Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Ali Ahmeti jep urdhër të mos preket asnjë provokues” plus 19 more

loading...

Albeu: “Ali Ahmeti jep urdhër të mos preket asnjë provokues” plus 19 more


Ali Ahmeti jep urdhër të mos preket asnjë provokues

Posted: 13 Nov 2016 01:24 PM PST

Incident i sotëm që ndodhi në qytetin e Kumanovës ku u tentua të ndalohet lideri i BDI-së Ali Ahmeti të mbajë takim me banorët e këtij qytetit ndonëse u izolua për shkak të pranisë së vogël të qytetarëve që ishin më pak se 100 vetë, në mediat online filluan të qarkullojnë fjalët se policia është duk

Ben Blushi: ?Kryeministrin? tim e pritën më mirë se Kryeministrin tuaj

Posted: 13 Nov 2016 01:08 PM PST

Ben Blushi zgjodhi kulmin e debatit me kreun e qeverisë Edi Rama për të lajmëruar botimin e librit ?Kryeministri?, romanit që ka shkaktuar polemika për subjektin dhe personazhin kryesor. Por shkrimtari politikan, në një prononcim për Ora News synon tu japë fund të gjitha aludimeve duke deklaruar se

Kamerierja e restorantit i merr peng fëmijën klientes (VIDEO)

Posted: 13 Nov 2016 12:50 PM PST

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur kamerierja i merr peng fëmijën 10-muajsh një klienteje. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në Shiyan, qytet në Kinë, ku kamerierja mori fëmijën pasi klientia ia la që të kujdesej për disa minuta. Mirëpo, kur u kthye, nëna e fëmijës pa që djali i saj dhe vaj

?Serbia fituese me marrëveshjen për kodin telefonik për Kosovën?

Posted: 13 Nov 2016 12:30 PM PST

Arritja e marrëveshjes për kodin telefonik të Kosovës, +383, ka bërë që menjëherë në mediet serbe të prononcohet i ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë në Serbi, Marko Gjuric. Ai ka thënë se është mirë që Serbia nuk ka pranuar një marrëveshje që nuk është në interes të serbëve, por që ka arri

Ja si u godit me gurë makina e Ali Ahmetit në Kumanovë (VIDEO)

Posted: 13 Nov 2016 12:05 PM PST

Protestuesit e revoltuar kundër liderit të BDI-së kanë sulmuar me gurë veturat e funskionarëve të partisë, të cilët depërtuan në restorantë përmes një rrugë anësore e fushës së fshatit Cerkez. Disa pjesëtarë të protestes, gjatë depërtimit për tiu afruar restorantit janë përleshur edhe me forcat e

Zvicra mund Ishujt Faroe (VIDEO)

Posted: 13 Nov 2016 12:04 PM PST

Zvicra ka regjistruar fitoren e katërt me radhë në Grupin B në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës, pasi mposhti 2:0 Ishujt Faroe. Golat i shënuan Eren Derdiyok dhe Stephan Lichtsteiner. Pas kësaj fitoreje, Zvicra blindon pozitën e parë me 12 pikë, duke lënë prapa Hungarinë me shtatë pikë e

Holanda mposht Luksemburgun, shpërthen Depay (VIDEO)

Posted: 13 Nov 2016 11:48 AM PST

Pas humbjes nga Franca, Holanda ka grumbulluar tre pikë në xhiron e katërt në Grupin A, pasi mposhtën 3:1 si mysafirë Luksemburgun Ylli i Manchester Unitedit, Memphis Depay, ka shkëlqyer në fitoren e Holandës prej 3:1 ndaj Luksemburgut, i cili shënoi dy gola. Golin tjetër për Holandën e shënoi

Ali Ahmeti pengohet për të hyrë në Kumanovë, reagon BDI

Posted: 13 Nov 2016 11:35 AM PST

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti është ndaluar nga një grup personash, teksa ishte nisur për një takim me qytetarët e Kumanovës. Në një deklaratë për mediet BDI dënon ashpër aktet e paligjshme për siç thotë kjo parti, ndaj karvanit të delegacionit. ?Një grup i vogël provokuesish të dhunshëm tentua

Arbana Osmani: Big Brother këtë herë do kalojë çdo pritshmëri

Posted: 13 Nov 2016 11:18 AM PST

Arban Osmani është ciësuar shpesh si prezantuesja më e mirë shqiptare. Ajo do të drejtojë një format të ri emisioni në Top Channel, që sipas saj shkon përtej çdo pritshmërie televizive. Ajo tregon emocionet e pritjes për të dalë sërish në ?prime time?, detaje nga udhëtimet e gjata për punë, menaxhim

Paketa fiskale/ Rriten dy taksa për makinat, ja kush preket

Posted: 13 Nov 2016 11:12 AM PST

Duke nisur nga 1 janari 2017, drejtuesit e makinave me gaz do të paguajnë më shumë për karburantin. Më shumë taksa do të paguajnë edhe drejtuesit e makinave të luksit. Paketa e re fiskale e miratuar nga qeveria sjell ndryshimet për dy taksat e reja për makinat. Gazeta boton ndryshimet e taksës pë

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshjen për kodin telefonik

Posted: 13 Nov 2016 11:00 AM PST

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, kryenegociatore në Dialogun e Brukselit, sot ka bërë të ditur se është arritur Marrëveshja për kodin telefonik shtetëror të Kosovës, mes Republikës së Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Kosova tashmë do të ketë kodin telefonik shtetëror

Real Madrid i pamposhtur, 7 muaj vetëm fitore

Posted: 13 Nov 2016 10:39 AM PST

Real Madridi vazhdon të jetë i pamposhtur këtë edicion. Duke llogaritur edhe ndeshjet e edicionit të kaluar, ?Los Blancos? nuk dinë për humbje që 28 ndeshje në të gjitha garat. Kjo ecuri pozitive e ekipit të Zidane nisi me nëntë prill me fitoren 4:0 ndaj Éibar. ?Los Blancos? përfunduan sezonin në

Dy viktima nga tërmeti i fuqishëm që goditi Zelandën e Re

Posted: 13 Nov 2016 10:30 AM PST

Dy persona kanë humbur jetën pasi një tërmet i fuqishëm 7.8 ballësh goditi Zelandën e Re. Kryeministri John Key nuk ka dhënë më shumë detaje për viktimat. Agjencia gjeologjike amerikane ka thënë se tërmeti ka goditur pas mesnatës të së dielës, në orën 11:02 sipas kohës lokale. Epiqendra e tërmet

Rama flet për fitoren e Trumpit: Tani jam në telashe?

Posted: 13 Nov 2016 10:19 AM PST

Edi Rama ka folur nga New York-u, ku po merr pjesë në çeljen e një ekspozite me piktura, për fitoren e zgjedhjeve nga Donald Trump. Rama theksoi se është në telashe, për shkak të kritikave në adresë të Trump. Nisur nga reagimet në politikën shqiptare, Rama u shpreh se fitorja e republikanit mili

Dështojnë tentativat për të penguar tubimin e BDI-së në Kumanovë

Posted: 13 Nov 2016 10:11 AM PST

Megjithëse takimi i sotëm me banorët e qytetit të Kumanovës që kishte shkuar t'i vizitojë lideri i BDI-së Ali Ahmeti u mundua që të politizohet nga një pjesë e banorëve të Kumanovës që sipas parashikimeve ishin në numër diku 100 persona që kishin dalë t'i bllokojnë rrugën Ahmetit, takimi megjithatë

Qeveria "zgjidh thesin" për zyrtarët, 3.2 milionë euro për makina të reja

Posted: 13 Nov 2016 09:58 AM PST

Megjithëse qeveria vijon të jetë e shtrënguar në shpenzimet publike edhe për vitin e ardhshëm, nuk e ka kursyer dorën për të pajisur me automjete të reja 11 institucione. Sipas të dhënave të ministrisë së Financave, për buxhetin afatmesëm, janë parashikuar të shpenzohen nga fondet publike 3,2 milion

VV thërret që të shfrytëzohet rasti i Astritit për bërjen e Republikës

Posted: 13 Nov 2016 09:51 AM PST

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë thirrje që të shfrytëzohet rasti i Astritit për angazhim në bërjen e Republikës, për shtetin e drejtë për të gjithë qytetarët. Vetëvendosje me anë të një njoftimi, ka thënë se do të përkrahë protestën e organizuar nga një grup qytetarësh me kërkesën për drejtësi për A

Aksidentohet rëndë efektivi i Policisë, u përplas nga një makinë

Posted: 13 Nov 2016 09:37 AM PST

Gjatë mbrëmjes së sotme ka ndodhur një aksident i rëndë në Pezë të Madhe, ku një efektiv policie ka mbetur i plagosur rëndë. Drejtuesi i automjetit me targa AA848GU, shtetasi Fatos S., 45 vjeç, ka aksidentuar shtetasin, me iniciale E. K.,42 vjeç, punonjës Policie (në momentin e aksidentit nuk k

Ja si festuan izraelitët në dhomat e zhveshjes (VIDEO)

Posted: 13 Nov 2016 09:32 AM PST

Fitorja me rezultatin 0-3 përballë Shqipërisë ishte padyshim një rezultat i madh për kombëtaren izraelite. Dhe një fitore e tillë nuk mund të kalohej pa u festuar nga futbollistët. Menjëherë pas ndeshjes, në dhomat e zhveshjes në ?Elbasan Arena?, izraelitët shpërthyen në festë. Faqja zyrtare në F

Rama: Detyrën time nuk e bëj me cilësi, por do reflektoj tani që morëm statusin (VIDEO)

Posted: 13 Nov 2016 09:24 AM PST

Marrja e statusit së vendit kandidat të Shqipërisë për integrimin në BE, duket se e ka bërë Kryeministrin Edi Rama të reflektojë. Në video-monologun e tij të përjavshëm, Rama u drejtohet qytetarëve nga Facebook-u duke u treguar se jo gjithmonë punën si Kryeministër e bën me cilësi, po kështu edhe q

Related Posts :