Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Hillary Clinton shpall fitoren e saj të parë në zgjedhjet presidenciale” plus 19 more

loading...

Albeu: “Hillary Clinton shpall fitoren e saj të parë në zgjedhjet presidenciale” plus 19 more


Hillary Clinton shpall fitoren e saj të parë në zgjedhjet presidenciale

Posted: 08 Nov 2016 01:25 PM PST

Kandidatja demokrate, Hillary Clinton ka deklaruar fitoren e saj të parë në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Fjala është për ishullin e vogël Guam, në perëndim të Oqeanit Paqësor. Ishulli përbëhet nga ka një popullsi prej 165 mijë banorë. Clinton mori 71.6% të

Veseli: Mendjen e kam te zgjedhjet në Drenas

Posted: 08 Nov 2016 01:25 PM PST

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli kur është pyetur për zgjedhjet në SHBA, është shprehur me shaka se mendjen e ka te zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen në Drenas. Veseli në mbrëmjen e organizuar nga Ambasada Amerikane dhe Klan Kosova për zgjedhjet në Amerikë ka thënë se këto z

Rezultatet paraprake në Florida paralajmërojnë humbjen e Trump

Posted: 08 Nov 2016 01:22 PM PST

VoteCastr ka dalë me disa të dhëna jo të mira për kandidatin republikan, Donald Trump. Sipas të dhënave paraprake, kandidatja demokrate, Hillary Clinton, po kryeson në shumë shtete. Por, më interesantja është se ajo është katër pikë para Trumpit në Florida. Sipas të dhënave, 48 për qind e vota

E pabesueshme sa para fiton Ronaldo brenda vitit

Posted: 08 Nov 2016 01:15 PM PST

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, nuk e di as vetë se sa para fiton brenda një viti. Sipas të përditshmes sportive madrilen, AS, Ciristiano Ronaldo është sportisti më i paguar në botë. Ylli portugez fiton rreth 160 milion euro në vit. Përveç pagës që merr në Real Madrid, portugezi arkët

Këto janë 15 shtetet që do të vendosin për Presidentin e ardhshëm amerikan

Posted: 08 Nov 2016 01:04 PM PST

Qytetarët amerikanë votojnë sot për të zgjedhur Presidentin e 45-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gara mes republikanit Donald Trump dhe demokrates Hillary Clinton është shumë e ngushtë. Janë 15 shtete kyç që do të vendosin se kush do të jetë Presidenti i ardhshëm i SHBA-ve. Arizon

Shqipëria nën ujë/ Përmbyset autobusi me pasagjerë në Fushë-Krujë

Posted: 08 Nov 2016 12:55 PM PST

Mbrëmje e sotme rreth orës 21:00, një autobus i linjës Tiranë-­Kukës, me targa AA 346 AC, në aksin rrugor Thumanë ? Fushë­-Krujë, në afërsi të fshatit Derven ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. Për shkak të reshjeve të shiut të ditës së sotme autobuzi ka rënë në ujë. Të gjithë pasagjerët

Arrestohen pesë anëtarë të dyshuar të ISIS-it në Gjermani

Posted: 08 Nov 2016 12:49 PM PST

Pesë ekstremistë të dyshuar të të ashtuquajturit ?Shtetit Islamik? janë arrestuar në Gjermani, sipas një ekipi të gazetarëve investigues të gazetës së përditshme gjermane ?Sueddeutsche Zeitung?. ?Arrestimet u bënë në shtetet federale gjermane të Saksonisë së Poshtme dhe North Rhine-Westphalia?, r

Komisioneri Hahn anulon papritur vizitën e nesërme në Tiranë

Posted: 08 Nov 2016 12:45 PM PST

Komisioneri i Bashkimit Europian Johannes Hahn ka anuluar vizitën zyrtare në Tiranë që do të realizonte ditën e nesërme. Lajmi konfirmohet nga burime për Syri.net. Vizita ishte paralajmëruar 3 javë më parë. Ditën e nesërme pritet që të publikohet progres-raporti nga Komisioni Europian për hapj

Clinton dukshëm në avantazh edhe në Ohajo

Posted: 08 Nov 2016 12:38 PM PST

Kandidatja demokrate për presidente të SHBA0ve, Hillary Clinton është dukshëm nvantazh edhe në Ohajo, vend ky që bën pjesë në vendet kyç që do të vendosin fituesin në garën presidenciale. Kështu, Clinton ka paraprakisht 1 milion e 855 mijë e 426 vota , karshi Trump që ka 1 milion e 801 mijë e 8

Hapja e negociatave me BE, Bregu dhe Bumçi debatojnë në Bruksel (VIDEO)

Posted: 08 Nov 2016 12:27 PM PST

Shqipëria pritet të marrë nesër datën e hapjes së negociatave pas sugjerimeve pozitive të Komisionit për Asociim dhe Stabilizim ndërkohë që dita e sotme ka qenë mjaft e tensionuar mes deputetëve demokratë që janë pjesë e delegacionit shqiptar në KE. Në një video të shpërndarë në rrjetet sociale v

Trump fillon "ta dredhë", jep sinjale se mund të mos pranojë zgjedhjet

Posted: 08 Nov 2016 12:26 PM PST

Në intervistat e shumta që ka dhënë gjatë ditës së sotme Trump nuk ka dhën një përgjogje të saktë nëse do të pranojë rezultatin e zgjedhjeve apo jo. Duke folur sot për Fox News, Trump ka thënë se ai ?do të shoh se në çfarë rrethana? do të pranojë rezultatin e zgjedhjeve të sotme presidenciale.

