Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Ahmeti: S?do të ndalemi së kërkuari drejtësi për Astritin” plus 19 more

loading...

Albeu: “Ahmeti: S?do të ndalemi së kërkuari drejtësi për Astritin” plus 19 more


Ahmeti: S?do të ndalemi së kërkuari drejtësi për Astritin

Posted: 10 Nov 2016 01:24 PM PST

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në Zona e Debatit në Klan Kosova ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosje nuk do të ndalet së kërkuari drejtësi për aktivistin e saj, Astrit Dehari, që të shtunën e shkuar vdiq në Burgun e Prizrenit. Më tej ai ka thënë se është i shqetësuar për nivelin e debatit

Thaçi: Pas zgjedhjeve unë zv.kryeministri i vetëm me mundësi vetoje

Posted: 10 Nov 2016 01:13 PM PST

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi i ftuar në emisionin ?Zig Zag? në Televizionin Art, në mes tjerash ka thënë se do të ketë post ministror në Qeverinë e re të Maqedonisë. ?Unë do të jem zëvendëskryeministër i Maqedonisë në qeverinë e re. Dhe do të jetë insistim i im që të jem zëvendëskryeminist

Ali Ahmeti nga Haraçina: BDI është historia e shqiptarëve, mos u hidhëroni nga ata që na ofendojnë

Posted: 10 Nov 2016 01:00 PM PST

Kryesia dhe kryetari i BDI, Ali Ahmeti, pas përfundimit të takimit në Studeniçan, kanë marrë pjesë në hapjen e shtabit të kësaj partie në Haraçinë. Pasi përshëndeti të pranishmit e shumtë, Ali Ahmeti mes tjerash tha: ?Unë nuk erdha këtu për të shpalosur platformën e BDI për zgjedhjet e 11 dhjeto

Sulme terroriste në ndeshjen e Izraelit, Klosi: E pamundur të ndodhin

Posted: 10 Nov 2016 12:56 PM PST

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi i ftuar në studion e Report Tv për masat e sigurisë pas kërcënimit terrorist ndaj ekipit të Izraelit gjatë ndeshjes në Shqipëri, ka thënë se e gjitha ka qenë një dëshirë e grupit terrorist, pasi nuk kanë shanse për ta zbatuar në terren. ?Mendoj se më shumë ka qenë nj

Frika nga sulmet terroriste/ Kombëtarja e Izraelit nuk erdhi nga Rinasi me autobus

Posted: 10 Nov 2016 12:55 PM PST

Rreth orës 18:30 të pasdites së sotme, Kombëtarja e Futbollit të Izraelit mbërriti në Tiranë nga aeroporti i Rinasit nën masa shumë të forta sigurie. E gjithë autostrada u bllokua, ndërkohë ekipi izraelit udhëtoi me dy autobusë nga aeroporti në hotelin ku është akomoduar në qendër të kryeqytetit

Shpërthim i fuqishëm jashtë konsullatës së Gjermanisë në Afganistan

Posted: 10 Nov 2016 12:45 PM PST

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur shumë pranë konsullatës gjermane në qytetin Mazar-i-Sharif në Afganistan. Mediat ndërkombëtare deri tani raportojnë për një person të vdekur dhe të paktën 27 të plagosur. Stafi diplomatik i konsullatës gjermane është frikësuar si pasojë e shpërthimit të fuq

Listat e përbashkëta mes RDK dhe BESËS/ Ramadan Idrizi jep dorëheqjen nga RDK

Posted: 10 Nov 2016 12:33 PM PST

Ramadan Idrizi njëri nga anëtarët e Kryesisë Qendrore të RDK-së së Fadil Zendelit, që si duket është i pakënaqur nga trajtimi jo i ndershëm që i është bërë subjektit që ai përfaqëson bashkë me Fadil Zendelin, ka dhënë dorëheqjen. ?Duke e ndjekur situatën politike ne IRJM,dhe sjelljet e lidereve t

Pamje nga burgu ku vdiq Astrit Dehari (VIDEO)

Posted: 10 Nov 2016 12:30 PM PST

Megjithëse ka kaluar thuajse një javë, ende nuk është bërë e qartë se si vdiq aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari. Ai ndërroi jetë në qendrën e paraburgimit në Prizren, ndërsa Klan Kosova ka siguruar pamje të kësaj qendre. Ajo që dihet deri më tani për vdekjen e Deharit është se ?

Ilda Bejleri shuan heshtjen: Ja e vërteta e lidhjes me Shaqirin (VIDEO)

Posted: 10 Nov 2016 12:27 PM PST

Ilda Bejleri ka qenë e ftuara e radhës në emisionin INtervieë dhe ka folur si kurrë më parë në lidhje me fitimet e saj në Digitalb, aludimet për një lidhje me Xherdan Shaqirin dhe të dashurin e saj të ri. Gazetarja simpatike ka folur pa doreza së bashku me Kelvin. Hidhini një sy videos më la

Media ruse: Droga në Shqipëri kontrollohet nga 4 klane më të rrezikshme se kartelet e Kolumbisë

Posted: 10 Nov 2016 12:17 PM PST

?Një mafie më e frikshme se kartelet e Kolumbisë?. Ky është titulli i një artikulli të prestigjiozes ruse Sputnik, publikuar sot, që flet për kanabizimin e Shqipërisë. Artikulli prek aksionin e disa ditëve më parë në Rrëshen, ku u zbulua një magazinë droge dhe u sekuestruan 4.2 ton marijuanë s

