Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“A është i mundur udhëtimi në kohë - ja e vërteta?” plus 10 more Mistere

loading...

“A është i mundur udhëtimi në kohë - ja e vërteta?” plus 10 more Mistere


A është i mundur udhëtimi në kohë - ja e vërteta?

Posted: 02 Nov 2016 08:18 AM PDT

Sipas shumë njoftimeve të cilat janë publikuar përgjatë viteve, në mesin e shumë sekreteve të Vatikanit, ekziston edhe një pajisje e quajtur Kronovizor. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E kujtoni këtë djalë të braktisur? Shihni se si duket ai sot (Foto)

Posted: 02 Nov 2016 03:13 AM PDT

Pak më shumë se një muaj më parë, bota u trondit nga pamjet që vinin nga Nigeria, ku një fëmijë tre vjeçar ishte braktisur nga familja me akuzën se ai ishte magjistar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Momentet emocionuese nga hapja e varrit të Jezu Krishtit (Video)

Posted: 02 Nov 2016 12:19 AM PDT

Për herë të parë në shekuj, shkencëtarët kanë ekspozuar sipërfaqen origjinale të asaj që prej kohësh është konsideruar si varri i Jezu Krishtit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në cilin vend të Botës bie më së shumti shi

Posted: 01 Nov 2016 06:46 PM PDT

Organizata Botërore Meteorologjike i ka evidenuar të dhënat e reshjeve në Tokë në vitin e largët 1851. Që atëherë fshati ka vendosur që zona Mavsinram Meghalaya në Indi, i evidentuar si një vend me reshje më të larta në botë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si e mendonte Hemingway parajsën?

Posted: 01 Nov 2016 06:43 PM PDT

Në vitin 1925 Hemingway gjendet në Spanjë. I larguar nga Parisi ku kishte qëndruar për një kohë, ai mahnitet nga natyra e egër e Spanjës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tek ‘Frankenstein’ gjendet teoria për të shpëtuar zhdukjen e njeriut

Posted: 01 Nov 2016 06:00 PM PDT

Vepra "Frankenstein", e shkruar nga Mary Shelley në vitin 1818, jo vetëm që ka qenë një nga romanet e parë të fantashkencës, por i ka paraprirë disa parimeve themelore të biologjisë, si ajo e konkurrencës përjashtuese, për të shpëtuar njerëzimin nga zhdukja.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë përjetoi Napoleon Bonaparte, brenda Piramidës së madhe të Gizës?

Posted: 01 Nov 2016 05:56 PM PDT

A e dinit se Napoleon Bonaparti pati një përjetim mistik brenda Piramidës së madhe në Giza?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Injoranca është çelësi i lumturisë!

Posted: 01 Nov 2016 05:54 PM PDT

"Vetëm injoranca mund të na dhurojë lumturinë e vërtetë"

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohet peshku që ecën (FOTO)

Posted: 01 Nov 2016 05:53 PM PDT

Çdo verë, James Beuvink udhëton në Gjirin e Ishujve, në Zelandën e Re. Por udhëtimi i sivjetshëm përfundoi me një surprizë, kur ai dhe familja e tij zbuluan një peshk të rrallë me këmbë mes një grumbulli leshterik dhe karremit të peshkimit në barkë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidentët më të pasur amerikanë

Posted: 01 Nov 2016 04:39 PM PDT

Nuk ka dyshim që të jesh president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës është punë e vështirë, e shpeshherë presidentët as që marrin falënderim për punën që bëjnë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është gjarpri më helmues në botë

Posted: 01 Nov 2016 04:34 PM PDT

Gjarpri blu korale është gjarpri me helmin më të fuqishëm në botë, ai gjuan krijesa të cilat lëvizin shpejt si dhe gjarpërinj të tjerë helmues.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :