Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Alarmi, 4600 raste me kancer gjiri, 350 janë të reja çdo vit Shëndeti

loading...

Alarmi, 4600 raste me kancer gjiri, 350 janë të reja çdo vit Shëndeti


Alarmi, 4600 raste me kancer gjiri, 350 janë të reja çdo vit

Posted: 04 Nov 2016 11:08 PM PDT

Nga: Ermelinda Hoxhaj Minimalisht çdo ditë një grua në Shqipëri diagnostikohet me kancer gjiri. Vetëm në Qendrën Spitalore Universitare Tiranë hasen mesatarisht rreth 350 raste të reja në vit. Kanceri i gjirit është kanceri që haset më shpesh te femrat në krye të listës së incidencës dhe vdekshmërisë nga kanceri, krahasuar me llojet e tjera […]

Related Posts :