Kanadezët ironizojnë Trump: Mur akulli mes nesh dhe SHBA-ve pas fitores së republikanit (FOTO LAJM)

Posted: 10 Nov 2016 12:13 PM PST

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka thënë gjatë fushatës elektorale se meksikanët po marrin paratë dhe vendet e punës nga amerikanët dhe për këtë arsye ai do të ndërtojë një mur nis mes Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës, për të ndaluar emigracionin. Dhe tani

Plagosën me armë aktivistin e romëve, arrestohet autori i dytë

Posted: 10 Nov 2016 11:50 AM PST

Gjatë ditës së sotme Policia e Tiranës ka arrestuar bashkëpunëtorin e plagosjes së aktivistit të ?Ecovolis?, Valjon Pacani. Mbrëmjen e së mërkurës u vu në pranga Kristaq Karamanllari, 22 vjeç, kurse paradite u arrestua Marjus Isaj, 24 vjeç. Sipas policisë dyshohet se ai ka ka qëlluar me mjete të

Militantët e vegjël të ISIS ekzekutojnë katër burra dhe i dërgojnë një mesazh Putinit (FOTO LAJM)

Posted: 10 Nov 2016 11:50 AM PST

Organizata terroriste "ISIS? ka publikuar një video tjetër të vrasjeve makabre, në të cilën shfaqen të rekrutuarit e rinj, në mesin e të cilëve edhe dy fëmijë rusë duke ekzekutuar katër ?spiunë? të cilët më pas i dërgojnë një mesazh kërcënues presidentit rus Vladimir Putin. Në videon propagandue

De Biasi e injoroi, Avdijaj zgjedh zyrtarisht Kosovën

Posted: 10 Nov 2016 11:30 AM PST

Sulmuesi i talentuar, Donis Avdijaj ka pranuar të luaj për Përfaqësuesen e Kosovës. Ylli i skuadrës gjermane Schalke 04, që më parë ka luajtur për grupmoshat e Gjermanisë iu është bashkuar Kosovës në Antalya. Lajmin e ka bërë të ditur te Supersport Kosova, ndërsa Avdijaj para pak çasteve ka mbër

Gjatë nëntorit, një sërë aktivitetesh kulturore dhe shkencore për shqiptarët në Shkup

Posted: 10 Nov 2016 11:30 AM PST

Me rastin e Festës së Alfabetit, 75 vjetorit të shkollave të para shqipe dhe përvjetorit të nëntë të Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve (ITSHKSH) në Shkup, do të organizohen një sërë aktivitetesh kulturore dhe shkencore. Kështu, më 18 nëntor 2016, ITSHKSH dhe Post

E dyshimtë/ Pse familja nuk e vizitonte Astrit Deharin në burg pa prezencën e Vetëvendosjes? (FOTO LAJM)

Posted: 10 Nov 2016 11:16 AM PST

Në disa dokumente që i ka siguruar Gazeta Express, të botuara në mediat e afërta me Lëvizjen Vetëvendosje, shikohet një detaj tepër i dyshimtë. Sa herë familja e Deharit e ka vizituar Astritin në burg, ata vazhdimisht kanë qenë të shoqëruar nga një komisar i Lëvizjes Vetëvendosje. Shtrohet pyetj

Zaev: Dua që qytetarët shqiptarë ta duan Maqedoninë, njëlloj siç e dua unë

Posted: 10 Nov 2016 11:09 AM PST

Përfshirja e personave që bëjnë pjesë në bashkësi të ndryshme etnike në kryesinë e LSDM-së, si dhe në listat për kandidat, sipas Zoran Zaevit është reflektim i konceptit qytetar për të cilin është angazhuar LSDM nëse do të hyjë në Qeveri. ?A keni për qëllim ta ndryshoni kushtetutën, nëse dëshiro

Shfrytëzonte si prostitutë vajzën rumune, arrestohet tutori shqiptar

Posted: 10 Nov 2016 10:57 AM PST

Një 25-vjeçar shqiptar është vënë në prangat e policisë italiane e Faenza-s pasi akuzohet për shfrytëzim prostitucioni në dëm të një 26-vjeçareje rumune, raportojnë sot mediat lokale. Në shtator, u kontrollua banesa e shqiptarit pasi ishte nën hetim, sepse kishte prezantuar një kontratë pune fals

A do të pranohen emigrantët shqiptarë në SHBA tani që Trump u bë president? Ja përgjigja

Posted: 10 Nov 2016 10:45 AM PST

Shumë shqiptarë duket se jaanë trembur pas zgjedhjes së Donald Trump President të SHBA-ve. Kjo për shkak të deklaratave të tij kundër emigracionit. Në edicionin e sotëm ?Pyet Konsullin? në ambasadën amerikane në Tiranë, u shtrua edhe pyetja nëse tanimë do të pranohen emigrantët shqiptarë në SHBA.

Rusia nuk pranon kërkesën e OKB-së për armëpushim në Aleppo

Posted: 10 Nov 2016 10:40 AM PST

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka hedhur poshtë kërkesën e Kombeve të Bashkuara për të bërë pushime humanitare në luftimet në Siri, me qëllim shpërndarjen e ndihmave në pjesën lindore të Alepos, e cila kontrollohet nga rebelët. Ministria tha se ka marrë kërkesën nga kreu i task-forcës së OKB-së

Related Posts :