Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Ndryshe nga PD, Majlinda Bregu shprehet që BE të hapë negociatat me Shqipërinë” plus 19 more

loading...

Albeu: “Ndryshe nga PD, Majlinda Bregu shprehet që BE të hapë negociatat me Shqipërinë” plus 19 more


Ndryshe nga PD, Majlinda Bregu shprehet që BE të hapë negociatat me Shqipërinë

Posted: 07 Nov 2016 01:39 PM PST

Teksa partia Demokratike i ka kërkuar Komisionit Evropian të mos çelë negociatat për Shqipërinë, deputetja Majlinda Bregu është e një tjetër mendimi. ?Ju, EU jeni investuar me shume ne ruajtjen e stabilitetit se sa ne zhvillimin e demokracisë. Situata në Shqipëri dhe kjo rrugë e gjate i shton li

Të arrestuarit për terrorizëm, të lidhur me Lavdrim Muhaxherin

Posted: 07 Nov 2016 01:27 PM PST

Autoritetet në Kosovë thonë se janë duke i bashkërenduar veprimet me shtetet e tjera të rajonit të Ballkanit Perëndimor, me qëllim të, siç thonë, ?vënies nën kontroll të veprimeve ekstremiste?. Deklaratat e tyre pasuan arrestimin në Kosovë dhe në Shqipëri, brenda një dite, të së paku 11 personave

Presidencialet në SHBA/ Orët e fundit para zgjedhjeve, gara zhvillohet e ngushtë

Posted: 07 Nov 2016 01:15 PM PST

Kur vetëm disa orë na ndajnë nga Dita e Zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara, fushatat e republikanit Donald Trump dhe demokrates Hillary Clinton, janë duke shprehur besim dhe optimizëm lidhur me rezultatin e garës presidenciale të së martës. Edhe pse anketat më të fundit tregojnë se Hillary Clinton

Droga në Rrëshen/ "Policët u kërcënuan me armë nga shef i Mirditës"

Posted: 07 Nov 2016 12:56 PM PST

Ish¬kryeministri Sali Berisha akuzon kreun e Komisariatit të Mirditës se ka kërcënuar me armë efektivët e Policisë së Lezhës që zbuluan magazinat e drogës në Rrëshen. Berisha, duke iu referuar mesazhit të një personi që pretendon të jetë efektiv që ka marrë vetë pjesë në operacion, shkruan se Be

DETAJET/ Si e vodhën dy adoleshentet banakierin e lokalit në Tiranë

Posted: 07 Nov 2016 12:41 PM PST

Janë zbardhur detaje të reja lidhur me vjedhjen që realizuan dy adoleshentet pasditen e së dielës në një lokal në Tiranë. Sipas Policisë 17¬vjeçaret A.B. dhe E.L., kanë qenë duke pirë kafe një lokal që ndodhet pas Pallatit të Kulturës. Ato kanë qenë të ulura tek banaku i lokalit. Banaki

Ja si do të duket muri mes SHBA-ve dhe Meksikës, nëse Trump bëhet president (FOTO LAJM)

Posted: 07 Nov 2016 12:32 PM PST

Që në fillim të fushatës së tij zgjedhore, kandidati republikan Donald Trump ka promovuar idenë e ndërtimit të një muri mes kufirit meksikan dhe atij amerikan për të penguar hyrjen e emigrantëve meksikanë në SHBA. Por, si do të dukej ky muri i propozuar nga Trumpi në realitet? Arkitektët meksi

Skandali/ Nipi i zyrtarit lejon prerjen e pyjeve, polici i shoqëron

Posted: 07 Nov 2016 12:17 PM PST

Pyjet vazhdojnë të masakrohen, pavarësisht se qeveria ka miratuar një moratorium 10-vjeçar ku ndalohet kategorikisht eksporti dhe tregtimi i lëndës drusore. ?Fiks Fare? ka arritur të dokumentojë prerjen e pyjeve në qarkun e Korçës, ku firma private, apo individë të ndryshëm, presin dru vazhdimish

Gjendet varreza masive me 100 persona të masakruar në Mosul

Posted: 07 Nov 2016 12:04 PM PST

Një varrezë masive në të cilën gjendeshin rreth 100 trupa të cilëve u ishte hequr koka është gjetur në jug të Mosulit. Lajmin e ka bërë të ditur ushtria irakiane, transmeton Asociated Press. Mosuli është njëri nga territoret më të mëdha të kontrolluara nga ISIS. Operacioni i gjerë për çli

Tirana zhvillon homazhe për Astrit Deharin

Posted: 07 Nov 2016 11:52 AM PST

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, ndezën qirinj dhe vendosen lule pra fotografisë së Astrit Deharit, i cili humbi jetën në burgun e Prizrenit. Këshilltari politik i Vetëvendosjes, Elvis Hoxha, tha se ngjarja është tregues i shtetit që prodhon terror, ndërsa apeloi për zbardhje të ngja

Kush e vrau? (FOTO LAJM)

Posted: 07 Nov 2016 11:47 AM PST

Pasditën e vonë të së hënës përfundoi autopsia e trupit të aktivistit të Vetëvendosjes Astrit Dehari, i cili u gjet i vdekur në rrethana ende të paqarta në qëlinë e paraburgimit në Prizren. Gjatë ditës së djeshme autoritetet e Kosovës deklaruan se i ndjeri kishte ndërruar jetë pasi kishte konsumuar

IPE: Në listat për deputetë të mos ketë kandidatë nën hetim nga PSP

Posted: 07 Nov 2016 11:39 AM PST

Partitë politike të sigurojnë zgjedhje të lira dhe të ndershme, në listat për deputetë të mos ketë kandidatë që po hetohen nga Prokuroria Speciale Publike, kështu sugjerojn Instituti për Politikë Evropiane. ?Vitin e kaluar përsëri është shënuar nga stacioni dhe pengesave në të gjitha fushat e sun

S'ka kallëzuar asnjë zyrtar të lartë, Prokuroria nis hetimet për ILDKP

Posted: 07 Nov 2016 11:22 AM PST

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet ndaj Inspektoratit të Lartë të Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (LDKPKI) pasi në 3 vite nuk ka bërë asnjë kallëzim për zyrtarë të lartë që nuk kanë deklaruar të ardhurat. Hetimet kanë nisur kryesisht me akuzën e shpërdorimit të detyrës nga institucioni i

Bellaj shkarkohet nga U-19, Tramexani merr drejtimin

Posted: 07 Nov 2016 11:10 AM PST

Arjan Bellaj nuk do të jetë më trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit U-19. Trajneri i cili drejtoi ekipin në dy edicionet e fundit të eliminatoreve të Europianit të kësaj grupmoshe, kishte shkuar sot në FSHF për të paraqitur planin e tij për një turne miqësor në Kinë, por atje ka mësuar s

Trump: Jemi lodhur duke u udhëhequr nga njerëz budallenj

Posted: 07 Nov 2016 10:59 AM PST

Kandidati republikan për president të SHBA-së, Donald Trump u ka thënë të pranishmëve gjatë një tubimi të tij në Florida se se vendi i tyre "është duke u udhëhequr nga njerëz jo adekuat". "Ne jemi të lodhur duke u udhëhequr nga njerëz budallenj. Ata janë të trashë" është shprehur Trump. Ai pas

Avokati familjes Dehari: Shkaku i vdekjes së Deharit do të vërtetohet shpejt

Posted: 07 Nov 2016 10:47 AM PST

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, është zotuar se ekspertiza e trupit të ndjerë të Astrit Deharit do të tregoj mbi të gjitha rrethanat e vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes. Në një prononcim për televizionin publik, Gashi është shprehur se ka prova të mjaftueshme dhe vdekja e Deharit do t

PD zyrtarisht kundër datës për hapjen e negociatave

Posted: 07 Nov 2016 10:36 AM PST

Partia Demokratike ka depozituar një amendament në kërkesën drejtuar Komisionit dhe Këshillit Evropian, ku kushtëzon datën e hapjes së negociatave me tre kërkesa të saj. Në amendamentin e dorëzuar nga Aldo Bumçi, Partia Demokratike kërkon që dy institucionet e Bashkimit Evropian të kushtëzojnë da

Ilir Meta mesazh nga Gjermania: Në dhjetor LSI merr vendim të rëndësishëm (VIDEO)

Posted: 07 Nov 2016 10:29 AM PST

Ilir Meta i cili u rikonfirmua sërish në krye të LSI-së ka falënderuar të gjithë anëtarët e partisë së tij që morën pjesë në zgjedhjet e brendshme të LSI ditën e djeshme. Meta në një mesazh nga Gjermania, theksoi se tani, ky stad duhet çuar akoma përpara në Konventë e re Zgjedhore që do të mbahe

?Kaubojsi? krijon parti të re, vetëzgjidhet kryetar

Posted: 07 Nov 2016 10:15 AM PST

Deputeti Eduard Ndocaj ka formuar një parti të re që do të jetë plotësisht e dedikuar për shqiptarët e emigracionit. Partia Emigracionit Shqiptar u themelua në Pesaro të Italisë, ku themelues janë përfaqësues të disa shoqatave për emigrantët. Si objektiv kryesor është përfaqësimi politik e din

Vdekja e aktivistit të Vetëvendosjes, kryeprokurori: Shkak asfiksia

Posted: 07 Nov 2016 10:04 AM PST

Pengesat në frymëmarrje, mungesa e oksigjenit, asfiksia, janë disa nga rezultatet e para të autopsisë së trupit të Astrit Deharit i cili ndërroi jetë të shtunën në qendrën e paraburgimit në Prizren. Lajmin e ka konfirmuar kryeprokurori i Prokurorisë në Prizren, Sylë Hoxha i cili ka qenë i pranish

Përfundon procesi i autopsisë së Astrit Deharit

Posted: 07 Nov 2016 09:54 AM PST

Ka përfunduar autopsia e aktivistit të Vetëvendosjes Astrit Dehari i cili ndërroi jetë në ditë më parë në burgun e Prizrenit. Rezultatet e autopsisë do të shpallen gjatë ditëve në vazhdim. Prezent gjatë procesit ishin kryeprokurori i Prizrenit, Sylë Hoxha, dy ekspertët e caktuar nga familja D

Related Posts :