Zaza kthehet sërish në Serinë A?

Posted: 08 Nov 2016 12:20 PM PST

Aventura e Simone Zazas në West Ham mund të përfundoj para kohe. Zazas nuk po kalon momente të mira te klubi nga Premierliga, ku u huazua nga Juventsi, dhe ka gjasa të rikthehet në Serinë A. Sipas Goal.com, ish anëtari i Sassuolos, mund të transferohet te Napoli, gjatë dimrit, e cila po kërkon nj

DETAJET/ Identifikohet kufoma që u gjet në lumin e Tiranës

Posted: 08 Nov 2016 12:00 PM PST

Është identifikuar personi që u gjet pa jetë në Lumin e Tiranës, Frutikulturë. Albeu.com mëson se viktima është Bajram Lala, 80-vjeç, banues në Nish-Tulla. Po ashtu mësohet se ai kishte dalë për të kullotur delet në mëngjes. Kufoma u dërgua tek mjekësia ligjore dhe u bë kqyrja, ku nga kqyrja n

Tiranë/ Dy vëllezër rrahin me grushte dhe lopatë një 62-vjeçar

Posted: 08 Nov 2016 11:57 AM PST

Efektivët blu të Tiranës kanë arrestuar në flagrancë Ilia Ibro, 58 vjeç pasi ka goditur me lopatë një 62-vjeçar. Policia bënë me dije se, Ibro së bashku me vëllanë e tij shtetasin F. Ibro, pas një konflikti, kanë goditur me grushta dhe më pas shtetasi Ilia Ibro, e ka goditur me sende te forta (lo

Djali i Trump fshin postimin në Twitter që mund t'i kushtojë 1 vit burg

Posted: 08 Nov 2016 11:53 AM PST

Djali i Donald Trump, Eric, ka fshirë nga llogaria e tij në Twitter një postim për të cilin mund të dënohet. Ai ka përkrahur babain e tij, duke fotografuar fletëvotimin, gjë që është ilegale në New York. "Është një nder i jashtëzakonshëm që të votoj për babain tim! Ai do të bëjë punë të madhe

Gjuric: Askush në Kosovë s?duhet të flas në emër të serbëve

Posted: 08 Nov 2016 11:38 AM PST

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuric ka deklaruar sot se askush nuk ka të drejtën e përfaqësuesit politikë të serbëve në Kosovë. Sipas tij, institucionet e Kosovës marrin vendime pa pëlqimin e serbëve, siç ishte ligji për Trepçën. ?Ka shumë politikanë në Prishtinë, të c

E gjithë bota me sytë te gara presidenciale, Obama zgjedh të luajë basketboll (FOTO LAJM)

Posted: 08 Nov 2016 11:32 AM PST

Pikërisht sot, amerikanët do të vendosin se kë do të zgjedhin si president të ardhshëm të vendit, që do të pasojë Barack Obamën, duke nisur nga janari i vitit 2017. E ndërsa e gjithë bota i ka sytë dhe ndjek me ankth garën për Shtëpinë e Bardhë, presidenti amerikan në largim duket se ka zgjedhur

LAJMI I FUNDIT/ Komisioni Europian raport pozitiv për negociatat me Shqipërinë

Posted: 08 Nov 2016 11:25 AM PST

Rekomandimi pozitiv për hapjen e negociatave të Shqipërisë tashmë nuk është surprizë. Ajo ç?ka mbetet e paqartë është gjuha që ka përdorur Brukseli për të shprehur kushtëzimin që Shqipëria duhet të përmbushë. Por kushti i të gjitha kushteve është reforma në drejtësi dhe siç mëson Top Channel zbat

Skocia çon çështjen "Brexit" në Gjykatën Supreme

Posted: 08 Nov 2016 11:17 AM PST

Skocia dëshiron të mbrojë në Gjykatën Supreme vendimin e Gjykatës së Lartë të Londrës, e kundërshtuar nga qeveria britanike, për të lejuar një konsultim të parlamentit përpara fillimit zyrtar të divorcit me Bashkimin Evropian, njoftoi sot në Edimburg kryeministrja Nicola Sturgeon. ?Konfirmoj sot

50-vjeçari i mbytur në Lumin e Tiranës/ Policia kërkon ndihmë për identifikimin e trupit të pajetë

Posted: 08 Nov 2016 11:17 AM PST

Zhytësit gjatë ditës së sotme kanë nxjerrë nga Lumi i Tiranës trupin e një 50-vjeçari, të cilin e mori rrjedha e ujit. Ai u raportua i humbur disa orë më parë, por ende nuk dihet identiteti i tij. Kufoma u gjet në Lumin e Tiranës, Frutikulturë. Policia e Tiranës ka shkuar në vendin e ngjarjes

Related Posts :