të bëjë me procesin e përhapjes së kancerit jashtë pikës nisëse. Atëherë kur kanceri i prostatës është përhapur edhe në pjesë të tjera të trupit tuaj, mjekët thonë se kanceri është metastazuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vajza, gra mos vishni tanga, ja çka i bëjnë vaginës suaj

Posted: 02 Nov 2016 01:37 AM PDT

Shumica e grave preferojnë t'u shmangen mbathjeve të plota pambuku, vetëm që në veshjet e tyre mos të krijohen vija nga prerjet e të brendshmeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A dini edhe ju të puthni? Nëse bëni kështu- nuk dini!

Posted: 02 Nov 2016 01:07 AM PDT

Si duket të gjithë mendojmë që jemi profesionistë të vërtetë në puthje, mirëpo vetëm diç më shumë se gjysma nesh jemi afër saj. Të tjerët duhet akoma të ushtrojnë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si të zgjateni 5 centimetra për 2 javë

Posted: 02 Nov 2016 12:40 AM PDT

A jeni më të gjatë sesa një mashkull mesatar gjerman? Nuk besojmë! Sipas studimit më të madh botëror të gjatësisë, shtetet e Evropës veriore si: Danimarka, Holanda dhe Islanda i prodhojnë meshkujt më të gjatë në planetin Tokë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lajm i çuditshëm: Përdoruesit e Facebook-ut jetojnë më gjatë

Posted: 02 Nov 2016 12:20 AM PDT

Është folur gjatë për efektet negative të përdorimit të "Facebook"-ut dhe për varshmërinë që ne krijojmë nga përdorimi i tij, mirëpo tani flasim për efektet pozitive të tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A e dini për ç’shkak femrat kanë apetit të shtuar para ciklit të tyre?

Posted: 01 Nov 2016 11:36 PM PDT

A e dini që femrat kanë dëshirë të shtuar për çokollatë të ëmbël para ciklit? A e dini për se është kështu?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dieta me kos, katër kilogram në një javë

Posted: 01 Nov 2016 05:23 PM PDT

Në këtë artikull do t'ju paraqesim një dietë që ka për bazë kosin, dhe ju ndihmon të bini në peshë 4 kilogram.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sa orë gjumë ju nevojiten për të mirëmbajtur shëndetin

Posted: 01 Nov 2016 05:21 PM PDT

Studime të shumta janë përpjekur të na tregojnë se për sa orë gjumë kemi nevojë që ta mirëmbajmë shëndetin e mirë, dhe disa njerëz thonë se edhe vetëm tri orë gjumë brenda nate mjaftojnë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përfitimet që sjell fjetja në anën e majtë

Posted: 01 Nov 2016 05:18 PM PDT

Për shumicën e njerëzve, gjumi është ndoshta një nga gjërat e tyre më të preferuara. Por a e dini se pozicioni juaj i gjumit mund të ndikojë në shëndetin tuaj të përgjithshëm?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kush punon në kompjuter ka nevojë për këtë vitaminë

Posted: 01 Nov 2016 05:16 PM PDT

Duke u fokusuar në ekranin e kompjuterit, sytë gjithmonë reagojnë ndaj pikave të ndritshme dhe të errëta. Ndaj ata që punojnë në kompjuter kanë nevojë për vitaminë A.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja pse nuk duhet të flini përmbys

Posted: 01 Nov 2016 02:49 PM PDT

Shkrimet dhe këshillat e gjumit janë nga më të ndryshmet. Edhe për pozicionet po ashtu: si duhet t'i mbash flokët gjatë gjumit, cili është pozicioni më i mirë gjatë natës dhe çfarë thotë ai për ty etj., por nuk jemi fokusuar asnjëherë tek ky pozicion.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Metoda natyrale për ndaljen e dhimbjes së dhëmbit

Posted: 01 Nov 2016 01:29 PM PDT

Keni dhimbje dhëmbi, por e keni të pamundur të ikni te dentisti?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja cilat sëmundje i shkakton vetmia

Posted: 01 Nov 2016 12:52 PM PDT

Vetmia mund të të vrasë dhe këtë gjë e ka vërtetuar shkenca.T ë ndierit vetëm mund të rrisë te njeriu rrezikun e sëmundjeve të zemrës, atakut dhe kancerit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë ndodhë nëse e përqafoni dikë më shumë se 20 sekonda

Posted: 01 Nov 2016 12:36 PM PDT

Përqafimi i thyen të gjitha barrierat, i bën njerëzit të qeshin dhe i shëron ata. Çfarë një doktor nuk mund të bëjë e bën një përfaqim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Test i ri për gjetjen e kancerit

Posted: 01 Nov 2016 12:20 PM PDT

Një lloj analize e re e gjakut mund të shërbejë si paralajmërim i hershëm për praninë e kancerit. Analiza zbulon mutacione në qelizat e kuqe të gjakut para se të shfaqen simptomat e kancerit. Ky test mund të jetë një mënyrë e thjeshtë për të zbuluar zbuluar kancerin te pacientët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përdorni lëng qepe për të luftuar rënien e flokut

Posted: 01 Nov 2016 12:14 PM PDT

Rënia e flokëve është një prej problemeve estetike që prek në masë meshkujt dhe femrat. Nëse fillimisht neglizhohet me kalimin e kohës kthehet në një problem serioz.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shëndeti i zgavrës së gojës dhe era e keqe

Posted: 01 Nov 2016 12:11 PM PDT

​ Era e keqe e gojës cila në mjekësi quhet halitosis, mund të jetë e shkaktuar me higjienën e keqe të zgavrës së gojës, por po ashtu mund të jetë edhe shenjë e një varg problemesh të tjera shëndetësore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë ndodh nëse pini vetëm ujë për një muaj

Posted: 01 Nov 2016 12:09 PM PDT

Ndalimi i pijeve të gazuara, kafes apo alkoolit është diçka që në një pikë gjithsecili thotë se do ta arrijë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si ndikojnë vitet në plleshmëri

Posted: 01 Nov 2016 12:07 PM PDT

Plleshmëria te femrat bie përafërsisht pas moshës 27-vjeçare. Deri në atë kohë femra ka humbur shumë vezë përmes ciklit menstrual dhe harxhimit natyral, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :