Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“A do të përfundojë bota në këtë mënyrë?” plus 15 more Mistere

loading...

“A do të përfundojë bota në këtë mënyrë?” plus 15 more Mistere


A do të përfundojë bota në këtë mënyrë?

Posted: 10 Nov 2016 09:03 AM PST

Vdekja e universit do të jetë një vdekje graduale dhe e ftohtë, thuhet sipas disa fizikanëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A po e pret Donald Trump fati i njëjtë me Kennedy?

Posted: 10 Nov 2016 06:46 AM PST

Gazetari rus, Dmitry Kiselyov paralajmëroi se elita mund ta "vrasë" Donald Trump, për shkak të dëshirës së tij për të ndërtuar marrëdhënie më të mira me Moskën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky njeri ka zbuluar diçka shokuese për Trump-in

Posted: 10 Nov 2016 04:02 AM PST

Eksperti i kodeve të Biblës, rabini Matityahu Glazerson, thotë me siguri të plotë se, president i ardhshëm i SHBA-së do të jetë Donald Trump. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

‘Dora e Zotit’ shfaqet mbi Portugali (Foto)

Posted: 10 Nov 2016 03:59 AM PST

Në qiellin e Portugalisë janë formuar disa re mahnitëse të cilat nga njerëzit janë quajtur si "Dora e Zotit". Reja e formuar ishte fiksuar në fotografi nga blogeri Rogerio Pacheco dhe pas shpërndarjes, ato kanë marrë vëmendjen në rrjetet sociale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Baba Vanga kishte parashikuar se Obama do të ishte presidenti i fundit amerikan

Posted: 10 Nov 2016 03:30 AM PST

Bullgarja e vërber, Baba Vanga, e cila e kishte parashikuar saktë sulmin ndaj kullave binjake më 11 shtator 2001 në SHBA dhe ngritjen e ISIS-it, po ashtu kishte parashikuar se Barack Obama do të ishte presidenti i fundit amerikan.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çajnë mëdysh gjarprit, shokohen nga ajo që zbulojnë

Posted: 10 Nov 2016 02:31 AM PST

Banorët e një fshati në Nigeri vranë një gjarpër gjigant pasi dyshonin se kishte gëlltitur një viç.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Doktoresha "ngjall" beben e vdekur duke iu lutur Nënë Terezës (Video)

Posted: 10 Nov 2016 02:29 AM PST

Vetëm pak ditë pasi Nënë Tereza e Kalkutës u shpall shenjtore më 4 shtator, ndodhi një mrekulli.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtarët zbulojnë diçka të pabesueshme poshtë vullkanit

Posted: 10 Nov 2016 02:22 AM PST

Shkencëtarët kanë zbuluar një rezervuar uji të fshehur nën një vullkan në Ande, 15 kilometra poshtë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

"Alienët do të rikthehen"!

Posted: 09 Nov 2016 05:56 PM PST

Erich Von Daniken, autori kontrovers i librit "Chariots of the Gods", parashikon se alienët do të rikthehen brenda periudhës prej 20 vjetëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arkeologët: Atlantis ka ekzistuar, ja si u zhduk

Posted: 09 Nov 2016 05:54 PM PST

Një tsunami gjigant ka shkatërruar dhe zhdukur qytetin legjendar të Atlantis, e kjo mund të jetë shkaktuar nga një vullkan, sugjeron një teori e re.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Shah”, jo vetëm një lojë. Ja çfarë të mëson për jetën

Posted: 09 Nov 2016 05:53 PM PST

Loja e shahut mund të mos jetë vetëm një lojë, pasi që ajo mund të na mësojë shumë gjëra të rëndësishme për jetën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Elefantët e bardhë mistik në ceremoninë e zisë kombëtare për mbretin e Tajlandës

Posted: 09 Nov 2016 05:45 PM PST

Dhjetëra elefantë të pluhurosur me të bardhë për të ngjasuar me elefantët e bardhë mistik, morën pjesë në ceremoninë mbretërore me rastin e vdekjes së mbretit të Tajlandës, Bhumibol Adulyadej.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një ari polar në malet e gjelbërta, larg borës dhe akullit (Foto)

Posted: 09 Nov 2016 03:39 PM PST

Ky ari polar duket shumë i vetmuar dhe larg shtëpisë së tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Re të mahnitshme në Portugali, njerëzit i quajnë “Dora e Zotit” (Foto)

Posted: 09 Nov 2016 03:35 PM PST

Në qiellin e Portugalisë muaj më parë ishin formuar disa re mahnitëse të cilat nga njerëzit janë quajtur si "Dora e Zotit".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja kur njerëzit do takohen me UFO-t

Posted: 09 Nov 2016 03:32 PM PST

Prej kohësh njeriu është i bindur se nuk është i vetëm në hapësirë. Disa teori thonë se raca njerëzore është një variacion i jetës jashtëtokësore, që ka lulëzuar në Tokë si koloni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjenet e këtij fisi mbajnë një ADN ndryshe nga specia e njeriut (Video)

Posted: 09 Nov 2016 03:30 PM PST

Prova të reja nga shkencëtarët sugjerojnë se njerëzit që jetojnë në ishujt Melanesia kanë ADN ndryshe nga specia e njeriut.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :