Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Taulant Balla sulmon partinë e Blushit: Pjellë e PD-së” plus 19 more

loading...

Albeu: “Taulant Balla sulmon partinë e Blushit: Pjellë e PD-së” plus 19 more


Taulant Balla sulmon partinë e Blushit: Pjellë e PD-së

Posted: 01 Nov 2016 02:04 PM PDT

Deputeti i PS-së, Taulant Balla ka komentuar ditën e sotme përmes një statusi në ?Facebook? prezantimin e partisë ?Libra? të Ben Blushit. Balla thotë se kjo parti është ?pjellë e shumëpritur e PD¬së?. ?Partia Demokratike pershendet pjellen e saj te shumepritur, partizen e Ben Blushit! I cili

Dy prezantuese emisionesh shfaqen me të njëjtën veshje (FOTO LAJM)

Posted: 01 Nov 2016 01:55 PM PDT

Rastësi ose jo, dy prezantuese emisionesh janë shfaqur me të njëjtën veshje. Bëhet fjalë për Najada Elmazin dhe Rudina Magjistarin. Drejtuesja e ?Pro Art? në Channel One kishte veshur bluzën me detaje dhe pantallonat e gjata pak ditë më parë kur në program kishte të ftuar Agim Hushin. Ndërk

Arsenali e Bajerni barazojnë, shënojnë Mesi dhe Xhaka (VIDEO)

Posted: 01 Nov 2016 01:50 PM PDT

Po luhen sonte ndeshjet e katërta të fazës në grupe të Ligës së Kampioneve, takime të cilat nisën në orën 18:45 me ndeshjen mes Beshiktashit dhe Napolit, të përfunduar në barazim. Sfida më e spikatur e sotme është ajo mes Mançester Sitit dhe Barcelonës, ku katalanasit mund të presin biletën për

Njihuni me ?emoji-t? e reja nga Apple (FOTO LAJM)

Posted: 01 Nov 2016 01:46 PM PDT

Pas shumë kohësh pritje, Apple lançoi versionin e parë Beta të iOS 10.2 ( të përditësuar) për klientët e regjistruar. Tastiera e re në në përditësimin e Apple tregon mbi 72 karaktere të reja. Emojit e reja përfshijnë një astronaut, avokado, ?face-palm? dhe kryqëzimin e gishtave. Ato mund të

Reagon Sonila Meço: S?jam pjesë e partisë së Blushit, jam gazetare

Posted: 01 Nov 2016 01:28 PM PDT

Gazetarja Sonila Meço ka reaguar pas publikimit në ?Panorama? të fotove të saj në eventin e mbajtur nga Ben Blushi ku prezantoi partinë ?Libra?. Mirëpo, Meço ka sqaruar pozicionin e saj. Ajo shkruan se nuk është pjesë e partisë së Blushit. ?Per te sqaruar nje here e mire cdo dyshim per perfsh

Kryediplomatit britanik i ndalohet përdorimi i biçikletës për shkak të terrorizmit

Posted: 01 Nov 2016 01:18 PM PDT

Ministrit të Jashtëm britanik, Boris Johnson, i është ndaluar përdorimi i biçikletës. Sipas medias britanike, Scotland Yard i ka kërkuar në mënyrë detyruese shefit të diplomacisë britanike që të mos përdorë më biçikletën, ashtu siç bënte kur ishte kryetar i bashkisë së Londrës, për të mos qenë k

Nehat Thaçi mbërrin në Kosovë, ja fjalët e tij të para

Posted: 01 Nov 2016 01:14 PM PDT

Nehat Thaçi, drejtor i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, i liruar sot nga autoritetet serbe pasi u mbajt në paraburgim për më shumë se 30 ditë, ka arritur në pikën kufitare Merdar, ku është pritur nga Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj. Thaçi ka falënderuar institucionet e Ko

SHBA/ Departamenti i Drejtësisë mbështet hetimet e FBI-së mbi Clinton

Posted: 01 Nov 2016 01:01 PM PDT

Departamenti i Drejtësisë thotë se po punon me FBI-në për të kryer ?në mënyrë sa më të efektshme dhe të shpejtë? hetimet që janë rihapur mbi llogarinë e emaileve të ish-Sekretares së Shtetit Hillary Clinton. Drejtori i FBI-së James Comey informoi të premten Kongresin se hetuesit federalë do të a

UEFA publikon dokumentet, mbërrijnë milionat për Skënderbeun (FOTO LAJM)

Posted: 01 Nov 2016 01:00 PM PDT

UEFA ka publikuar listën e shpërndarjes së fitimeve nga klubet europiane në sezonin e kaluar të Ligës së Kampioneve dhe shihet që në këtë dokument është emri i Skënderbeut, skuadër e cila mbërriti deri në play-off të turneut në sezonin 2015-2016. Klubi korçar, megjithëse u eliminua nga Dinamo e Z

Vëllai i komandant Shqiponjës: Ali Ahmeti një kufomë e gjallë që po qelbet

Posted: 01 Nov 2016 12:48 PM PDT

Qahil Rexhepi, vëllai i të ndjerit komandant Shqiponja ka reaguar ndaj vizitës së sotme të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti në fshatin Matec të Komunës së Likovës. Ai deklaroi për agjencinë INA se, Ahmeti nuk e ka vendin në zonën ku u zhvilluan betejat e shqiponjave të UCK-së. ?Shqiponja është i

Turistja çeke në luftë me vdekjen, flet mjeku: Ja si është dëmtuar

Posted: 01 Nov 2016 12:38 PM PDT

52-vjeçarja çeke Hana Demeterova, e cila ditën e djeshme u hodh nga kati i 6-të i Hotel Tirana dhe shpëtoi mrekullisht, ka marrë dëmtime të rënda dhe fraktura në trup. Ajo është në gjendje kritike për jetën, ndërsa qëndron e shtruar në Spitalin e Traumës, në Reanimacion, shkruan ?News 24?. I

Terror në Universitetin e Kembrixh, darka prishet nga klouni me hanxhar (FOTO LAJM)

Posted: 01 Nov 2016 12:36 PM PDT

Një darkë formale në Universitetin e Kembrixh është ndërprerë nga një ?kloun vrasës? që valëviste një hanxhar në duar. Personi i maskuar tmerroi studentët teksa po qëndronte në hyrje të sallës, para se të shkonte te tavolina kryesore, të bënte një xhiro e më pas të largohej. ?Ajo gjëja thjesht

Haradinaj: Ndaj meje nuk ka kurrfarë hetimesh, e tëra është shpifje

Posted: 01 Nov 2016 12:35 PM PDT

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, mohon se ndaj tij EULEX ka zhvilluar hetime për haraç dhe krim të organizuar. Haradinaj, duke demantuar artikullin e plasuar nga portali Insajderi, të publikuar edhe në portale të tjera, thotë se e tëra është një shpifje dhe një e pavë

Shokohet Argjentina, rrezikon seriozisht botërorin "Rusi 2018"

Posted: 01 Nov 2016 12:23 PM PDT

FIFA sot ka njoftuar se ka dënuar Bolivinë me humbjen e dy ndeshjeve me rezultat zyrtar, pasi në këto ndeshje ka angazhuar një lojtar që nuk kishte drejtë të luante. Ndeshjen që Bolivia ka humbur me rezultat zyrtar 3:0, janë barazimi 0:0 me Kilin dhe fitorja 2:0 me Perunë. Pas këtij vendimi të FI

Ministri rus: Perëndimi duhet të vendosë nëse do të luftojnë kundër terroristëve apo Rusisë

Posted: 01 Nov 2016 12:18 PM PDT

Aeroplanmbajtësja ?Admiral Kuznetsov?, kryqëzori ?Pjetri i Madh? dhe anije tjera të flotës ruse, kanë arritur ditën e sotme në Mesdhe. Ministri i Mbrojtjes i Rusisë, Segej Shoigu tha se Moska ishte ndjerë e habitur se disa vende nuk pranuan përfshirjen anijeve ruse në portet e tyre. Prandaj si

Eneida Tarifa flet "troç": Ja pse u largova nga "Portokalli" (VIDEO)

Posted: 01 Nov 2016 11:58 AM PDT

Eneida Tarifa për 6 vite ishte prezantuese e spektaklit humoristik ?Portokalli?, por ndërkohë këtë vit nuk do të jetë më. E ftuar në emisionin e Rudina Magjistarit, Eneida ka folur gjerë e gjatë për jetën e saj familjare, profesionale si dhe arsyen se përse është larguar nga spektakli. ?Kalo

Shembet shpella gjatë kremtimit të një feste fetare në Brazil, ka viktima

Posted: 01 Nov 2016 11:53 AM PDT

Një shpellë në të cilën po kremtohej një feste fetare në Brazilin qendror është shembur duke zënë poshtë besimtarët, njoftuan autoritet lokale këtë të martë. Mësohet se si pasojë e shembjes ka viktima dhe dhjetëra persona kanë mbetur të plagosur. Shpella ?The Casa da Pedra? në qytetin Santa Ma

​Formacionet zyrtare/ PSV-Bayern

Posted: 01 Nov 2016 11:47 AM PDT

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes PSV-Bayern Munich PSV dhe Bayern kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të vlefshëm për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Bayern: Neuer, Lahm, Boateng, Hummels, Alaba, Alonso, Kimmich, Vidal, Muller, Robben, Lewandowski.

Gjermania ndalon me ligj martesat e 16-vjeçarëve

Posted: 01 Nov 2016 11:41 AM PDT

Së shpejti martesa e të miturve nën 16-vjeç do të jetë e ndaluar me ligj në Gjermani. Ministri i Drejtësisë së Gjermanisë Heiko Mas sot propozoi ligjin që do të ndalojë martesën për të rinjtë që janë më të ri se 16 vjet. Vala e refugjatëve ka sjellë në Gjermani një numër të madh të miturve që

City ? Barcelona, ja formacionet zyrtare

Posted: 01 Nov 2016 11:37 AM PDT

Manchester City dhe Barcelona kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të vlefshëm për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. City: Vaballero, Zabaleta, Stones, Otamendi, Kolarov, Fernandinho, Gundogan, Sterling, Silva, De Bruyne, Aguero Barcelona: Ter Stegen, Sergi, Roberto,

Related Posts :