Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Putin: Evropa nuk ka të ardhme (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Putin: Evropa nuk ka të ardhme (VIDEO)” plus 19 more


Putin: Evropa nuk ka të ardhme (VIDEO)

Posted: 04 Nov 2016 01:44 PM PDT

?Një shoqëri që nuk mbron fëmijët e vetë, nuk ka të ardhme?. Me këto fjalë Presidenti rus, Vladimir Putin, ka interpretuar gjendjen aktuale të Evropës, pas një rasti të shpalljes të pafajshëm të një azilanti irakian në Austri, i cili ishte i akuzuar për përdhunimin e një 10-vjeçari. ?Në një v

Banda e shqiptarëve, tmerri i turistëve në Spanjë, grabitën edhe një princeshë

Posted: 04 Nov 2016 01:41 PM PDT

Gjatë paraditës informuam se pesë shqiptarë ishin arrestuar nga policia spanjolle si pjesë e një bande që grabiste shtëpitë e të pasurve dhe turistët. Të dhënat më të fundit nga policia spanjolle konfirmojnë se pre e grabitësve ka rënë edhe princesha nga Jordania, dyshohet se asaj i kanë vjedhur

Ibrahimovic do të largohet nga United, po cilës skuadër do i bashkohet?

Posted: 04 Nov 2016 01:30 PM PDT

Sulmuesi i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic, është vënë në radarin e La Galaxy, klubit nga Major League Soccer, shkruan ?The Mirror?. Suedezi ishte i lidhur me një transferim në Amerikë edhe gjatë verës, por në fund u transferua në ?Old Trafford? te Manchester United. 35 vjeçari është larg

Si i humbi Mark Zuckerberg 3 miliardë dollarë brenda një dite

Posted: 04 Nov 2016 01:27 PM PDT

Themeluesi i Facebook-ut, Mark Zuckenber, ka humbur 3 miliardë dollarë për vetëm një ditë. ?Bloomberg? raporton se ky kjo është një nga humbjet më të mëdha në histori të një investitori që është shënuar brenda vetëm një dite. Aksionet e Facebook-ut ranë për 6 për qind pasi financieri kryesor,

Rrahu djalin, dënohet nëna nga Tirana. Çudit reagimi i gjyshes

Posted: 04 Nov 2016 01:19 PM PDT

Një nënë e dy fëmijëve të mitur është dënuar me 1 vit burg pasi ka keqtrajtuar dhe dhunuar djalin e saj 12-vjeçar. Gruaja me inicialet M.N, është kallëzuar në polici nga djali i saj, E.Sh,i cili u ka deklaruar efektivave të policisë se e ëma e kishte rrahur pasi i mituri nuk kishte pranuar të shkont

Kryejnë ceremoninë e vdekjes por gruaja është gjallë?nuk do ta besoni arsyen (VIDEO)

Posted: 04 Nov 2016 01:16 PM PDT

?Kam 14 vjet që mezi e pres këtë ditë? të kryej ceremoninë e vdekjes time ndërkohë që jam gjallë?, kështu është shprehur Vera Lucia Da Silva. Ajo u kërkoi të afërmve të saj të kryenin ritualet e ceremonisë mortore ndërkohë që ajo ishte gjallë, në mënyrë që ta përjetonte këtë çast. Pavarësisht kon

Veseli: Të hënën emërohen ministrat e rinj të PDK-së

Posted: 04 Nov 2016 01:05 PM PDT

Kryeparlamentari, njëherësh kreu i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli ka deklaruar se ditën e hënën do të emërohen ministrat dhe zëvendësministrat e rinj të Qeverisë së Kosovës. Veseli, i cili është në vizitë zyrtare në Hungari, i tha RTK?së se PDK?ja tashmë e ka listën e ministr

Djali 3-vjeçari i Michael Buble diagnostikohet me kancer

Posted: 04 Nov 2016 01:04 PM PDT

Fëmija i parë i këngëtarit të mirënjohur në Miachael Buble, Noah është diagnostikuar me kancer. Këngëtari 41-vjeçar dhe bashkëshortja e tij Luisana Lopilato thanë në një deklaratë në faqen e tyre ? Jemi të shkatërruar nga lajmi se djali ynë i madh që për momentin po mjekohet në Shtetet e Bashkuar

Lushnjari përdhunon ish-të dashurën, priti që të dilte nga universiteti

Posted: 04 Nov 2016 12:51 PM PDT

Një 26-vjeçar nga Lushnja është shpallur në kërkim nga Policia e Elbasanit pasi thuhet se ka përdhunuar ish-të dashurën e tij. Olsi D., ishte ndarë prej pak kohësh nga e dashura e tij, por duket se vendimi nuk është pritur mirë prej tij. Disa ditë më parë, ai i ka dalë para tek universiteti i

Gjermania padit Zuckerberg për nxitje të urrejtjes

Posted: 04 Nov 2016 12:46 PM PDT

Drejtësia gjermane ka vendosur që të paditë gjigandin amerikan ?Facebook?. Prokuroria e Mynihut, sipas informacioneve të Spiegel, ka paditur gjigandin e internetit pasi e akuzon për nxitje urrejtje. Nën akuzë janë themeluesi dhe shefi i kompanisë, Mark Zuckerberg, drejtuesja e kompanisë, Sha

"Kafkat", komandot që janë kthyer në tmerrin e ISIS-it në Irak (FOTO LAJM)

Posted: 04 Nov 2016 12:39 PM PDT

ISIS është duke humbur shumë shpejt terrenin e fituar në Irak dhe Siri për shkak të sulmit të koordinuar të aleatëve kundër pozicioneve të tyre. Tashmë fronti kryesor është në Mosul dhe raportohet se çlirimi i tij nga ISIS është e afërt. Në luftën kundër ISIS po spikat ?Divizioni i Artë?, një një

Zhvendosja e të arrestuarve të rastit ?Kumanova?, reagojnë familjarët

Posted: 04 Nov 2016 12:29 PM PDT

Pas vendimin të Gjykatës për transferimin e tetë nga të burgosurve në burgun e Ohrit, kanë reaguar familjarët e tyre. Ata shprehen se janë të shqetësuar nga vendimet misterioze dhe absurde të institucioneve të drejtësisë së Maqedonisë pa paralajmëruar më parë. Në reagim theksohet gjithashtu s

?Si abuzoi babai?, rrëfimi rrëqethës i dy motrave që paditën abuzimin seksual

Posted: 04 Nov 2016 12:20 PM PDT

Një tragjedi e paimagjinueshme. Kështu mund të cilësohet historia e dy motrave, të cilat ranë pre e abuzimit seksual nga njeriu që duhej t?i mbështeste në jetë, babai i tyre. Nën një presion fizik dhe psikologjik dhe me gjithë familjen kundër, dy motrat minorene gjetën kurajën të vërtetonin në sytë

Batutat pa mikrofon në Kuvend/ Rama-Berishës: Ku e bën shu**ën ti?

Posted: 04 Nov 2016 12:13 PM PDT

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe Kryeministri Edi Rama replikuan në Parlament edhe për dekoratat e dhëna nga Presidenti Nishani pak ditë më parë për 67 nacionalistë në zonën e Lushnjës. Berisha i ka kërkuar kreut të qeverisë që pavarësisht prejardhjes që kam duhet ta përshëndesë gjestin e kreut

Skandali seksual/ E shoqja e Boçit bën gati padinë për divorc

Posted: 04 Nov 2016 12:12 PM PDT

Bashkëshortja e ish-kryegjyqtarit të Gjirokastrës, të shkarkuar javën e shkuar nga KLD-ja pas skandalit seksual, bën gati padinë për divorc, raporton ?Panorama?. Razie Boçi mësohet se ka pajtuar një avokat dhe po përgatit procedurat për të kërkuar në gjykatë ndarjen me bashkëshortin, Guximtar Boç

Tanja Fajon: Me njerëz të frikësuar nuk mund të ketë votime të lira

Posted: 04 Nov 2016 12:06 PM PDT

Eurodeputetja sllovene, Tanja Fajon, duke u nisur edhe nga situata politike në vend, u shpreh skeptike për mundësinë e organizimit të zgjedhjeve të lira dhe demokratike . ?Më shqetëson fakti se njerëzit këtu janë të frikësuar se vota e tyre nuk do të jetë në të vërtetë votë e lire. Ekziston f

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, policia ndalon 5 persona

Posted: 04 Nov 2016 11:56 AM PDT

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar vetëm pak minuta më parë në zonën e Qaf Kasharit në kryeqytet. Ende nuk bëhen të ditura shkaqet dhe rethanat e ngjarjes, por policia ka ndalur 5 persona, të cilët po udhëtonin me makinë, shkruan Opinion.al. Makina e të rinjve është ndaluar në ?Sheshin Shqi

?Fshesa? te Unitedi, Mourinho heq 8 lojtarë të panevojshëm

Posted: 04 Nov 2016 11:53 AM PDT

Jose Mourinho ka shpenzuar 145 milionë euro për të sjellë katër lojtar te Manchester United, në afatin kalimtar veror. Por portugezi duke parë ecurinë e skuadrës së tij, ka filluar të mendojë riparimin e skuadrës, dhe gjëja e parë që i ka shkuar ndërmend janë largimi i lojtarëve të panevojshëm.

Skandali me listat/ 259 votues ?banojnë? në një parking në Tetovë

Posted: 04 Nov 2016 11:51 AM PDT

Pas publikimit të listës përfundimtare të votuesve për të cilën anëtarët e KSHZ-së, por edhe katër partitë më të mëdha thanë se është pastruar përfundimisht nga votuesit e dyshimtë, situata në terren rezulton të jetë ndryshe. Në një adresë në këtë qytet janë evidentuar 259 votues. Që të gjithë ja

Basha takohet me gazetarë dhe personalitete për krimin dhe drogën (FOTO LAJM)

Posted: 04 Nov 2016 11:40 AM PDT

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim që ka zgjatur rreth katër orë me përfaqësues të medias, gazetarë, analistë, opinionistë; opinionbërës nga fusha të ndryshme të shoqërisë civile, në veçanti të organizatave të shoqërisë civile. etj. Basha dis

Related Posts :