Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“A mundet HPV të shkaktojë kancer në qafën e mitrës?” plus 10 more Express Shneta

loading...

“A mundet HPV të shkaktojë kancer në qafën e mitrës?” plus 10 more Express Shneta


A mundet HPV të shkaktojë kancer në qafën e mitrës?

Posted: 09 Nov 2016 05:44 AM PST

Human Papilloma Virus (HPV) është infeksioni viral më i shpeshtë në sistemin riprodhues. Numri më i madh i meshkujve dhe i femrave të cilët janë seksualisht aktivë mund të infektohen dhe të ri-infektohen në një periudhë të caktuar të jetës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtarët: Ky vaj sheshon barkun në kohë rekord

Posted: 08 Nov 2016 05:57 PM PST

Sipas një studimi të ri, përfshirja e vajit kanola në dietë mund t'ju ndihmojë të sheshoni barkun në vetëm katër javë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A e keni ditur se ekziston bima që zmadhon penisin në mënyrë natyrale?

Posted: 08 Nov 2016 05:53 PM PST

Në qoftë se për një arsye apo një tjetër, ndiheni të pakënaqur nga përmasat e organit tuaj gjenital, falë një bime specifike, tani mund të vëreni përmirësim të dukshëm, sa në madhësi, po aq dhe në fortësi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Receta e cila ndihmon në forcimin e imunitetit

Posted: 08 Nov 2016 05:46 PM PST

Në këtë kohë kur janë përhapur viruset, është me rëndësi të forcojmë më shumë imunitetin

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse krundet bëjnë mirë për zorrët

Posted: 08 Nov 2016 05:43 PM PST

Një studim i fundit tregon se krundet mund të shkaktojnë fyerje stomaku dhe gazra, por kjo është një shenjë e mirë për shëndetin e zorrëve, sipas shkencëtarëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A duhet të bëni seks gjatë ciklit menstrual?

Posted: 08 Nov 2016 12:45 PM PST

Pyetjet rreth marrëdhënieve seksuale duket se nuk kanë asnjëherë fund por a është e sigurt të kryesh marrëdhënie seksuale gjatë ciklit menstrual?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mentja: Bima që ul temperaturën e lartë dhe relakson enët e gjakut

Posted: 08 Nov 2016 12:12 PM PST

Në familjen e bimës së mentes ka mbi 30 lloje të ndryshme, pothuajse të gjitha kanë të njëjtat veti mjekësore dhe përdoren po njëlloj si të tjerët. Por më e zakonshmja është "mentja piperita".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A jemi të vetëdijshëm për helmet në mjetet për kujdes dhe pastrim personal

Posted: 08 Nov 2016 12:07 PM PST

Mjetet kimike për pastrim kanë përbërës kimik, emrat e të cilëve mezi i lexojmë mbrapa dhe nuk e dimë se cili është qëllimi i tyre. Ajo çka është e përbashkët për shumicën e këtyre përbërësve është që nuk janë natyralë dhe që ndotin natyrën dhe helmojnë njerëzit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Perimet e ruajnë shëndetin

Posted: 08 Nov 2016 12:05 PM PST

Perimet janë burimi më i mirë natyror i vitaminave, mineraleve dhe i materieve ushqyese të cilat e ruajnë shëndetin, por janë edhe kujdesi më i shijshëm i lëkurës – veçanërisht dimrit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Puna jashtë orarit rrit rrezikun nga sulmi në zemër dhe tru

Posted: 08 Nov 2016 12:02 PM PST

Që duhet të punojmë me masë këtë gjë e dinë të gjithë, por ritmi modern i jetës dhe recesioni e kanë bërë të veten, kështu që edhe tek ne është bërë moderne të punohet prej mëngjesit deri vonë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes! Këtë mos e bëni më asnjëherë kur jeni në dush

Posted: 08 Nov 2016 10:47 AM PST

Pas një dite të gjatë dhe stresuese, në mbrëmje të gjithë duan të çlodhen e qetësohen për disa minuta në një dush relaksues.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :